Vahdat Isar G Footتورکمن نیوز- ورزش بانوان: سرمربی تیم «وحدت ایثار گرگان» که در لیگ برتر فوتبال بانوان بازی می‌کند، گفت: برخی پیشکسوتان فوتبال گلستان و شهر گرگان حمایتی از تیم بانوان انجام نمی‌دهند و تنها منتظر زمین خوردن این تیم هستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تورکمن نیوز؛ تیم فوتبال «وحدت ایثار گرگان» تنها نماینده فوتبال بانوان استان گلستان در مسابقات لیگ برتر کشور است. کسب نتایج ضعیف این تیم در رقابت های لیگ در روزهای اخیر موجب شده بود برخی از اهالی فوتبال انتقاداتی نسبت به نوع مدیریت تیم داشته باشند.

«سمیه کبیری» سرمربی تیم وحدت ایثار که پس از شکست سنگین هفته هفتم از سمت خود استعفا داده بود به علت موافقت نکردن مسئولان باشگاه بار دیگر لباس مربیگری را بر تن کرده است اما زمانی که خبر کناره گیری خود را اعلام کرده بود گمان نمی کرد با هجمه هایی از سوی برخی پیشکسوتان فوتبال مواجه شود. هجمه هایی که به گفته کبیری ناشی از انتظار این افراد برای زمین خوردن فوتبال بانوان شهر هستند.

وی در گفتگو با خبرنگار مهر به شدت نسبت به موضع این افراد نسبت به تیم بانوان انتقاد کرده است.

 

رفتارهای برخی افراد تعجب آور است

سرمربی تیم وحدت ایثار گرگان که در روزهای گذشته از سمت خود کناره گیری کرده بود گفت: زمانی که خبر استعفایم را اعلام کردند، مانند آتشفشان این خبر منفجر شد و همه به فوتبال بانوان علاقه مند شدند.

کبیری که روی سخنانش با برخی پیشکسوتان فوتبال گرگان است، افزود: رفتارهای برخی افراد پس از انتشار خبر استعفای من باعث تعجبم شد و بیشتر برای فوتبال بانوان افسوس خوردم.

وی که از رفتار این افراد بسیار ناراحت بود ادامه داد: اگر فوتبال ما به جایی نرسیده به خاطر سنگ اندازی این آقایان بوده است و آنها فقط به فکر خراب کردن فوتبال بانوان هستند. به آنها توصیه می کنم خود را اصلاح کنند و به فکر فوتبال شهرشان باشند و نه تخریب آن.

 

مشکلی از نظر امکانات نداریم

سرمربی تیم فوتبال بانوان وحدت ایثار گرگان اظهار کرد: در همه تیم ها مشکلاتی وجود دارد و استعفای من دلیل مناسبی برای انتقاد از ضعف عملکرد باشگاه یا هیئت فوتبال نیست. من در باشگاه های مختلفی کار کردم و امسال یکی از سال هایی بوده که قبل از شروع مسابقات، یک سوم قرارداد بازیکنان پرداخته شده و شرایط خوبی نیز بر تیم حاکم بوده است.

کبیری در جواب برخی منتقدان که به نحوه اعزام تیم معترض بودند بیان کرد: درست است که اعزام با مینی بوس به بم برای ما خسته کننده بود اما من حتی با این وسیله به بندرعباس رفتم و قهرمان ایران شدم و این موضوع نباید دستاویز آقایان قرار بگیرد.

وی تصریح کرد: من از سال های ابتدایی فوتبال گرگان در این شهر بازی و مربیگری می کردم و اگر سرپرست فعلی و نایب رئیس بانوان هیئت فوتبال استان تیمداری نمی کردند، هیچ کسی به فکر بانوان نبود و اثری از آن باقی نمی ماند.

وی از مورد تمسخر قرار گرفته شدن فوتبال بانوان نیز انتقاد و بیان کرد: یکی از بازیکنان در آخرین بازی، لیگامنت پایش پاره شد و نیاز به جراحی داشت اما آقایان می گفتند زنان را به فوتبال چه کار و بروید در آشپزخانه آشپزی کنید! حتی زمانی که بهترین نتایج را می گرفتیم بعضی آقایان ما را نیشخند می زدند و فوتبال خانم ها را به تمسخر می گرفتند.

 

مدعیان دلسوز، تاکنون کجا بودند

سرمربی تیم وحدت ایثار گرگان گفت: آقایانی که مدعی دلسوزی فوتبال هستند، زمانی که این تیم تشکیل شد کجا بودند؟ زمانی که تیم از زیرگروه کشور به لیگ برتر صعود کرده بود کجا بودند؟ کجا بودند زمانی که با دشواری و وحشتناک ترین وضع ممکن تیم را راهی لیگ برتر کردیم؟

کبیری افزود: من به حاشیه هایی که به وجود آمده بود کاری ندارم و تنها مسائلی را که می بینم بیان می کنم و ترس و واهمه ای از کسی ندارم. مسئولان تربیت بدنی شهر و استان برای آنکه میز خود را حفظ کنند در جلساتی که برای تیم بانوان می گذاشتند، فقط ادعا کردند و شعار دادند و کاری انجام ندادند.

