TurkmensNews Telegram TN

اخبار فوتبال-تورکمن‌نیوز- سردار آزمون در دیدار با ازبکستان بهترین بازیکن میدان لقب گرفت اما خودش می گوید غیر از او بازیکنان دیگری هم در آن مسابقه در ترکیب تیم ملی بازی کردند که لیاقت چنین انتخابی را داشتند. به هر حال او در مصافی که اهمیت زیادی برای تیم ملی داشت موفق شدند با ارائه یک فوتبال تماشایی در نهایت جواز صعود به جام جهانی را در دستان خود ببینند. در این میان آزمون هم یک گل زد و هم روی گل دوم تیم که توسط طارمی به ثمر رسید تأثیر مستقیم داشت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار ترکمن،  پس از بازی پای صحبت‌های او نشستیم تا درباره اتفافات بازی و البته ماجراهای بعد از آن گپ مفصلی با هم زده باشیم.

 تبریک! انتظار صعودی با این اقتدار را داشتید؟
- ممنون! راستش را بگویم نه! همیشه به صعود فکر می‌کردم ولی حدس هم نمی‌زدم با این شرایط عالی بتوانیم راهی جام جهانی شویم.  

چه اتفاقی رخ داد که این مهم میسر شد؟
- اول از همه همدلی بازیکنان بود. بعد از آن می‌توانم به عملکرد خوب کادر فنی اشاره کنم. کارلوس کی‌روش به هیچ چیز جز تیم فکر نمی کند و به ما ثابت کرده که در تیم ملی ، فقط تیم ملی است که اهمیت دارد. او به شکل واضح به ما فهمانده که هیچ چیزی مهمتر از تیم ملی نیست و می توان با بزرگ شدن تیم ملی به همه چیز رسید و با عدم موفقیت تیم ملی همه چیز از دست می رود. فکر می کنم این دو عامل سبب شد تا بتوانیم به این شکل راهی جام جهانی شویم.  

در کل با آرامش و اطمینان خاصی بازی می کردید و در نهایت هم با همان آرامش کار را تمام کردید؟
- البته بازی مان که استرس زیادی داشت. دلیلش هم این بود که می دانستیم اگر ازبکستان را شکست بدهیم صعود می‌کنیم. به این نکته واقف بودیم که ازبک ها هرچه در توان دارند مقابل ما خرج می‌کنند تا اندک شانس‌های شان را برای صعود به جام جهانی افزایش دهند. اما با این وجود با آرامشی که کی روش به بازیکنان داد استرس را از بازیکنان تیم ملی دور کرد و با وجود بردهای فراوان، اجازه نداد ما مغرور شویم.  
 

Sardar 1 27

جو ورزشگاه چطور بود؟

- خدا را شکر جو ورزشگاه هم کاملا به سود ما بود و موفق شدیم در جوی بی نظیر جشن صعود به جام جهانی را برپا کنیم.  

پیش از بازی انتظار می رفت ورزشگاه آزادی لبریز از تماشاگران تیم ملی شود که برای شرکت در جشن صعود دوست داشتند کنار شما باشند اما چطور شد که آنها آزادی را پر نکردند! این اتفاق باعث دلسردی تان نشد؟
- فکر کنم نحوه بلیت فروشی تا حدودی در تعداد حضور تماشاگران تأثیر داشت. از طرف دیگر همزمان شدن بازی با ماه رمضان هم یکی دیگر از دلایل استقبال کمتر تماشاگران بود. طرفداران تیم ملی با وجود مسایلی که گفتم حمایت خوبی از بازی ما با ازبکستان انجام دادند و دست همه شان را می بوسم. ما همه می دانیم که آنها چقدر به تیم ملی کشورشان عشق می ورزند و حتی آنهایی هم که در خانه بودند برای تیم ملی دعا می کردند و دعای شان پشت سر تیم ملی بود.

