Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/upload_adel/81878359-70374846_1.jpg'
There was a problem loading image 'images/upload_adel/81878359-70374846_1.jpg'

81878359 70374846 1تورکمن نیوز - دانش و فناوری: در بسیاری از اعلام نیازهای نیروی انسانی و استخدام‌هایی که صورت می‌گیرد کارفـــرمایان از افرادی باسابقه بالا دعوت به همکاری می‌کنند ، درخواست نیروهای با سوابق بسیار بالا همیشه متقاضیان کار را رنجانده است آن‌ها انتظار دارند که پس از گذراندن دوران تحصیل به شغلی مناسب در رشته تحصیلی خود دست یابند و دیدن آگهی‌های استخدامی که سوابقی بالا می‌خواهد آن‌ها را می‌رنجاند وفکرمی‌کنند که حقی از آن‌ها سلب شده است ،

به گزارش سایت خبری تحلیلی ترکمن نیوز، درصورتی‌که این‌گونه نیست ودربسیاری از موارد کارفرمایان با این الزام روبرو هستند که با توجه به حساسیت‌هایی که در مورد رده‌های شغلی، قوانین اداری ، مهارت‌های فردی و بسیاری از خصوصیات دیگر وجود دارد باید از افراد باسابقه و باتجربه استفاده نمایند.

اما این تمام حقیقت نیست ، در موارد دیگر کارفرمایان می‌توانند تصمیم‌هایی متفاوت بگیرند، دربسیاری از مشاغل استفاده ازنیروی تحصیل‌کرده جوان و بدون سابقه کار می‌توانــد برای کارفرما کارساز باشد ، کارفرمایان اگر سختی گذاشتن دوره‌های کارآموزی کوتاه‌مدتی در مورد کسب‌وکار خود را به جان بخرند ویابه منافع درازمدت خود بیاندیشند درک خواهند کرد که استخدام دانش‌آموختگان جدید تا چه حد می‌تواند برای آن‌ها سودآور باشد ، با احترام به همه نیروهای کسب‌وکار که سرمایه‌های نیروی انسانی درهرکشوری هستند به ذکر برخی از نکات در مورداستفاده ازنیروی جوان می‌پردازیم.

 

مرحله سخت تصمیم‌گیری

برخی اوقات استخدام کسانی که به‌تازگی فارغ‌التحصیل شده‌اند می‌تواند در گسترش یک کسب‌وکار و حفظ آن مؤثر باشد و امکان انعطاف‌پذیری بیشتری را در شرح تمامی وظایف شغلی ایجاد می‌نماید. به‌طورقطع تصمیم‌گیری در مورد استخدام فردی که به‌تازگی فارغ‌التحصیل شده و مدرک گرفته است یا یک نیروی کار باتجربه دریک سازمان موافقان و مخالفان خاص خود را دارد و موضوع درهر حالتــــی قابل ‌بررسی است.
در قیاس با معایب و نکات منفـــــی دانش‌آموختگان جدید ازجمله عدم تسلط عملی کافی برکار و حرفه، فقدان مهارت‌های حرفه‌ای، ضعف در برقراری ارتباط باهمکاران دریک محیط تعاملی ،، مزایا و نکات مثبت به‌کارگیری دانش‌آموختگان جدید می‌تواند از اهمیت بیشتر و مزایای وسیع‌تری برای کسب‌وکار برخوردار باشد و فراهم‌سازی اولین فرصت اشتغال برای دانش‌آموختگان بدون سابقه کار می‌تواند تصمیم عاقلانه‌ای در درازمدت باشد و درصورتی‌که کارفرما بتواند انگیزه‌های لازم را در یک دوره کار به نیروی جذب‌شده بدهد در درازمدت نیرویی وفادار به سازمان خواهد داشت .


