ادامه مطلب...مقالات گردشگری-ایتنانیوز-    شرایط و گستردگی جغرافیایی ایران اقتضا می‌کند که مبنای هرگونه برنامه ریزی در توسعه عمرانی و اقتصادی بر پایه مطالعات و ملاحظات جغرافیایی و نظام زیستی و معیشتی حاکم بر آن باشد.

اخبار گردشگری - ترکمن نیوز - ادامه مطلب...استاندار گلستان اولویت استان را توسعه گردشگری و رونق اقتصادی عنوان کرد و گفت: 10 موضوع اصلی در این بخش ها در دستور کار بوده و برای ایجاد تغییر در شاخص های توسعه در مسیر تقویت حوزه امنیتی و سیاسی که اکنون وضعیت آن عالی است، حرکت می کنیم.

ادامه مطلب...فرهنگی-تورکمن‌نیوز- علی‌اشرف درویشیان(نویسنده) پس از یک دوره طولانی بیماری ساعتی پیش در کرج دار فانی را وداع گفت.

ادامه مطلب...میراث فرهنگی و گردشگری-تورکمن‌نیوز- توسعه صنعت گردشگری، یکی از خواسته‌های مسئولان گلستان در سال‌های اخیر است که در صورت فراهم شدن همه زیرساخت‌ها و نیازهای ضروری می‌توان به رونق بیشتر این بخش همراه با بهبود فضای کسب و کار و افزایش درآمد مردم استان امیدوارتر بود.

ادامه مطلب...تاریخ-تورکمن‌نیوز- نبرد بین آلمان نازی و اتحاد جماهیر شوروی به طور رسمی در اواخر ژوئن سال ۱۹۴۱ آغاز شد هر چند خطر این درگیری از اوایل دهه ی ۱۹۳۰ همواره وجود داشت. این دو کشور با عقد یک پیمان صلح در سپتامبر سال ۱۹۳۹ به طور مشترک از دو طرف به لهستان حمله نموده و هر کدام نیمی از این کشور را به تصرف خود درآوردند.

ادامه مطلب...اخبار فرهنگی - ترکمن نیوز - رئیس اداره اجتماعی هنگ مرزی اترک گلستان از توزیع 30 جلد کتاب با عنوان زندگی امامام و پیامبران در بین دانش آموزان دبستانهای دخترانه فرصت و پسرانه ره توشه در گنبد کاووس خبر داد.

ادامه مطلب...فرهنگی-تورکمن‌نیوز- مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: باورهای کاذب و توهم دانایی یکی از عمده ترین دلایل سرانه اندک و بسیار پایین کتابخوانی در کشور است.

ادامه مطلب...میراث فرهنگی و گردشگری-تورکمن‌نیوز- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان از ثبت ملی دریاچه فارسیان گالیکش در فهرست آثار طبیعی کشور خبر داد.

ادامه مطلب...تاریخ-تورکمن‌نیوز- در نوامبر سال ۱۹۴۵، در شهر نورنبرگ در آلمان، فاتحان جنگ جهانی دوم، اولین دادگاه بین المللی رسیدگی به جنایات جنگی را برگزار کردند.

ادامه مطلب...اخبار میراث فرهنگی و گردشگری-تورکمن‌نیوز- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان گفت:گنبدکاووس ظرفیت های بسیار خوبی درحوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دارد و برگزاری جشنواره فرهنگ اقوام ایران زمین در این شهرستان فرصت خوبی است که می تواند این ظرفیت ها را بیشتر به مردم معرفی نماید.

ادامه مطلب...اخبار فرهنگي- توركمن‌نيوز:‌ اول_دوم دبستان بودم که دیوانه وار عاشقش شدم. با خودم همه جا می بردمش. به مدرسه، به سفر، به مهمانی. می بردم تا سمج بشوم و به دیگران هم بفهمانم چنین کتابی را باید زودتر خواند!

ادامه مطلب...اخبار فرهنگی-تورکمن نیوز: اردوی فرهنگی تربیتی اعضای فعال مراکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گلستان از روز شنبه با حضور دختران عضو در اردوگاه 'امیرمحمد قاسمی' شهر دلند در شرق استان آغاز شد.

ادامه مطلب...آداب و رسوم-تورکمن‌نیوز- برگزاری آیین‌های عید قربان در بین اقوام گوناگون در سرزمین رنگین کمان قومیت‌ها و گنجینه معرف و فرهنگ‌ها به شیوه‌های مختلف برگزار می‌شود که قربانی کردن وجه اشتراک همه اقوام استان 863 هزار نفری خراسان شمالی در این روز است.

ادامه مطلب...

اخبار میراث فرهنگی و گردشگری-تورکمن‌نیوز- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان از بهره برداری 5 پروژه زیرساختی صنعت گردشگری استان در هفته دولت خبر داد و گفت: این پروژه ها با اعتباری بالغ بر 7 میلیارد و 847میلیون ریال اجرا شده است.

ادامه مطلب...اخبار میراث فرهنگی -تورکمن‌نیوز-  معاون میراث فرهنگی ,صنایع دستی و گردشگری استان گفت :دو غرفه در ۲۶ نمایشگاه صنایع دستی و فرش تهران از رازوجرگلان شرکت کردند.

ادامه مطلب...اخبار فرهنگی-تورکمن‌نیوز- شاعر آئینی انقلاب اسلامی با اشاره اینکه جشنواره شعر اشراق ویژه طلاب و روحانیون است، گفت: مفتخریم که شاعر بزرگ ترکمن، روحانی از جرگه طلاب بوده است.

ادامه مطلب...اخبار فرهنگی-تورکمن‌نیوز-  رئیس انجمن شعر طلاب کشور با اشاره به فعالیت بیش از ۱۰۰ نفر در انجمن شعر طلاب کشور، گفت: برگزاری محافلی مانند شب شعر و جشنواره‌های شعر سبب ایجاد محفل همدردانه و مومنانه بین برادران اهل سنت و شیعه می‌شود.

ادامه مطلب...اخبار میراث فرهنگی -تورکمن‌نیوز-  استاندار گلستان گفت: همه مطالعات و اقدامات کارشناسی برای اجرای طرح گردشگری در جزیره آشوراده استان گلستان انجام شده و در مرحله نهایی قرار دارد.

ادامه مطلب...اخبار میراث فرهنگی -تورکمن‌نیوز-  ۱۶ ماه از امضای تفاهم نامه چند جانبه برای احیاء قدیمی ترین بافت تاریخی ثبت شده کشور می گذرد و به مطالبه‌ای عمومی تبدیل شده اما عزم مدیریت شهری گرگان جزم نشد.

ادامه مطلب...اخبار مراسم-تورکمن‌نیوز-  مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گلستان از برگزاری نخستین کنگره استانی بزرگداشت شهدای منا در گلستان خبر داد و به تشریح برنامه‎های گرامیداشت شهدای منا پرداخت.

Daevat Be Hamkari

shams01

آخرین خبرها

دعوت به همکاری

Hamkari Daevat02

Agahi Paziresh

bazar banner2

Banner001

Berenj Jahed

 

 

 

 

 

 

 

Kanal Telgeram