toofan zehniتورکمن نیوز - دانستنی‌ها: صرفنظر از تعريفي که براي موفقيت داريد، برخي از ويژگيها، هرچند عجيب، در ميان اهالي موفق کسب و کار مشترک هستند. مي‌توانيد در کنار هر ويژگي که احساس مي‌کنيد داريد علامت بگذاريد.

به گزارش سایت خبری تحلیلی ترکمن نیوز، با اين روش درمي‌يابيـــــد چه ويژگيهايي راداريد و اگر مالک تمام آنها نيستيد به خود هراس راه ندهيد. بسياري از اين ويژگيها بهواسطه تمرين و ارتقاء رفتار مثبت و برنده به دست ميآيد، خصوصاً اگر اهدافي را براي خود مشخص کرده و براي دستيابي به آنها برنامه‌هاي راهبردي طرحريزي کرده باشيد.

 

◄ بایدهای کسب‌وکار خانگی
مانند هر فعالیت دیگری که انجام می‌دهید، برای آنکه در فعالیت خود درزمینه کسب‌وکارخانگی موفق باشیم بایدها و الزامات خاصی وجود دارند. برای آنکه فرد بتواند رانندگی کند ازنظر قانون باید گواهینامه رانندگی داشته باشد، برای موفقیت در ورزش فرد باید بسیار تمرین نماید، برای آنکه بازنشستگی آسوده‌ای داشته باشیم باید برای دوران بازنشستگی خود سرمایه‌گذاری نماییم. اگر هدف موفقیت در کسب‌وکار را پیش رودارید روش متفاوت نیست. به‌منظور موفقیت در کسب‌وکار نیز الزاماتی موجود دارند که باید انجام، تکمیل و مدیریت شوند. الزامات شغلی بسیار هستند اما در این مقاله به مهم‌ترین موارد موردنیاز برای راه‌اندازی، اجرا و رشد کسب‌وکار خانگی اشاره شده است.

◄ کاری را انجام دهید که از آن لذت می‌برید
دریافتی حاصل از شغل در چارچوب مواردی از قبیل رضایت فردی، درآمد اقتصادی، ثبات و لذت، همگی مختصری از آن چیزی هستند که شما وارد کارکرده‌اید. چنانچـــه از کاری که انجـــام می‌دهید لذت نمی‌برید به‌احتمال‌زیاد فرض بر این است این موضوع بر موفقیت کسب‌وکار تأثیرگذار خواهد بود یا به عبارتی با فقدان موفقیت همراه خواهد بود. درواقع اگر از انجام کاری لذت نمی‌برید شانس موفقیت شما به‌شدت کاهش می‌یابد.

◄کار خود را جدی بگیرید
نمی‌توان انتظار کارآیی و موفقیت در شغلی را داشت مگر آنکه واقعاً به کاری که انجام می‌دهید، خدمات و کالایی که ارائه می‌نمایید باور داشته باشید. بسیاری از صاحبان کسب‌وکارهای خانگی فعالیت خود را آن‌طور که باید جدی تلقی نمی‌کنند ازاین‌رو به‌راحتی از مسیر اصلی منحرف شده و انگیزه خود را از دست می‌دهند، طعمه مخالفان این موضوع قرار می‌گیرنـــد و به‌واسطه اینکه در یک مکان و جای مشخصی مشغول به کار نمی‌باشند دیگران آنان را جدی نمی‌گیرند. البته این مخالفت‌ها کاری از پیش نمی‌برد و تعداد افرادی که از خانه مشغول به کار هستند و درآمد سالیانه خوبی دارند با فراز و نشیب‌های خود در سال‌های اخیر افزایش‌یافته است.

