b_300_300_16777215_00_images_ShoraGonbad_Neshast-KHabari_N-93-06-10_Neshast-Com2_7.JPG تورکمن نیوز: نشست خبری جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر و شهرداری با اصحاب رسانه عصردوشنبه دهم شهریور ماه در صحن شهرداری صورت گرفت. در این نشست خبرنگاران مطوبات محلی، سرتاسری، سایت‌های مجازی، آزاد، عکاسان، مطبوعات و خبرگذاری واحد مرکزی خبر نیز حضور داشت.

در این گزارش پرسش خبر نگاران و پاسخ شهرداری عبدالمجید قزلجه و ریاست شورای اسلامی شهر حاجی‌نظر شیرمحمدلی درج می‌گردد.

 

Neshast-Com2 29.JPG


فاطمه روزخوش خبر نگار هفته‌نامه پیک سبز و پژواک و سخن
سر، سد معبر توسط دست فروشان در پیاده روها، خیابان‌ها ایجاد می‌شود، چه تدبیری اندیشیدید؟
ج – شهردار مهندس قزلجه: مشکل سد معبر دست فروشان همیشه هست وحل آن زمانبر است تنها شهرداری نمی‌تواند مشکل دست فروشان خیابان راحل و فصل نماید و قانونا شهرداری مستقیما مسئول آن نیست، بخشی از آن به شهرداری مربوط می‌شود، با هماهنگی شورای شهر تصمیماتی اتخاذ گردید بودجه‌ای در شهرداری برای این منظور تعریف نشده تا زمینی را تملک و آنان را  ساماندهی نمائیم. با هماهنگی نهاد‌های ذی‌ربط، فرمانداری، داد‌ستان و با کمک شهرداری تا حدی از مشکلات قابل حل است، البته این موضل را در شورای تامین هم مطرح کرده‌اند.

Neshast-Com2 1.JPG


- فاطمه عبدی خبر نگار جام‌‌‌جم و خبر‌گذاری مهر.
س: در گرگان پارکومتر ایجاد شده آیا شما نیز پی‌گیر این موضوع هستید و در خصوص احداث پارکینگ چه تدابیری اندیشیده‌اید؟
ج: رئیس شورا مهندس شیر محمد‌لی، عدم نبود پارکینگ یکی از معضلات شهر است، پارکومتر کارت بلیط خریداری و استفاده خواهد شد. با شرکتی در این حیطه مذاکراتی صورت گرفت حتی با مدیران بانک انصار نیز رایزنیهایی صورت گرفت تا کار‌های اولیه شهر الکترونیک را شروع نمائیم.
ج: شهردار عبدالمجید قزلجه: 5 طرح پارکینگ طبقاتی در الویت کاری داریم. خیابان مختوم، خیام (بغل آتش‌نشانی) و 3 پارکینگ را نیز شرکت‌های ساختمانی فعال در شهر (بخش خصوصی) ایجاد خواهد کرد با ظرفیت 1500 خودرو، یکی از پارکینگ‌ها به زودی  بهره‌‌‌‌‌‌برداری می‌رسد.

تاج‌‌‌‌‌‌‌‌محمد شریفی‌نژاد خبر نگار روزنامه‌‌های: اطلاعات، رسالت
س: تعامل شهرداری و شورای شهر با مردم و مسئولین چگونه است؟ کمی از عملکردتان بفرمائید.
ج: حاج‌نظر شیر‌محمدلی (رئیس شورای شهر) تمامی اعضای شورای شهر و شهرداری تعامل خوبی با مردم و مسئولین دارند در اینجا از مردم فهیم شهر و مدیران تشکر می‌کنم که با شورا و شهردار در انجام طرح‌های مختلف همکاری و مساعدت دارند هر هفته روزهای یکشنبه عصر دیدار مردمی داریم و علاوه ‌بر آن دیدار محلات در اولویت کاری ماست که صورت می‌گیرد و در خصوص عملکرد، کارهای کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت در برنامه داریم. طرح ساماندهی حاشیه‌ی رودخانه‌های گرگانرود وچهل چای، احداث پارک در نقاط مختلف شهر که بعضا افتتاح و در شرف افتتاح می‌باشند، طرح پارکینگ‌های طبقاتی که در حال اجراست، آسفالت خیابان‌ها و کوچه‌ها و برنامه‌ی شهر الکترونیک که در کوتاه مدت عملی خواهد شد. جدول‌کشی محلات که متاسفانه طی این مدت حتی شن‌ریزی صورت نگرفته.  


