تورکمن نیوز- گنبد: رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی گنبدکاووس گفت: شرکت تعاونی های گنبدکاووس ۴۲۱ نفر اشتغال زایی کردند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تورکمن نیوز،  محمدرضا پیاده کوهسار صبح پنجشنبه در نشست با رسانه های شهرستان، گفت: یک هزار و ۹۷۳ شرکت تعاونی وجود دارد که یک هزار و ۱۹۴ شرکت تعاونی فعال، ۳۴۴ شرکت تعاونی در دست اجرا و مابقی منحل، راکت و غیرفعال است.

وی افزود: در سال ۹۳ از طریق شرکت تعاونی، ۴۲۱ نفر اشتغال زایی شدند و تسهیلات بانکی به این شرکت تعاونی ها، در قالب تولیدی صنعتی و تولیدی کشاورزی با توجیه اقتصادی، داده شده است.

وی با بیان این که هر شرکت تعاونی، حداقل پنج نفر را اشتغال زایی خواهد کرد، ادامه داد: ۲۰ شرکت تعاونی برای رقابت با شرکت تعاونی برتر، در جشنواره تعاونی برتر ثبت نام کردند که شاخص گزینش تعاونی برتر کشوری شاخص اقتصادی، مالی، کارآفرینی و اشتغال، صادرات و ارز آوری، توسعه منطقه ای و توانمندسازی و رفاه اجتماعی است.

 

پیاده کوهسار تصریح کرد: یکی از فعالیت های این سازمان، بیمه بیکاری و هدایت نیروی کار است.

وی در زمینه هدایت نیروی کار گفت: با توجه به اصل ۴۴، قانون اساسی، خدمات اشتغال به بخش خصوصی واگذار شده است که در این زمینه ۳ شرکت کاریابی غیردولتی در شهرستان گنبد فعالیت دارند و یکی از آنها، حدود یکماه است که راه اندازی شده است.

وی گفت: افراد جویای کار دارای مهارت یا بدون مهارت به این شرکت ها مراجعه و افراد بدون مهارت با گذراندن دوره فنی و حرفه ای و کسب مهارت، متناسب با مهارت به کارفرما معرفی خواهند شد.

 

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی گنبدکاووس تصریح کرد: از آنجائیکه مرحله بروکراسی این شرکت ها نسبت به ادارات کمتر است کارفرمایان اعتماد بیشتری داشته و زودتر این افراد، توسط کارفرمایان جذب خواهند شد.

پیاده کوهسار ادامه داد: در سال ۹۳ تعداد سه هزار و ۵۵۳ نفر در ۲ شرکت کاریابی ثبت نام کردند که از این تعداد یکهزار و ۷۱۰ نفر اشتغالزایی شدند و فرصت شغلی که به این کاریابی اعلام شده است، سه هزار و ۳۷۶ نفر بوده است که علت فاصله زیاد بین این ارقام، تفاوت در سلیقه ها و عدم کار مناسب، متناسب با مهارت دیده شده توسط افراد جویای کار است.

 

علی جعفری، رئیس کمیته امداد گنبدکاووس نیز در این نشست گفت: ۹۵۱ نفر دانش آموز، ۴۲۷ نفر دانشجو و ۶ هزار و ۴۷۶ خانوار با سرپرست زن تحت پوشش کمیته امداد گنبدکاووس هستند.

وی افزود: سه واحد مسکونی در سال ۹۳ خرید و ساخت، ۲۳ واحد مسکونی بهسازی و مقاوم سازی و ۴۹ واحد مسکونی نیز تکمیل ، تعمیر و بازسازی شده و در اختیار مددجویان قرار گرفته است.

جعفری گفت: مبلغ فطریه جمع آوری شده در سال ۹۴مبلغ ۹۲۲ میلیون و ۸۵۰ هزار ریال است و مبلغ زکات جمع آوری شده در سال ۹۳مبلغ۳۶ میلیارد و ۲۸۹ میلیون و ۶۹۲ هزار و ۲۱۵ ریال است.

 

وی پرداخت مستمری، درمانی، توانمندسازی خانواده ها، توسعه فعالیت حوزه مشارکت های مردمی و بیمه تامین اجتماعی زنان سرپرست خانوار را از فعالیت های این کمیته نام برد و گفت: این بیمه، باعث خواهد شد که در سنوات آینده، زنان سرپرست خانوار از بیمه بازنشستگی استفاده نمایند.

رئیس کمیته امداد گنبد ادامه داد: ۶۳۰ مورد وا کارگشایی با مبلغ حدود هفت میلیارد و ۳۰۲ میلیون ریال و ۹۰۰ هزار ریال در سال ۹۳ به مددجویان داده شده است.

وی تصریح کرد: همچنین ۲۵۹ طرح اشتغالزایی با هزینه ۲۶ میلیارد و ۴۵۹ میلیون ریال در سال ۹۳ ایجاد شده است.

منبع: خبرگزاری مهر

http://www.turkmensnews.com/

مطالب مرتبط:

آسفالت ۶۷ درصد از راه‌های روستایی گنبدکاووس

اجرای 84 طرح عمرانی و خدماتی درمناطق روستایی گنبدکاووس قابل

افزون بر چهار تن فراورده خام دامی فاسد در گنبدکاووس کشف و مع

خیرین گلستانی در بخش سلامت ۲۳ میلیارد تومان کمک کردند

اعضای هیئت اجرایی انتخابات در گنبدکاووس انتخاب شدند

احداث فرهنگ‌سرای شهر گنبدکاووس

نوشتن دیدگاه

نظراتی که حاوی توهین یا افترا می‌باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی‌یابند.
نظرات منتشر شده مخاطبین به منزله تایید یا رد آن توسط تورکمن‌نیوز نیست و تنها در جهت رعایت حقوق نظر دهندگان انتشار می‌یابد.

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Daevat Be Hamkari

shams01

آخرین خبرها

دعوت به همکاری

Hamkari Daevat02

Agahi Paziresh

bazar banner2

Banner001

Berenj Jahed

 

 

 

 

 

 

 

Kanal Telgeram