Sh Shتورکمن نیوز - اخبار ویژه گنبد کاووس: انتخابات چهارمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در گنبدکاووس در سال 1392 با رنگ و بوی دیگری برگزار شد و پس از آنکه در دوره قبل که 6 سال به طول انجامید مردم نارضایتی‎هایی از روند توسعه شهر داشتند در این دوره ترکیب یک دست 11 نفره شورا که همان لیست آغزی برلیک بزرگان ترکمن بود بر مسند شورا تکیه زد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار ترکمن، شورایی که از همان ابتدا با شعار توسعه همه‌جانبه و کار مضاعف کار خود را آغاز کرد و با انتخاب مرد پرکار و بی‎حاشیه گنبدکاووس یعنی عبدالمجید قزلجه نشان داد به دور از جنجال‎های سیاسی به دنبال توسعه و رشد شهر است.

با حضور قزلجه در مسند شهرداری گنبدکاووس با رویکردی فرا قومیتی و فرا جناحی و روحیه‎ای جهادی خدمات شایسته و اتفاقات مثبت بسیاری از جمله ایجاد پارکینگ‎های متعدد شهری، احداث بیش از 20 پارک محله‎ای، احداث و رونمایی از المان شهدای گمنام، احداث و بازسازی چندین بوستان، راه‎اندازی زمین‎های فوتبال کوچک در محلات و زیباسازی شهر، احداث غسالخانه مرکزی در امامزاده یحیی بن زید(ع)، ایجاد بولوار شهدای منا و بسیاری از اتفاقات مثبت دیگر رخ داد که برای مردم بسیار ارزشمند بود و باعث شد در دیدارهای مردمی و جلسات متعدد نیز از وی قدردانی‎های بسیاری به عمل آمد.

اما چند صباحی است از صحن شورای شهر گنبدکاووس زمزمه‎های استیضاح شهردار به گوش می‎رسد و با وجود اینکه این مسائل از حقوق طبیعی و قانونی شورای شهر است اما موجی از نگرانی و ناراحتی را در مردم این شهر به وجود آورده است.

شورای شهر با طرح 15 سوال از شهردار به وی 10 روز فرصت داد تا در صحن علنی شورای شهر به سوالات پاسخ بگوید اما پس از توضیحات شهردار به سوالات در روزهای انتهایی مهلت مقرر تنها یک عضو از 11 عضو این شورا از این پاسخ‎ها قانع شد و رسما استیضاح شهردار کلید خورد.

* با انتخاب شهردار جدید به توسعه شهر شتاب بیشتری ببخشیم

رئیس شورای شهر گنبدکاووس در گفت‌وگو با خبرنگاران مهم‎ترین عامل طرح سؤال و استیضاح شهردار را عدم تعامل وی با اعضای شورا و عدم توجه به تذکرات این شورا دانست و افزود: باید با جایگزینی شهردار و انتخاب شهردار جدید به روند توسعه شهر شتاب بیشتری ببخشیم.

علی پورمندی همچنین با انتقاد از برخورد نامناسب شهردار با اعضای شورای شهر و عدم اجرای مصوبات این شورا خاطرنشان کرد: در چارچوب قانون و اختیارات شورا طرح سوال از شهردار اعلام وصول شد و پس از استماع توضیحات ایشان تنها یک نفر از اعضا از پاسخ‎های وی قانع شد که با این احتساب استیضاح ایشان به صورت قانونی در جلسات بعدی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

وی با مهم دانستن نقش شوراها و شهرداری در توسعه شهر اذعان کرد: بنده و همکارانم در شورای شهر تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا با پرهیز از نگاههای غیر کاری تنها با نگاه به منافع مردم و شهر بهترین تصمیم را گرفته و در نهایت در پیشگاه خدا و مردم رو سفید باشیم.

