Shirvani02خبرگزاری پایتخت والیبال ایران بررسی می‌کند؛ عملکرد تیم هاوش، نماینده والیبال لیگ برتر شهرستان گنبد کاووس در بازی‌های اخیر چگونه بوده است.

 

یکم: ازمجموع 21 امتیاز ممکن در 7 دیدار، کسب 3 امتیاز رویایی به نظر می‌رسد.

به گزارش خبرنگار تورکمن‌نیوز: هفتمین هفته از لیگ برتر والیبال کشورمان (زمان نگارش این متن 7 هفته ازمسابقات لیگ سپری شده بود) نیز دوباره با شکست نماینده گنبد در مقابل بزرگان والیبال کشورمان یعنی بانک سرمایه رقم خورد.
شکستی که تحقیرانه و خورد کننده برای والیبال این منطقه است. این که این تیم هنوز یه گیم تمام نشده دستها را بالا می‌برد حاکی از بحران جدی در ذهنیت‌های این بازیکنان است. ذهنیتی که در پی شکست‌های پی در پی در مقابل هر حریفی خود را از پیش باخته می‌داند.
اما چه بر سر والیبال نجیب ما فرود آمده آدم‌هایی که در ساختن این تیم نقش اساسی داشته‌اند اکنون خود را به موش‌مردگی زده و در خفا حالا به فکر فرا رسیدن تاریخ قسط دومشان می‌باشند. در ساختن ویرانه‌های تیم گنبد چه بی‌سوادانی دخیل بوده‌اند که یکی از یاران بای‌محمد دوجی می‌گوید اکثر بازیکنان این تیم را بای‌محمد ردیف نکرده، آدم‌هایی که در ساختن تیم‌های قبلی تمام و کمال در اختیارشان بود، هیچ خروجی برای والیبال گنبد نداشت به‌وسیله کدام دست‌ها می‌آیند و دوباره سکان کشتی را به دست این حاضری خوران می‌دهند.
شکمان برمی‌دارد که نکنه برای نابودی و به خاک سیاه نشاندن این رشته دانشگاهی نقشه شومی را کشیده‌اند، تا این آقایان همیشه بر سر مسند بوده و والیبال به جهنم.
در بازی مقابل بانک سرمایه قسمت شرقی سالن شعارهای ناپسندی را به امین حسن‌زاده دادند، این عمل بدور از اخلاق ورزشی می‌باشد، تماشاگران با هر اشتباه بازیکن قرار است ذهنیت او را به هم بزنند پس هیچ بازیکنی در میدان در حاشیه امنیت قرار نمی‌گیرد.
این هواداران باید یاد بگیرند که این بازیکن تمام تلاش خود را برای پایتخت والیبال انجام می‌دهد منتها ما برای این بازیکن چه چیزی را آموزش داده‌ایم که محصول آن را می‌خواهیم درو بکنیم.
این قبیل کارها نشان می‌دهد که کوچک‌ترین کار فرهنگی بر روی سکوها انجام نشده، در حقیقت ما هیچ محصولی نکاشته‌ایم تا برداشت کنیم.   اگر آسیب‌شناسی در مورد پایتخت والیبال که از نان شب نیز واجب می‌باشد خواستیم انجام دهیم، بر این نکته  می‌توان انگشت  گذاشت که تیم بستن ساز و کارهای خود را می‌خواهد، دیگر نمی‌توان به نسخه‌های چندین سال قبل رجوع کرد و انتظار فرجی شد.
 امروزه،  اکثر مربیان لیگ برتری در کنار خود از مربیان با دانش، تمرین دهنده‌های مجرب، بدنسازهای با برنامه و مشاوره‌های قدرتمندی برخوردار می‌باشند. این تفکرات را به وضوح در تیم‌های متین ورامین، پیکان، شهرداری ساری، ارومیه، بانک‌سرمایه، سایپا مشاهده کرد.
 اما در مورد هاوش که مدیر عامل این تیم تمام قد در کنار کادر خود ایستاده، استارت اولیه باشگاه داری خود را بر پایه رفاقت و دور همی بودن چیده است.
در سال نود نیز همین تیم هاوش  دچار چالش شد. منتها محمدی (مدیر مجموعه هاوش) با توجه به یکسال تیم‌داری در سال نود باید از اندوخته‌های مدیریتی درس می‌گرفت که اصول و چارت باشگاه‌داری چگونه و بر پایه کدام کاراکترها رونمایی شود.  

