hesamoghbai2تورکمن نیوز - اخبار اقتصادی ایران: رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاک کشور با اشاره به تغییر و تحولات بازار مسکن در سال 1395 گفت: پیش بینی می شود در نیمه نخست سال 1395 خیز اول خروج از رکود در بازار مسکن برداشته شود.

به گزارش سایت خبری تحلیلی ترکمن نیوز، حسام عقبایی در گفتگو با خبرنگار انتخاب خبر افزود: بازار مسکن در شش ماه نخست سال 1395 فاز اول خروج از رکود را تجربه خواهد کرد، اما طی این مدت، مردم شاهد افزایش قابل توجه حجم معاملات مسکن نیستند و در حوزه قیمت ها نیز تغییر محسوسی در شش ماه اول سال 95 پیش بینی نمی شود.
 وی با بیان اینکه پیش بینی می شود در شش ماهه دوم سال 1395 رونق به بازار مسکن بازگردد، تصریح کرد: طی این مدت، مسکن وضعیت بهتری را پیدا خواهد کرد و می توان گفت بازار مسکن از رکود خارج شده و رونق به طور کامل به آن بازمی گردد.

عقبایی اما تأکید کرد: البته این رونق، مترادف با گرانی نیست و پیش بینی می شود که در شش ماهه دوم اگر افزایش قیمت مسکن اتفاق افتد که احتمال آن ضعیف است، کمتر از تورم موجود در کشور باشد.

 

اتحادیه املاک کشور از موافقین افزایش تسهیلات بانکی در حوزه مسکن است
وی در پاسخ به پرسشی درباره آثار وام پرداختی از سوی دولت به زوج های جوان بر وضعیت آینده بازار مسکن در ایران گفت: افزایش تسهیلات بانکی به افزایش شتاب سرعت خروج از رکود در بازار مسکن کمک می کند و اتحادیه املاک کشور همواره از موافقین افزایش تسهیلات بانکی در حوزه مسکن بوده است.

رییس اتحادیه صنف مشاوران املاک استان تهران تحریک تقاضا در بازار مسکن را همزمان با افزایش حجم تولید بسیار پراهمیت خواند و تصریح کرد: در این صورت، قدرت خرید مردم افزایش پیدا می کند.

 

افزایش تسهیلات بانکی به افزایش سرعت خروج رکود از بازار مسکن دامن می زند
ارائه تسهیلات خرید و تعمیر مسکن، هیچگونه تورمی ایجاد نخواهد کرد
عقبایی با بیان اینکه افزایش تسهیلات بانکی به افزایش سرعت خروج رکود از بازار مسکن دامن می زند، تأکید کرد: البته در مورد تزریق مستقیم پول به بازار مسکن، بسیاری اعتقاد دارند اگر پول به طور مستقیم در اختیار مردم قرار داده شود، خود این عمل تورم زا است، اما شرایط بازار مسکن ایران اکنون در شرایطی نیست که دغدغه ای مبنی بر اینکه چنین پولی تورم ایجاد می کند، وجود داشته باشد.

وی ادامه داد: ارائه تسهیلات به مردم برای خرید و تعمیر مسکن، هیچگونه تورمی ایجاد نخواهد کرد و فرصت های بهتری قطعاً برای مردم ایجاد خواهد کرد.

رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاک کشور در همین حال تأکید کرد: تسهیلاتی بیشتر باید مدنظر دولت باشد که دهک های ضعیف و متوسط را تقویت کند و برای تقویت این دهک ها دولت قاعدتاً باید همزمان بازپرداخت سود مبلغ تسهیلات را طولانی تر کند و هم سود تسهیلات بانکی را در حوزه مسکن کاهش دهد.

 

کاهش نرخ سود تسهیلات بانکی مسکن ضروری است
مدت بازپرداخت وام پرداختی نیز باید افزایش پیدا کند
وی اظهار داشت: پرداخت 171 میلیون تومانی سود تسهیلات بانکی مسکن برای بسیاری از طبقات اجتماعی که در وضعیت مالی مناسبی نبوده و از اقشار متوسط و ضعیف جامعه بوده و خانه دار نیستند، غیر ممکن است و بازپرداخت وام برای مردم فشار مالی بسیاری ایجاد خواهد کرد.

عقبایی، کاهش نرخ سود تسهیلات بانکی مسکن را ضروری خواند و گفت: مدت بازپرداخت وام پرداختی نیز باید افزایش پیدا کند تا امکان دریافت این نوع تسهیلات و کارا بودن این نوع تسهیلات برای همه دهک ها محسوس باشد.

 

مجلس دهم، آینده بازار مسکن ایران را تضمین کند
رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاک کشور در پاسخ به سؤالی درباره نقش مجلس جدید در تصویب قوانین در حوزه مسکن، گفت: اکثر منتخبین مجلس دهم افرادی هستند که وقتی شعارهای آنها ارزیابی می شد، شعارهای اقتصادی جزو سرلوحه برنامه های آنها بود.

