Rooze Shura002تورکمن نیوز - یاشار نیازی: امروز اول خرداد 94 رئیس شورای اسلامی شهر گنبد در محل مصلی اهل سنت گنبد قبل از وقت نماز جماعت جمعه سخنرانی کرد.

علی پورمندی با توجه به زمان محدودی که برای سخنرانی وی برنامه‌ریزی شده بود خیلی فشرده و سریع در خصوص عملکرد سنوات گذشته شورای اسلامی شهر برای عمران و آبادانی شهر گنبد و برنامه‌های آتی شورا در 2 سال باقی مانده سخنرانی کرد.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تورکمن نیوز؛ رئیس شورای شهر سخنانش را با سلام و درود بی‌پایان به روح پرفتوح حضرت امام خمینی (رضوان الله تعالی علیه) و ارواح پاک و مطهر شهدا و با آرزوی طول عمر، توام با عزت و سلامتی برای مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) آغاز کرد.

 

پورمندی اذعان داشت: شورای اسلامی اولویت اول برنامه‌های عمرانی خود را با معابر و خیابان‌ها و فضای سبز شهر گنبد آغاز کرد و در روزهای اول شروع به کار مصوبات را به شهردار ابلاغ کردیم که برنامه عمران و آبادانی شهر با شعار توسعه متوازن صورت پذیرد.

 

وی ادامه داد: همانطور که مستحضر هستید حدود 300 خیابان، کوچه و معبر شهر آسفالت و روکش شد، باز هم اعضای شورا سرعت فعالیت را کم تشخیص داده در خصوص سرعت بخشیدن به عملیات عمرانی با بخش خصوص و یکی از شرکت‌های قوی قرارداد بستیم.

 

رئیس شورا گفت: طبق قرارداد بخش خصوص قرار شد که خیابان‌ها با 17هزار تن آسفالت روکش شود و هنوز هم خیلی از نقاط شهر عملیات آسفالت و روکش خیابان و معابر ادامه دارد. حال اینکه به بودجه سال 94 دست نزده‌ایم و آنرا برای برنامه‌های آینده به کار خواهیم بست.

 

علی پورمندی گفت: در مرحله بعد فضای سبز و بازسازی پارک‌ها بود که در خیلی از نقاط شهر عملیات عمران پارک‌ها شروع شده و برخی از پارک‌ها و فضای سبز شهری نیز بازسازی شده و می‌شود. به طور مثال پارک ملانفس بازگشایی و به کاربری رسید، پارک جامی در حال انجام است و به زودی آماده بهره‌برداری خواهد شد، پارک داریوش در حال بازسازی است و دو هکتار از ضلع شمالی پارک داریوش را برای موزه بزرگ شهر گنبد اختصاص دادیم که با شهر تاریخی جرجان یک کیلومتر فاصله دارد.

 

وی ادامه داد: در خصوص فضای سبز که ایجاد کرده‌ایم برای هر شهروند 8 متر است که البته خوب هست اما هنوز از استاندارد جهانی کمتر است و تلاش خواهیم کرد تا فضای سبز را به استاندارد جهانی برسانیم.

Mosalla Purmandi 2

پورمندی رئیس شورای شهر گفت: یکی از مشکلات شهر گنبد ترافیک است، سیاست شورای قبلی فروش پارکینگ بوده و از طریق آن حدود 7-8 میلیارد تومان پول جمع شده و ما زمین‌هایی را برای احداث پارکینگ طبقاتی در شهر خرید کردیم و نقاطی از شهر را برای احداث پارکینگ طبقاتی با همکاری شهرداری درنظر گرفته‌ایم و انشاء الله به زودی ترافیک شهری و موضوع پارکینگ‌ها در گنبد سر و سامان خواهد یافت.

 

پورمندی ادامه داد: موضوع بعدی آب‌های سطحی است، همانطور که می‌دانیم شهر گنبد در منطقه پست قرار گرفته و مانند گودالی بزرگ است که آب زیاد در آن جمع می‌شود و در برخی از محلات و خیابان‌ها هم اکنون در حال ساخت است تا فاضلاب به تصفیه خانه هدایت گردد تا این معضل نیز حل گردد به طور مثال در 5 راه ملانفس، خیابان بلوار سینا و خیابان ملت کنار باغ ملی و چند نقطه دیگر از شهر که در حال رسیدگی و مطالعه هست.

