ادامه مطلب...اقتصادی-ترکمن نیوز-  سرمایه‌گذاری هشت کشور در بخش ریلی، اختصاص ۸۲ قطار برای انتقال زائران اربعین حسینی، بهبود خدمات دهی به مسافران قطار با افزایش تعداد واگن‌های با کیفیت، ارائه ۲۴ پروژه آزادراهی و راه‌آهن در همایش بین‌المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری کیش و پیشرفت فیزیکی ۷۰ درصدی پروژه راه‌آهن اردبیل- میان، سایر عناوین مهم حوزه حمل‌ونقل ریلی در هفته گذشته به شمار می‌رود.

ادامه مطلب...اقتصادی-ترکمن نیوز-  رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: پیش بینی نرخ تورم در سال آینده زیر ۹ درصد است، اما افزایش حقوق کارکنان دولت، شرکت‌ها و بخش کارگری ۱۰ درصد خواهد بود.

ادامه مطلب...اقتصادی-تورکمن‌نیوز- مدیرعامل شرکت گاز استان گلستان گفت: در حال حاضر حدود دو هزار و ۴۰۰ واحد صنعتی جزء و عمده استان گلستان از سوخت گاز طبیعی استفاده می کنند.

ادامه مطلب...اقتصادی-تورکمن‌نیوز- رئیس انجمن دوستی ایران و آفریقا خواستار راه‌اندازی راه دریایی ابریشم در ذیل پروژه جاده ابریشم شد و گفت: روابط اقتصادی ایران و آفریقا باید توسعه یابد.

ادامه مطلب...اقتصادی-تورکمن‌نیوز- سویا از جمله محصولاتی است که از دیرباز کشاورزان گلستانی برای کشت آن با مشکل مواجه بودند روزی این محصول با عدم غلاف بندی مواجه بود و روزی دیگر با هجوم آفات، روزی کشاورزان از سموم و بذور بی‎کیفیت معترض بودند و روز دیگر برای بازار فروش آن دغدغه داشتند .

ادامه مطلب...اقتصادی-تورکمن‌نیوز- کارشناسان حوزه اشتغال می‌گویند که استفاده از توانمندی بخش صنایع دستی، کشاورزی و دامپروری برای کاهش نرخ بیکاری حدود 12 درصدی گلستان ضروری بوده که این اقدام با توسعه مشاغل خانگی و بویژه در بین بانوان در حوزه اشتغال و افزایش درآمد خانوارهای این استان یک میلیون و 869 هزار نفری موثر خواهد بود.

ادامه مطلب...اقتصادی-تورکمن‌نیوز- مدیر کل فرودگاه‌های استان گلستان گفت: پروازهای فرودگاه کلاله به تهران که در دو ماه اخیر در روزهای شنبه و چهارشنبه هر هفته برقرار و انجام می شد، به دلیل استفاده از هواپیمای این مسیر برای اعزام زائران اربعین بطور موقت و تا اطلاع ثانوی لغو است.

ادامه مطلب...اقتصادی-تورکمن‌نیوز- تعطیلی چندباره فرودگاه کلاله درشرق گلستان که دومین فرودگاه این استان محسوب می شود به هر دلیل که باشد، مرثیه ای سوزناک برای مردم و مسئولان این خطه از ایران اسلامی است که باید برای آن چاره اندیشی شود.

ادامه مطلب...اقتصادی-تورکمن‌نیوز- پس از کپی شدن چندین محصول جگوار-لندرور توسط شرکت‌های چینی، این گروه بریتانیایی رویکرد جدیدی در رونمایی از محصولات آینده‌ی خود در پیش خواهد گرفت.

ادامه مطلب...اقتصادی-تورکمن‌نیوز- استاندار قزل اوردا قزاقستان گفت: استان گلستان دروازه ورود قزاقستان به کشورهای حاشیه خلیج فارس و رسیدن به بازارهای این منطقه است.

ادامه مطلب...اقتصادی-تورکمن‌نیوز- نایب رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی گرگان گفت که میز تجاری استان قزل اوردا قزاقستان برای ارائه محصولات این کشور در اتاق گرگان راه‌اندازی می شود و از مسئولان کشور مقابل نیز انتظار داریم که این اقدام را اجرایی کنند.

ادامه مطلب...اقتصادی-تورکمن‌نیوز- مدیر شبکه دامپزشکی قوچان گفت: ۱۱ محموله دام سنگین در سال جاری از مرز باجگیران  به کشور ترکمنستان صادر شده است.

ادامه مطلب...اقتصادی-تورکمن‌نیوز- استاندار گلستان با اشاره به مشترکات ایران و قزاقستان گفت: راه آهن ایران ـ ترکمنستان ـ قزاقستان نقطه تقویت مراودات تجاری گلستان و قیزیل اوردا است و این مسیری است که ارتباطات تجاری ما با آسیای میانه را افزایش می‌دهد.

ادامه مطلب...اقتصادی-تورکمن‌نیوز- رایزن اقتصادی جمهوری اسلامی ایران در عشق آباد گفت: ایران در بازار پنج میلیارد دلاری وارداتی ترکمنستان نزدیک به 550 میلیون دلار یعنی بیش از 10 درصد، سهم دارد.

ادامه مطلب...اقتصادی-تورکمن‌نیوز- با روشن شدن مشعل گازرسانی به 6 روستای بالادست شهرستان‌های نکا و بهشهر ، گاز عسلویه در مدت کمتر از سه ماه پس از افتتاح خط 42 اینج دامغان به ساری ، به روستاهای بالادست شرق مازندران رسید.

ادامه مطلب...اقتصادی-تورکمن‌نیوز- مدیرکل راه آهن شمال شرق 2 کشور مستقر در گلستان گفت که مجموع بارگیری در پایانه‌های ریلی استان گلستان در نیمه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل از 9 درصد رشد برخوردار است.

ادامه مطلب...اقتصادی-تورکمن‌نیوز- رئیس شعبه مرکزی بانک کشاورزی گنبدکاووس درشرق گلستان از پرداخت 130 میلیارد ریال تسهیلات برای نوسازی تجهیزات مکانیزاسیون کشاورزی و نیز آبیاری تحت فشار به کشاورزان این شهرستان در سال جاری خبر داد.

ادامه مطلب...اقتصادی-تورکمن‌نیوز- مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان گفت نیمی از حدود 11 هزار نفر جویای کار ثبت نام شده در مراکز کاریابی این استان جوانان دانش آموخته مراکز علمی هستند.

ادامه مطلب...اقتصادی-ایتنانیوز-  یک فعال تجاری و نمایشگاهی گفت: همسایگی و نزدیکی بازارهای ایران و ترکمنستان، بویژه برخورداری ایران از پایین ترین نرخ هزینه حمل و نقل به ترکمنستان زمینه مساعدی برای توسعه فعالیت های اقتصادی، تجاری و بازرگانی دو کشور فراهم کرده است.

ادامه مطلب...اخبار اقتصادی-تورکمن‌نیوز- معاون وزیر نفت در امور بین الملل و بازرگانی گفت: سوآپ گاز ترکمنستان به ارمنستان دیگر محور مذاکرات امروز وزیر نفت ایران و نخست وزیر ارمنستان بود که ایران موافقت خود را برای همکاری در این باره اعلام کرده است.

Daevat Be Hamkari

shams01

آخرین خبرها

دعوت به همکاری

Hamkari Daevat02

Agahi Paziresh

bazar banner2

Banner001

Berenj Jahed

 

 

 

 

 

 

 

Kanal Telgeram