ترکمن نیوز: بخش اجتماعی، سایت ترکمن نیوز بر حسب وظیفه‌ی اجتماعی اطلاعیه و آگهی‌های موسسات خیریه و فرهنگی را به صورت رایگان در سایت درج خواهد کرد تا بخشی از کمک معنوی دست‌اندرکاران ترکمن نیوز به موسسه خیریه‌ی گلستان باشد برای اعضای خیریه موسسه خدا قوت می‌گوئیم.

b_300_300_16777215_00_images_cultural_Golestan_Ehsan-kheyrie_3.JPG


                                                                   اعتماد شما ، اعتقاد ماست
                                                        آشنایی با مؤسسه‌ی خیریه احسان گلستان
مؤسسه خیریه احسان گلستان به مرکزیت شهرستان گنبد کاووس  از سال 1387 به شماره ثبت 97 به طور رسمی فعالیت خود را شروع کرده است.آنچه که بیشتر در اذعان عمومی مردم خیر منطقه در رابطه با این مؤسسه شکل گرفته ، نحوه کمک رسانی صحیح به اقشار نیازمند جامعه است که علاوه بر کمک رسانی به اقشار نیازمند ، هیئت مدیره مؤسسه ، سعی میکنند روند فعالیت مؤسسه را در جهت اشتغال زائی خانواده های نیازمند سوق دهند؛ آموزش ، مشاوره‌ی خانواده و حرفه آموزی به خانواده‌های نیازمند از برنامه‌های آتی مؤسسه می باشد که مسئولیت بانوان مدد جو را خانم باغبانی که یکی از فرهنگیان دلسوز منطقه و عضو این مؤسسه میباشد ، بر عهده دارند  که تعامل و تفاهم وی با مددجویان در استقبال از برنامه های در دستور کار مؤسسه را سرعت بخشیده است .همچنین کلاس‌های  تقویتی و مشاوره دروس، مشاوره‌ی خانواده به همت دبیران دلسوز و مطرح شهرستان و عضو مؤسسه ، به طور رایگان به دانش‌آموزان خانواده‌های نیازمند عضو مؤسسه برگزار می‌گردد، که نه تنها استقبال از این  کلاسها خوب بوده، بلکه تعدادی از همین دانش آموزان هم اکنون در بهترین دانشگاههای مطرح کشور مشغول به تحصیل می باشند و از طرف مؤسسه نیز نحوه تحصیل این عزیزان رصد می شود.
اما هزینه‌ی ایاب و ذهاب دانشجویان تحت پوشش مؤسسه خیریه احسان که در شهرهای مختلف تحصیل می‌کنند، توجه بیشتر خیرین را می‌طلبد و  در این راستا مؤسسه خیریه احسان گلستان ، طرح حامی را در برنامه های خود گنجانده است.خیّرینی که تمایل به کمک به دانشجویان تحت پوشش مؤسسه را دارند ،با هماهنگی مسؤلین مؤسسه می تواند با مشارکت در این امر خیر نه تنها مسیر موفقیت پایدار را هموار می کنند، بلکه در رشد مثبت یک فرد و تقویت جامعه سالم ایرانی تأثیر گذار می گردند.

b_500_500_16777215_00_images_cultural_Golestan_Ehsan-kheyrie_2.JPG


مؤسسه خیریه احسان گلستان متعلق به تمامی کسانی است که احساس می کنند می توانند ذره ای در کار خیر شریک باشند، بی شک حضور شما خیرین در مؤسسه نه تنها در پیشرفت برنامه های مؤسسه تأثیر گذار خواهد بود ، بلکه تولد یک فکر و ایده از سوی شما خیرین به خصوص جامعه جوان می تواند در تحول بنیادی برنامه های مؤسسه در جهت اشتغال زایی مثبت خانواده های نیازمند مؤثر واقع گردد.
از این پس ما به دنبال شما نمی آئیم ، بلکه با حضور گرم شما شاهد لبخند دیگری می شویم.
لبخند ایتام ، آرزوی شماست ، تداوم این همراهی ، آرزوی ماست.
اهداف و فعالیت های مؤسسه :
•    شناسایی و حمایت و نیز حرکت در جهت اشتغال پایدار زنان سرپرست خانوار
•    ایجاد زمینه لازم برای ادامه تحصیل ایتام و محصلین مستعد بی بضاعت
•    مددکاری اجتماعی ، فردی ، گروهی ، مشاوره و راهنمایی
•    برگزاری کلاس های مهارت های زندگی و پیش گیری از آسیب های اجتماعی
•    چاپ و تکثیر بروشور های آموزشی
•    ایجاد مراکز شبانه روزی برای کودکان بی سرپرست و دانش آموزان مستعد بی بضاعت

