ادامه مطلب...دانستنی‌ها-تورکمن‌نیوز- در دو روز اخیر خبر زلزله رخ داده در مرز بین ایران و عراق که خسارات زیادی را به ویژه به شهرهای استان کرمانشاه وارد کرده به تیتر اول رسانه‌های خبری داخلی و حتی خارجی تبدیل شده است.

ادامه مطلب...دانستنی‌ها-تورکمن‌نیوز- امروزه مدیرعامل ۷ شرکت از ۱۰ شرکت بزرگ دنیا مهندس هستند. کدام ویژگی در مهندسان باعث شده است که این افراد مهارت‌های رهبری داشته باشند؟

ادامه مطلب...دانستنی‌ها-تورکمن‌نیوز- عمارت Cap Ferrat که زمانی محل زندگی لئوپولد دوم، دومین پادشاه بلژیک بود اخیرا با قیمت ۴۱۰ میلیون دلار به فروش رفته و به همین خاطر، لقب گران‌قیمت‌ترین خانه جهان به آن داده شده است.

ادامه مطلب...دانستنی‌ها-تورکمن‌نیوز- از برج پیزا در ایتالیا گرفته تا بیگ بِن در بریتانیا، بسیاری از سازه های شناخته شده جهان ویژگی های جالب و متمایزی دارند. با این وجود معماری کج در تاریخ بی سابقه نبوده است و بسیاری از سازه های مدرن، مانند برج ۱۶۵ متری مونترال که کج بودن ۴۵ درجه ای، آن را به بلندترین برج کج در جهان تبدیل می کند نیز عمداً کج ساخته شده اند.

ادامه مطلب...دانستنی‌ها-تورکمن‌نیوز- چه چیز در زندگی ولادیمیر پوتین وجود دارد که تابحال گفته نشده است؟ برای مخالفان وی یک دیکتاتور نیمه لخت، ترسناک، سوار بر اسب است که در انتخابات دستکاری کرده، با دموکراسی مخالف بوده و رسانه‌ها و آزادی بیان را به شدت سرکوب می‌کند.

ابوعلی به حدی باهوش بود که گاهی در مطالب علمی وجوه تازه‌ای میافت به طوری که باعث تعجب استاد خود می‌گشت

ادامه مطلب...دانستنی‌ها-تورکمن‌نیوز- ابوعلی به حدی باهوش بود که گاهی در مطالب علمی وجوه تازه ای میافت به طوری که باعث تعجب استاد خود می‌‏گشت . ناتلی نیز وی را تشویق به فراگیری علوم و دانش‌اندوزی میکرد و بدین گونه ابوعلی علم منطق را فرا گرفت و ‏بعد به تکمیل ریاضیات پرداخت‌.‏

ادامه مطلب...دانستنی‌ها-تورکمن‌نیوز- شهر «ریوکان» (Rjukan) در نروژ در یک دره قرار گرفته و به همین دلیل در بیش از نیمی از سال خورشید به طور مستقیم به شهر نتابیده و ارتفاعات اطراف آن باعث می‌شوند که شهر در این مدت در سایه قرار گیرد.

ادامه مطلب...دانستنی‌ها-تورکمن‌نیوز-  اگر شما جزء رانندگانی هستید که معمولا باوجود روشن شدن چراغ بنزین بازهم رانندگی می کنید, باید منتظر خرابی خودروی خود باشید.

ادامه مطلب...دانستنی‌ها-تورکمن‌نیوز- میلیون‌ها سال از آوارگی اجداد نخستین ما بر روی زمین می‌گذرد و در این مدت ما اطلاعات زیادی را در مورد آن‌ها از طریق کشفیات باستانی و مردم شناسی و البته نتیجه گیری‌های علمی بدست آورده‌ایم.

ادامه مطلب...اخبار دانستنی- تورکمن نیوز: اخبار کتاب خواندن به همراه کودک، تاثیر زیادی در ایجاد علاقه آن‌ها برای درس خواندن دارد و موجب نهادینه شدن عشق به مطالعه، ایجاد انگیزه و افزایش قدرت تخیل در فرزندان می شود.

ادامه مطلب...دانستنی‌ها-تورکمن‌نیوز- اگر از طرفداران استیک‌های آبدار هستید، حتما آب قرمز رنگی که هنگام برش استیک از آن خارج می‌شود را دیده‌اید و احتمالا شاید تاکنون تصور می‌کردید که این مایع، خون گوشتِ نیمه‌خام است. اما باید به اطلاعتان برسانیم که این طور نیست.

ادامه مطلب...دانستنی‌ها-تورکمن‌نیوز- جوزف استالین (۱۹۵۳-۱۸۷۸م) رهبر دیکتاتور جمهوری‌های سوسیالیستی شوروی از سال ۱۹۲۹ تا ۱۹۵۳ بود که تحت رهبری وی، اتحاد جماهیر شوروی از یک جامعه‌ی رعیتی به یک ابرقدرت صنعتی و نظامی تبدیل شد. با این وجود او با خشونت بسیار حکومت می‌کرد و میلیون‌ها نفر از مردم این کشور پهناور در طول دوران حکومت وی جان باختند.