تیم ملی این بار خیلی راحت بالا رفت. می دانی چرا دیگر نیازی به معجزه نداشت؟
- تیم ملی ما پس از برزیل دومین تیم در دنیا بود که صعود کرد. گفتم که همدلی و یکپارچگی عجیبی در تیم وجود داشت و تلاش بازیکنان و کادر فنی در کنار حمایت هواداران باعث شد با اقتداری بی نظیر به جام جهانی صعود کنیم و نام کشورمان را به عنوان رکورددار ثبت کنیم. امیدوارم مسئولان هم پای کار بیایند و رییس جمهور و دولت هم با حمایت‌های‌شان بستری مناسب برای تیم ملی فراهم کنند تا در جام جهانی هم بهترین نتایج را بگیریم.  

یعنی اگر از این تیم حمایت شود در روسیه توریست نمی‌شویم؟
- پس از این صعود مقتدرانه انتظارات از تیم ملی بالاتر رفته و با فراهم کردن خواسته های کی روش قطعا در جام جهانی هم طلسم شکنی کرده و از گروه مان بالا می‌رویم.  

چه خواسته‌ای از مسئولان دارید؟
- از مسئولان می‌خواهیم کمپ تیم ملی را درست کرده و مشکلات پیراهن و غیره را هم برطرف کنند. مردم نمی دانند ما چه دشواری هایی را تحمل کردیم تا به اینجا رسیدیم. در بازی‌های تدارکاتی با خون دل بازی کردیم. با این وجود به جام جهانی رفتیم و همه هم شاهد بودند که چطور وقتی تیم ملی پیروز می شود ملت به جشن و شادمانی می پردازند و همه جا را شادی فرا می گیرد.  

 حضور علی کریمی در این بازی همه را متعجب کرد. عملکردش را چطور ارزیابی کردی؟
- این تصمیم کی روش است و همیشه چیزی برای غافلگیری مخاطبش دارد. علی کریمی به صلاحدید کادر فنی بازی کرد. او هم جوان خوب و آینده داری است که در کنار سایر بازیکنان نمایش خوبی را از خود ارائه داد.
 

Sardar 2 27

 پس از بازی در رختکن تصمیم گرفته شد که بر سر کی روش آب پاشیده شود. کدامیک از بازیکنان جرأت چنین کاری داشتند؟
- این شادی نشان می دهد بازیکنان و سرمربی تیم ملی چه رابطه نزدیکی با یکدیگر دارند. این نوع شادی هم در شرایطی انجام شد که همه شاد بودند. به این دلیل شجاعی، انصاری فرد، حاج صفی و اشکان دژاگه با هم هماهنگ کردند تا بر سر کی روش آب بریزند.

حضور الکساندر نوری در ورزشگاه و شایعه حضور چند بازیکن در بوندس لیگا روی بازیکنان تان تأثیر داشت؟
- ما آقای نوری را در هتل محل اردوی مان هم دیده بودیم و می دانستیم ایشان با شایستگی وردربرمن در حال سقوط را چندین پله در جدول ارتقا داده و شرایط ایده آلی را بوجود آورده است. در مورد حضور در بوندس لیگا هم هر بازیکنی بگوید آن را دوست ندارد دروغ گفته است. انشااله با ارائه بهتر نمایش در تیم ملی و در جام جهانی چند بازیکن ما هم در تیم های بوندس لیگایی حضور پیدا خواهند کرد.  

پس از صعود برای دو بازی آینده واقعا مشکلی ندارید؟
- درست است دو بازی دیگر مان حکم بازی تشریفاتی برای ما دارد اما نمی خواهیم رکوردمان خراب شود. به همین دلیل در بازی با کره و سوریه هم بهترین نتایج را می گیریم.  

درباره گلت حرفی نمی‌زنی؟
- پاس علیرضا (جهانبخش) فوق العاده بود و من را با دروازه بان تک به تک کرد. من هم هر جا را فکر کردم بزنم گفتم می گیرد مگر یک جا که آن هم وسط پاهایش بود(خنده). خیلی خوب زدم و توپ از همان جا رد شد و به گل تبدیل شد. خیلی خوشحال شدم.

می‌دانی در این مدت زمان کم که به تیم ملی آمده‌ای 19 گل به ثمر رساندی؟
- این باعث افتخارم است و خیلی از این بابت خوشحالم. نمی دانم چه بگویم ولی فقط می توانم این را عنوان کنم که هر چه بوده خواست خدا بوده و من هم باید جواب این همه محبتش را با بازی هایم بدهم تا مردم کشورم را شاد کنم.

