Sazman Melal TNتورکمن نیوز-اخبار ترکمنستان: ترکمنستان به رهبری «قربانقلی بردی‏‌محمداف» رئیس جمهور محترم این کشور در کلیه فرایند‏های سیستم مجامع جهان امروز به صورت فعال مشارکت می‌‏کند، روابط فیمابین با مجامع جهانی در جهت برقراری صلح و ثبات و نیز توسعه پایدار تعاملات سازنده و نتیجه بخش را به مورد اجرا می‏‌گذارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تورکمن نیوز، وضع  بی‌طرفی از مهمترین ارکان سیاست خارجی دولت ترکمنستان می‏‌باشد و دولت این کشور رویکرد و روش‏های تغییر ناپذیر حقوق بین‏‌المللی و دیپلماسی و همچنین تجربه نتیجه بخش مذاکرات صلح‌‏آمیز و آشتی دهنده و نیز با ارائه ابتکارات متعدد  جهت توسعه و گسترش روابط و همکاری‌های همه جانبه بین‏‌المللی و عملی سازی آنها را به عنوان مبنی و سر لوحه فعالیت و نقش خود تعیین اقدامات هم‏آهنگ و سازگار پیشگیرانه را به مورد اجرا می‏‌گذارد.
ترکمنستان به عنوان کشور مستقل و بیطرف کلیه تعهدات بین‏المللی خود را به نحوه احسن اجرا می‏کند و در عرصه بین‏‌المللی مورد احترام و اعتماد بالای برخوردار است.
ترکمنستان با توجه به موقیعت مناسبت ژیوسیاسی و ژیو جغرافیای و نیز با توجه به داشتن ذخایر سرشار طبیعی، این مزایا و فرصت‏های خود را در راستای توسعه منطقه و جهان به کار می‏گیرد.
ترکمنستان در عرصه مجامع جهانی نیز جهت توسعه و گسترش روابط سیاسی – دیپلماتیک، تعاملات اقتصادی و تجاری، مناسبات علمی و فرهنگی   اقدامات گسترده‏ای را به مورد اجرا می‏‌گذارد.
ابتکارات ترکمنستان نه فقط در سطح کشورهای همسایه بلکه در سطح دنیا نیز جهت پیشبرد راه نمودهای دوستی و همکاری های متقابل مفید و نیز حل و فصل مسائل منطقه ای و ژیو سیاسی به کار گرفته می‏‌شود.
سیاست «درهای باز» ترکمنستان که بر اساس اصول بیطرفی، صلح دوستی، روابط حسن همجواری و تعاملات سود متقابل استوار می‏باشد، برای کلیه علاقه‏مندان جهت داشتن روابط و همکاری‏های برابر و متقابل مفید، تعاملات نتیجه‏ بخش میان کلیه طرف‌ها مساعدت می‏‌کند.
با توجه به اقدامات گسترده‏ای که در حاشیه سیاست بیطرفی کشورمان به مورد اجرا گذاشته می‏شود، امکاناتی را فراهم کرده‏است که این کشور روابط و همکاری‏های سیاسی، اقتصادی و انسانی با کشورهای همجوار و سایر کشورها بیش از پیش توسعه و گسترش دهد.
در طول سال‌های آخیر حجم روابط بین‏المللی ترکمنستان افزایش یافته است و بخشهای جدید و آینده‏دار اضافه شده‏‌اند.
خط مشی سیاست خارجی دولت ترکمنستان با توجه به عملی سازی تدریجی افکار و راه‏نمود‏های ارزنده جناب آقای قربانقلی بردی‏محمداف رئیس جمهور محترم ترکمنستان به مورد اجرا گذاشته می‏‌شود.
مبانی دیدگاه‌‏های اولویت‏‌دار روابط بین‏المللی  این ۵ مورد تشکیل می‏‌دهد که به عبارت دیگر:
صیانت از صلح و امنیت عمومی و تقویت و تحکیم آنها
افزایش تقلا برای تآمین امنیت انرژی
همکاری در عرصه حمل و نقل
مسائل در عرصه انسان دوستی و حقوق بشر
حفاظت از اکولوژی و محیط زیست
کلیه این ابتکارات در راستای گسترش تعاملات و مراودات مورد علاقه طرف‏‌ها به خاطر توسعه پایدار و مناسبات نتیجه بخش منطقه‌‏ای و بین‌‏المللی شکل گرفته و اجرا می‏‌شوند.
مسائل تامین صلح و ثبات در مبانی سیاست خارجی دولت ترکمنستان از جایگاه مهم و راه‏بردی برخوردار هستند.
قربانقلی بردی‏محمداف رئیس جمهور محترم ترکمنستان در زمینه تامین امنیت و ثبات، از رویکردهای برای تحقق موفقیت‏آمیز آنها پیروی کرده و در این زمینه به عنوان اساس و مبنی قرار داده‏است.
لذا  ترکمنستان خواستار طرح و تصویب قطعنامه سازمان ملل در زمینه حل و فصل کلیه مسائل و اختلاف نظرهای بین‏المللی، صرفا به وسیله و ابزارهای سیاسی و دیپلماتیک می‏باشد.
لازم به ذکر است که خلع سلاح و نابودی سلاح‏‌های کشتار دسته جمعی یکی از مهمترین عوامل می‏‌باشد.
این روزها ترکمنستان یکی از مهمترین کشور مهم جهانی با انرژی می‏باشد و در بالای فهرست کشورهای صادر کننده گاز طبیعی که تعادل انرژی جهانی را تعیین می‏‌کنند، قرار می‏‌گیرد.
به همین دلیل نیز قربانقلی بردی‏‌محمداف رئیس جمهور محترم ترکمنستان در زمینه تآمین امنیت انرژی و تعاملات سودمند و متقابل مفید در عرصه انرژی و تحقق همکاری‏های مطمئن در عرصه انرژی به عنوان یک ضرورت برخورد می‌کند. 

مطالب مرتبط:

هزار و 600 کودک دچار سوء تغذیه گلستان زیر حمایت کمیته امداد

مراسم تجلیل از شورای دوره چهارم و تحلیف دوره پنجم شورای اسلا

لزوم بررسی و احیای هویت تاریخی گنبدکاووس در چشم‌انداز توسعه

بخشودگی مالیاتی برای صاحبان مشاغل و دارندگان وسایل نقلیه در

124 پروژه عمرانی و اقتصادی کلاله در دهه فجر کلنگ‌زنی می‌شود

سومین نمایشگاه اشتغال و توسعه کارآفرینی در گرگان برگزار می ش

نوشتن دیدگاه

نظراتی که حاوی توهین یا افترا می‌باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی‌یابند.
نظرات منتشر شده مخاطبین به منزله تایید یا رد آن توسط تورکمن‌نیوز نیست و تنها در جهت رعایت حقوق نظر دهندگان انتشار می‌یابد.

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Daevat Be Hamkari

shams01

آخرین خبرها

دعوت به همکاری

Hamkari Daevat02

Agahi Paziresh

bazar banner2

Banner001

Berenj Jahed

 

 

 

 

 

 

 

Kanal Telgeram