◄ برای هر کاری برنامه‌ریزی داشته باشید
برنامه‌ریزی برای تمامی جوانب کسب‌وکار خانگی نه‌تنها یک الزام است بلکه یک عادت رفتاری است که تمامی صاحبان کسب‌وکارهای خانگی باید آن را اجرا و حفظ نمایند. برنامه‌ریزی شغلی ازآن‌جهـت اهمیت دارد که موجب تجزیه‌وتحلیل هر موقعیت و شرایط کسب‌وکار، تحقیق و گرداوری داده‌ها، نتیجه‌گیــــری بر مبنای حقایق حاصل از تحقیق می‌گردد. برنامه‌ریزی شغلی کاربرد دیگری هم دارد و اینکه اهداف و نحوه دستیابی به آن‌ها را بر روی کاغذ می‌آورید. از برنامه طرح‌شده هم می‌توان به‌عنوان نقشه راه برای حرکت و هم به‌عنوان معیاری برای سنجش موفقیت هر برنامه و یا بخشی از برنامه استفاده نمود.

◄ مدیریت عاقلانه پول
نبض سرمایه‌گــــذاری در هر کسب‌وکاری جریان نقدینگی آن است. به نقدینگی نیاز دارید تا بتوانید اقلام و لوازم موردنیاز را خریداری نمایید، هزینه خدمات را بپردازید، کسب‌وکار خود را ارتقاء داده و برای آن بازاریابی نمایید، لوازم و تجهیزات را تعمیر کرده و جایگزین نموده و برای خود درآمد داشته باشید تا بتوانید کار خود را ادامه دهید. ازاین‌رو تمامی صاحبان مشاغل خانگی باید قادر به مدیریت عاقلانه پول باشند تا نقدینگی جریان داشته باشد و قبوض پرداخت گردند. برای مدیریت عاقلانه پــــول 2 جنبه وجود دارد:
1. دریافت پول از مشتریان در مقابل خدمات و کالایی که ارائه می‌نمایید (درآمد)
2. پولی که صرف لوازم و تجهیزات، خرید، دستمزد و سایر هزینه‌ها می‌گردد (مخارج)

◄ از مشتری بخواهید محصول را بخرد
کارآفرین مشاغل خانگی همیشه باید این نکته را به خاطر داشته باشد بازاریابی، تبلیغات یا فعالیت‌های تبلیغاتی به هر میزان هم که هوشمندانه، پرهزینه و هدفمند باشند چنانچه این مفهوم ساده را به‌طرف مقابل نرساند «این محصول را بخرید»، بی‌ارزش خواهد بود. این گفته بدین معنا نیست که فروشنده خوبی بودن، تبلیغات یا تخصص در روابط عمومی دارایی فوق‌العاده و باارزش برای کسب‌وکار شما به‌حساب نمی‌آید اما اگر مستقیم و فعال مردم را به خرید محصولات و خدمات خود دعوت ننمایید هیچ‌یک از این مهارت‌ها ارزشی نخواهند داشت.

◄ کسب‌وکار پیرامون مشتریان  و ارباب‌رجوع می‌چرخد
کسب‌وکار خانگی صرفاً پیرامون محصولات و خدمات شما، هزینه دریافتی بابت این خدمات و محصولات و رقبا و نحوه پیروزی بر رقبا نیست. کسب‌وکار پیرامون مشتریان و ارباب‌رجوع می‌چرخد. مشتریان هستند که درنهایت تصمیم می‌گیرند کسب‌وکار شما رونق بگیرد یا نه. هر اقدامی که درروند کسب‌وکار صورت می‌گیرد، خط‌مشی‌ها، خدمات پس از فروش، گزینه‌های پرداخت، ساعات کاری، حضور، فعالیت‌های تبلیغـــاتی و وب‌سایت باید بر مشتریان متمرکز بود و مشتری محور باشد. همچنین باید مشتریان خود را به‌خوبی بشناسید.

