Karkane-Simanتورکمن نیوز- اقتصادی: شرکت سیمان مازندران در دی ماه 1352 و به منظور تأمین سیمان مورد نیاز منطقه مازندران و گرگان تأسیس شد. این شرکت در شهریور ماه سال 1360 با ظرفیت 624000 تن سیمان در سال آغاز به کار کرد.

پروژه‌های طرح توسعه خط جدید با ظرفیت 3300 تن در روز و طرح افزایش ظرفیت به منظور ارتقای ظرفیت خط موجود از 2000 تن به 4000 تن در روز در اواخر سال 1383 شروع شد. با افتتاح در پروژه طرح توسعه و طرح افزایش ظرفیت در سال‌های اخیر ظرفیت تولید سیمان به 8000 تن در روز با 2/4 میلیون تن در سال افزایش یافت. شایان ذکر است شرک سیمان مازندران از سال 1374 در بورس مورد پذیرش قرار گرفت.
مهندس حمید یوسفی مدیر عامل شرکت‌ سیمان مازندران در گفتگوی اختصاصی و صمیمی با روزانه صمت ضمن بیان مطالب فوق به عنوان تاریخچه این شرکت موفق به عنوان تاریخچه این شرکت موفق به میزان تولید این شرکت اشاره نمود و گفت:
ظرفیت اسمی کلینکر 2/190/000 تن و 2/277/600 تن سیمان می‌باشد که در ماهه  اول سال 93 مقدار 2/068/310 تن کلینکر (٪95 راندمان) و 1/906/480 تن سیمان (٪85 راندمان) تولید داشته است. مهندس یوسفی در پاسخ به سوال میزان صادرات و کشورهای هدف اظهار داشت:
میزان صادرات شرکت سیمان مازندران در سال 92 مقدار 890/000 تن و به کشورهای آذربایجان، روسیه، قزاقستان و ترکمنستان بوده است.
با توجه به اهمیت تکنولوژی ماشین آلات در بنگاه‌های تولیدی، ماشین آلات شرکت سیمان مازندران در چه حد و نوعی می‌باشد؟
غالب ماشین آلات این شرکت از کشور آلمان و شرکت‌های لوشه (IKN, TKF,KHD,Loesche) و..... تأمین گشته است فیلتراسیون نیز از کمپانی شویش کشور اتریش و سیتم برق و کنترل از ABB سوئیس است که از دو سنگ شکن به ظرفیت‌های 450 و 1000 تن در ساعت، یک آسیاب  مواد به ظرفیت 180 و دو آسیاب مواد 250 تن در ساعت، دو کوره به ظرفیت‌های 4000 و 3300 تن در روزة یک آسیاب سیمان به ظرفیت110 و سه آسیاب 120 سیمان تن در ساعت برخوردار است. این کارخانه روزانه امکان تولید 11000 تن سیمان را دارا می‌باشد، شش خط بارگیری جمبوبگ و یک خط بسته‌بندی پالاتایزر از دیگر امکانات دو خط تولید این کارخانه است که روزانه قادر به تحویل 11000 تن سیمان می‌باشد. همچنین سه محل بارگیری کلینکر صادراتی داشته که توان تحویل 4000 تن در روز را دارد.
ظرفیت خط جدید3300 تن در روز است. اما خط قدیم را که در هزار تن در روز بود را بهینه سازی نموده و به چهارهزار تن در روز ارتقاء دادیم. بدین ترتیب سیستم خط قدیم پس از به روز کردن با سیتم قبلی کاملا متفاوت شده است به طوری که خط به روز شده مجهز به کلساینر شده است. بخش برق و کنترل و فیلتر آن کاملا عوض شده است. اکثر بخش‌ها آپ‌گرید شده و تجهیزات مدرن  و روز جایگزین گردیدند با پیاده‌سازی پروژه‌های جدید زیست محیطی، شرکت سیمان مازندران از لیست واحدهای آلاینده محیط زیست حذف گردید.
در ماه گذشته نیز در پروژه آنلاین زیست محیطی شرکت سیمان مازندران راه اندازی شد که برمبنای آن می‌توان از هر نقطه جهان آخرین وضعیت زیست محیطی این شرکت را مشاهده کرد.
مهم‌ترین اقدامات زیست محیطی شرکت سیمان مازندران در جهت حفظ محیط زیست در گذشته چه بوده و در آینده چه برنامه‌هایی دارد؟
شرکت سیمان مازندران جهت رفع و کاهش آلودگی هوا و استاندارد سازی کلیه پارامترهای زیست محیطی، بجای دستگاه الکتروفیلتر که مقدار غیار خروجی آن در بهترین شرایط کارکرد اکثرا بیشتر از حد استاندارد بود، سیستم فیلتراسیون را ارتقاء داده و تبدیل به بگ هاوس نموده، طوری که مقدار غبار خروجی آن همواره mg/m320-10 می‌باشد ( که با توجه به محدوده استاندارد محیط زیست: mg/m3100) شرایط بسیار مناسبی را ایجاد نموده است. لازم بذکر است هزینه خرید تجهیزات، نصب و راه ‌اندازی این پروژه9/8 میلیارد تومان بوده است.
