Savarkari 4تورکمن نیوز- اخبار سوارکاری گنبد: هفته سی و یکم مسابقات کورس اسب‌دوانی پاییزه گنبدکاووس در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش گروه ورزشی سایت خبری تحلیلی ترکمن‌های ایران، در هفته سی و یکم این رقابت‌ها عصر پنج‌شنبه ۷۶ راس اسب از نژادهای ترکمن، دوخون و تروبردداخلی در هشت دور هزار و ۷۰۰ و دوهزار و ۲۰۰ متری به رقابت پرداختند که در پایان ۶۸۶ میلیون ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های هشت‌گانه اهدا شد.

در دور اول اسب‌های ترکمن سه تا پنج ساله و ۲۴ تا ۳۶ امتیازی به مسافت دوهزار و ۲۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که اسحاق یزدانی با اسب سهند بهزاد زودتر از سایرین از خط پایان گذشت و آرمین آق آتابای با اسب پوربه و یاسر جرجانی با اسب دل پسند به ترتیب دوم و سوم شدند.

رقابت دور دوم میان اسب‌های ترکمن دو ساله و ۱۶ تا ۲۴ امتیازی به مسافت هزار و ۷۰۰ متر بود که طاهر گوگ نژاد با اسب آی بک عنوان اول را به دست آورد و کمال دالیجه عطا با اسب ملک روشن و مهرداد خوجملی با اسب آهوچی به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند.

در دور سوم اسب‌های دوخون دو ساله و هشت تا ۱۶ امتیازی به مسافت هزار و ۷۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که قربان محمد اودک با اسب تورقوش موفق به کسب مقام اول شد و آرمین آق آتابای با اسب شکوه و کمال دالیجه عطا با اسب جان سل به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را به دست آوردند.

رقابت در دور چهارم میان اسب‌های تروبردداخلی دو ساله و هشت تا ۲۰ امتیازی به مسافت هزار و ۷۰۰ متر شکل گرفت که مهرداد خوجملی با اسب ریوونتورا زودتر از سایرین از خط پایان عبور کرد و کمال دالیجه عطا با اسب جنی بست و نادر صالح پور با اسب چندو به ترتیب دوم و سوم شدند.

Paeize10

در دور پنجم اسب‌های تروبردداخلی سه تا پنج ساله و ۲۴ تا ۳۴ امتیازی به مسافت دوهزار و ۲۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که ابوطالب چاریزاده با اسب پیشکش نخستین نفر از خط پایان عبور کرد و جواد آچاک با اسب مورگانا و عیدمحمد غراوی با اسب ایکس فاکتور نفرات دوم و سوم از خط پایان گذشتند.

اسب‌های دوخون سه ساله و هشت تا ۲۲ امتیازی برگزار کننده رقابت دور ششم به مسافت دوهزار و ۲۰۰ متر بودند که ابوطالب چاریزاده با اسب ببر سیاه مقام اول را کسب کرد و آرمین آق آتابای با اسب ماه عسل و جواد آچاک با اسب تامیلا به ترتیب عنوان‌های دوم و سوم را به دست آوردند.

در دور هفتم اسب‌های دوخون سه تا پنج ساله و ۲۴ تا ۴۰ امتیازی به مسافت دوهزار و ۲۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که بنیامین جرجانی با اسب ارسلان زودتر از سایرین به مقصد رسید و ستار مهرانی با اسب تری بلا و قربان محمد اودک با اسب ریوسی به ترتیب نفرات دوم و سوم از خط پایان گذشتند.

در دور هشتم و پایانی اسب‌های دوخون دو ساله و دو تا ۱۲ امتیازی به مسافت هزار و ۷۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که آرش قربانی با اسب اگزی ون زودتر از سایرین از خط پایان عبور کرد و فیض الله رجال با اسب های پریون و عبدالاسحاق کم با اسب گلدی خان به ترتیب دوم و سوم شدند.

گفتنی است؛ در هفته سی و یکم این رقابت‌ها ابوطالب چاریزاده با کسب دو مقام نخست بهترین چابکسوار هفته لقب گرفت و قربان محمد اودک و مهرداد خوجملی هر کدام با کسب یک مقام نخست و یک مقام سوم در رده‌های بعدی ایستادند، همچنین اسحاق یزدانی، طاهر گوگ نژاد، بنیامین جرجانی و آرش قربانی هر کدام یک مقام نخست کسب کردند.

رقابت‌های اسب‌دوانی کورس پاییزه گنبدکاووس عصر جمعه با برگزاری هفته سی و دوم و قهرمانی در مجموعه سوارکاری این شهرستان به پایان می‌رسد.

منبع: خبرگزاری مهر

 

مطالب مرتبط:

مراسم هزار ختم شریف قرآن مجید به مناسبت مولود النبی (ص) در گ

گرامیداشت روز قانون اساسی ترکمنستان و بزرگداشت مختومقلی فراغ

جنگ گوک‌تپه و قتل عام ترکمن‌ها توسط روسیه تزاری

محسن هاشمی: آرزوی پدرم توسعه ایران و وحدت در جوامع اسلامی بو

سفر وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی به گلستان/ افتتاح 12پرو

تحلیل ژئوپولیتیکی و جغرافیایی رأی‌ ترکمن‌ها در گنبد کاووس

نوشتن دیدگاه

نظراتی که حاوی توهین یا افترا می‌باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی‌یابند.
نظرات منتشر شده مخاطبین به منزله تایید یا رد آن توسط تورکمن‌نیوز نیست و تنها در جهت رعایت حقوق نظر دهندگان انتشار می‌یابد.

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Daevat Be Hamkari

shams01

آخرین خبرها

دعوت به همکاری

Hamkari Daevat02

Agahi Paziresh

bazar banner2

Banner001

Berenj Jahed

 

 

 

 

 

 

 

Kanal Telgeram