◄ بدون خجالت خود را معرفی کنید
یکی از بزرگ‌تریـــــن باورهای نادرســـــت در مورد موفقیت شخصی یا موفقیت در کار بیان این مطلب است که درنهایت شغل شما، توانایی‌هایتان، محصـــولات یا خدمات شما شناخته‌شده و مورد استقبـــال قرار می‌گیرد؛ اما اگر کسی شما و خدماتتان را نشناسد چرا باید به شما مراجعه نماید؟ ترویج و معـــرفی خود یکی از مفیدترین ابزار بازاریابی، بیشترین مورداستفاده را دارد که اکثریت صاحبان کسب‌وکارهای خانگی به‌عنوان در دسترس ترین ابزار از آن بهره می‌برند.

◄ تصویرسازی مثبت از کسب‌وکار
تصویر مثبت از کسب‌وکار خوددارید اما بر جای گذاشتن تأثیر مثبت و خاطره‌انگیز بر افرادی که مخاطب کسب‌وکار شما هستند نیازمند گذر زمان است. صاحبان کسب‌وکارهای خانگی باید پا را فراتر از مسیر معمول نهاده و در تلاشی آگاهانه همواره سعی در تصویرسازی مثبت از کسب‌وکار حرفه‌ای خود داشته باشند. اکثر قریب به‌اتفاق صاحبان کسب‌وکارهای خانگی برای جلب توجه و تحت تأثیر قرار دادن مخاطب امکاناتی از قبیل دفترکار یا نمایشگاه ندارند. ازاین‌رو باید بر عوامل دیگری از قبیل تصویرسازی، خلاقیت و توجه به کوچک‌ترین جزئیات هنگام شرح و تصویرسازی حرفه‌ای برای کسب‌وکار خود توجه نمایند.

◄ توجه به مشتری در اولویت قرار بگیرد
یکی از بزرگ‌ترین قابلیت‌ها و به طبع مهم‌ترین نقطه رقابتی که کارآفرینان خانگی نسبت به رقبای بزرگ‌تر دارند این است که می‌توانند توجه فردی خود را به مخاطب نشان دهند. مشتریان از اینکه بشنوند می‌توانند اطلاعات موردنیاز خود را در اینترنت بیایند و یا با وارد نمودن شماره و اعداد بسیار به بخش موردنظر وصل شوند، درنهایت نیز کسی پاسخگوی آن‌ها نباشد، خوششان نمی‌آید.
صاحبان کسب‌وکارهای خانگـــــی می‌توانند خود پاسخگوی تلفن باشند، مشتریان را بشناسند و توجه مستقیم به مخاطب داشته باشند و نسبت به سایر مشاغل تکراری برتری پیدا نمایند. طبق تحقیقات انجام‌شده اکثر مشاغل (80 درصد) حاصل مشتریان تکراری و نه مشتریان جدید می‌باشند. علاوه بر تلاش در جذب مشتریان جدید، باید تمام تلاش خود را برای حفظ و جلب رضایت مشتریان دائم خود بکار بندید، توجه شخصی به آنان نه‌تنها قدردانی آن‌ها را به همراه دارد بلکه در این دنیای مدرن نیز در خاطره هامی ماند.

◄ ارتقاء به کمک فناوری
باید از گرفتاری و غرق شدن بیش‌ازحد در دنیای فناوری اجتناب نموده و درعین‌حال بدانید چگونه باید از مزایای آن استفاده نمایید. یکی از جوانب بسیار جالب اینترنت این است شغلی که توســــط 1 یا 2 نفر و در زیرزمین خانه انجام می‌شود می‌تواند وب‌سایتی به‌مراتب بهتر از یک شرکت بزرگ داشته باشد، به‌طوری‌که هیچ‌کس متوجه تفاوت آن‌ها نشود. با دنیای فناوری تا جایی که متناسب با نیازهای شما باشد همراه شوید. بهترین فناوری آن است که به شما کمک نماید نه آنکه برایتان دردسرساز شود.