نحویه حمایت از زنان سرپرست خانوار و ایتام
•    مؤسسه خیریه احسان گلستان با بررسی وضعیت زنان سرپرست خانوار و ایتامی که توسط خیرین  معرفی شده اند یا در دفتر مؤسسه حضور یافته اند ، بر طبق ضوابط مندرج در اساس نامه ، این خانواده ها را تحت پوشش قرار می دهد. حفظ کرامت انسانی خانواده های نیازمند ، از بنیادی ترین اصول مؤسسه در تمام مراحل بررسی تا حمایت می باشد.
حمایت از محصلین مستعد بی بضاعت
•    از آنجایی که تحصیل و کسب دانش نه تنها مسیر موفقیت پایدار را هموار می کند بلکه دیدگاه های فرد را نیز دست خوش تغیرات بنیادین و مثبت خواهد کرد ، لذا مؤسسه خیریه احسان گلستان بحث حمایت از دانش‌آموزان مستعد بی بضاعت را چه در قالب کمک هزینه های تحصیلی یا تهیه کتب و جزوه های کمک آموزشی یا چه در قالب پشتیبانی و مشاوره درسی از مقطع ابتدائی تا دکتری را از اولویت های خود می داند.
نحوه عضویت در جمع خیرین
1-    عضویت در جمع خیرین احسان:  
یکی از مؤثر ترین روش های کمک به مؤسسه خیریه احسان ، عضویت در جمع خانواده ی خیرین احسان می باشد. شما می توانید با تقبل پرداخت ماهانه – حداقل ده هزار تومان – به جمع خانواده خیرین احسان گلستان بپیوندید.اعضای این خانواده بزرگ با احساس مسئولیت و نظم در پرداخت مستمر مبالغ عضویت خود ،مؤسسه را در راه برنامه ریزی مدون برای اقشار تحت حمایت خود ، یاری می نمایند.
2-    دریافت صندوق:
از قدیمی ترین روش های کمک به هم نوعان ،قرار دادن صندوق های جمع آوری اعانه در منزل ، محل کار و یا اماکن عمومی است.
3-    فعالیت داوطلبانه:
بزرگترین سرمایه هر سازمانی نیروهای انسانی آن سازمان هستند و با توجه به اینکه مؤسسه خیریه احسان گلستان سازمانی مردم نهاد است ، حضور نیروهای مردمی برای انجام امورات مؤسسه جزء لاینفکی از کار می باشد.داوطلبان مؤسسه افرادی هستند که با نیت خیر ، بدون هیچ چشمداشتی ، انجام کارهای مرتبط با مؤسسه را برعهده می گیرند.
داوطلبان در صورت تمایل جهت فعالیت در زمینه تخصص شغلی یا تحصیلی خود ، می توانند ما را در ارائه خدمات بهتر به اقشار تحت پوشش ، یاری نمایند.
4-    کمک های غیر نقدی:
مؤسسه خیریه احسان در کنار دریافت کمک های نقدی ، آمادگی قبول کمک های غیر نقدی را نیز دارد.این اقلام اهدایی می توانند شامل البسه ، لوازم التحریر ، کتب کمک  درسی آموزشی و ... باشد.
با توجه به اهمیت اصل شفاف سازی و ثبت مدون کمک ها و هزینه کرد ها در سیستم حسابداری مؤسسه ،برای کلیه اقلام ، ارزش ریالی محاسبه شده و رسید صادر خواهد گردید.
راه های ارتباط با مؤسسه خیریه احسان گلستان
    از طریق وب سایت موسسه به نشانی :  http://ehsangolestan.ir
    شماره تماس : 33230357 -  017
    مکاتبه حضوری به نشانی : استان گلستان ، شهرستان گنبد کاووس، خیابان شریعتی غربی ، بعد از جهار راه فردوسی
شماره حساب های مؤسسه خیریه احسان گلستان
بانک ملی : 0105969658008
بانک رفاه : 39093475
بانک سپه : 1687800130509
بانک ملت : 1354836903
شماره کارت بانک ملت :  3672 - 7007 - 3377 – 6104

b_500_500_16777215_00_images_cultural_Golestan_Ehsan-kheyrie_3.JPG

مطالب مرتبط:

فعالیت 30 گروه راهداری در راه های گلستان

جاده های گلستان لغزنده است/مسیرهای کوهستانی تردد با زنجیرچرخ

هشدار دادستان مرکز گلستان نسبت به افزایش جرایم اینترنتی

طلاق و اختلافات خانوادگی چالش جدی در گلستان

دیدار چهره به چهره فرمانده مرزبانی استان گلستان با دانش آموز

35 هزار خانوار زیرپوشش امداد گلستان نیازمند حمایت بیشتری هس

نوشتن دیدگاه

نظراتی که حاوی توهین یا افترا می‌باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی‌یابند.
نظرات منتشر شده مخاطبین به منزله تایید یا رد آن توسط تورکمن‌نیوز نیست و تنها در جهت رعایت حقوق نظر دهندگان انتشار می‌یابد.

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Daevat Be Hamkari

shams01

آخرین خبرها

دعوت به همکاری

Hamkari Daevat02

Agahi Paziresh

bazar banner2

Banner001

Berenj Jahed

 

 

 

 

 

 

 

Kanal Telgeram