* در صورت عزل به دیوان عدالت اداری شکایت می‎کنم

شهردار گنبدکاووس نیز که پس از جلسه شورای شهر سکوت خود را نشکسته است در این جلسه با اعتراض به روند قانونی طرح سوال گفت: اینکه قبل از طرح شفاهی و کتبی سوال از شهردار این سؤالات رسانه‎ای می‎شود خلاف قانون است و از این بابت شورا در ابلاغ این سؤالات تخلف کرده است.

عبدالمجید قزلجه با بیان اینکه در صورت عزل وی توسط شورای شهر به دیوان عدالت اداری به دلیل تخلف قانونی شکایت خواهد کرد، افزود: امیدواریم این مسائل کاری در فضایی صمیمانه و منطقی حل شود و حاشیه‎های رخ داده به سرعت پایان گرفته تا مردم نیز از نگرانی نسبت به وضعیت شهرداری خارج شوند.

Tarh Soal 12

* استیضاح شهردار نباید به عنوان اختلاف یا موضوعات حاشیه‎ای قلمداد شود

عضو شورای اسلامی شهر گنبدکاووس در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در گرگان با اشاره به اینکه پرسیدن سؤال از شهردار در همه جای کشور یک مسأله عادی و طبیعی است، افزود: نباید طرح سؤال و استیضاح را که به منظور پیشرفت کار و در چارچوب اختیارات قانونی اعضای شورای شهر است به عنوان یک اختلاف یا موضوعات حاشیه‎ای مطرح کرد.

عبدالحمید امینی با تاکید بر اینکه هدف ما از طرح سوال ادامه روند خدمت رسانی به مردم به نحو مطلوب و پیشرفت شهر است، ادامه داد: بدون شک اعضای شورای شهر بر اساس تعهدی که به مردم شریف گنبدکاووس کرده‎اند جز برای توسعه و آبادانی شهر تلاش نخواهند کرد.

وی که نماینده مردم استان گلستان در شورای عالی استان‎ها نیز هست، تصریح کرد: امیدواریم در نهایت هر تصمیمی که اتخاذ می‎شود در فضایی صمیمی و دوستانه و با تمکین به قانون موجب شادمانی مردم شهر گنبدکاووس و رشد همه جانبه شهر در ابعاد مختلف شود.

* وضعیت شهر در حوزه خدمات شهرداری بسیار بهتر شده است

یکی از شهروندان گنبدی در گفت‌وگو با خبرنگار ما با اشاره به رضایتمندی عمومی مردم از اقدامات شهردار گنبدکاووس در طی سه سال گذشته اظهار کرد: وقتی شرایط را با سال‎های گذشته مقایسه می‎کنیم در عین اینکه گلایه‎هایی نیز هست اما وضعیت شهر در حوزه خدمات شهرداری بسیار بهتر شده است.

علی قره داغی با بیان اینکه شنیده‎ایم رتبه شهرداری گنبدکاووس نیز در زمان حضور قزلجه افزایش پیدا کرده است، خاطرنشان کرد: در طول دوره مسؤولیت ایشان چندین جلسه پرسش و پاسخ با جوانان و فعالان فرهنگی و اجتماعی برگزار شد که در گذشته کم سابقه بوده است.

* موانعی برای اجرای کارهای بزرگ وجود دارد

یکی دیگر از شهروندان گنبدکاووس در گفت و گو با خبرنگار ما با تاکید بر اینکه نباید شهر گنبدکاووس را با محدودیت‎های اعتباراتی که دارد با شهرهای بزرگ مقایسه کرد، اضافه کرد: هرچند ما هم انتظار داریم شهردارمان همچون شهردار گرگان و شهرهای بزرگ اقدامات بزرگ و ساختاری انجام دهد اما به نظر می‎رسد موانعی برای اجرای کارهای بزرگ هست که باید شورای شهر به وی کمک کند نه اینکه مدام و هر از چندگاهی با تهدید به استیضاح او را وارد حاشیه کنند.

آنه محمد پقه با اشاره به اینکه قزلجه انتخاب خود اعضای شوراست، گفت: امیدواریم اختلافات بوجود آمده همگی بر سر مسائل کاری و برای رشد شهر باشد نه مسائل شخصی و انفرادی، زیرا از شورای یکدست و منظم امروزی انتظار می‎رود با ارائه طرح و پیشنهادات مناسب شهردار را به سمت اهداف مورد نظر سوق دهد.