◄ تشکیل گروه درجه‌یک کسب‌وکار
هیچ‌کس نمی‌تواند به‌تنهایی کسب‌وکار موفقی داشته باشد. راه‌اندازی کسب‌وکار موفق همانند مسئولیت نیازمند گروهی است که همانند خود شما به کار و موفقیت آن تعهد داشته باشند. گروه کسب‌وکار می‌تواند اعضای خانواده، دوستان، تأمین‌کنندگان، اتحادیه کسب‌وکار، کارکنان، پیمانکاران، انجمن‌های تجاری و صنعتی، دولت محلی و اجتماع را شامل شود. به‌طورقطع مهم‌ترین اعضای گروه را مشتریان و ارباب‌رجوع تشکیل می‌دهند. یکی از آن‌ها یا همه آن‌ها ممکن است در خصوص نحوه عملکرد شما نظر داشته و در آینده کاری شما سهیم باشند.

◄ در حوزه خود متخصص شوید
هنگام رویارویی با مشکل برای حل آنچه اقدامی انجام می‌دهید، راهنمایی هرکسی را می‌پذیرید یا از یک متخصص و کارشناس در این زمینه کمک می‌گیرید؟ واضح است که خواهان صحیح‌ترین اطلاعات و همکاری هستید. به‌طورمعمول به دنبال یک کارشناس هستید تا مشکلتان را حل نماید. هنگامی مه مخزن آب با مشکل مواجه می‌شود با لوله‌کش تماس می‌گیرید، زمان فروش خانه به بنگاه معاملات املاک و هنگامی‌که دندان‌درد دارید به دندانپزشک مراجعه می‌کنید. می‌توان نتیجه گرفـــت هر چه بیشتر درزمینه کسب‌وکار خود متخصص شوید، افراد بیشتری برای استفاده از این تخصص به شما مراجعه می‌کنند لذا فروش بیشتر و فرصت‌های بهتری برایتان فراهم می‌گردد. به‌جای آنکه افراد جدید و واجد شرایطی را برای فروش خدمات و محصولات خود بیابید، این افراد هستند که به‌واسطه تخصصتان شمارا جستجو می‌کنند.

◄ مزیت رقابتی ایجاد نمایید
یک کسب‌وکار خانگی باید به‌طور مشخص یک پیشنهاد منحصربه‌فرد ارائه نماید. این امر به معنای جذب طرف مقابل با طرح این سؤال اساسی است « چرا افراد باید به ما مراجعه کنند و یا به‌جای مراجعه به رقبا و خرید محصولات و خدمات آن‌ها، محصولات و خدمات ما را خریداری نمایند؟» به‌عبارت‌دیگر، چه جنبه یا جوانبی کار شمارا از رقبا متمایز می‌سازد؟ کار شما شامل خدماتی از قبیل خدمات بهتر، گارانتی طولانی‌تر، انتخاب بهتر، ساعات کاری بیشتر، گزینه‌های متنوع برای پرداخت، کمترین قیمت، خدمات متناسب با هر فرد، خدمات پس از فروش بهتر، روش‌های بهتر برای مبادله و برگشت کالا یا ترکیبی از موارد فوق است؟

◄ روی خود سرمایه‌گذاری کنید
کارآفرینان برتر همواره به  فکر خرید و مطالعه کتاب‌ها، روزنامه‌ها، گزارش‌ها، مقالات، خبرنامه‌ها، وب‌سایت‌ها و انتشارات صنایع مرتبط با بازاریابی و کسب‌وکار هستند تا به‌واسطه این مطالعه قدرت درک آنان از کسب‌وکار، نحوه بازاریابی و مهارت‌ها افزایش یابد. به اتحادی‌ها و انجمن‌های کسب‌وکار ملحق شده، با سایر افراد موفق و باتجربه کسب‌وکار ارتباط برقرار نموده تا رموز موفقیت آنان را آموخته و به کمک آنا اهداف پیش روی خود را بهتر تعیین نمایند. کارآفرینان برتر باوجودآنکه در یک مبحث و موضوع مهارت داشته باشند بازهم در سمینارهای شغلی و بازاریابی، کارگاه‌ها و دوره‌های آموزشی شرکت می‌نمایند. با این کار نشان می‌دهند آموزش یک فرآیند در حال پیشرفت است و راه‌های برای انجام بهتر کارها در زمان کمتر و تلاش کمتر وجود دارد. حرف آخر اینکه کارآفرینان برتر سرمایه‌گذاری بر روی قدرتمندترین و مؤثرترین ابزار کسب‌وکار و بازاریابی یعنی خودشان را متوقف نمی‌سازند.

