b_300_300_16777215_00_images_ShoraGonbad_shora-shahrdari_1.JPGتورکمن نیوز - فاطمه روزخوش: در عصري که بسياري آن را عصر اضطراب مي نامند، آرامش؛ گمشده اي عزيز است براي کسانيکه تشويش، نگراني، بيم و هراس را تجربه کرده‌اند و با آن دست به گريبان بوده اند. آرامش؛ يعني نبود تشويش و اضطراب و دلهره، آرامش؛ يعني برخورداري روح و جسم از اطمينان و ثبات و استقرار و سکون.

آرامش؛ يعني بودن در کشتي اي که در اقيانوس متلاطم اسير گرداب هاست و با موج هايي بزرگ، دست و پنجه نرم مي‌کند.

در قرآن کريم، مقام اطمينان مقامي بس بلند است و فقط در صورتي انسان مي تواند در مسلک بندگان خاص وارد شود که از رضايتي دو طرفه بين خود و خدا برخوردار گرديده و به درجه اطمينان رسيده باشد.


با اين مقدمه کوتاه گريزي به ناآرامي هاي اين روزهاي شوراي شهر و شهرداري گنبدکاووس داريم. روزهاي پرتلاطمي که نعمت ارزشمند آرامش در تعاملات آنان کم رنگ شده و مردمي که لايق خدمتگزاري اند در کشاکشاين اختلافات سرگردانند.


همان مردمي که در زمان تبليغات انتخاباتي شعار برقراري آرامش و اطمينان را به آنان وعده مي دهند و امروز الگوهاي اطمينان و آرامش زمان‌هاي خدمتگزاريشان را به جلسات خسته کننده، تلاش جهت اجرايي شدن خواسته‌هاي قانوني شان صرف مي‌کنند.


چرا که معتقدند شورا قوانين و قواعدي دارد که به دفاع از حقوق مردم وبه عنوان نماينده منتخب مردم درشورا قوانين و قواعددخيلند و چه روزهاي شيريني است که آغاز مي شود با تعامل و در ادامه اختلاف نظرات به ناآرامي ها و خداي ناکرده توهين به يکديگر مبدل مي شود. حکايت نارضايتي شورا از شهردار حکايت زوج جواني است که با پا در مياني بزرگترها مقطعي آرام مي شوند اما پس از مدتي دوباره ساز ناسازگاري مي نوازند و نمي توانند همديگر را تحمل کنند.


اينکه واقعيت چيست و کدام طرف به حق و قانون رفتار مي کنند مقوله اي جداست که بر کسي پوشيده نيست چرا که شورا از اختياراتي خاص برخوردار است و شهردار هم مجري مصوبات شورا در شهرستان بشمار مي رود. اگر شهرداري موفق در اجراي پروژه هاي شهري است، مطمئنا دستاورد انجام و اجراي مصوباتي است که شورا تاييد و ابلاغ مي کند و در مجموع شورا و شهرداري مکمل يکديگرند و نمي توان نقش هر کدام را ناديده گرفت اما نکته ي مهم و اساسي منافع و حقوق مردمي و شهروندي است.


خدمت به مردمي که با اشتياق و اطمينان پاي صندوق رأي مي آيند و گزينه هايي را جهت آباداني شهرشان انتخاب مي کنند و چه بسا دقيقه‌ها و ساعتهاي خدمت آنان به مردم بسيار حائز اهميت است چرا که فرصت ها به سرعت باد مي گذرند وامروز که فرصت هاي زيادي صرف خواستن يا نخواستن شهردار مي شود در اصل اجحافي بزرگ در حق مردمي است که تک تک منتخبين و شهردار محترم بايد خود را متعهد بدانند ودر محضر وجدانشان پاسخگوي مطالبات مردم باشند.


اکنون که در شوراي شهر گنبد کاووس 7 رأي مخالف از 11 عضو جهت عدم پذيرش شهردار است برخي مداخلات و يا سفارشات در خصوص پذيرفتن شهردار از سوي شورا تلاشي بي حاصل است چرا که با فرض قبول اين خواسته در آينده اي نزديک باز هم اين اختلافات وجود خواهد داشت و اين قصه ي پر غصه سريال وار باز هم تکرار خواهد شد.
و در اصل اين جايگاه و اعتبار ارزشمند انساني است که ناديده گرفته مي شود و با طرح برنامه هاي قانوني ديگر حرمتها و ارزشها زير سئوال مي رود.
مقام معظم رهبري در يکي از سخنرانيهاي ارزشمند شان مي فرمايند: در نظام اسلامي اعتبار همه ي مسئولان به اين است که به وظيفه خود در مقابل خدا، مردم و قانون اساسي عمل کنند.


شوراي شهر و شهردار محترم با استناد به اين گفته‌ي گوهر بار مقام معظم رهبري يکبار ديگر روش و رويه شان را مرور کنند و در چارچوب قانون با در نظر گرفتن رضاي خداوند و مردم حرکت کنند چرا که نظام مقدس اسلام براي تمام موضوعات بخصوص مسائل مربوط به انتصابات و جايگاههاي اجرايي قوانين و مقررات مشخصي را وضع نموده و نبايد از راههاي ميانبر و غير قانوني جهت به کرسي نشاندن خواسته‌هايشان وارد شوند.


در شرايطي که روزهاي پاياني سال را مي گذرانيم و در حالي که جهت برنامه ريزي بودجه ي سال آينده تصميم گيري مي‌شود، برقراري آرامش و رسيدن به نتيجه مطلوب ضروري و مهم به نظر مي‌رسد.


به گفته ي مقام معظم رهبري که مي‌فرمايند «نگذاريد ساعتي از ساعات کار شما به بطالت يا به کم کاري بگذرد»


يادمان نرود که ما در مقابل شهدا و امام شهدا و ملت قهرماني که خدمت به آنان باعث افتخار دولتمردان نظام مقدس جمهوري اسلامي است مسئول هستيم.
پس نگذاريم اختلاف نظرها به جدل هاي ناپسند مبدل شود وفراموش نکنيم رضاي خداوند و خدمت به خلق نعمتي گرانبهاست که بايد آن را پاس بداريم.

منبع: دوروزنامه پژواک سخن

مطالب مرتبط:

کمبود اعتبار و زیرساخت‌ها مشکل تکواندو ناشنوایان/ورزشکار گلس

معرفی نامزدهای نهایی انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان گلس

حال‌ و هوای نامزدها، یک‌ هفته مانده به روز اخذ رأی

سایه نا امنی در جنگل تنگه مینودشت

پایانه تخصصی صادراتی در گنبدکاووس راه‌اندازی می‌شود‌

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان گلستان معرفی شد

نوشتن دیدگاه

نظراتی که حاوی توهین یا افترا می‌باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی‌یابند.
نظرات منتشر شده مخاطبین به منزله تایید یا رد آن توسط تورکمن‌نیوز نیست و تنها در جهت رعایت حقوق نظر دهندگان انتشار می‌یابد.

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Daevat Be Hamkari

shams01

آخرین خبرها

دعوت به همکاری

Hamkari Daevat02

Agahi Paziresh

bazar banner2

Banner001

Berenj Jahed

 

 

 

 

 

 

 

Kanal Telgeram