Aman M Khojmli01یادداشت – ترکمن‌نیوز: انتخابات محلی مانند شوراها و سراسری مانند ریاست جمهوری بزنگاه‌هایی هستند که ماهیت افراد را بر ملا می‌کنند.

انتخابات مانند آبی است که به سوراخ موشها وارد شده تا خود را آفتابی کنند که اینها رو به کدام قبله نماز می خوانند. اگر انتخابات نباشد این افراد استعداد آنرا دارند در چند جا حضور داشته از همه ی آنها بهره مند شوند بدون اینکه هزینه چند رنگی خود رابه پردازند.

پس درود بر انتخابات که اگر هیچ حسنی هم نداشته باشد، لااقل همین حسن را دارد که رنگ افراد را مشخص و آنها را بی رنگی در می آورد. بعضی افراد تک زیست، بعضیها دوزیست، و بعضیها چند زیست هستند که رنگ‌های مختلفی را دوست و هر جا هم باشند همیشه با قیافه ی حق به جانب صحبت می کنند که نیاز روزگار همین است برای همه خدمت کنند تا مردم از الطاف و کرامات آنها محروم نباشند.

دو زیست‌ها آدم‌های مرددی هستند که هنوز علیرغم میل باطنی نتوانسته اند به یک تصمیم قطعی برسند. یا نتیجه را بر یک راه مشخص ترجیح می دهند تا با افراد برگزیده راه و روش برای کارها بهتر محیا شود. البته این افراد راخیلی نمی شود سرزنش و ملامت کرد که چرا هنوز به یقین نرسیده و یک راه مشخص را برنگزیده اند اگر هم برگزیده اند چرا از دومی نمی توانند دل بکنند. چون یکی از سخت ترین کارها از شک درآمدن و به یقین رسیدن است.

اگر این افراد از این وضعیت خود را نجات ندهند چندان طولی نمی کشد که اعتماد هر دو طرف را از دست می دهند و تبدیل به یک شخص بی هویت می شوند و کسی هم روی آنها حساب نخواهد کرد. اما افراد تک زیست از شک و تردید درآمده و راه و روش خود را برگزیده هستند. حداقل اعتماد یک طرف را در اختیار دارند و دنبال این هم نیستند تا رضایت همه را جلب بکنند. چون کسانیکه دنبال راضی کردن همه هستند رضایت هیچکس را نمی توانند به دست بیاورند. کلیدی که همه ی قفل ها را باز کند مانند این است که هیچ قفلی باز نمی کند. پس بهتر است یک رنگ  و یک هویت باشیم و ظاهروباطن ما یکی و با تابلوی مشخص حرکت کنیم اگر چه ممکن است نتیجه همیشه به نفع ما نباشد.
امان محمد خوجملی

مطالب مرتبط:

صادقلو: شوراها رابطان و حلقه‌های ارتباط مستمر با مردم هستند+

موزه‌ها و اماکن تاریخی یک ساعت زودتر تعطیل می‌شود

قیمت‌ سکه و ارز !!!

15 هکتار اراضی گندم زار ملک علی تپه شهرستان گنبد کاووس در آت

عضو تیم رباتیک گرگان در ساحل محمودآباد غرق شد

سردار آزمون: فاصله زیادی با دایی و نیستلروی دارم/برخی دنبال

نوشتن دیدگاه

نظراتی که حاوی توهین یا افترا می‌باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی‌یابند.
نظرات منتشر شده مخاطبین به منزله تایید یا رد آن توسط تورکمن‌نیوز نیست و تنها در جهت رعایت حقوق نظر دهندگان انتشار می‌یابد.

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Daevat Be Hamkari

shams01

آخرین خبرها

دعوت به همکاری

Hamkari Daevat02

Agahi Paziresh

bazar banner2

Banner001

Berenj Jahed

 

 

 

 

 

 

 

Kanal Telgeram