Iran Berezil 3تورکمن نیوز - اخبار والیبال: وبسایت رسمی برنامه نود – تیم ملی والیبال ایران در نخستین بازی خود در لیگ جهانی به مصاف برزیل رفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار ترکمن، به نقل از وبسایت نود، آمار و ارقام نشان می‌دهد که تیم ملی والیبال برزیل با کسب ۹ مدال طلا، ۵ نقره و ۴ برنز در صدر پرافتخارترین‌های لیگ جهانی است. این تیم در سال‌های ۱۹۹۳، ۲۰۰۱، ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۷، ۲۰۰۹ و ۲۰۱۰ صاحب عنوان قهرمانی شده تا بیش از قبل خود را به عنوان قدرت اول این رقابت‌ها معرفی کند، اما تیم ملی والیبال ایران که برای چهارمین بار در طول تاریخ مجوز حضور در رقابت‌های لیگ جهانی را به دست آورده است، امسال با هدف تثبیت جایگاه خود در سطح یک این رقابت‌ها با سرمربی جدید به میدان می‌رود.

تیم ایران در سال ۲۰۱۳ (نخستین حضور) با هدایت خولیو ولاسکو به مقام نهمی دست یافت، در سال ۲۰۱۴ (دومین حضور) با هدایت اسلوبودان کواچ عنوان چهارمی را به دست آورد و سال ۲۰۱۵ نیز در سومین حضور خود با اسلوبوان کواچ ضمن تثبیت جایگاه خود در جمع هشت تیم برتر، عملکرد خوبی نیز به نمایش گذاشت.

مرحله مقدماتی سطح یک بیست‌وهفتمین دوره لیگ جهانی والیبال با حضور ۱۲ تیم فرانسه، ایتالیا، استرالیا، روسیه، آمریکا، برزیل، ایران، آرژانتین، صربستان، بلغارستان، بلژیک و لهستان از ۲۷ خرداد تا ۱۳ تیرماه پیگیری می‌شود. تیم‌های ایران، آرژانتین، آمریکا و برزیل در هفته نخست این رقابت‌ها در گروه B1 با یکدیگر رقابت خواهند کرد.

تیم ملی والیبال ایران در نخستین بازی خود در بیست‌وهفتمین دوره لیگ جهانی والیبال به مصاف برزیل، میزبان هفته اول رفت. لوزانو برای شروع این مسابقه سعید معروف، شهرام محمودی، میلاد عبادی‌پور، حمزه زرینی، سید محمد موسوی، عادل غلامی و  مهدی مرندی را راونه میدان کرد.

Iran Berezil 4

ست اول؛ ۲۵ بر ۱۹ به سود برزیل

بازی را برزیلی ها بهتر آغاز کردند. خطای سرویس سعید معروف و اشتباه در حمله توسط عادل غلامی نتیجه بازی را ۳ بر یک به سود برزیل کرد. طلایی پوشان برزیل از حمایت هواداران پرشور خود بهره می برند و به خوبی از شرایط استفاده می کنند. در امتیاز ۵ بر یک به سود برزیل لوزانو درخواست وقت استراحت کرد تا وقفه ای در جریان بازی ایجاد کند.

خولیو ولاسکو، سرمربی اسبق تیم ملی والیبال ایران و سرمربی کنونی آرژانتین در سالن مسابقه حاضر بود. برزیلی ها زودتر به امتیاز ۸ رسیدند تا نتیجه بازی ۸ بر ۵ به سود شاگردان رزنده شود و تیم ها به وقت استراحت فنی اول رفتند. دریافت عقب زمین برزیلی ها در امتیازات ابتدایی بی نقص عمل می کرد و در ادامه هم حملات آنها به امتیاز تبدیل شد. تا اینکه در امتیاز ۱۲ بر ۵ به سود برزیل بازهم لوزانو مجبور شد درخواست وقت استراحت فنی کند.

در امتیاز ۱۲ بر ۶ علیرضا مباشری جایگزین میلاد عبادی پور شد تا در دریافت اول به ایران کمک کند. برزیلی ها کاملاً بی نقص بازی می کردند، اما گاهی در زدن سرویس کم دقت بودند. امتیاز ۱۶ بر ۱۰ به سود برزیل موجب شد تا تیم ها به وقت استراحت فنی دوم بروند. اکثر پاس های سعید معروف به شهرام محمودی می رسید و این موضوع به خوبی توسط برزیلی ها آنالیز شده بود.

در امتیاز ۱۹ بر ۱۴ به سود برزیل لوزانو تصمیم گرفت میرزاجانپور و مهدوی را جایگزین معروف و محمودی کرد.

در امتیاز ۲۳ بر ۱۸ رزنده در خواست بازبینی مجدد کرد اما درخواست وی اشتباه بود و امتیاز به ایران رسید.

این ست با نتیجه ۲۵ بر ۱۹ به سود شاگردان رزنده خاتمه پیدا کرد.
 