◄ در دسترس باشید
در بازه‌ای از زمان زندگی می‌کنیم که همگی انتظار داریم غذا و لباس مان در مدت‌زمان بسیار کوتاهی آماده باشد، هر زمان که بخواهیم بتوانیم از دستگاه خودپرداز پول نقد دریافت کنیم. با این شرایط شما نیز باید این امکان را فراهم آورید تا افراد هر زمان که اراده کنند به شما و خدماتتان دسترسی داشته باشند و کسب‌وکار خانگی شما مانعی در برابر آن نباشد.
به این نکته توجه داشته باشید افراد اندکی حاضر هستند پولی را که با سختی و زحمت بسیار به دست آورده‌اند به‌راحتی در اختیار شما قرار دهند. فراهم‌سازی شرایط آسان برای آنکه افراد بتوانند با شما کار کنند بدین معناست که باید با داشتن اطلاعات کافی از خدمات و محصولات خود همواره در دسترس آنان باشید. باید بتوانید خواسته مشتری را هر زمان که بخواهد برایش فراهم‌سازید.

◄ کسب و حفظ آبرو و اعتبار
بی‌شک و تردید اعتبار و آبرو یکی از محسوس‌ترین دارایی‌های صاحبان کسب‌وکارهای خانگی به‌حساب می‌آید. اعتبار چیزی نیست که به‌سادگی بتوان آن را خرید بلکه به‌واسطه عمل به قول و تعهد به دست می‌آید. چنانچه متعهد شده‌اید کالایی را تا زمان خاصی به دست مشتری برسانید دیگر هیچ بهانه‌ای برای بدقولی وجود ندارد. اگر قول تعمیر جنسی را داده‌اید باید به آن عمل کنید. پایندی به تعهدی که دارید عامل کلیدی دیگری است. اگر نتوانید خدمات و محصولاتی هم‌سطح با ادعای خود برای مشتریان فراهم‌سازید علتی برای اعتماد آنان به شما وجود ندارد و بدون اعتماد، به اعتبار خوبی دست نخواهید یافت.

◄ مزایای محصول را معرفی نمایید
معرفی و فروش مزیت‌های کالا و خدمات ازجمله مواردی به‌حساب می‌آید که متخصصان فروش در سرتاسر دنیا بر آن تمرکز دارند تا بتوانند ضمن ایجاد هیجان و اشتیاق بیشتر برای خرید، محصولات بیشتر و بیشتری را به مشتریان بفروشند. تبلیغات، ارائه نمونه، ارائه بروشور و کاتالوگ بری بازاریابی، وب‌سایت، خبرنامه و نمایشگاه ازجمله موارد ضروری به‌حساب می‌آیند. هر زمان که قصد برقراری ارتباط با مخاطب و جامعه هدف را داشتید مزایای حاصل از خرید محصول یا استفاده از خدمات را شرح دهید.

◄ از جریان امور آگاه باشید
همیشه با جامعه و افرادی که حامی و پشتیبان کسب‌وکار شما هستند همراه و در ارتباط باشید. در جریان‌های اجتماعی دخیل باشید. به سازمان‌ها و انجمن‌هایی که بر ارتقای برنامه‌ها و سیاست‌گذاری‌های اجتماعی متمرکز هستند ملحق شوید. حقیقا این است عموم مردم بیشتر به‌سوی کسب‌وکار افرادی جذب می‌شوند که آنان را شناخته، دوست دارند و برایشان احترام قائل هستند و دوست دارند این افراد عضوی از اجتماع باشند.

