TurkmensNews Telegram TN

Nilkooh Banner

b_300_300_16777215_00_images_News_Sports-News_Footbal_Sardar-Azmoon_S-Azmon06.jpgتورکمن نیوز- گروه ورزشی: سردار آزمون ملقب به علی بابا ستاره این روزهای تیم ملی فوتبال ایران وقتی که در تیم سپاهان اصفهان مورد بی‌توجهی امیر قلعه نویی قرار گرفت، سر از یک باشگاه خارجی در روسیه درآورد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

تورکمن نیوز به گزارش تابناک نوجوان 16 ساله تیم فوتبال اتکای گرگان خیلی زود توسط استعدادیاب‌های تیم ملی جوانان جذب شد و سر از نیمکت سپاهان درآورد ولی امیرقلعه نویی به او در ترکیب سپاهان هیچ مجالی برای درخشش نداد تا پدر معروف او دست پسرش را بگیرد و سر از کازان روسیه دربیاورد. شهری ترکمن‌نشین در روسیه که با آغوش باز از جوان گنبدکاووسی فوتبال ایران استقبال کرد تا سردار بازیکن تاثیرگذار روبین کازان شود تا جایی که قیمتش در سایت ترانسفر مارکت از 75هزار یورو به یک میلیون یورو برسد.

 

 روزنامه اسکاتلندی دیلی اکسپرس هم نوشته لیورپولی ها به دنبال یک بازیکن جوان و بین المللی هستند که این بازیکن سردار آزمون، استعداد ایرانی است. مهاجم 20 ساله ای که به نظر می رسد لیورپول باید برای او حدود 5 میلیون پوند هزینه کند. بنابر این گزارش آرسنال و تاتنهام هم علاقه مند به جذب آزمون هستند.

 

هنوز دور گروهی جام ملت های آسیا به پایان نرسیده و ستاره جوان تیم ملی کشورمان همه توجهات را به خود جلب کرده است. سردار آزمون را می گوییم. مهاجم جوان بیست ساله تیم ملی کشورمان که این روزها گل زیبایش به قطر در شبکه های مهم و معتبر فوتبال دنیا بازنشر می شود و همه با تحسین در باره اش سخن می گویند. مهاجم جوانی که پیش ترها از رسانه های خارجی لقب «مسی ایرانی» را گرفته بود و حالا کارلوس کی روش سبک بازی اش را با «رود فان نیستلروی» هلندی مقایسه می کند. همه این ها در هفتمین بازی ملی سردار آزمون را به مرکز توجه رسانه های ورزشی داخلی و خارجی بدل کرده است.

 

از یازدهم دی ماه امسال که در اردوی تیم ملی شمع های تولد بیست سالگی اش را فوت کرد تا روز پنج شنبه که با یک چرخش استثنایی گل سه امتیازی ایران برابر قطر را به ثمر رساند و ایران را به یک چهارم نهایی جام رساند کمتر از دو هفته زمان بود. اما در همین دو هفته سردار آزمون توانست به همه آنچه که می خواست برسد و هم جایش را در ترکیب فیکس تیم ملی پیدا کند و هم در صدر اخبار فوتبالی رسانه های دنیا قرار بگیرد. حالا همه از یک استعداد جوان و بیست ساله ایرانی حرف می زنند که به زودی باید از او در فوتبال دنیا بیشتر و بیشتر شنید.

 

گل زیبا و تکنیکی سردار آزمون مقابل تیم فوتبال قطر در مرحله گروهی جام ملت های آسیا 2015 در محافل ورزشی جهان انعکاس جالبی داشته است. در حالی که روز قبل از این بازی ایران و قطر، نشریه معتبر اکسپرس در خصوص رایزنی مدیران باشگاه های آرسنال، لیورپول و تاتنهام برای به خدمت گرفتن این بازیکن جوان و خوش تکنیک ایرانی با باشگاه روبین کازان از قرار پیشنهاد پایه با مبلغی به میزان 5 میلیون پوند مطلبی را منعکس کرده بود، این روزها ویدئوی این گل به عنوان چهار ویدئوی پر بازدید در سایت های ورزشی معتبر از جمله 101Great Goalsخوش درخشیده و توجه علاقه مندان به فوتبال در جهان را به سمت خود جلب کرده و در توضیحش نوشته، این بازیکن جادویی شبیه به مهاجم سابق تیم ملی فوتبال هلند «دنیس برکمپ» بازی می کند! از سوی دیگر، سایت فیفا با تمجید از تکنیک و گل حرفه ای این بازیکن، وی را ناجی ایران و عامل اصلی حضور در مرحله بعد معرفی کرد.