صرفه‌جویی در میزان حقوق سالیانه کارمندان
بدون شک یکی از اقدامات اصلی هر کسب‌وکاری، کسب سود است که به‌طور خاص از طریق تجارت، ارائه خدمات یا کالاصورت می‌گیرد. با در نظر گرفتن این موارد هر زمان که یک شرکت بتواند ضمن حفظ بهره‌وری و کارآمدی خود در میزان سرمایه عملیاتی و اجرایی خود صرفه‌جویی نماید در این صورت تا ۹۰ درصد برایش سود به همراه دارد. بزرگ‌ترین مزیت به‌کارگیری دانش‌آموختگان جدید برای یک شرکت پرداخت هزینه کمتر به‌عنوان دستمزد سالیانه کارمندان است. کارمندان قدیمی و باتجربه به‌طور طبیعی درخواست دستمزد و حقوق بیشتری خواهند داشت وباتوجه به اینکه درصورت افزایش هزینه‌های حقوق و دستمزد کارکنان ، سودآوری کسب‌وکار پایین خواهد آمد کارفرمایان درصورت جذب نیروی گران‌تر وباحقوق و دستمزد بیشتر مجبور به کاهش تعداد کارکنان خود خواهند بود تا سقف هزینه‌ها را در نقطه‌ای خاص نگه‌دارند و مجبور به تعدیل نیرو خواهند شد و این آن‌ها را دریک دوراهی قرار می‌دهد وباید در این مورد فکر کنند که آیا امکان آن رادارند که از فردی با سوابق کمتر یا تازه فارغ‌التحصیل برای همان کار استفاده کنند یاخیر ؟ دربسیاری از موارد این امکان برای کارفرما وجود دارد پس چه‌بهتر خواهد بود که کارفرما از فردی استفاده کند که با هزینه حقوق و دستمزد کمتری برای او قادر به کارخواهد بود.

 

استفاده از فناوری‌های جدید در کار
بی‌تردید یکی از بزرگ‌ترین مزایای استخدام و به‌کارگیری دانش‌آموختگان دانشگاه‌ها توانایی آنان در برنامه‌ریزی و به‌کارگیری فناوری‌های نوین و خلاقانه به‌خصوص کامپیوترهای نسل جدید ، نرم‌افزارها و تمامی موارد ضروری مرتبط با کارکرد آن‌ها است. نیروی کار کنونی که فعالیت خود را پیش از شکل‌گیری فناوری کامپیوتر آغاز کرده‌اند در فضای کسب‌وکار سهم عمده‌ای دارند و متأسفانه توانایی و دانش لازم برای به‌کارگیری بسیاری از برنامه‌ها و سیستم‌های کامپیوتری را ندارند. امروزه با تغییر نسل و وابستگی هر چه بیشتر به فناوری کامپیوتر دانش‌آموختگان به‌سرعت قادر به یادگیری تمامی نرم‌افزارهای مرتبط با شغل خود خواهند بود.

 

مدیریت دانش‌آموختگان جدید آسان‌تر است
مدیریت دانش‌آموختگان جدید آسان‌تر است و در مقابل توان کاری آنان در مقایسه با افراد باتجربه که به‌عنوان نیروی باسابقه کار استخدام‌شده‌اند می‌تواند بیشتر باشد و مدیریت این افراد بسیار آسان‌تر است. دانش‌آموختگان جدید در مراحل ابتدایی کار از احساس نگرانی کمتری برخوردار بوده و نگرانی چندانی نسبت به حجم فعالیت‌های خود ندارند ازاین‌روی کارهای ارجاع شده بیشتر تمرکز می‌کنند وازانجام آن‌ها ابایی ندارند. اگرچه در ابتدای کار ممکن است دانش‌آموختگان جدی به کارآموزی و توجه بیشتری نیاز داشته باشند اما باگذشت زمان میزان نیاز آنان به هدایت مستقیم از جانب مدیر کاهش می‌یابد. عدم درگیری در سیاست‌های شرکت یا روابط حاشیه‌ای و مدیریت آسان‌تر بر آنان ازجمله مزایای برتر استخدام دانش‌آموختگان جدید است .