 

◄ جلب‌توجه
صاحبان مشاغل کوچک نمی‌توانند زمان، پول و انرژی خود را به‌واسطه فعالیت‌های تبلیغاتی که صرفاً بر ایجاد آگاهی از طریق ارائه و شرح درازمدت و طولانی است هدر دهند. در صورت انجام چنین کاری شانس موفقیت و به ثمر رسیدن اهداف از بین می‌رود. هر فعالیت تبلیغی که انجام می‌دهید باید در مقابل پول را به جیب شما بازگرداند تا بتوانید توجه بیشتری را به سمت خود جلب نموده و کسب‌وکار خود را توسعه دهید.

 

◄ هنر مذاکره و گفتگو
توانایی در مذاکره و گفتگوی مؤثر بی‌تردید مهارت است که هر صاحب کسب‌وکار خانگی باید برای مهارت یافتن در آن تلاش نماید. هنر مذاکره ازنظر اهمیت در جایگاه دوم نسبت به موردتقاضا برای خرید محصول قرار دارد. در کسب‌وکار مهارت مذاکره هرروز مورداستفاده قرار می‌گیرد. داشتن هنر مذاکره بدین معناست که باید همیشه قادر به برقراری شرایط برد-برد باشید. شرایط برد-برد نیز بدین معناست که طرف‌های معامله احساس برد داشته باشند، همین امر پایه و اساس برقراری ارتباط بلندمدت و سودآور خواهد بود.

 

◄ محل کار خود را برای موفقیت طراحی نمایید
محل کار خانگی خود را به نحوی طراحی نمایید که حداکثر میزان عملکرد و خلاقیت شخصی، و در صورت ضرورت تخصص در پروژه‌ها در دید مشتریان و ارباب‌رجوع قرار بگیرد. تا حد امکان از اختصاص بخشی از اتاق پذیرایی یا اتاق‌خواب به دفتر کار اجتناب نمایید. ایده آل این است که اتاق جداگانه‌ای را به فعالیت‌های خود اختصاص دهید تا در زمان انجام فعالیت‌ها حداقل در طول روز بتوانید در اتاق را ببندید. اتاق‌خواب خالی، زیرزمین یا پارکینگ گزینه‌های خوبی برای دفتر کار هستند. اگر چنین کاری هم ممکن نبود باید بخشی از یک اتاق را به‌وسیله پارتیشن جدا نموده، یا قسمتی از خانه در ساعاتی که کسی در خانه نیست به‌عنوان دفتر کار مورداستفاده قرار بگیرد.

 

◄ مرتب و با برنامه عمل کنید
مرتب و با برنامه بودن الزاماً بدین معنا نیست از چه نوع زونکنی استفاده می‌نمایید و یا چه حجمی از کاغذ بر روی میز شما قرار دارد بلکه به معنای مدیریت کسب‌وکار است. در انجام هر کاری برنامه داشته باشید. برنامه کاری تهیه نموده که به‌واسطه آن بتوانید در یک روزکاری نیمه‌وقت 3 ساعت و تمام‌وقت 7 یا 9 ساعت تا حد امکان به فعالیت خود برسید. برای هر فعالیت شغلی باید برنامه و روال مربوط به آن را داشته باشید. کارهای ساده‌ای از قبیل تهیه فهرست کارها در پایان روز یا هفته کمک می‌کند مهم‌ترین کارها را شناخته و آن‌ها را در اولویت قرار دهید. اختصاص تقویم خاص به شغلتان و فعالیت‌های مربوطه به شما این اطمینان را می‌دهد تمامی کارها سروقت و مطابق بازمان بندی انجام‌شده‌اند. فعالیت‌های شخصی و خانوادگی خود را در همان تقویم فعالیت‌های کاری وارد نمایید تا بتوانید روند کارها و برنامه‌ها را به‌خوبی تفکیک نموده و انجام دهید.