گفتنی است اعضای شورای مرکزی مجموعه فرهنگی فاطمیون نیز در ماه گذشته در نشست مشترکی با شهردار گنبدکاووس از وی به دلیل تلاش برای توسعه متوازن و عادلانه مناطق این شهر و کمک به تشکل‌های خودجوش فرهنگی و مومن و همچنین فضاسازی متناسب با ایام در سطح شهر تشکر و قدردانی کردند که نمونه ای از اقبال عمومی مردم نسبت به اقدامات وی است.

بدون تردید آرامش و تمرکز کاری برای پیشرفت گنبدکاووس در آینده تنها راه حل منطقی است و در نهایت امیدواریم آنچه به عنوان خروجی جلسه استیضاح شهردار گنبدکاووس بیرون خواهد آمد به نفع مردم این شهر و توسعه، رشد و آبادانی گنبدکاووس به عنوان دومین شهر بزرگ و مهم استان گلستان باشد./فارس

شبکه خبری گلستان، ایران و جهان:
برای عضویت روی لینک زیر کلیک کنید.

telegram.me/TurkmensNews

 

مطالب مرتبط:

سرشماری ۱۳۰۰ حوزه در طرح نفوس و مسکن گلستان

صداقت و همدلی؛ عامل موفقیت هر مجموعه است+عکس

جمع‌آوری و جلوگیری از تکدی‌گری شهرستان گنبدکاووس

بازدید گردشگران از شهر باستانی گرگان (جرجان قدیم) در شهرستان

پایش و کنترل ریزگردها با نرم‌افزار پژوهشگران ایرانی

نشست اعضای شورا با معاونت عمرانی استاندار گلستان در صحن شورا

دیدگاه‌ها  

0 #1 پاسخ: با انتخاب شهردار جدید به توسعه شهر شتاب بدهیم/شورا و شهردار جهاد تا استیضاح!صفرقلی کوچکی 1395-03-15 16:57
تأملی کوتاه بر اختلاف شورای شهر و شهردار گنبد

با توجه به اینکه در این دوره از انتخابات شورای اسلامی شهر گنبد کاووس با وحدت و همدلی, شهرداری کوشا و تلاشگر روی کار آوردند و با توجه باینکه عمران و آبادانی که در سطح شهر گنبد صورت پذیرفته, بی سابقه است. از قبیل ایجاد پارک های محلی و آسفالت نمودن کوچه و خیابان محلاتی که هیچ شهرداری تاکنون توجهی نکرده, از طرف شهردار کنونی اقدامات اساسی صورت پذیرفته است. بدین منظور بهتر است شورای شهر تعامل و همکاری بیشتری با شهردار داشته و عزل شهردار را با توجه به فرصت اندک باقیمانده منتفی دانسته, این اتحاد و همبستگی ایجاد شده را تداوم ببخشند و شیرینی این اتحاد و همدلی را در آستانه فرا رسیدن ماه پر خیر و برکت رمضان بر کام شهروندان تلخ ننمایند. و اختلافات پیش آمده را با نشست و همدلی و هم
فکری کنار گذاشته,
فرصت اندک باقیمانده را
صرف خدمت به شهروندان نمایند.

آرزوی توفیق برای شورای شهر و شهردار پر تلاش گنبد کاووس

نوشتن دیدگاه

نظراتی که حاوی توهین یا افترا می‌باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی‌یابند.
نظرات منتشر شده مخاطبین به منزله تایید یا رد آن توسط تورکمن‌نیوز نیست و تنها در جهت رعایت حقوق نظر دهندگان انتشار می‌یابد.

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Daevat Be Hamkari

shams01

آخرین خبرها

دعوت به همکاری

Hamkari Daevat02

Agahi Paziresh

bazar banner2

Banner001

Berenj Jahed

 

 

 

 

 

 

 

Kanal Telgeram