ravesh taghzie 01تورکمن نیوز-بارداری و کودک یاری: به طور خلاصه غذاهايي که بيشتر براي لقاح پسر مناسب است عبارتند از کليه و غذاهاي شور، موز، خرما، هويج، سيب زميني، جگر، گوشت و تخم مرغ و غذاهايي که براي دختر مناسب است عبارتند از؛ شير و فرآورده هاي آن، ماهي ساردين، خاويار، بادام، کاکائو و جوانه گندم و کلم، کدو و فلفل سبز.

احتمال دختر شدن

درمانگران طب سنتي بر اين باورند که گنجاندن خوراکي‌هايي مانند کرفس، پياز، اسفناج، کاکائو، پروتئين ميگو، ماهي و غذاهاي دريايي، شير و لبنيات به برنامه غذايي و پرهيز از مصرف غذاهاي خوش‌نمک در وعده‌هاي غذايي روزانه 5 تا 6 ماه پيش از بارداري و انجام لقاح مي‌تواند به ايجاد شرايطي براي تولد نوزاد دختر کمک کند. علاوه بر اين هرچه سن پدر و مادر بيشتر باشد يا زندگي زوج تحت تاثير هيجانات، استرس و تنش‌هاي روزمره باشد، احتمال تولد نوزاد دختر افزايش مي‌يابد.

 

اعلام خبر بارداری به همسر

خانواده و دوستان پيدا کنيد ، براي مثال فرستادن يک کارت پستال حاوي خبر بارداريتان، چرا که نه؟

تهيه يک فيلم ويدئويي خانگي براي اينکه شادي و هيجانتان را با آنها تقسيم کنيد.

1- با مراجعه به سايت morphthing و يا سايتهاي مشابه مي توانيد تصوير جالبي از فرزند خود داشته باشيد به گونه اي که عکسي از خود و همسرتان را گذاشته و تصوير جالبي از فرزندتان را خواهيد داشت، حال تصوير فرزندتان شبيه شما است يا همسرتان!

3- نوشتن «کتاب خاطرات کودک» را با نوشتن تمام جزئيات زندگي دوران بارداريتان شروع کنيد.
يک دفتريادداشت مناسب و زيبا براي اينکار انتخاب کنيد.

4- در تهيه و تدارک وسايل نوزاد ولخرجي کنيد ، با تفريح و شادي اينکار را انجام دهيد.

5- از بلند کردن اجسام سنگين ، استفاده از مواد شوينده شيميايي قوي خودداري کنيد و همچنين به مدت طولاني ( 4 ساعت مداوم ) به انجام کاري مشغول نباشيد. جالب نيست که دليلي براي استراحت داريد؟

6- به مطالعه مجلات و کتابهاي مربوط به دوران بارداري بپردازيد ( در حال حاضر اينکار را انجام مي دهيد!)براي کسب اطلاعات و راهنمايي هاي لازم. کتابهاي کوتاه طنز که فقط براي خنديدن است را انتخاب کنيد.

7- سري به وبلاگها و سايتهاي مختلف مربوط به دوران بارداري ، نوزاد و کودک زده و اطلاعات خوبي کسب کرده و اين معلومات را به گنجينه خانواده خود منتقل کنيد.

8- به دوستان و اطرافيان خود پيشنهاد دهيد که روز دقيق زايمان شما را پيش بيني کنند و کسي که روز را دقيقا درست پيش بيني کند جايزه دريافت مي کند. فقط در صورتيکه زايمان شما از طريق سزارين نباشد و تاريخ دقيق آن از قبل تعيين نشده باشد.

9- برنامه غذايي و پخت و پز خود را تغيير داده و با هيجان منتظر روز بعدي و غذاي جديد باشيد ( ويار دليل خوبي براي اينکار مي باشد)

10- شکم خود را نقاشي کنيد. پيشنهاد ما براي بهار: گل/ تابستان: هندوانه، ساحل/ پائيز: کدو تنبل/زمستان: گوله برف به تفريح و ريخت و پاش بپردازيد و از خود عکس بگيريد.

11- به يادگيري مهارتهاي جديد بپردازيد مثل: بافتني، دوختن لحاف، حکاکي،نقاشي. سعي کنيد با استفاده از اينها چيزي خاص براي کودک خود درست کنيد در صفحه 68 و 69 يك دستور ساخت عروسك براي شما قرار داديم.

12- به فروشگاه هايي که ويژه خانمهاي باردار – مايحتاج نوزاد- کودک ( سيسموني) – است ، سربزنيد.

13- لباسهاي بارداري زيبا ومناسب بپوشيد.

14- گوشه گير نباشيد و حتما فيلمهاي کمدي تماشا کنيد.

15- در زمان استراحت پاي خود را بالانگه داريد.

16-در برآورده شدن آروزها و خواسته هاي خود (البته هوسهاي خوراکي) افراط کنيد. مثلا در نيمه شب از همسرتان بخواهيد که برايتان خيارشور،مربا و يا خامه بياورد.

17- از ماساژهاي مخصوص دوران بارداري و مشت و مال بعد از حمام غافل نباشيد.

به خود اجازه خنديدن دهيد، اين احساس خوبي است اينطور نيست؟

18- لباسهاي راحتي ( خانه ) خود را طوري انتخاب کنيد که برآمدگي شکم شما را بخوبي نشان دهد.

19- به کلاسهاي ورزشي برويد ، اگر شما تا حدي خجالت مي کشيد از سي دي ورزشي در خانه استفاده کنيد . يوگا براي مادران باردار بسيار مناسب است.

20- به مقدار کافي بخوابيد. خوابي شيرين.

