Vazir Kar 8تورکمن نیوز - یاشار نیازی: امروز غروب در گنبد با حضور دکتر ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دکتر محسنی بندپی معاون وی، مراسم افتتاح متمرکز و بهره‌برداری از مراکز تحت نظارت اداره کل بهزیستی استان گلستان برگزار شد.


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تورکمن نیوز، در این مراسم اکثر مسئولین شهر گنبد حضور داشتند از جمله؛ مهندس حمیدی فرماندار ویژه گنبد، علی پورمندی رئیس شورای اسلامی شهر و مهندس قزلجه شهردار گنبد، دکتر عباسی نماینده مجلس، مهندس آدینه بخشدار و تنی چند از معاونین و مسئولین ارگان‌ها و ادارات شهر گنبد کاووس حضور داشتند.
در بدو ورود وزیر و معاونشان طبق مهمان‌داری و رسم ترکمن صحرا گوسفندی قربانی شد، سپس دختران مهد با لباس‌های محلی با تقدیم دسته‌گلی زیبا  به دکتر ربیعی و همراهانش خوش آمد گفتند.
سپس وزیر از غرفه‌های مختلف هنری و صنایع دستی دیدار کردند و در یکی از غرفه‌ها چایی به رسم ترکمن صحرا در کاسه مخصوص نوشیدند.
در ادامه مراسم ذکر خنجر بود که گروه هنری با زیبایی هرچه تمام برنامه خود را ارائه نمودند و مورد تشویق وزیر تعاون قرار گرفتند.


سپس دکتر ربیعی و همراهانشان وارد آلاچیق (آق اؤی) ترکمنی شده از صنایع دستی و فرش دستبافت و دیگر هنرهای دستی ترکمنی دیدار داشتند.
مراسم بعدی برادران سیستانی بودند که با ساز و دهل و رقص چوب بازی از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بدینوسیله خوش‌آمد گویی داشتند.
سپس نوبت به برنامه اصلی رسید و دکتر ربیعی آئین افتتاح متمرکز و بهره‌برداری از مراکز تحت نظارت اداره کل بهزیستی استان گلستان را انجام دادند و جملگی با معاون خود دکتر محسنی بندپی و همراهانشان وارد سالن اجتماعات شدند.
ابتدا دکتر عباسی در جایگاه حاضر شدند و به حضور وزیر و معاونشان در شهر گنبد خوش آمد گویی و خیرمقدم گفتند.
سپس نوبت معاون استاندار و فرماندار ویژه گنبد بود که در جایگاه به مهمانان خود خوش آمدگویی و خیرمقدم گرمی ابراز نمودند و حضور دکتر ربیعی و دکتر محسنی‌بندپی را در شهر گنبد بسیار مقتنم شمردند.

مهندس حمیدی چنین گفت؛ عرض سلام و خوش آمد دارم خدمت همه عزیزان به ویژه خدمت وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و معاونشان دکتر محسنی‌بندپی و خیرمقدم می‌گم به همه حاضرین به خصوص معاون استاندار.

حمیدی گفت: من وقت شما را زیاد نمی‌گیرم فقط می‌خواهم خیلی ویژه از خیرین شهر تشکر کنم که همین ساختمانی که در حال حاضر مشاهده‌ می‌کنید با کمک بسیار بالا و جدی خیرین ساخته شده، خیلی همت کردند و در ادامه هم قول‌های مساعدی به ما دادند که اینجا به درجات بالا ارتقاء پیدا کنه عزیزان کمک‌های شایانی را خواهند داشت، ان‌شاء‌الله که بتونیم در شهرستان گنبد که پوشش شش شهرستان همجوار را هم در بخش اورژانس اجتماعی می‌دهد، توسط حضرت عالی خواهش دارم که رتبه آن را تسریع فرمایید.
مهندس حمیدی اذعان داشت: مورد دوم هم ساختمانی است که متعلق به بهزیستی است که با مساحتی بالغ بر 1500 متر بنا که در جوار اسب‌دوانی گنبد از شما خواهش دارم که تأیید فرماییددر مورد تفاهم نامه‌ای که اداره کل فنی و حرفه‌ای، اداره کل کار و اداره کل بهزیستی انجام شده برای راه‌اندازی کارگاه شغلی و آموزشی با اولویت آموزش معتادین بهبود یافته و همینطور مدد جویان تحت پوشش بهزیستی با توجه به اینکه در شهر گنبد پتانسیل بالایی در خصوص صنایع دستی داریم ان‌شاء الله شاهد آن باشیم برای افزایش نرخ اشتغال و کاهش بیکاری در شهرگنبد.

