Havashاخبار والیبال گنبد کاووس - تورکمن‌نیوز: قطار سی امین دوره لیگ برتر والیبال کشور با نام شهداء منا از 28 ماه مهر به حرکت در میاید.

به گزارش خبرگزاری پایتخت والیبال ایران؛ در این دوره نیز همانند سال قبل تیمها در یک گروه 12 تیمی که قطعا تا اسفند ماه طول میکشد به کار خود ادامه خواهند داد. با توجه به جهش فوق العاده والیبال کشورمان در برند جهانی، امیدواریم شاهد لیگی منظم،  و پویایی باشیم.

لیگی که میدان‌دار آن بازیکنان جوان و باانگیزه باشد. البته اگر مربی تیم ملی نیز از طریق فدراسیون انتخاب می‌شد تا چشمان این مربی رصد بیشتری بر لیگ امسال بود، انگیزه و نشاط  در بین جوانان  افزونتر شده، و رقابت داغتر می‌شد. فدراسیون نیز قونین سخت‌تری باید  اعمال کند، تا کسی زیر سبیلی قوانین را رد نکند حتی بازیکنان فعلی تیم ملی.

در این بین ناظرین فدراسیون که چشم بینای فدراسیون هستند، وقایع را واقع بینانه گزارش  داده تاحق به حقدار برسد. رئیس  سازمان لیگ ( درخشنده) نیز با علم بر اینکه تراکم کاری ایشان زیاد است ، اینطور نباشد که فقط در وقت های اداری پاسخگوی خبرنگاران باشد.

ضمنا انتظار از آقای داورزنی ( رئیس فدراسیون والیبال) داریم با توجه به سفر ایشان به ارومیه که کار مثبتی بود، سری به پایتخت والیبال یعنی گنبد زده تا از نزدیک با مشکلات مدیریتی این شهر والیبالی آشنا شده و راهکارهای لازم را ارائه دهند. 

اما شاخص ترین نفرات تیمهای حاضر در لیگ امسال: ارومیه که داود سید عباسی در دو سالی که با بیشترین هزینه نتوانست کاری، اینبار سراغ تراویسا بزرگ رفتند تا آب رفته را به جوی باز گردانند.

در تیم آذر بایجانی در پست پاسوردراگان تراویسا و پرویز پزشکی قرار دارند. پشت خط زن اوللی پککا ( فنلاندی)، و فرهاد بیروت‌پور، لیبرو علیزاده و حضرت‌پور، یار سرعتی حامد رضایی، جواد محمد نژاد، ارمین تشکری، و سینا بدراقی انجالم وظیفه می‌کنند. دریافت کننده‌های قدرتی تیم اورمیه میرزا جانپور، رحمان داوودی، امیر برزگری، میلاد حمیدی، مرتضی شریفی ، گفته میشود آرش کشاورزی نفرات تیم عاشقان ارومیه را تشکیل می‌دهند.

تیم بانک سرمایه که در واقع می‌توان تیم کهکشانی یا رئال مادرید ایران نامید با مربیگری مصطفی کارخانه ستاره های والیبال کشورمان را گلچین کرده است. موسوی، شهرام محمودی، عادل غلامی، فرهاد قائمی، میلاد عبادی پور، ظریف، مهدوی ،علی جلالی، ووجین جاکیج دریافت کننده قدرتی،  به همراه پاسور سال قبل خود یعنی لوکاس ژیگالدو نفرات خود را چیده است .

دیگر تیم تهرانی که جزء پر افتخارترین تیم‌های ایران و آسیا می‌باشد از پیکان نام برد.

در اینجا یادی بکنیم از مربی با اخلاق و باسواد این تیم ریشه دار زنده یاد ابراهیمی که در کوران مسابقات لیگ برترسال قبل به ملکوت اعلی پیوست. اما از باکلاس‌ترین بازیکنان تیم پیکان گل سر سبد والیبال کشورمان سعید معروف که در هفته اول زود به مصاف همشهریان خود می رود، میتوان نام برد.

دیگر بازیکنان مرندی، نظری افشار، سلیم چپرلی، مسعود غلامی، طیب عینی( سرعتی زن تیم ملی جوانان) و حسین پویا با مربیگری پیمان اکبری کار بلد می باشد.

نماینده دیگر پایتخت، سایپا با مربیگری مسعود آرمات که همیشه در ساختن تیمی چغر و جنگنده با جوانان، تبحر ویژه‌ای دارد، با جذب نفراتی همچون رضاء قرا، سامان فائزی، مجتبی شبان، سعید شیرود، محمد وادی (پاسور) و علیرضا جدیدی،  و علی شفیعی صف آرایی محکمی را می‌خواهد شروع کند.

سایپا در هفته اول میهمان تیم تازه راه یافته به لیگ برتر یعنی شهرداری اراک می‌باشد، اما متین ورامین ترکاشوند که یکی از اعجوبه های تمرین دهنده و مغز متفکر والیبال دنیا خورخه کانسراچی ایتالیایی را به نیمکت خود اضافه کرده امیر حسینی، محمد محمد کاظم، سعید مصطفی وند، بهرام فرید، حمزه زرینی، شیرکوند، علی نصر اصفهانی، مجتبی قلی زاده، امنین علوی و حسام بخششی را جذب کرده است. تیم ورامین در هفته اول میزبان دیگر نماینده تهران پارسه تهران دکتر نفر زاده می باشد.

