×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 713

Gharravi05تورکمن نیوز - اخبار مرحله دوم انتخابات استان گلستان: پس از رقابت پرحرارت انتخاباتی در شرق گلستان مهندس شهرام کوسه غراوی موفق به تصاحب کرسی مجلس شد.

به گزارش سایت خبری تحلیلی ترکمن نیوز، موفقیت غراوی باعث خوشحالی ترکمن‌های شرق گلستان و اقوامی شد که پای صندوق های رای وی را تنها نگذاشتند،در حالیکه باید مردم،کاندیداها و فعالان شرق گلستان رقابت خویش را فراموش کنند و به مهندس غراوی در راه ایفای بهتر نقش نمایندگی مجلس کمک کنند چرا که وی اکنون نماینده ی تمام مردم شرق گلستان محسوب می شود و در برابر همه ی آنها مسئول است.

 بزرگترین دست آورد اجتماعی انتخاب مهندس غراوی درون جامعه ترکمن در شرق گلستان شکستن سنت طایفه پرستی و کنار نهادن تعصب کور نسبت به طایفه بود.

در این نکته که نمایندگان سابق ترکمن در شرق گلستان قبل از هرچیزی تحت تاثیر طایفه‌ی بزرگ خویش انتخاب می شدند هیچگونه شکی نیست و به گواه فعالان ترکمن در شرق استان طایفه گرایی شدید در این منطقه را نمی‌توان کتمان کرد البته نقاط دیگر ترکمن صحرا تقریبا چنین وضعیتی دارد.

میان فعالان دو طایفه ی غالب در شرق گلستان همواره بر سر انتخاب اصلح اختلاف بود تا جاییکه تمام نمایندگان ترکمن از یک طایفه انتخاب شدند که این امر موجب اعتراض شدید طایفه ی دیگر شده بود.

انتخاب مهندس غراوی از سمت تمام فعالان شاخص ترکمن با گزینه ی اجماع باعث رنگ باختن طایفه گرایی شد که در دوره های قبل نخبه های این منطقه را سوزانده بود.

مهندس غراوی اتحاد درون طایفه ای ترکمن‌ها و همدلی دیگر اقوام با ترکمنها را به معنای عملی آن نشان داد که نور امیدی در منطقه روشن کرد.

نقش روحانیون مراوه تپه و کلاله در این اتحاد چشمگیر بود،روحانیون شاخص ترکمن بدون هیچگونه حاشیه ای به انتخاب غراوی پرداختند و نقش خاص خود را در این انتخاب داشتند،البته حضور روحانیون ترکمن در شرق گلستان زمانیکه غراوی به مرحله ی دوم انتخابات راه یافت پررنگ تر شد شاید در مرحله ی اول به دلیل کثرت کاندیداها قصد داشتند بی طرفی را رعایت کنند و مردم را آزاد بگذارند از سویی دیگر به دلیل لباس روحانیت نخواستند با حضور در کنار کاندیداها وارد برخی حاشیه های انتخاباتی معمول در دور اول شوند،هر تفسیری که از این عمل داشته باشیم نقش این روحانیون در شکستن طایفه گرایی بسیار موثر بود،این روحانیون وارد برخی جریانات حاشیه ای نشد و فقط به حمایت از غراوی پرداختند،این عزیزان برعلیه کسی لب به سخن نگشودند و حرمت ها را حفظ کردند.

فعالان سیاسی و انتخاباتی شرق گلستان از طوایف مختلف با حضور تا آخرین ثانیه در کنار مهندس غراوی طایف گرایی را کنار نهادند و برای اولین بار شرق گلستان شاهد همدلی بی نظیر بود که این اتحاد و همدلی را قبل از هر چیزی مدیون درک فعالان سیاسی،انتخاباتی،روحانیون و مردم خویش است.

رفتار مردم و فعالان شرق گلستان در انتخاباتی که به تاریخ پیوست الگوی مناسبی برای برخی از تشکل های انتخاباتی ترکمن صحرا است تا از روحانیون استفاده ی ابزاری نکنند و هنگام انتخاب گزینه ی اجماع خویش به اصلح بودن توجه کنند و میان آنها سخن از پتانسیل آرای طایفه ای کسی نباشد.

منبع: تورکمن سسی

شبکه خبری گلستان و ترکمن صحرا:

telegram.me/TurkmensNews

 

مطالب مرتبط:

معاون استاندار گلستان: حضور هنر و هنرمند برای سالم نگه داشتن

دیدار روحانی با روؤسای جمهوری ترکمنستان و قزاقستان در خصوص ر

هشدار دادگستری گلستان به مشکلات طرح پیش فروش غیررسمی خانه

گشایش نمایشگاه زنان، توانمندی‌ها و تولید ملی در استان گلستان

معرفی داوطلبان نهایی انتخابات شوراهای گلستان ۱۷ اردیبهشت ماه

اجرای طرح "ساعت به وقت گلستان" با هدف کاهش ۲۰۰ مگاواتی برق د

نوشتن دیدگاه

نظراتی که حاوی توهین یا افترا می‌باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی‌یابند.
نظرات منتشر شده مخاطبین به منزله تایید یا رد آن توسط تورکمن‌نیوز نیست و تنها در جهت رعایت حقوق نظر دهندگان انتشار می‌یابد.

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Daevat Be Hamkari

shams01

آخرین خبرها

دعوت به همکاری

Hamkari Daevat02

Agahi Paziresh

bazar banner2

Banner001

Berenj Jahed

 

 

 

 

 

 

 

Kanal Telgeram