به اهداف درازمدت بیاندیشید
حتی اگر نیاز باشد تا هر چه زودتر فردی برای جایگاه شغلی انتخاب گردد شرکت باید مزایا و قابلیت‌های درازمدت به‌کارگیری کارمندان جدید را در نظر داشته باشد. دانش‌آموختگان جدید به سبب انگیزه‌ای که دارند خواهان صعود و پیشرفت هستند. چنانچه شرکتی آینده‌نگر باشد و نیازهای آتی و اهداف بلندمدت خود را در نظر بگیرد درمی‌یابد به‌کارگیری دانش‌آموختگان با پتانسیل و انگیزه بالا به‌طورقطع تصمیم عاقلانه‌تری است. به سبب قابلیت آموزش و یادگیری و جهت‌دهی به‌سوی اهداف مدیریتی خاص، دانش‌آموختگان جدید نسبت به افراد باسابقه و باتجربه از انعطاف‌پذیری بیشتری برخوردار هستند.

 

سخت‌کوشی و ساعات کاری بیشتر
یکی دیگر از مزایای به‌کارگیری دانش‌آموختگان جدید توانایی آنان در سخت‌کوشی و ساعات کاری بیشتر بدون آنکه موانع خارجی بر سر راه قرار گیرد است. اکثر مواقع افراد باتجربه ازلحاظ سنی بزرگ‌تر از نیروی کار جدید می‌باشند. هم راستا با افزایش سن موارد دیگری نیز بر سر راه افراد قرار می‌گیرند مانند خانواده وزندگی شخصی که شغل فرد را نیز تحت تأثیر قرار می‌دهند. به سبب شرایط محیطی و الزامات شغلی دانش‌آموختگان جدید می‌توانند ساعات بیشتری در محیط کار حضورداشته باشند و همین امر به نفع هر نوع کسب‌وکاری است. داشتن ساعات کاری بیشتر بی‌شک موجب افزایش بهره‌وری کسب‌وکار شده و اهمیت این موضوع همانند کاهش هزینه‌های عمومی و اضافی است.

 

یادگیری سریع باقابلیت انطباق
حتی اگر به دیدگاه رایج در بین افراد نیز دقت نماییم درمی‌یابیم بی‌تردید افرادی که به‌تازگی فارغ‌التحصیل شده‌اند نسبت به نیروی کار قدیمی و مسن‌تر از توانایی برتری در درک، یادگیری و اجرای دستورالعمل‌ها و آموزش‌های جدید برخوردار هستند. نیروی جوان قدرت و توانایی یادگیری سریع‌تری داشته و قادر به انجام چندین وظایف می‌باشند ازاین‌رو گزینه مناسب‌تری برای استخدام به‌حساب می‌آیند. اشتیاق و قدرت یادگیری سریع نقطه برتری آنان به‌حساب می‌آید. به‌کارگیری دانش‌آموختگان جدید خصوصاً به آن دسته از کسب‌وکارها توصیه می‌گردد که حجم زیادی از کارهایی اداری دارند. از طرف دیگر دانش‌آموختگان جدید توانایی بیشتری برای کمک به سایر همکاران دارند.

منبع : روزنامه بازارکار ایران

شبکه خبری گلستان و ترکمن صحرا:

telegram.me/TurkmensNews
برای عضویت کلیک کنید.

مطالب مرتبط:

سازمان حج و زیارت برگزار می‌کند: مراسم بزرگداشت جانباختگان ف

اجرای طرح روستای بدون بیکار در شهرستان‌های گلستان

یک دهم قدیمی‌ها نیستند و 10 برابر ادعا دارند!

اراذل و اوباش اجازه خود‌نمایی در گلستان را نخواهند داشت

این روزها گنبد کاووس و ترکمن صحرا در عزا و غم عزیزانشان ماتم

حميدي: خبرنگاری، کاری سخت و کاملا حرفه‌ای است

نوشتن دیدگاه

نظراتی که حاوی توهین یا افترا می‌باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی‌یابند.
نظرات منتشر شده مخاطبین به منزله تایید یا رد آن توسط تورکمن‌نیوز نیست و تنها در جهت رعایت حقوق نظر دهندگان انتشار می‌یابد.

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Daevat Be Hamkari

shams01

آخرین خبرها

دعوت به همکاری

Hamkari Daevat02

Agahi Paziresh

bazar banner2

Banner001

Berenj Jahed

 

 

 

 

 

 

 

Kanal Telgeram