Sport News Turkmen 18F 4اخبار ورزشی ترکمنستان - ترکمن‌نیوز: ورزش نسبت به شکل گیری و تکامل خودباوری ملی و نیز وحدت ملت تاثیرات مثبتی را دارد. ورزشکاران در مسابقات توانایی‌های خود را نشان می دهند و و موفقیت آنها در مسابقات نه تنها باعث افزایش حیثیت خود آن شخص بلکه بالا رفتن جایگاه کشور مربوطه می‌گردد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار ترکمن، حرکت کمک داوطلبان (والانتیور) نقش مهمی در برگزاری برنامه‌های ورزشی دارد. داوطلبی نوع خدمات اجتماعی است و شامل ارایه خدمات رایگان توسط افراد(اتباع) در راستای توانایی ها و دانش های خود می‌باشد که از این طریق سودی را به جامعه وارد کنند.
حرکت داوطلبی باعت تغییر جهانبینی افراد شده و برای جامعه ، دولت و خود اشحاص داوطلب مفید است و داوطلبان از این طریق توانایی خود را در زمینه های برقراری ارتباط و ایجاد روابط بروز می کنند و فائده خود را نسبت به جامعه احساس می کنند.داوطلب (والنتیور) ویژگی های شخصی و فردی خود را تکمیل نموده و از موازین معنوی و اخلاقی پیروی می کند و برای خود فضای گسترده ارزش های روحی را باز می کند.
قانون ترکمنستان در زمینه داوطلبی پایه های حقوقی در این زمینه را مشخص می کند و نیز اهداف انجام این کار را و حمایت دولت از این امر را تعیین می نماید.

Sport News Turkmen 18F 1

در ماده های 13-16 آن قانون حقوق و تعهدات داوطلبان ، سازمان های داوطلبی و گیرندگان کمک و خدمات داوطلبان تعیین گردیده است. مطابق با بند 13 این قانون مواد ذیل شامل حقوق داوطلبان می باشد:
- دریافت اطلاعات درست و کامل در خصوص سازمان داوطلبی و نیز در مورد اهداف و برنامه های داوطلبی؛
- مشارکت در برنامه های اطلاع رسانی و آموزشی(ارتقای تخصص) و سایر برنامه هایی که در راستای افزایش کیفت فعالیت داوطلبی صورت می‌گیرد؛
- دریافت لباس ویژه و هزینه‌های سفر، اقامت، تغذیه، تهیه وسایل مورد نیاز حفاظتی ، ابزارهای لازم و دیگر موارد مورد نیاز جهت انجام فعالیت داوطلبی؛
- تامین واکسن، معاینه پزشکی و سایر خدمات مرتبط با فعالیت داوطلبی ؛

Sport News Turkmen 18F 2

داوطلب باید تسلط به زبان خارجی را داشته باشد و بصورت حرفه‌ای عمل کند.داوطلب نه تنها باید توانایی برقراری ارتباط را داشته باشد بلکه توانایی این را هم داشته باشد تا در صورت ضرورت توضیحاتی را در مورد دیدنی های ترکمنستان ارایه دهد و به سوالات مورد علاقه مهمانان پاسخ دهد.فعالیت آنها تاثیر مثبتی را نسبت به آشنایی مهمانان با شهر عشق‌آباد، ترکمنستان و مردم ترکمنستان خواهد داشت. غیر از دانش های تخصصی توانایی فرهنگ برقراری ارتباط، محبت، دقت و احساس مسئولیت نیز الزامی می‌باشد. توانایی برقراری ارتباط با افراد غیر آشنا و نیز حفظ نظم در هنگام مسابقات از ویژگی های با ارزش داوطلبان است. بودن داوطلب در پنجمین بازی‌های آسیا بسیار جذاب و افتخار آمیز است چراکه داوطلبان باید آینه ترکمنستان باشند و از توسعه ارتباطات انسان دوستی با اتباع کشور جهان مساعدت کنند.
جهت ارایه خدمات به هیئت های ورزشی پنجمین بازی‌های آسیا  در بین اساتید و دانشجویان  کنکور برگزار شد و در نتیجه این کنکور افرادی که تسلط خوبی به زبان های خارجی دارند انتخاب شدند. علاوه بر این کتابهای مکالمه و فرهنگ لقت های اصطلاحات ورزشی  ترکمن- روسی، ترکمنی-عربی و ترکمنی-انگلیسی تنظیم و منتشر شد. این کتاب های شامل 4 بخش است که در بخش اول لقات و کلمات مربوط به ورزش ، در قسمت دوم گفتار های عمومی ، در قسمت سوم اصطلاحات پزشکی و در قسمت چهارم اصطلاحاتی که کاربرد بیشتری دارند درج گردیده است.علاوه بر این کتاب های مکالمه همچنین برای توریست هایی که قصد آشنایی با تاریخ و فرهنگ غنی ترکمنستان دارند نیز پیش بینی شده است.
در دوره توسعه تکنولوژی‌ها در ترکمنستان تمامی شرایط و امکانات جهت کسب موفقیت در زمینه این وجود دارد.در این رابطه باید به این موضوع اشاره نماییم که در ابتدای سال جاری در شبکه اینترنت وپ سایت پنجمین دوره مسابقات بازی‌های آسیایی داخل سالن و هنر های رزمی سال 2017 عشق‌آباد به زبان های ترکمنی، انگلیسی و روسی راه اندازی شد.هر کدام از علاقمندان می توانند از طریق این سایت اطلاعاتی را در مورد بازی‌های آتی ، واحد های ورزشی و زندگی ورزشی ترکمنستان دریافت کنند.
همچنین تحکیم همکاری‌ها با کشور های دیگر، شاخص های مثبت در زمینه اقتصاد همچون رشد تولید ناخالص ملی، تامین مردم با فرصت های شغلی اضافه از زمان افتتاحیه تا اختتامیه بازی ها،ارتقای توانایی رقابتی کشورو توسعه صنعت توریسم نیز شامل نتایح مثبت برنامه های ورزشی بین‌المللی است.
مشغول شدن با ورزش امکاناتی را جهت ارتقای توانایی های انسان  فراهم می سازد.در این رابطه باید یاد آور آن هدف مهم باشیم که ورزش باید در راستای نیل به اهداف توسعه پایدار که توسط سران کشور ها و دولت ها در جریان نشست سران سازمان ملل متحد در خصوص توسعه پایدار در ماه سپتامبر 2015پذیرفته شده است نیز مفید باشد.قربانقلی بردیمحمدوف رئیس جمهور ترکمنستان در این نشست ضمن سخنرانی و با مطرح نمودند برخی ابتکارات در راستای اتحاد تلاش های عمومی اعلام نمود که ترکمنستان بصورت کامل از این سند استقبال می کند و طرفدار تصویب آن می باشد.

