TurkmensNews Telegram TN

ادامه مطلب...اخبارعلمی-تورکمن‌نیوز-  شرکت 3M که تولید کننده بسیاری از محصولات مانند چسب، ورقه، محصولات دندانی، مواد الکترونیکی، محصولات پزشکی، مدارات الکترونیکی و فیلم‌های نوری است، موفق به تولید چسب‌ پزشکی پیشرفته‌ای شده که بدون ایجاد حساسیت تا دو هفته دوام دارد.

ادامه مطلب...اخبارعلمی-تورکمن‌نیوز-  انسان از هر زمان دیگری به تسخیر فضا نزدیک‌تر شده است. اما آیا واقعا می‌توانیم به این زودی‌ها شاهد نخستین کلونی فضایی باشیم؟

ادامه مطلب...اخبار علمی-تورکمن‌نیوز- دانشمندان بر این باورند که جمجمه بچه میمونی که در کنیا کشف‌شده، می‌تواند نمونه‌ای از اولین اجداد مشترک همه انسان‌های زنده باشد.

ادامه مطلب...اخبار علمی-تورکمن‌نیوز-  دانشمندان هنوز هم کشف‌های زیادی در مورد حیواناتی انجام می‌دهند که بیش از ۶۶ میلیون سال قبل در زمین پرسه می‌زدند. به نظر می‌رسد، جدیدترین دایناسوری که کشف شده، شباهت قابل‌توجهی به پرندگان مدرن، به‌خصوص به کاسواری یا شترمرغ کلاه خوددار داشته باشد. این شباهت‌ها به‌قدری است که دیرینه شناسان اکنون در حال مطالعه کاسواری ها هستند تا نحوه رفتار معادل‌های باستانی آن‌ها را درک کنند.

ادامه مطلب...اخبار علمی-تورکمن‌نیوز- دانشمندان با استفاده از روشی جدید، موفق شده‌اند قدمی دیگری به شناخت عملکرد مغز انسان نزدیک شوند و گونه‌ی جدیدی از سلول‌های مغزی را کشف کنند.

ادامه مطلب...اخبار علمی-تورکمن‌نیوز- اگر به آسمان شب و زیبایی‌های آن علاقه مندید، امشب و فردا شب را برای تماشای بارش شهابی برساووشی از دست ندهید.

ادامه مطلب...اخبار علمی-تورکمن‌نیوز- روز شنبه (امروز) شهاب سنگی به قطر ۲۳۰ متر از کنار زمین می‌گذرد که در صورت برخورد با سیاره خاکی، حیات زمین را با مشکل مواجه می‌کند. البته ناسا اعلام کرده شهاب سنگ مذکور خطری برای زمین نیست.

ادامه مطلب...اخبار علمی-تورکمن‌نیوز- نوروپلاستیسیتی، به مفهوم شکل دادن ذهنی و فیزیکی مغز از طریق کنترل محرک‌ها است. مدیتیشن و فعالیت فیزیکی از مؤثرترین راه‌های انجام این کار هستند.

ادامه مطلب...اخبار علمی-تورکمن‌نیوز- ناسا 12 فضانورد جدید خود برای انجام ماموریت‌های مدار زمین و اعماق فضا را انتخاب کرد.

ادامه مطلب...اخبار علمی-تورکمن‌نیوز- راه رفتن روی آب به واقعیت مبدل می‌شود.

ادامه مطلب...اخبار علمی - ترکمن‌نیوز:  مسوول خانه ریاضیات شهرستان گنبدکاووس از کسب 299 دیپلم افتخار توسط دانش‌آموزان گنبدی از مرکز ریاضی دانان بدون مرز فرانسه در مسابقات بین‌المللی ریاضی موسوم به مسابقات «کانگورو» خبر داد.

ادامه مطلب...اخبار علمی - ترکمن‌نیوز: کمپانی فرانسوی «Engie SA» در حال آزمایش پروژه ای در یکی از جزایر جنوب سنگاپور است که به احتمال زیاد، آینده ذخیره سازی انرژی های تجدیدپذیر را رقم خواهد زد.

ادامه مطلب...اخبار علمی-تورکمن‌نیوز- محققان دانشگاه آمستردام طی انجام یک پژوهش جدید موفق شدند با مطالعه بیش از 78 هزار نفر، 52 ژن را که تصور می‌شد به طور قابل توجهی با هوش مرتبط هستند، شناسایی کنند.

ادامه مطلب...اخبار علمی-تورکمن‌نیوز- استفاده از ترن‌ها و قطارها به خودی خود باعث کاهش آلودگی‌های زیست محیطی می‌شود، با این حال سیستم حمل و نقل قطاری منطقه خلیج سان فرانسیسکو برنامه‌های تازه خود را معرفی کرده که حتی در این مسیر فراتر قدم خواهند برداشت.

ادامه مطلب...اخبار علمی-تورکمن‌نیوز- در اکوسیستم حساس زمین، گونه‌های مهاجم را می‌توان به منزله سلول‌های سرطانی در نظر گرفت؛ سرزده وارد می‌شوند، به سرعت انتشار می‌یابند، و هر سیستمی که داخل آن زندگی کنند را از بین می‌برند.

ادامه مطلب...اخبار علمی-تورکمن‌نیوز- شماری از شرکت‌های بریتانیایی مشغول مذاکره با کلینیک‌های ناباروری هستند تا امکان منجمد نمودن تخمک کارکنان خانم خود را برای بارداری در آینده فراهم کنند.

ادامه مطلب...اخبار علمی-تورکمن‌نیوز- زنبورداران در سرتاسر اروپا از دست لارو حشره‌ای به نام «پروانه موم خوار بزرگ» (Wax Moth) کلافه شده‌اند چرا که آنها از موم‌های عسل تغذیه می‌کنند و ضرر و زیان بسیاری را به این صنف وارد می‌کنند. اما اخیراً تحقیقاتی صورت گرفته که نشان می‌دهد این حشرات منفور از خوردن پلاستیک نیز لذت می‌برند.

ادامه مطلب...اخبار علمی-تورکمن‌نیوز- چندی قبل تیمی از دانشمندان چینی تکنیک پیشرفته اصلاح ژنتیک CRISPR-Cas9 را برای دومین بار در تاریخ روی انسان آزمایش کردند. آنها در جریان این فرایند ژن‌های اصلاح شده را با امید از بین بردن امراض به بدن یک بیمار مبتلا به سرطان تزریق کردند.

ادامه مطلب...اخبار علمی-تورکمن‌نیوز:  دانشمندان در جستحوی شیوه‌ای که بتواند راه علاج نهایی اعتیاد باشد، واکسنی را تولید کرده‌اند که مانع نشئه‌شدن و وابسته شدن فرد به ماده مخدر می‌شود

ادامه مطلب...اخبار علمی-تورکمن‌نیوز: محققان موفق شدند یک رحم مصنوعی تولید کنند و آن را بر روی یک بره نارس با موفقیت آزمایش کنند.

Daevat Be Hamkari

shams01

آخرین خبرها

دعوت به همکاری

Hamkari Daevat02

Agahi Paziresh

bazar banner2

Banner001

Berenj Jahed

 

 

 

 

 

 

 

Kanal Telgeram