 

حتی کارلوس کی روش سرمربی ایران هم که کمتر پیش می آید بازیکنی را زیاد تحویل بگیرد و از او تعریف های آنچنانی بکند در کنفرانس مطبوعاتی بعد از بازی با قطر گفت: «سردار مثل ون نیستلروی است» تشبیه سردار به ستاره هلندی فقط به خاطر آن دریبل چرخشی مدافع قطر نیست. سردار با وجود قامت بلندی که دارد روی زمین تکنیکی است، راحت پا به توپ می شود، بدون تکلف دریبل می زد و با دید باز شوت می زند. حتی در جدال های هوایی هم موفق است و همه این موفقیت ها موجب شده بلیچر ریپورت این روزها که بازار مشتریان سردار داغ است مدعی شود که برندن راجرز برای خط حمله لیورپول به دنبال به خدمت گرفتن اوست.

 

روزنامه اسکاتلندی دیلی اکسپرس هم نوشته لیورپولی ها به دنبال یک بازیکن جوان و بین المللی هستند که این بازیکن سردار آزمون، استعداد ایرانی است. مهاجم 20 ساله ای که به نظر می رسد لیورپول باید برای او حدود 5 میلیون پوند هزینه کند. بنابر این گزارش آرسنال و تاتنهام هم علاقه مند به جذب آزمون هستند. توپچی های لندن ابتدای فصل هم به دنبال امضای قرارداد با آزمون بودند که او اعلام کرد برای تیم روبین کازان روسیه بازی می کند و درباره این پیشنهاد گفته بود: «در حال حاضر دو پیشنهاد جدی از آرسنال و میلان وجود دارد. من واقعاً از این پیشنهادها خوشحالم و علاقه مند به امضای قرارداد با این دو باشگاه هستم. امیدوارم بازی در لیگ برتر هم که یک رویا است به واقعیت بپیوندد اما در حال حاضر فقط روی بازی های روبین کازان در لیگ برتر روسیه تمرکز کرده ام».

 

البته صحبت از این پیشنهادها چیز تازه ای نیست و سردار در یک سال گذشته با لیستی از پیشنهادهای ممتاز اروپایی مواجه بود. از بارسلونا تا آرسنال، میلان، یووه و حتی لیورپول. درخشش سردار آزمون در فوتبال ایران از دو لحاظ ویژه است. نخست اینکه او با نوزده سال سن جوانترین بازیکن لژیونر تاریخ فوتبال ایران است و از سوی دیگر او بدون انجام حتی یک بازی در لیگ برتر ایران هم راهی فوتبال اروپا شد و هم به پیراهن تیم ملی ایران رسید. نوجوان 16 ساله تیم فوتبال اتکای گرگان خیلی زود توسط استعدادیاب های تیم ملی جوانان جذب شد و سر از نیمکت سپاهان درآورد. ولی امیرقلعه نویی به او در ترکیب سپاهان هیچ مجالی برای درخشش نداد تا پدر معروف او دست پسرش را بگیرد و سر از کازان روسیه دربیاورد. شهری ترکمن نشین در روسیه که با آغوش باز از جوان گنبدکاووسی فوتبال ایران استقبال کرد تا سردار بازیکن تاثیرگذار روبین کازان شود تا جایی که قیمتش در سایت ترانسفر مارکت از 75هزار یورو به یک میلیون یورو برسد. گلزنی در لیگ روسیه، جام حذفی و البته یورو لیگ افتخاراتی بوده که سردار تا پیش از تولد 20 سالگی به آن رسید.