Sport News Turkmen 18F 3

در حال حاضر ورزش فرهنگ گفتگوی بین مردم نیز می‌باشد. استادیوم ها،میدان های ورزشی و نیز تاسیسات متعدد نه تنها محل دیدار ورزشکاران بلکه به محل دیدار آن دسته از افرادی که طرفدار ارزش های عموم بشری دوستی و صلح هستند نیز می باشد.مسابقات بین‌المللی ورزشی به نوبه اول محل دیدار جوانان طرفدار صلح می‌باشد چرا که ورزش دنیا ما را بهتر می سازد و شرایط مساعد را جهت اجرای اهداف توسعه که در بیانیه هزار ساله تصویب شده است فراهم می سازد. ورزش وسیله موثر و نتیجه بخشی است که برای حل بسیاری از مسایل بشر مساعدت می کند.ورزش نقش همگرایی جامعه و بهبود روابط دیپلماتیک با سایر کشور را دارا می‌باشد و بی حرمتی های ملی، سیاسی و مذهبی را لغو می کند.در حال حاضر ورزش بعنوان مکانیزم ثمربخش اقتصادی جهت تامین پتانسیل توسعه بشری پذیرفته شده است.

برنامه های بین‌المللی ورزشی باعث حسن تفاهم بهتر بوده و نشان دهنده اشتراک نظر در تلاش‌های مردم کشورها و قاره‌های مختلف می‌باشد. رویداد مهم ورزشی یعنی بازی‌های آسیا باعث برقراری روابط حسنه بین مردم شده و اهمیت همگرایی ملت‌های جهان را دارا می‌باشد.
علاوه بر این مسابقات ورزشی باعث می‌گردد که مردم کشور های مختلف بتوانند با دست آورد های فرهنگی و ویژگی‌های همدیگر بیشتر آشنا شوند و که این امر باعث ایجاد نظرات و دیدگاه های مشترک در راستای تحکیم ارتباطات اجتماعی خواهد شد.ورزش سمبول صلح است.
به علت توجهات دائم رئیس جمهور اقداماتی در راستای توسعه تربیت بدنی و ورزش انجام می‌گیرد که این امر باعث تحکیم  اصول عموم بشری در رابطه زندگی سالم و نیز گسترش روابط بین‌الملل و دوستی ملت‌ها خواهد شد.
منبع: مجله «دموکراسی و حقوق»- سال 2016- ارسلان مامدوف.      

انتشار دهنده: یاشار نیازی    

مطالب مرتبط:

تکرار دوباره سرما در گلستان با طعم 4 درجه زیر صفر

طرح نوروزی نظارت بر بازار در استان گلستان آغاز شد

آمار واجدین شرایط استان گلستان برای حضور در پای‌ صندوق‌های ر

تشییع پیکر مطهر ۲ شهید گمنام در شهر فراغی استان گلستان

سکوت وزارت نفت درباره پرداخت غرامت به ترکمنستان

قائمی: می‌خواهیم با مدال از برزیل برگردیم/ دنبال تکرار قهرما

نوشتن دیدگاه

نظراتی که حاوی توهین یا افترا می‌باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی‌یابند.
نظرات منتشر شده مخاطبین به منزله تایید یا رد آن توسط تورکمن‌نیوز نیست و تنها در جهت رعایت حقوق نظر دهندگان انتشار می‌یابد.

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Daevat Be Hamkari

shams01

آخرین خبرها

دعوت به همکاری

Hamkari Daevat02

Agahi Paziresh

bazar banner2

Banner001

Berenj Jahed

 

 

 

 

 

 

 

Kanal Telgeram