اردکان یزد که در هفته اول از گنبد‌ی‌ها پذیرایی خواهد کرد بر روی نیمکت میر حسینی با تجربه دارد. دیمیروف بلغاری در پست پاسور ولی نور محمدی، رضا سلیمانی، بابک امیری، مسعود عزیزی، حمید سوسن آبادی، میر بابک موسوی، محمد رضا آصف پشت خط زن در این تیم توپ خواهند زد.

شنیده می‌شود اردکان یزد بدنبال جذب بازیکن خارجی نیز می‌باشد.

اما یکی از نمایندگان شمالی استان مازندران شهرداری ساری که مجوز لیگ برتر والیبال را با نایب قهرمانی که در سال قبل در رقابت‌های لیگ برتر  گرفته بود بدست آورده، بهزاد محمودی را به عنوان مربی بر روی نیمکت خواهد دید. دیگر بازیکنان شهرداری ساری ادریس دانشفر، حسین امیری، یاسر رحیم پناه، (لیبرو) و دو بازیکن خارجی این تیم که هر دو از مونته نگرو هستند، سیمون دابوویچ و میلوش کوبا لیکاک می‌باشند.

تیم ساروی میهمان دیگر همشهری کاله مازندران است. شهرداری اراک با مربیگری علی نقدی تیم خوبی را با جذب بهزاد به نژاد کهنه کار و علی نادی، کازانکوف پشت خط زن، اسماعیل مولایی، اسفند یاری روانه مسابقات کرده است.

کاله آمل دیگر نماینده شمالی خطه مازندران در راس مربیگری بهروز عطایی  که از وجود بازیکنان تیم ملی جوانان بهره خواهد برد، در سی امین دوره والیبال کشورمان کارزاری سخت را خواهد داشت.

باکیفیت‌ترین بازیکنان تیم آملی رسول آقچه‌لی که از تیم هالک بانک ترکیه (از تیم های معتبر دنیا) با پیشنهاد جدی مواجه شده و هم چنین اسماعیل مسافر می باشند.

پارسه تهران با هدایت دکتر نفرزاده و میدانداری بازیکنانی همچون پوریا فیاضی، رسول نجفی (پاسور)، تاروردی، رضا عابدینی (سرعتی) اصغر مجرد، رامین خانی (کاپیتان تیم ملی نوجوانان) و علی حسینی در پست لیبرو را نام برد.

تیم‌های زیر دست نفرزاده طوری چیده می‌شوند که بردن این تیم‌ها کار بسیار سختی  می‌باشد. اما نماینده امسال گنبد هاوش با هدایت دوباره بای‌محمد دوجی و چهره‌های تکراری و خسته کننده با تفکرات سنتی ، پنجه در پنجه حریفان گام خواهد گذاشت.

گنبدی که هر سال دقیقه نودی والیبالش بسته می‌شود.

گنبدی که برای اینکه والیبال داشته باشد یا گوشه‌ای از شهر باید تصاحب شود یا نماینده مجلس در به در بدنبال فراهم کردن وام چند میلیاردی. در این وانفسا آدم‌هایی با تفکرات تکراری و منسوخ شده که وقتی به قرارداد این آقایان زوم می‌کنیم به اندازه نصف این مبالغ بازدهی و کارایی ندارند، در اطراف تیم طبق سالهای گذشته بال بال می‌زنند.

اما در این تیم گنبدی حمید چوگان و باقری در منطقه پاسور، سخاوی، محمد آلق  به عنوان لیبرو، فرهاد یلمه و ناظری، امین حسن زاده، کمال قریشی، جواد حکمتی، احسان دوجی، تاجر و دیگر یار خارجی  آرماندو دنجر استخوان بندی تیم گنبدی را تشکیل می‌دهند.

هاوش در هفته اول میهمان تیم یکدست آرمان ورزشی اردکان می‌باشد.  گنبد در هفته دوم میزبان پارسه تهران خواهد بود.

هفته اول بازی‌ها:

شهرداری ارومیه ---- پیکان تهران    یا حق
    شهرداری تبریز---- بانک سرمایه   
    شهرداری اراک---- سایپا تهران
    کاله مازندران------ شهرداری ساری
    متین ورامین  ----- پارسه تهران
    آرمان اردکان یزد ---   هاوش گنبد

 

Shirvani Siz Kochak

خبرنگار تورکمن‌نیوز: شیرمحمد شیروانی

با کانال تلگرامی « تورکمن‌نیوز» همراه شوید

مطالب مرتبط:

افتتاح و کلنگ زنی 52 پروژه در گمیشان در هفته دولت

از بچگی استقلالی بودم و امیدوارم هرگز به این تیم گل نزنم

نشانه های سکته قلبی و تفاوت آن با ایست قلبی

اختلاف محیط زیست و صنعت معدن گلستان بر سر تالاب‌ها

صدور ۳۰ هزار پروانه مرغداری و دامداری در کشور

در دفاع از عملکرد مثبت شورای اسلامی شهر و شهردار گنبد کاووس

نوشتن دیدگاه

نظراتی که حاوی توهین یا افترا می‌باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی‌یابند.
نظرات منتشر شده مخاطبین به منزله تایید یا رد آن توسط تورکمن‌نیوز نیست و تنها در جهت رعایت حقوق نظر دهندگان انتشار می‌یابد.

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Daevat Be Hamkari

shams01

آخرین خبرها

دعوت به همکاری

Hamkari Daevat02

Agahi Paziresh

bazar banner2

Banner ArzanSara

Banner001

Irandokht

Berenj Jahed

bamdad3

English Lerner

Type Daneshjoei2

 Amlak istanbul

 

NewsGonbad Log

 

Kanal Telgeram