وی اضافه کرد: یکی از اصلی ترین شعارهایی که همه طیف ها و تفکر ها و گرایشات سیاسی منتخب مجلس سرداده اند، بحث عبور از رکود سنگین اقتصادی در کشور و بازگشت رونق به اقتصاد ایران و مطمئناً اقتصاد بازار مسکن بوده است.

عقبایی با تأکید بر اینکه مجلس دهم باید در مجموعه اقدامات راهبردی و اساسی خود، آینده بازار مسکن ایران را تضمین کند، افزود: آنچه باید جزو سرفصل برنامه ها و اولویت های فوریت دار مجلس قرار گیرد، اصلاح قانون مالی و پولی بانکی کشور است.

 

مجلس باید با اصلاح قوانین، بانک ها را به مسیر اقتصادی درست هدایت کند
وی ادامه داد: با اصلاح این قانون، یقیناً می توان مسیرهای بهتری برای افزایش تولید مسکن طی کرد و نسبت به کنترل سیاست های پولی و بانکی و همچنین هدایت کردن بانک ها به مسیر اقتصادی درست اقدام کرد.

رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاک کشور گفت: در صورت انجام چنین عملی، بانک ها موجب پویایی اقتصادی کشورمان خواهند شد و این مسیر می تواند گام اساسی درجهت رشد اقتصادی کشور و بالندگی ایران اسلامی باشد.

 

مجلس آینده باید در بحث نظارت، پرقدرت تر از مجالس گذشته عمل کند
این فعال اقتصادی در حوزه مسکن با بیان اینکه مجلس آینده باید در بحث نظارت، پرقدرت تر و قوی تر از مجالس گذشته عمل کند، تأکید کرد: مجلس دهم باید به نظارت هایی که در بخش های اقتصادی و پولی بانکی وجود دارد، ورود پیدا کند و مسیر سرمایه گذاری هایی که بعضاً به اشتباه به سمت سرمایه گذاری در بانک ها هدایت شده را در بخش تولید وارد کند تا رویکرد تولیدی در کشور تقویت شود.

وی تأکید کرد: این اقدام مجلس به ایجاد یک فضا و بستر لازم برای پویاتر شدن هرچه بیشتر اقتصاد کشور کمک خواهد کرد.

 

دولت باید در حوزه مسکن قوانین جدیدتری را تدوین کند
رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاک کشور در بخش دیگری از سخنان خود به بسته خروج از رکود رئیس جمهور اشاره کرد و گفت: در بسته خروج از رکودی که توسط دولت آقای روحانی ارائه شده بود، سیاست های نفتی و پتروشیمی جزو اولویت های آن بود و سیاست های مسکن و بازار مسکن جزو اولویت های بعدی قرار داشت.

وی افزود: لذا باتوجه به کاهش قیمت نفت، قاعدتاً دولت باید در حوزه مسکن به عنوان یکی از عوامل برون برنده و محرک اقتصادی کشور، قوانین جدیدتری را تدوین کند تا بازار مسکن در حوزه های سرمایه گذاری و اجرا قادر باشد اشتغال بالاتری را ایجاد کند.

حسام عقبایی اظهار داشت: دولت باید تحرکی را در آینده بازار مسکن ایجاد کند تا 1200 شغل مرتبط با بازار مسکن و 300 صنعتی که در حوزه اجرایی و فنی مسکن اکنون با رکود مواجه هستند، دوباره احیا شده و چرخه اقتصادی مشاغل مرتبط با حوزه ساختمان و مسکن مانند گذشته به حرکت درآید، و این اقدام دولت به طور یقین می تواند اقتصاد کشور را با رونق و شکوفایی رو به رو سازد.

منبع: انتخاب خبر

شبکه خبری گلستان و ترکمن صحرا:

telegram.me/TurkmensNews

 

 

مطالب مرتبط:

گیاه خواری در طولانی مدت به شما آسیب میزند

تیم ملی والیبال ایران دیوار چین را شکست داد

برنامه صادرات نفت به روسیه/ ایران آماده میزبانی نفتکش‌های رو

اولین دکتر داروساز زن ترکمن ایران کیست/دکتر عایشه مخدومی

کاندیداهای نمایندگی مجلس شورای اسلامی در تبلیغات‌شان به قومی

رئیس جمهوری ترکمنستان وقوع زلزله را به دولت و ملت ایران تسل

نوشتن دیدگاه

نظراتی که حاوی توهین یا افترا می‌باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی‌یابند.
نظرات منتشر شده مخاطبین به منزله تایید یا رد آن توسط تورکمن‌نیوز نیست و تنها در جهت رعایت حقوق نظر دهندگان انتشار می‌یابد.

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Daevat Be Hamkari

shams01

آخرین خبرها

دعوت به همکاری

Hamkari Daevat02

Agahi Paziresh

bazar banner2

Banner001

Berenj Jahed

 

 

 

 

 

 

 

Kanal Telgeram