ست دوم؛ ۲۵ بر ۱۶ به سود برزیل

ست دوم را ایران و برزیل پایاپای آغاز کردند و در امتیاز سوم بازی به تساوی کشیده شد، اما در امتیاز ۵ بر ۴ برزیلی ها از شاگردان لوزانو پیشی گرفتند. سرویس رزنده موجب شد تا اختلاف امتیاز تیم ها به ۲ برسد و نتیجه بازی ۸ بر ۶ به سود برزیل شد تا تیم ها به وقت استراحت فنی اول بروند.
اکثر امتیازات ایران از اشتباهات سرویس برزیلی ها کسب شد. در امتیاز ۱۰ بر ۸ به سود برزیل لوزانو تصمیم گرفت تا معنوی نژاد را روانه میدان کند؛ وی جایگزین زرینی شد تا در دریافت اول به تیم ملی ایران کمک کند.
معنوی نژاد جوان توانست امتیاز دهم را برای ایران به ارمغان بیاورد. در ست دوم ملی پوشان ایران شرایط بهتری نسبت به ست اول داشتند؛ گویا با شرایط سالن هماهنگ تر شده بودند، اما همچنان دریافت اول ایران مشکل داشت و توپ ها به خوبی به دست سعید معروف نمی رسید. در امتیاز ۱۶ بر ۱۲ به سود شاگردان رزنده تیم ها به وقت استراحت فنی دوم رفتند.
سعید معروف در این مسابقه عملکرد خوبی در سرویس نداشت و بارها توپ را به تور زد. در امتیاز ۱۹ بر ۱۳ به سود برزیل بازهم لوزانو درخواست وقت استراحت کرد تا شاید بازیکنانش به جریان بازی بازگردند. وقفه های لوزانو بی تاثیر بود؛ وی در امتیاز ۲۱ بر ۱۴ به سود برزیل بازهم درخواست وقت استراحت فنی کرد.

در نهایت این ست با نتیجه ۲۵ بر ۱۶ به سود شاگردان رزنده خاتمه پیدا کرد.

آمار و ارقام نشان می‌دهد که تیم ملی والیبال برزیل با کسب ۹ مدال طلا، ۵ نقره و ۴ برنز در صدر پرافتخارترین‌های لیگ جهانی است. این تیم در سال‌های ۱۹۹۳، ۲۰۰۱، ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۷، ۲۰۰۹ و ۲۰۱۰ صاحب عنوان قهرمانی شده تا بیش از قبل خود را به عنوان قدرت اول این رقابت‌ها معرفی کند، اما تیم ملی والیبال ایران که برای چهارمین بار در طول تاریخ مجوز حضور در رقابت‌های لیگ جهانی را به دست آورده است، امسال با هدف تثبیت جایگاه خود در سطح یک این رقابت‌ها با سرمربی جدید به میدان می‌رود.

Iran Berezil 6

 ست سوم

در ست سوم هم برزیل خوب شروع كرد. این تیم از همان اول توانست از ایران جلو بیفتد اما شاگردان لوزانو این بار بهتر از ست های قبلی بودند. تیم ملی ایران توانست برخلاف دو ست قبلی، این بار زودتر از برزیل به امتیاز هشتم برسد. داور هم وقت استراحت گرفت. پس از وقت استراحت، ایران امتیاز نهم را هم گرفت و دو امتیاز از برزیل جلو افتاد. محمد موسوی سرویس ایران را زد كه توپ او تبدیل به امتیازی برای برزیلی‌ها شد.

برزیل امتیاز نهم را هم گرفت و مسابقه مساوی شد. ایران اما اجازه نداد كه این بار برزیل جلو بزند. ایران امتیاز دهم را گرفت و بعد از آن سعید معروف سرویس را به تور زد تا مسابقه ۱۰ – ۱۰ مساوی شود.

ایران اما دوباره بازی را محكم گرفت و با ثبت دو امتیاز به سود خود، دو امتیاز از برزیلی ها جلو زد. برزیل پس از آن امتیاز دوباره جبران كرد و ایران هم امتیاز ۱۳ را روی اشتباه بازیكن حریف در زدن سرویس به دست آورد.

شبکه خبری گلستان و ترکمن صحرا:

برای عضویت کلیک کنید.

telegram.me/TurkmensNews

 

مطالب مرتبط:

مربی گلستانی سکاندار تیم ملی فوتبال زنان ایران شد

بغض خلبان زن ایرانی در نتیجه عدم حمایت مسئولان

سفیر اسبق ایران در ترکمنستان: اشعار مختومقلی فراغی اعتلا بخ

برگزاری همایش طبیعت گردی در گلستان

مراسم رونمایی المان مختومقلی فراغی در اینچه‌برون

سردار آزمون دلیل نرفتن به تیم فوتبال لیوپورل را اعلام کرد

نوشتن دیدگاه

نظراتی که حاوی توهین یا افترا می‌باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی‌یابند.
نظرات منتشر شده مخاطبین به منزله تایید یا رد آن توسط تورکمن‌نیوز نیست و تنها در جهت رعایت حقوق نظر دهندگان انتشار می‌یابد.

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Daevat Be Hamkari

shams01

آخرین خبرها

دعوت به همکاری

Hamkari Daevat02

Agahi Paziresh

bazar banner2

Banner001

Berenj Jahed

 

 

 

 

 

 

 

Kanal Telgeram