IMG 5523

همه این عوامل دست بدست هم می‌دهد تا تیمی را روانه مسابقات کنند که جز شرمساری عاید والیبال این منطقه نمی‌شود. با استعفای سر مربی تیم و ورود "رحمان محمدی راد" نیز مطمئن باشید آب از آب تکان نمی‌خورد، مگر تیم در نیم فصل در نحوه بازی و تزریق بازیکن تاثیر گذار که دیگر امکانش نیست رو به سوی نتیجه مثبت پا بگذارد. ورود بازیکن خارجی تیم هاوش هنوز بر هواداران مشخص نیست که بر کدام کارشناسی انجام گرفته است. در حالیکه در بغل گوشمان احسان دانش دوست با 2 متر قد که هم اکنون در اردوی تیم ملی نوجوانان بسر می‌برد. (دانش دوست در مسابقات جوانان در لیگ کشورمان جزء امتیاز آورتریم بازیکن شناخته شده است)  وجود دارد، بهتر بود با "استعفای بای محمد دوجی" از سمت مربیگری صفر تا صد این باشگاه نیز می‌رفتند، ولی قراردادها مهم‌تر است تا احساسات تماشاگر. در سومین روز از ماه آذر با شهرداری ساری که ادریس دانش‌فر را در اختیار دارد رو در رو خواهد شد.
در یازدهم ماه آذر به دیدار پیکان خواهد رفت و هفدهمین روز با شهرداری ارومیه در خانه میزبان این تیم آذربایجانی است. در هفته آخر نیم فصل میهمان کاله مازندران که رسول آقچه‌لی و اسماعیل مسافر را در اختیار دارد بازی می‌کند. لب کلام اینکه این تیم بد بسته شده، مگر اینکه معجزه‌ای رخ دهد و تیم از این حالت رکودی خارج بشود.
اما دوستداران والیبال از رحمان مربی‌راد باید حمایت کنند، این مربی کار بلد که به اذعان اکثریت بازیکنان هاوش نوع تمرینات او بی‌نظیر می‌باشد و تمرین کردن واقعی را تازه شروع کرده‌ایم، به او باید فرصت داد تا تفکراتش را به والیبال گنبد تزریق کند، در عرض این چند روز رحمان نمی‌تواند شق القمر بکند، همانطوری که این دوستان در 10 سال نتوانستند والیبال گنبد را نجات بدهند.  
پس بیاییم برای اعتلای ورزش اول استان دست‌ها را گره کرده و اتحاد و همدلی را به گوش جهانیان برسانیم، ما تا قیامت و تا اتمام طپش قلبمان از والیبال که میراث پدران و نیاکان ماست حمایت بکنیم.
دوم: نوری همتی، یار سرعتی سال‌های نه چندان دور پایتخت والیبال، عضو تیم ملی والیبال کشورمان، کاپیتان والیبال استان مازندران که تقریبا ده سالی رو بورس بود، امروزه به خاطر کم لطفی حاضری خوران و چسبیده‌های والیبال گنبد که هر سال بهتر از سال قبل بدنبال اسپانسرها می‌باشند دو دستی آویزان به سرمایه‌گذاران در والیبال هستند بد جوری در عذاب می‌باشد. چندی قبل  با همتی هم صحبت شدیم، گلایه داشتند از اینکه حتی سالن را نیز از ما دریغ می‌کنند. نوری همتی با گلایه از اینکه تایم سالن را در ساعت یک بعد از ظهر به او می‌دهند اظهار داشت، در فصولی که دانش آموزان در مدرسه هستند ساعت یک به چه درد من می‌خورد، به سوگلی آقایان ساعت‌های خوبی را اختصاص می‌دهند اما وقتی نوبت به من رسید از ما بهتران در اولویت هستند.
نوری‌همتی در پایان عرایض خود این نکته را یادآور شد که من به والیبال سه بر هیچ باختم.
سوم: با اعتراضات شدید مربیان و بازیکنان در جریان بازی والیبال نسبت به سوت پیراهن سپیدان، حاشیه‌ها نسبت به سال‌های قبل پر رنگتر می‌شود. مماشات با بازیکنان تیم ملی نیز از سوی تنی چند از سوت زنان به نحو چشمگیری رعایت می‌شود؛ با توجه به اینکه کشور چین دستگاه ویدیو چکی ساخته که قیمت آن ۴۰هزار دلار می‌باشد، از فدراسیون والیبال تقاضا می‌شود نسبت به خرید این دستگاه اقدام جدی بعمل آورده تا با تصب چشم عقاب حاشیه‌ها کمتر شود.
هم چنین استراحت‌های فنی نیز در باشگاه‌های اروپا بر چیده شده که در حال حاضر در کشورمان اجرا نمی‌شود. از فدراسیون والیبال تقاضا می‌شود که بعد از اتمام بازی کنفرانس خبری مربیان دو تیم را اجباری کند. تا این مربیان پاسخگوی خبرنگاران باشند.
خبرنگار : شیرمحمد شیروانی              انتشار دهنده: یاشار نیازی

مطالب مرتبط:

سقوط شدید قیمت تلفن همراه در راه است + جدول

کشف ۶ هزار لیتر سوخت قاچاق در شهرستان گنبدکاووس

برگزاری هفته دوازدهم مسابقات اسب‌دوانی پاییزه کشور در گنبدکا

بر ترس از شکست غلبه کنید

سامانه "مدبر" در استان گلستان اجرا شد

روش‌های کارآمد پیروزی در انتخابات

نوشتن دیدگاه

نظراتی که حاوی توهین یا افترا می‌باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی‌یابند.
نظرات منتشر شده مخاطبین به منزله تایید یا رد آن توسط تورکمن‌نیوز نیست و تنها در جهت رعایت حقوق نظر دهندگان انتشار می‌یابد.

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Daevat Be Hamkari

shams01

آخرین خبرها

دعوت به همکاری

Hamkari Daevat02

Agahi Paziresh

bazar banner2

Banner001

Berenj Jahed

 

 

 

 

 

 

 

Kanal Telgeram