 

رئیس شورا پورمندی گفت: موضوع مهم بعدی فاضلاب شهری است، که 15 سال قبل اکثر خیابان‌ها و معابر کنده شده و لوله‌گذاری شده اما تصفیه خانه درست صورت نگرفته و ما مسئولین اداره فاضلاب شهری را به شورا دعوت کرده و بعد از جلسات متعدد تصمیمات خوبی اتخاذ شد تا به زودی طبق فازبندی هر قسمت از شهر را مرحله مرحله اجرایی کرده و به تصفیه خانه انتقال دهند و آبهای تصفیه شده در کشاورزی به کار برده خواهد شد.

 

پورمندی گفت: یکی از پروژه‌های مصوب مهم شورای شهر کرانه گرگان رود است که مانند شهرهای بزرگ و متمدن قرار است به صورت خیلی شکیل در سال‌ آینده عمران و بازسازی گردد و در حاشیه و حریم رودخانه فضای سبز و پارک احداث می‌شود تا از این حالتی که تمام فاضلاب و پس‌آب ها به آن سرریز می‌شود جلوگیری و فضای خوبی ایجاد کنیم. فاز عملیاتی آن با شرکت بخش خصوصی به مبلغ 640 میلیون تومان قراردادبسته شده تا سنگ چینی قسمت داخلی رودخانه از طرف پل آخوند نوریزداد انجام شود.

Mosalla Purmandi 3

علی پورمندی گفت: 200 میلیون تومان جهت آرامگاه‌ها و قبرستان مسلمین شهر گنبد مصوب شده است. بلوار امام زاده را بازسازی کردیم تا شکل خوبی برای زائران و گردشگران که از امام‌زاده یحیی‌بن زید بازدید و زیارت می‌کنند داشته باشد. همچنین قسمتی از پیاده رو و معابر بلوار امامزاده را موزائیک فرش کردیم و به عنوان جاده سلامت برای دویدن و پیاده روی آماده کردیم.

 

پورمندی ادامه داد: یکی از دغدغه‌های مهم ما جابجایی ترمینال است که در حال حاضر به هیچ وجه با نام شهر گنبد تناسبی ندارد و انشاء الله با بررسی و رای زنی‌هایی که صورت گرفته مکان پایانه مسافربری در شأن شهر گنبد گلنگ زنی خواهد شد.

 

رئیس شورای شهر گفت: از جمله مسائل مهمی که در شهر داریم مکان جمعه بازار است که برای ساکنین محل معضل بزرگی شده و با بررسی و همکاری صورت گرفته توسط فرماندار و شهردار داریم مکانی را برای آن اختصاص می‌دهیم تا مسائل برای تردد و مزاحمت ساکنین نداشته باشد.

 

پورمندی به دلیل وقت کمی که برایش اختصاص داده بودند خیلی خلاصه وار چند مسئله دیگر از برنامه‌های آتی شهر گنبد مانند اصلاح مسیر رودخانه گرگان، ایجاد بازارچه محلات، احداث پارک محلات، بودجه 1 میلیاردی پل دوم گدم آباد و ... را شمرد و گفت: با توجه به رهنمون رهبر انقلاب که سال 94 را به عنوان دولت و ملت، همدلی و همزبانی نامگذاری کرد ما نیز با همکاران، شهردار، فرماندار و مسئولین ادارات همدل و با شهروندان عزیز گنبد کاووس با همزبانی و همسویی سعی در آبادانی شهر بزرگ و تاریخی گنبد کاووس را داریم.

 

علی پورمندی رئیس شورای شهر در پایان گفت: از معاون استاندار گلستان و فرماندار ویژه، نماینده مجلس و امامان جمعه شهر گنبد همچنین شهردار و پرسنل شهرداری گنبد که یکدل و همسو با اعضای شورای اسلامی شهر گنبد کاووس در اجرای مصوبات شورای شهر که برای آبادانی و عمران فرهنگی و اجتماعی شهرمان تلاش می‌کنند کمال تشکر و قدردانی را دارم.