عاشرمحمد رئوفی خبر نگار اقتصاد گلستان و سایت کرند.
س: گرد و غبار اطراف سالن‌ورزش المپیک و ورزشگاه میدان بسیج مشکلاتی برای ورزشکاران به وجود آورده است، آیا حل آن طولانی خواهد بود؟
ج – شهردار قزلجه: طولانی شدن پروژه‌ی‌ دکتر عابدینی و شرکت تعاونی فرهنگیان که تا به مقصد نهایی نرسیده باعث گرد و غبار حین خالی کردن سیما و ...می‌شود، آب‌پاشی مناطق صورت می‌گیرد حتی حاشیه‌ی سالن و ورزشگاه کارگران مسیر آق‌آباد را ما امکانات دادیم وآب‌پاشی کردیم اگر مواردی بوده حتی تلفنی به ما خبر بدهند، آب‌پاشی و موارد دیگری باشد انجام می‌دهیم.
پروژه‌های فوق را نیز با هماهنگی تسریع خواهیم کرد تا بخشی از مشکلات گرد و غبار حل شود.

احمد فضلی مدیرسایت ورزشی گنبد اسپورت؛
س: خیلی از مسایل پشت ورزش خوابیده، اهمیت به ورزش و جوانان مانع بعضی نا ملایمات اجتماعی می‌شود، تنها دید مثبت به ورزش کافی نیست، آیا برای اوقات فراغت جوانان در حیطه ورزش کاری صورت گرفته است؟
ج: شیر‌محمدلی ریاست شورای شهر؛ دغدغه‌ی همه‌ی زیر ساخت‌ها ورزش است، البته متولی ورزش شهر‌ستان مدیریت ورزش و جوانان می‌باشد. شورای شهر هیچ موقع خود را با ورزش غریبه نمی‌داند. در زمینه‌ی ورزش‌های همگانی در هر مکانی پارکی احداث می‌کنیم وسایل ورزشی تعبیه شده است، جاده‌ی سلامت در مسیر امام‌زاده یحی‌بن زید را کار کرده‌‌ایم، توسعه‌ی اماکن ورزشی در دو پارک بوستان معلم در شهرک فرهنگیان و پارک شهدای گمنام شهرک اندیشه صورت گرفته است.
اگر مجوز سازمان فرهنگی، ورزشی زیر نظر شهرداری را کسب کنیم برای ورزش شهر می‌توانیم بیشتر هزنیه نمائیم با حمیدی فرماندار و معاونت استانداری و طهماسبی معاون سیاسی در این خصوص رایزنی‌های صورت گرفته است، استعدادهای ورزشی شهر نیاز به گفتن ندارد، قهرمانان بسیاری تربیت شده، بعضا شرمنده می‌شویم نزد قهرمانان ورزشی شهرمان که کاری برایشان نمی‌توانیم انجام بدهیم.

Neshast-Com1 28.JPG


- مریم واعظیان خبرنگار نشریه‌ی ترنم سبز
س: آیا برای احداث شهر‌ بازی مدرن در شهر سرمایه‌گذاری سراغ دارید،کما اینکه در گرگان بخش خصوصی در این حیطه سرمایه‌گذاری می‌کنند؟
ج - مهندس شیرمحمد‌لی رئیس شورای شهر: قبلا در مسیر ورودی جنوبی گنبد شهر بازی وجود داشت که به دلایلی تعطیل شده است. شهر ما نیاز مبرم به شهر‌بازی مدرن دارد.
شهر ما بستر توریستی را دارد اگر بستر‌ها خوب مهیا شود با همکاری اهل فن و مطبوعات و سرمایه‌گذار بستر توسعه‌ی صنعت توریسم را آماده کنیم.
ج: مهندس قزلجه شهردار پارک 7 هکتار‌ی داریوش در غرب شهر را مطالعه و بررسی کردیم از سال آینده کار عملیاتی آن را شروع می‌کنیم، سرمایه‌گذار بسیار داریم، هنوز به جمع‌بندی نرسیده‌ایم، قطعا در آینده در حاشیه‌ی‌ پارک‌ها شهر بازی مدرن احداث خواهد شد.