پس از سخنان مهندس حمیدی فرماندار ویژه گنبد، دکتر ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی کشور به جایگاه دعوت شد.
دکتر ربیعی در ابتدا به حاضرین و همکاران خود سلام کرد و در ادامه گفت: هیچوقت فرصت نشد از همکاران خوبم در بهزیستی به خوبی تقدیر و تشکر داشته باشم و فرصت را مقتنم می‌شمارم از این بین عزیزان و همکارانم هستم بسیار خوشحال هستم.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اذعان داشت: گنبد را تشبیهی براش دارم و در کتابی که نوشتم نیز گنبد را تشبیه به سالاد کرده‌ام، چرا که در سالاد هر میوه‌ای عطر و بوی خودش رو داره و وقتی از کسی در باره آن می‌پرسیم میگه ظرف سالاد و وقتی از محتویات آن سؤال بشه تک به تک عناصر آن را می‌شمارن. هویت متنوع فرهنگی و قومی که در شهر شما وجود داره یک سالاد زیبا، خوش طعم، خوش عطر و خوش بوست که زیبایی‌های کنارهم چیده شده آن شهر گنبد رو نگین شهرهای ایران تبدیل کرده.
وی گفت: تنوع فرهنگی این شهر و زندگی خوب مردم سال‌های سال در کنار همدیگه نشان دهنده ریتم هماهنگی مردم آن دارد.
و من همینجا به همه مردم این منطقه سلام می‌دهم به همه شهر شما به همه اقوامی‌که در اینجا هستند، اقوام مختلف ترکمن‌های شهر گنبد، آذری‌ها، سیستانی‌ها و بلوچ‌ها که به اینجا آمده‌اند  و همه اقوامی که در این شهر زیبا داریم، سلام می‌گم نه از طرف شخص خود بلکه از طرف دولت تدبیر و امید، و سلام آقای روحانی را ابلاغ می‌کنم و از جمع شما که اینجا حضور دارید و درخواستم از این جمع 80 - 100 نفری که اینجا هستید به خانه‌های خودتان می‌رید نزد دوستانتان می‌رین سلام دکتر روحانی را برسانید چرا که ما شمارا دوست داریم با شما هستیم و دردهای شما را حس می‌کنیم و خدا را شاهد می‌گیریم که تمام تلاشمان را برای برطرف کردن مشکلات مردم انجام می‌دهیم.
در ادامه دکتر ربیعی گفت: در خصوص بحث اشتغال که همه کشور گریبان‌گیر است، از شما می‌خواهیم که به جاهایی که می‌تونین فشار بیارین مثل استانداری و خیلی خوشحالم که حمیدی فرهیخته و عباسی (فرماندار و نماینده) در کنارهم هستند، همین مکان که الان در آن هستیم رو نماد می‌گیرم، که پولش رو خیرین دادند، دولت مشارکت کرده و یک عده هم دارن اینجا کار می‌کنند و همین ترکیب کار کشور رو درست می‌کنه، اگر ترکیب و همدلی کنار هم قرار بگیره خود بخود مسائل کشوری هم حل می‌شود.
وی گفت: منتهی ما هم چند رسته شغلی را در گنبد شناسایی خواهیم کرد و ان‌شاء الله روی آن‌ها سرمایه‌گذاری خواهیم کرد. در بحث تفاهم نامه که مهندس حمیدی اشاره کردند بسیار عالی است و آن را دنبال خواهم کرد.
اما در خصوص برنامه ارتقای این مرکز که خیرین گفتند اگر اینجا ارتقاء پیدا کند خیرین بیشتر کمک خواهند کرد، همین الان که من حضور دارم ارتقاء داده تلقی کنید ضمن اینکه دکتر عباسی قبلا نامه‌اش را به من داده بودند و ما بررسی کردیم و خوشوقتم که امروز در کنار شما هستم.
در خاتمه دکتر ربیعی گفت: همین باهم بودن و در کنارهم بودن می‌تونیم جامعه‌امان را بسازیم، دولت تدبیر و امید بناش بر این است که ما می‌توانیم و بناش بر این که ما حتما تغییرات را انجام می‌دهیم و ما یک شعار اصلی در دولت تدبیر و امید داریم و آن اینه که چیزی که فقط ثابت می‌مانه اصل تغییر هست و ما می‌خواهیم به سمت تغییر پیش بریم و بهبود شعار اصلی ماست و خواهیم دید آثارش رو در یکی دو سال آینده در کل کشور و در کشورهای خارج چشممان به شماست و در حضور شما همزبانان ترکمن هم دوست دارم مصراعی از مرحوم شهریار هم بگم؛ «آتا ایلیمیز بیزینگ گؤزومیز سیزده‌دیر...» که مصداق فارسی آن مثال جوینده یابنده است می‌باشد.
در ادامه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی جهت برش کیکی که برای مراسم تدارک دیده شده بود را به یکی از روشن‌دلان گنبدی واگذار کردند و در میان تبریک و صلوات حاضرین به صورت نمادین برش داده شد.
پس از مراسم برش کیک گروه سرود روشن‌دلان از انجمن نابینایان شهر گنبد کاووس در جایگاه حاضر شدند و سرود زیبای نگاه باران را اجرا کردند و لحظاتی چند همه حاضرین را با صدای زیبای خودشان به احساسات معنوی بردند.

در بخشی از مراسم دکتر ربیعی لباس محلی ترکمنی پوشید و کلاه (تلپک) بر سرنهاد.

در پایان مراسم دکتر ربیعی در بین کارمندان بهزیستی قرار گرفته و چند عکس یادگاری گرفتند.


در ادامه توجه‌تان را به گزارش تصویری این مراسم بیاد ماندنی جلب می‌کنم:

مطالب مرتبط:

اعطای مجوز بهره‌برداری 217 فقره انشعاب غیرمجاز آب روستاهای

نماینده مجلس:53 درصد تولیدناخالص داخلی کشور در اختیار پنج اس

هیات نظارت از افراد بی‌طرف برای صندوق‌های رای استفاده کند‌ /

كسب پنج مدال رنگارنگ توسط زنان دونده گلستان

تمدید ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی استان + جزئیات و لینک

انعقاد تفاهم نامه مشترک فی مابین اداره کل میراث فرهنگی، صنای

نوشتن دیدگاه

نظراتی که حاوی توهین یا افترا می‌باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی‌یابند.
نظرات منتشر شده مخاطبین به منزله تایید یا رد آن توسط تورکمن‌نیوز نیست و تنها در جهت رعایت حقوق نظر دهندگان انتشار می‌یابد.

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Daevat Be Hamkari

shams01

آخرین خبرها

دعوت به همکاری

Hamkari Daevat02

Agahi Paziresh

bazar banner2

Banner001

Berenj Jahed

 

 

 

 

 

 

 

Kanal Telgeram