کبیری تصریح کرد: متاسفانه این افراد فقط به دنبال این هستند که ببینید فلان مسئول در کجا اشتباه کرده است و این نکته را نمی بینند که شرایطی به وجود آمده تا، ۳۰ دختر شهرمان سالم زندگی کنند و می خواهند آبروی فوتبال شهر و استان را حفظ کنند.

وی ضمن تمجید از حمایت های باشگاه اظهار کرد: باشگاه در حد توان خود کار انجام داده و در حال انجام دادن است. آقایان به جای حمایت کردن و پیگیری مشکلات تیم از پشت میز خود بلند نمی شوند اما اکنون مدعی هستند و تیم را مال خود می دانند!

وی با طرح این سوال که آقایان مدعی چرا امسال نتوانستند تیم اتکا را حفظ کنند و حتی یک تیم در سطح کشور ندارند؟ گفت: سال های گذشته در سخت ترین شرایط بدون امکانات، بازیکنان در اولین دوره مسابقات کشوری در لیگ دسته دو به طور رایگان کار می کردند. سال بعد در لیگ دسته یک در اردبیل قهرمان کشور شدیم و در آن زمان این آقایان مدعی چرا چیزی نمی گفتند؟

 

تنها تیم بومی لیگ ایران هستیم

این مربی لیگ برتری اظهار کرد: این مدعیان هیچ کدام حامی فوتبال نیستند و فقط به دنبال آسیب زدن به فوتبال بانوان هستند. اگر واقعا به دنبال پیشرفت فوتبال بودند جلو می آمدند و دست همکاری دراز می کردند و مطمئن باشید درخواست حمایت آنها را قبول می کردیم.

کبیری در ادامه در مورد چگونگی بسته شدن و اهداف تیم وحدت ایثار توضیح داد: وحدت ایثار تنها تیم فوتبال بانوان ایران است که کاملاً بومی بسته شده و کم سن ترین بازیکن تیم ۱۵ سال دارد و بیشتر بازیکنان از رده جوانان و نوجوانان آمده اند و هدف باشگاه تنها بقای تیم بانوان در لیگ برتر امسال بود تا با هماهنگی بیشتر در سال های آینده به فکر کسب نتیجه و بازگشت به دوران اوج فوتبال گرگان باشیم.

کبیری با ذکر یک مثال به مقایسه دوتیم لیگ برتری پرداخت و گفت: شما وقتی به شهر بم می روید از تماشای مناظر شهری افسردگی می گیرید اما از نظر فوتبالی در قسمت بانوان همه مسئولان شهر از تیم حمایت می کنند و نتیجه آن را می بینند. تیم های زیادی هستند که از نظر مالی و امکانات با مشکل مواجه هستند اما مسئولان به آن تیم توجه می کنند اما متاسفانه در گرگان اینگونه نیست.

وی در پایان با بیان اینکه با استعفای من موافقت نشد تصریح کرد: علی رغم میل باطنی به تمرینات بازخواهم گشت اما موضوعی را مشاهده کردم که باعث می شود با تمام انگیزه در تیم کار کنم. امیدوارم این افراد صدای مرا بشنوند و دیگر انگشت اتهام را به سمت باشگاه نگیرند.

به گزارش مهر، تیم فوتبال وحدت ایثار گرگان تاکنون در پنج مسابقه به میدان رفته که حاصل کار آن چهار شکست پرگل و تنها یک تساوی بوده که با همین تک امتیاز در رده یکی مانده به آخر جدول رده بندی قرار گرفته است. سرمربی این تیم پس از شکست ۹ بر صفر تیم در کرمان در گفتگو با خبرنگار مهر خبر استعفای خود را رسانه ای کرده بود اما با مذاکراتی که در روزهای اخیر صورت گرفت، بار دیگر هدایت تیم را بر عهده خواهد داشت./خبرگزاری مهر- محمدامین شعبانی

مطالب مرتبط:

بزرگراه جنگل گلستان به خراسان شمالی تکمیل و ایمن‌سازی می‌شود

دعوت 19 والیبالیست به اردوی تیم ملی نوجوانان کشور+عکس

بازدید معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی از بنادر ا

واگذاری ۶ اثر تاریخی استان گلستان به بخش خصوصی

معرفی نامزدهای مجلس مورد حمایت اصولگرایان در استان گلستان

ساخت کتابخانه‌های تخصصی در گلستان

نوشتن دیدگاه

نظراتی که حاوی توهین یا افترا می‌باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی‌یابند.
نظرات منتشر شده مخاطبین به منزله تایید یا رد آن توسط تورکمن‌نیوز نیست و تنها در جهت رعایت حقوق نظر دهندگان انتشار می‌یابد.

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Daevat Be Hamkari

shams01

آخرین خبرها

دعوت به همکاری

Hamkari Daevat02

Agahi Paziresh

bazar banner2

Banner001

Berenj Jahed

 

 

 

 

 

 

 

Kanal Telgeram