 به دیدار رییس جمهور هم که رفتی! آرزویت برآورده شد؟
- من قبلا هم گفته بودم که دوست دارم رییس جمهور مان را از نزدیک ببینم و حتم داشتم اگر به جام جهانی برسیم چنین شرایطی برایم فراهم می شود که دیداری با آقای روحانی داشته باشم.  

بعد از این کار، پستی هم در اینستاگرامت منتشر کردی و پیام جالبی نوشتی؟
- از نظر من او یک رییس جمهور بزرگ و مقتدر است که در عین حال دوست داشتنی هم می تواند باشد. من از اینکه او را دیدم خیلی خوشحال شدم و این خاطره را هرگز فراموش نمی کنم. امیدوارم باز هم نتایجی با تیم ملی بدست بیاوریم که باز هم به ملاقاتش بروم.

 در خبرها داشتیم که از والنسیا پیشنهادی 15 میلیون یورویی برایت رسیده است. این موضوع تا چه حد صحت دارد؟
- فعلا می خواهم مدتی استراحت کنم. البته مدیربرنامه هایم در این باره فعالیت‌های خودش را دارد و من هم که از تیم باشگاهی ام راضی هستم. اگر هم قرار بر پیشرفت باشد بدم نمی آید. ولی در کل فعلا نمی توانم حرفی در این باره بزنم.  

فکر می‌کنی کره از گروه تان بالا بیاید یا ازبکستان؟
- (خنده) سئوال جالبی بود. من که برایم تفاوتی ندارد. ولی با توجه به اینکه کره دو بازی رودرو با ما و ازبکستان دارد حدسم این این است که ازبکستان بتواند بالا بیاید. به نظرم کره در این دوره علاقه ای به جام جهانی رفتن ندارد(خنده).
 

Sardar 3 27

بعد از بازی با همه شوخی می کردی! مشخص بود که خیلی خوشحالی. اینطور نبود؟
- درست است. این که دیگر طبیعی بود. عالی بود. البته فقط من شاد نبودم و همه خوشحالی می کردند شاید مال من بیشتر مشخص شد(خنده).

انتخابت به عنوان بهترین بازیکن زمین خوشحالت کرده بود؟
- اول باید این را بگویم که همه بچه های تیم در این بازی و همه بازی های قبلی خوب بودند. اگر آنها خوب نبودند که من را انتخاب نمی کردند. از طرف دیگر ما یاد گرفته ایم که همه پشت هم باشیم. این نسل از فوتبالیست های تیم ملی این مدلی هستند که همه پشت هم قرار دارند و نمی گذارند اتفاقی برای دیگری بیافتد.

حرف باقی مانده؟
- باز هم این برد و صعود را به همه هموطنانم تبریک می گویم و امیدوارم بتوانیم در ادامه راه هم گل نخوریم و در جام جهانی هم نماینده شایسته ای برای کشورمان باشیم.

منبع: پایگاه خبری تحلیلی ملیت

مطالب مرتبط:

بیانیه سازمان حج و زیارت در خصوص حج تمتع سال جاری

حذف نگاه ایران هراسی در عرصه بین‌المللی

20 مرداد تیم ملی ب راهی قطر می‌شود

مراسم تشییع پیکر 9 تن از جانباختگان منا امروز بعد از نماز ظه

آغاز اکران فیلم‌های جشنواره مردمی عمار از فردا در گنبدکاووس

رونمایی از پوستر ویژه تیم ملی والیبال در لیگ جهانی 2016

نوشتن دیدگاه

نظراتی که حاوی توهین یا افترا می‌باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی‌یابند.
نظرات منتشر شده مخاطبین به منزله تایید یا رد آن توسط تورکمن‌نیوز نیست و تنها در جهت رعایت حقوق نظر دهندگان انتشار می‌یابد.

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Daevat Be Hamkari

shams01

آخرین خبرها

دعوت به همکاری

Hamkari Daevat02

Agahi Paziresh

bazar banner2

Banner001

Berenj Jahed

 

 

 

 

 

 

 

Kanal Telgeram