21- با مادران باردار ديگر که در موقعيت مشابه با شما قرار دارند در ارتباط باشيد از طريق سايتهاي مختلف.

22- در مورد بيمارستانهاي اطراف منزل خود اطلاعات لازم را جمع آوري کنيد تا در صورت نياز فوري استرس و نگراني نداشته باشيد.

23- عکسهاي دوران کودکي خود، همسرتان و فرزندانتان را ( در صورت داشتن فرزند ديگر) ديده و با هم مقايسه کرده. در مورد روز تولد خود و اتفاقهاي مربوط به آن از مادرتان پرس و جو کنيد در واقع به مرور خاطرات بپردازيد.

24- در سه ماهه دوم بارداري هروقت که حوصله داشتيد ، که معمولا زياد رخ مي دهد، تلاش براي کنار آمدن با موقعيتهايي که درگير با بزرگ شدن شکم شما مي باشد مي تواند جالب و مفرح باشد.

25- براي يک سفر برنامه ريزي کنيد( سفر با همسر و يا دوستان) و اين نکته را در نظر بگيريد که تا مدتها بدون کودکتان به جايي نمي توانيد برويد و از اين فرصت استفاده کنيد و از سفرتان لذت ببريد.

26- اتاق کودکتان را آماده کنيد. براي انجام اينکار مي توانيد از يک دکوراتور، همسر و يا دوستان خود کمک بگيريد و هر چه زودتر اتاق کودکتان آماده شود احساس آرامش بيشتري خواهيد کرد.

27- از کمربند مخصوص بارداري استفاده کنيد ، چرا که نه؟

28- اگر مي خواهيد بعد از تولد نوزادتان جشن بگيريد حتما براي کارهاي مربوط به آن برنامه ريزي کرده و هداياي مورد نظر را خريداري کنيد چون بعد از زايمان ، زماني براي انجام اين کارها نداريد.

اين را فراموش نکنيد – براي امروز کاري کنيد که شما را شاد و خوشحال کند.

29- عکس هاي مربوط به سونوگرافي هاي خود را نگهداري کنيد.

 

انتخاب جنسیت قبل از لقاح

امروزه شما مي‌توانيد با يک سنوگرافي بعد از هفته ?? بارداري، جنسيت نوزادتان را بفهميد، اما اين عمل براي بعضي از خانواده‌ها مطلوب نيست چون شايد نتيجه سنوگرافي بر خلاف علاقه خيلي از والدين باشد.

مثلا والديني که علاقمند به داشتن پسر هستند، ممکن است در موقع شنيدن جواب سنوگرافي که دختر بودن نوزاد را مشخص مي‌کند، شکه بشوند و جا بخورند و آن وقت اين رخ داد مايع بي‌ميلي والدين نسبت به سرنوشت فرزند در راه و همچنين تکرار بارداري‌هاي مادر در سال‌هاي آينده شود.

اما، امروزه با استفاده از علم روز، مي‌توانيم با درجه اطمينان بالايي به پسردار شدن يا دختر دار شدن خودتان، حتي قبل از عمل لقاح و آميزش پي ببريد، براي اين کار کافي است که يکي از راه‌هاي زير را انتخاب کنيد.

1 – روش تغديه‌اي

2-روش زمان بندي مقاربت ( تعيين زمان تخمک گذاري)

3- روش شستشوي مهبلي ( واژن)

4- روش زمان بندي ماهيانه مقاربت

5 – روش تعيين ميزان اسپرم

6- روش نشاندار کردن ليزري گامتها

7- روش PGD – IVF

 

نشانه هایی نشانه دختر است

وايل حاملگي اول صبح حالت تهوع خواهيد داشت. ضربان قلب نوزاد حداقل 140 در دقيقه است.

 در قسمت هاي ران و باسن چاق مي شويد. شکم تان شکل هندوانه مي شود. به غذاهاي شيرين علاقه پيدا مي کنيد. به ميوه ها به ويژه آب پرتقال علاقه مند مي شويد.

 در دوران حاملگي نسبتا حال خوبي نداريد. در دوران حاملگي بداخلاق و ترشرو مي شويد. صورت تان بيش از هميشه جوش مي زند. ته مانده نان را نمي خوريد.

 اگر حلقه ازدواجه تان را با نخ روي شکم تان آويزان نگاه داريد، به اطراف خواهد چرخيد. سن تان را موقع حاملگي با عدد ماهي که در آن حامله شديد را جمع کنيد، عدد فرد به دست مي آيد.

 

مطالب مرتبط:

راه‌اندازی سامانه 1580 حفاظت و اطلاعات دادگستری گلستان

سربازان کوچک انقلاب به خط شدند/اجرای عملی همدلی و همزبانی در

معظل رهاسازی زباله‌ و نخاله‌های ساختمانی در شهر آق‌قلا+عکس

آغاز دور سوم رقابت‌های فوتسال جام رمضان گرگان در مرحله مقدما

با «بزهای غش کننده» و عجیب تِنِسی آشنا شوید

۱۶۶۰ شعبه اخذ رأی انتخابات ریاست جمهوری در استان گلستان دایر

نوشتن دیدگاه

نظراتی که حاوی توهین یا افترا می‌باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی‌یابند.
نظرات منتشر شده مخاطبین به منزله تایید یا رد آن توسط تورکمن‌نیوز نیست و تنها در جهت رعایت حقوق نظر دهندگان انتشار می‌یابد.

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Daevat Be Hamkari

shams01

آخرین خبرها

دعوت به همکاری

Hamkari Daevat02

Agahi Paziresh

bazar banner2

Banner001

Berenj Jahed

 

 

 

 

 

 

 

Kanal Telgeram