 

حالا اما با درخشش او در جام ملت ها تعریف و تمجیدها از او دوچندان شده استو «باشگاههای بزرگ اروپایی به دنبال جذب سردار آزمون هستند.» این ادعای سایت vocidisport ایتالیا است. به نوشته این سایت، مدیران باشگاه میلان به دنبال جذب سردار آزمون مهاجم جوان تیم ملی ایران و باشگاه روبین کازان روسیه هستند. همچنین سایت اینترنشنال بیزینس تایمز در گزارشی اعلام کرد: سه باشگاه آرسنال، لیورپول و تاتنهام انگلیس برای جذب مهاجم ایرانی روبین کازان با همدیگر وارد رقابت شده اند. مهاجم 20 ساله به لحاظ سبک بازی اش لقب مسی ایران را گرفته و قیمت او 5 میلیون پوند تخمین زده شده است. آیرات گارایف رئیس باشگاه روبین کازان روسیه گفته بعد از بازگشت سردار از جام ملتها درباره آینده این بازیکن تصمیم گیری خواهد شد. او می گوید: ما پیشنهاداتی برای سردار داشته ایم اما تا زمانی که این پیشنهادها رسمی نشود دلیلی برای صحبت درباره آن ندارم.

 

اما بازار اهدای القاب مختلف به سردار آزمون همچنان داغ داغ است. از مسی و نیستلروی تا علی بابایی که عادل فردوسی پور در یک مصاحبه تلویزیونی سردار را به آن تشبیه کرد. گاردین هم در گزارش بعد از بازی ایران قطر او را به خاطر نوع شادی پس از گلش با فرانچسکو توتی مقایسه کرد و نوشت: عملکرد ستاره 20 ساله ایران در صحنه گل تیم کشورش فوق العاده بود و نمی توان از چرخش زیبای او به راحتی عبور کرد. او بعد از گلزنی هم به مانند توتی شادی کرد و پیش طرفداران تیمش رفت تا مثل فوتبالیست سرشناس ایتالیایی با آنها سلفی بگیرد.

 

سردار آزمون این روزها چشم و چراغ فوتبال ماست. جوان، جسور و جاه طلب با انتخاب هایی درست. کسی که از هجده سالگی ترجیح داد در فضای حرفه ای و سخت فوتبال اروپا رشد کند تا با با توانایی های خود بزرگ شود نه با بازی در یکی از دو تیم بزرگ پایتخت و به مدد تیتر روزنامه ها. جوان باهوشی که مختصات زندگی در دنیای امروز را می شناسد. نه آنقدر حساس و پرتوقع است که بعد از خط خوردن از جام جهانی قید تیم ملی را بزند و نه آنقدر غیرحرفه ای و ناپخته که بازی در لابلای دلارهای نفتی کشورهای حاشیه خلیج فارس را به بازی در سطح اول فوتبال اروپا ترجیح دهد. اوضاع بروفق مراد باشد سردار تا سال ها بهترین و دوست داشتنی ترین سردار فوتبال خواهد ماند./ تابناک

 

 

مطالب مرتبط:

۱۷۰ هزار پرونده در مراجع قضایی استان بوشهر مورد رسیدگی قرار

صادقلو: گنبدکاووس در متن منطقه آزاد تجاری قرار خواهد گرفت

پژوهشگر موسیقی ترکمن در آرامگاه آق قایا آرام گرفت

توقیف خودرو سمند با ۴۰ میلیون ریال خلافی در علی آبادکتول

دعوت بانوی قهرمان گنبدی بار دیگر به تیم ملی والیبال نشسته با

کودکانی که از شیر مادر تغذیه می‌کنند مرگ و میرشان کمتر است

نوشتن دیدگاه

نظراتی که حاوی توهین یا افترا می‌باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی‌یابند.
نظرات منتشر شده مخاطبین به منزله تایید یا رد آن توسط تورکمن‌نیوز نیست و تنها در جهت رعایت حقوق نظر دهندگان انتشار می‌یابد.

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Daevat Be Hamkari

shams01

آخرین خبرها

دعوت به همکاری

Hamkari Daevat02

Agahi Paziresh

bazar banner2

Banner ArzanSara

Banner001

Irandokht

Berenj Jahed

bamdad3

English Lerner

Type Daneshjoei2

 Amlak istanbul

 

NewsGonbad Log

 

Kanal Telgeram