ادامه مطلب...دانستنی‌ها-تورکمن‌نیوز-  نکات مهمی هستند که در زمان خرید خودرو دست دوم و کارکرده باید به آنها توجه کرد و می توان متوجه شد که آیا کیلومتر خودرو دست کاری شده است یا خیر؟

ادامه مطلب...دانستنی‌ها-تورکمن‌نیوز-  افراد راست دست در بیان حروف خیلی سریع‌تر از افراد چپ دست هستند و شاید علت این مورد بیشتر بودن جمعیت افراد راست دست نسبت به افراد چپ دست باشد. البته این ارزیابی در مورد افرادی که از هر دو دست نیز استفاده می‌کنند صادق است

ادامه مطلب...دانستنی‌ها-تورکمن‌نیوز-  اگر تاریخچه سیاستمداران آمریکایی را بررسی کنیم، هیچ سیاستمداری را نمی یابیم که به اندازه «دونالد ترامپ» جنجالی بوده باشد. بسیاری از رسانه های آمریکا، به این تاجر معروف به عنوان یک «جوک ملی» نگاه می کنند؛ دلقکی که مدام خرابکاری بار می آورد.

ادامه مطلب...دانستنی‌ها-تورکمن‌نیوز-  بعضی اوقات کاربرد اصلی یک وسیله تنها بعد از مدت ها مشخص می شود. یکی از این اختراعات کاغذهای چسب دار بود که تا مدت ها اختراعی بی ارزش شناخته می شد تا این که بالاخره مشخص گردید که در ادارات و شرکت ها کاربرد بسیار زیادی دارد. برخی از دیگر اختراعات پرکاربرد امروزی نیز چنین سرنوشتی داشته اند برای مثال مایکروویو (که محصول فرعی صنایع راداری است)، تفلون (که در پروژه ی منهتن و در زمان جنگ جهانی دوم در حین تلاش برای آزمایشات هسته ای کشف شد) و کوکاکولا (که در واقع قرار بود دارویی برای درمان سردرد باشد).

ادامه مطلب...دانستنی‌ها-تورکمن‌نیوز- همانطور که می‌دانید، انسان‌ها قابلیت‌هایی دارند که حیوانات از آن‌ها محروم هستند. دو ویژگی اصلی که آدم‌ها را از سایر موجودات جهان متمایز می‌کند، داشتن عقل و احساسات است. ما می‌توانیم ترس، تعجب و دیگر موارد را تجربه کنیم. اما در نهایت شگفتی باید بگوییم حیوانی وجود دارد که از این نظر بسیار شبیه به انسان‌ها جلوه می‌کند.

ادامه مطلب...دانستنی‌ها-تورکمن‌نیوز- امروز در سایت پزشکی دکتر سلام قصد داریم تا شما را با میوه کاج و دانه کاج آشنا کنیم به همین منظور عکس‌هایی از میوه کاج و درخت کاج برای شما عزیزان تهیه کرده‌ایم همچنین اطلاعاتی را در رابطه با خواص میوه کاج و دانه کاج را می‌توانید از ادامه مطلب مطالعه کنید.

ادامه مطلب...اخبار دانستنی‌ها-تورکمن‌نیوز:  معمولا افراد مشهور و مخصوصاً بازیگران مطرح بر اساس قیافه ی ظاهری یا عملکردشان در شغل کنونی شان مورد قضاوت قرار می گیرند و کمتر کسی پیدا می شود که با بهره ی هوشی و استعداد ذاتی آن ها در زمینه ی درک مسائل پیچیده کاری داشته باشد. شاید شما نیز تاکنون به این موضوع فکر نکرده باشید اما برخی از این چهره های مشهور بهره ی هوشی های بسیار بالایی دارند که می توانستند از آن در زمینه های دیگری غیر از شغل کنونی خود استفاده کنند. در ادامه ی مطلب شما را با ۴۰ نفر از باهوش ترین شخصیت های مشهور آشنا خواهیم کرد.

ادامه مطلب...اخبار دانستنی‌ها-تورکمن‌نیوز: در لحظات استیصال و درماندگی به عکس العمل فوری و گاهی مذبوحانه نیاز است و در تاریخ هیچ زمانی به اندازه وقتی که قدرت های نظامی جهان در صدد نابود کردن یکدیگر برمی‌آیند این استیصال خود را نشان نمی‌دهد. در بحبوحه ی جنگ جهانی دوم، کشورهای دول متفق حجم زیادی از منابع حیاتی لازم برای توسعه زیرساخت‌های نظامی و تجهیزات جنگی نیروی دریایی خود را از دست داده بودند. یکی از این منابع فولاد بود که کمبود آن به شدت در این کشورها احساس می شد.در اقیانوس آتلانتیک شمالی، ناوگان دریایی بریتانی توسط یو بو‌ت‌های (U-boats) آلمانی در هم شکسته شده بودند.

Daevat Be Hamkari

shams01

آخرین خبرها

دعوت به همکاری

Hamkari Daevat02

Agahi Paziresh

bazar banner2

Banner001

Berenj Jahed

 

 

 

 

 

 

 

Kanal Telgeram