در حال حاضر سیستم فیلتراسیون شرکت شامل 84 دستگاه فیلتر (بگهاوس و بگ فیلتر ایرجت) می‌باشد. نصب سیتم اندازه‌گیری آنلاین غبار خروجی از دودکش  اصلی کارخانه یکی دیگر از پروژه‌های بزرگ شرکت در زمینه فیلتراسیون بوده که در نتیجه اداره کل محیط زیست استان بصورت مستمر و لحظه‌ای مقدار غبار خروجی دودکش این شرکت را کنترل می‌نماید لازم بذکر است که شرکت سیمان مازندران با  رعایت دقیق کلیه الزامات زیست محیطی، از جمله در محدوده استاندارد قرار گرفتن کلیه پارامترهای زیست محیطی، توسعه مستمر فضای سبز سازماندهی ضایعات و بازیافت، ترویج فرهنگ زیست محیطی، ارائه آموزش‌های زیست محیطی توسعه شرکت، استقرار سیستم مدیریت یکپارچه IMS، کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای از طریق تولید سیمان‌های مخلوط، نصب مشعل چندگانه‌سوز، صرفه‌جویی در مصرف انرژی، اجرای کامل بند ((د)) ماده 45 (اعتبارات یک در هزار فروش)، انجام مطالعات مدیریت جامع زیست محیطی کارخانه و معدن (EMS & EMP)، بعنوان  صنعت برگزیده سبز و اولین شرکت معرفی و در این راستا اینجانب بعنوان عضو هیئت رئیسه جامعه مدیریت سبز اروپا در سال 2015 انتخاب شدم.
لازم می‌دانم تا به خط مشی شرکت اشاره‌ای نمایم: شعار شرکت سیمان مازندران ((تولید سبز با کیفیت برتر و توسعه پایدار در محیطی سالم و ایمن)) بوده که سرلوحه کار تمامی کارکنان شرکت سیمان مازندران می‌باشد. از آن‌جایی که دیگر تولید با هر قیمتی توجیه ندارد. در قیمت تمام شده محصولات تولیدی فاکتورهای  زیادی را دیده‌ایم. حفظ معیارهای زیست محیطی، توجه به مصرف بهینه انرژی، تضمین کیفیت محصولات تولیدی، تولید با راندمان مناسب، آموزش پرسنل و باور به نیروی انسانی به عنوان سرمایه اصلی شرکت، از مواد اصلی خط مشی شرکت است.
جناب آقای مهندس یوسفی جنابعالی به عنوان مدیر عامل شرکت سیمان مازندران که تنها شرکت حائز احراز کارآفرین برتر کشور در چهارمین همایش ملی تکریم از کارآفرین برتر کشور شدید. مهم‌ترین افتخارات و دستاوردهای شرکت سیمان مازندران را بیان فرمائید:
اخذ لوح تقدیر واحد نمونه کیفیت استان از اداره کل استاندارد استان مازندران در سال‌های 83 و85 و87 و 90 و91 و92 و اخذ چندین لوح تقدیر از مقامات کشوری و استانی به دلیل کسب رتبه برتر در صادرات سیمان در سطح کشور و استان
اخذ گواهینامه کشوری و استانی رعایت حقوق مصرف کنندگان از سازمان صنعت، معدن و تجارت اخذ جایزه ملی بهره‌وری در همایش سالانه جشنواره ملی بهره‌ برروی به کسب بالاترین امتیاز در صنعت سیمان در سال 92 و 93 ،اخذ تندیس طلایی  همایش ملی " استانداردهای جهانی در اقتصاد پویا"، اخذ گواهینامه سه ستاره جایزه تعالی صنعت سیمان و انتخاب واحدهای تولید، تحقیق و توسعه و حسابرسی داخلی به عنوان واحدهای برتر در سال 92 و ...

مطالب مرتبط:

بلاتکلیفی١٧٠ زائر ایرانی در دمای ۵۰ درجه عراق

برگزاری کورس اسبدوانی بهاره کشور در گنبدکاووس از هفته جاری+ع

آبشار طلا در پارک ملی کالیفرنیا + تصاویر

برگزاری جلسه تشریک مساعی مدیران شرکت گاز و سازمان نظام مهندس

پیام داود آورند نایب رییس شورای اسلامی شهرستان گنبدگاووس در

مشکل کمبود آب زراعی در شهرستان آق‌قلا جدی است

نوشتن دیدگاه

نظراتی که حاوی توهین یا افترا می‌باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی‌یابند.
نظرات منتشر شده مخاطبین به منزله تایید یا رد آن توسط تورکمن‌نیوز نیست و تنها در جهت رعایت حقوق نظر دهندگان انتشار می‌یابد.

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Daevat Be Hamkari

shams01

آخرین خبرها

دعوت به همکاری

Hamkari Daevat02

Agahi Paziresh

bazar banner2

Banner001

Berenj Jahed

 

 

 

 

 

 

 

Kanal Telgeram