Neshast-Com2 26.JPG


شیر محمد شیروانی: خبرنگار ورزشی‌نویس روزنامه‌ی‌ ورزشی شوت
س – در مورد اسپانسر والیبال و هئیت رئیسه‌ی جدید بگوئید.
ج: شیرمحمدلی رئیس شورا: جواهری تجربه‌ی تیم‌داری دارد و فعلا اسپانس آماده هم نداریم، الویت تیم‌داری در سطح سوپرلیگ با جواهری خواهد بود، عوض کردن اسپانسر شاید ایده‌آل نباشد، شورای شهر دنبال اسپانسر می‌باشد.
و اما در خصوص هئیت رئیسه‌ی جدید، انتخابات هئیت رئیسه طبق قانون شوراها هر ساله تشکیل می‌شود بنده طبق
قول و ‌قرار قبلی کاندید نشدم. حتما تجربیاتم را اختیار ریاست جدید خواهم گذاشت. یکی از آیتم‌های نمود دمکراسی انتخابات است، علی‌پور‌مندی ریاست شورا  را در سال دوم به عهده خواهند داشت و ستار طاطار به عنوان قائم مقام با وی همکاری می‌کنند به همکاران تبریک می‌گویم.

Neshast-Com1 68.jpg


- امیر عباس علی‌پور مدیر سایت ورزشی شهدای  12دی از حامیان ورزشی گنبد کاووس
س: اگر امکان داشته باشد حلقه‌های بسکتبال و میز پینگ‌پونگ در پارک‌ها نصب شود.
ج: شیرمحمد‌لی رئیس شورا: از علی‌پور و حامیان و اسپانسرهای ورزش همگانی تقدیر تشکر می‌کنیم جواب سئوال جنابعالی را حمید امینی مسئول کمیسون فرهنگی ورزشی شورا خواهند داد.
عبد الحمید امینی: ضمن تقدیر و تشکر از اصحاب رسانه وخبرنگاران، نصب حلقه‌بسکتبال و میز پینگ‌پونگ در انبار شهرداری ساخته وآماده می‌شود، در جلسه‌ی‌ قبل مصوبه‌ی داشتیم  مصوبه‌ای که از صحن شورای شهر خواهیم گرفت این کار را پی‌گیری می‌کنیم پیشنهاد علی‌پور پسندیده و ایده‌آل است.

******
ادامه این گزارش را به زودی درج و به سمع و نظر علاقمندان خواهیم رساند
با تشکر – خبرگزار تورکمن نیوز

مطالب مرتبط:

لایروبی غیرکارشناسی و نابودی بیش از70 تالاب

استقبال مردم و مسوولان گلستان از ملی پوشان فوتوالی

مهندس قزلجه: محل تدفین شهدای منا در آرامگاه مسلمین اهل سنت گ

واکنش ظریف به اقدام وزیر امور خارجه عربستان در حاشیه نشست اس

کسب دو طلا و یک برنز حاصل تلاش بانوان تیراندازی

فصلنامه فراغی شماره 57 بهاری ویژه شاعر و عارف بزرگ ترکمن مخت

نوشتن دیدگاه

نظراتی که حاوی توهین یا افترا می‌باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی‌یابند.
نظرات منتشر شده مخاطبین به منزله تایید یا رد آن توسط تورکمن‌نیوز نیست و تنها در جهت رعایت حقوق نظر دهندگان انتشار می‌یابد.

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Daevat Be Hamkari

shams01

آخرین خبرها

دعوت به همکاری

Hamkari Daevat02

Agahi Paziresh

bazar banner2

Banner001

Berenj Jahed

 

 

 

 

 

 

 

Kanal Telgeram