 

 

مطالب مرتبط:

حضور دکتر سید علی طاهری در ستاد انتخابات وزارت کشور +عکس

مرحله دوم رقابت‌های لیگ برتر اسکواش بانوان در گرگان به پایان

واژگونی پراید در گنبدکاووس دو مصدوم برجا گذاشت

در سیلاب اخیر حدود ‌111 میلیارد ریال را‌ه‌های گلستان خسارت

اسپانسر والیبال گنبدکاووس در لیگ‌برتر مشخص شد

طرح ارزیابی دستگاه‌های اداری در حوادث غیرمترقبه در شرق گلستا

دیدگاه‌ها  

0 #3 عرض خداقوتندای خدمت 1394-03-02 10:58
با سلام و ادب
ضمن تشکر از ارائه گزارش مبسوط جناب آقای علی پورمندی رئیس محترم شورای شهر
و سایر همکاران بزرگوار ایشان و تلاش شهردار محترم امید است با خرد جمعی در پیشبرد اهداف کلان توسعه ای شهرستان موفق باشید

با تشکر : سلیمان هاشمی
0 #2 درود بر اتحادغفار 1394-03-02 00:20
با تشکر از ریاست محترم شورای اسلامی شهرستان گنبد کاووسودیگر اعضای محترم شورا بابت همدلی و حمایت از ایشان سخنرانی اقای پورمندی تحت عنوان عمل کرد شورا وشهردار صرف نظر از محتوای ان یگ پیام نوید بخش داشت وان اتحاد بود که در استانه انخابات مجلس شورای اسلامی وخبرگان رهبری گام اول برداشته شد ودل مردم را که تشنه این اتحاد بود شاد نمود انشا الله به کوری دشمنان وخناسان با درایت رییس واعضای محترم شورا وشهردار محترم استمرار داشته باشد امین با تشکر غفار
0 #1 همگراییستار 1394-03-01 23:31
همدلی و همزبانی را در بین اعضای محترم شورای شهر و شهردار در حال مشاهده هستیم سخنان آخر آقای پورمندی ، بارقه ای از امید در دل همه نمازگزاران و شهروندان گنبدی ایجاد نمود.و انشاالله با همدلی و همزبانی بسوی همگرایی حرکت کنیم . همگرايى فرآيندى است كه طى آن افراد و اعضاى يك واحد اجتماعى يا سياسى به طور داوطلبانه از اعمال اقتدار كامل خود صرف نظر نموده تا بتوانند به اهداف مشتركى برسند . با همگرایی در مقام یک قدرت ، نقش موثر و تعیین کننده ای در نظام اجتماعی و ارائه خدمات بهتر ، اهداف چشم انداز برنامه های شهرداری و شورای شهر را به مرحله اجرا گذاشت و با تعامل و ایجاد رابطه صمیمی با یکدیگر اعتماد به نفس افزایش و میل به ارائه خدمات به شهروندان بیشتر میشود. انشالله با همگرایی پایدار ، کارنامه خوب و به یادماندنی در ذهن آحاد مردم باقی بماند و ثمره آن، پیروز واقعی همه 11 نفر اعضای محترم شورای شهر و شهردار خواهند بود و در آینده هر دو طرف سعی کنند از واژه تکمیلی شهرداری و شورای شهر استفاده نمایند چون این واژه مکمل یکدیگر هستند. البته مردم قدر شناس همیشه در تقدیر و تشکر ها از واژه شهرداری و شورای شهر استفاده می نموده اند. در پایان از آقای یاشار نیازی مسئول محترم سایت ترکمن نیوز که انصافا" به اصول اخلاق حرفه ای خبرنگاری پایبند میباشد تشکر مینمایم . / من الله التوفیق

نوشتن دیدگاه

نظراتی که حاوی توهین یا افترا می‌باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی‌یابند.
نظرات منتشر شده مخاطبین به منزله تایید یا رد آن توسط تورکمن‌نیوز نیست و تنها در جهت رعایت حقوق نظر دهندگان انتشار می‌یابد.

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Daevat Be Hamkari

shams01

آخرین خبرها

دعوت به همکاری

Hamkari Daevat02

Agahi Paziresh

bazar banner2

Banner001

Berenj Jahed

 

 

 

 

 

 

 

Kanal Telgeram