 

◄ زمانی به استراحت اختصاص دهید
اکثر صاحبان کسب‌وکارهای خانگی وسوسه می‌شوند بیش از زمان مشخص‌شده کار کنند. درواقع مدیری وجود ندارد تا به سبب اینکه قادر به پرداخت اضافه‌کار نیست از شما بخواهد به منزل بروید. هر فردی که از خانه مشغول به کار است باید برنامه کاری مرتبی شامل زمانی برای نهار و استراحت و روزهای تعطیل و مرخصی داشته باشد. از زمانی که متعهد به شروع کار خانگی می‌شوید باید برنامه زمان‌بندی خود را تهیه نمایید. البته باید برنامه منعطفی داشته باشید. نباید برای تمام ساعات روز کار قرار دهید. یک یا دو ساعت زمان آزاد برای خود قرار دهید. کار مداوم بدون وقت آزاد و استراحت به‌سرعت شمارا فرسوده و بداخلاق می‌کند که این موضوع برای مشتریان خوشایند نیست.

 

◄ تعداد کارهایی که بر عهده می‌گیرید را محدود نمایید
اکثر صاحبان مشاغل خانگی سعی می‌کنند تا آنجا که امکان دارد فعالیت‌ها را جذب نموده و وظایف را انجام دهند. توانایی انجام چندین کار ازجمله ویژگی‌های مشترک بین کارآفرینان موفق است. بااین‌وجود برخی اوقات باید کمی عقب‌نشینی کرده و از ماورای امور معمول به اوضاع نگاه کنید تا به‌خوبی مشخص گردد چه مواردی به نفع شما و کسب‌وکارتان است. اکثریت قریب به‌اتفاق کارآفرینان موفق به این نکته اشاره خواهند کرد که از زمانی که شروع به کارکرده‌اند دریافته‌اند در انجام چه اموری عملکرد خوبی داشته و چه‌کارهایی را باید به دیگران محول نمایند.

◄ پیگیری امور به‌طور مداوم انجام شود
پیگیری و ارتباط مداوم با مشتریان، ارباب‌رجوع و اتحادیه صنفی باید جزو برنامه‌های ثابت هر کسب‌وکار خانگی جدید یا سابقه‌دار قرار بگیرد. پیگیری مداوم و باپشتکار کمک می‌کند تعداد مشتریان افزایش‌یافته و تمایل بیشتری به معامله با شما داشته باشند، درنتیجه ارتباط  کاری قوی‌تری با تأمین‌کنندگان و گروه اصلی کار برقرار نمایید. پیگیری خصوصاً در رابطه با مشتریان کنونی اهمیت پیدا می‌کند چراکه کار اصلی پس از فروش شروع می‌گردد. فروش یک محصول یا خدمات کار آسانی است اما برای حفظ مشتری و بازگشت مجدد او باید تلاش ویژه‌ای داشته باشید.
منبع : راه‌های کسب درآمد ردروزنامه بازار کار ایران

شبکه خبری گلستان و ترکمن صحرا:

telegram.me/TurkmensNews

برای عضویت کلیک کنید

مطالب مرتبط:

سقوط بالگرد در دریای خزر

سن اعتیاد در ایران به مرز فاجعه رسید

۶۰ هزار انشعاب در طرح فاضلاب گنبدکاووس ایجاد می‌شود

افشای راز مرگ زن جوان در پزشکی قانونی/ مسمومیت یا خفگی عمدی؟

مرمت و تجهیز بزرگ‌ترین کاروانسرای تاریخی کشور

بیش از 27 میلیون نفر در کشور عضو کتابخانه‌ها هستند

نوشتن دیدگاه

نظراتی که حاوی توهین یا افترا می‌باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی‌یابند.
نظرات منتشر شده مخاطبین به منزله تایید یا رد آن توسط تورکمن‌نیوز نیست و تنها در جهت رعایت حقوق نظر دهندگان انتشار می‌یابد.

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Daevat Be Hamkari

shams01

آخرین خبرها

دعوت به همکاری

Hamkari Daevat02

Agahi Paziresh

bazar banner2

Banner001

Berenj Jahed

 

 

 

 

 

 

 

Kanal Telgeram