AhmadAkhond 26 Mاخبار اجتماعی-تورکمن‌نیوز- احمد آخوند قربانپور امام جمعه شهر فراغی در همایش تکفیر و افراط ازدیدگاه اهل سنت و قرآن طی تاکید کرد رویه‌های خشونت آمیز و کشتن انسانها با تعالیم قرآن سازگاری ندارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار ترکمن،  آخوند قربانپور دراین همایش گفت: قرآن کریم انسانها را از کشتن همدیگرمنع کرده و می‌فرماید :هرگز فکرنکنید که خداوند متعال از اعمال شما ناآگاه است. چرا که او دانای مطلق است و از تمام اعمال بندگانش اطلاع وآگاهی کامل دارد.

این عالم اهل سنت ادامه داد: آیات قرآن کریم ما را به خوبی ازقدرت و توانمندی ذات باریتعالی آگاه کرده و توصیه‌های لازم را به انسان‌ها بیان می‌دارد.آیات الهی خطاب به ما انسان‌ها می‌گوید همدیگر را نکشید ودر قدرت پروردگارتان شک نکنید.زیرا که وی به اعمال انجام شده ازسوی شما آگاه است.

آخوند قربانپوراظهارداشت:درمسائل دنیای اسلام صدورفتوا امری بدیهی است و ارشاد و راهنمایی انسان‌هایی که راه شان را گم کرده اند جزو ضروریات جامعه اسلامی بشمارمی روند. لیکن تکفیر علما و کشتن بندگان خدا ما را به سوی گمراهی و تباهی سوق می‌دهد.فرمایش پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله وسلم است:جسورترین شما بر فتوا کسی است که به ورود در آتش دوزخ دلیرتر و بی باک تر باشد.

امام جمعه اهل سنت شهر فراغی خاطرنشان ساخت:پیش از صدور فتوا در مورد کشتن انسان‌ها باید تحقیق و بررسی‌های لازم صورت بگیرد.کسانی که با نادیده گرفتن دستورات الهی فتوا صادر کرده و امر برکشتار انسان‌ها می‌دهند کافرمحسوب می‌شوند.علت که یعنی صادرکنندگان فتوا و معلول یعنی اجرا کنندگان دستورات هردو کافر به حساب می آیند. زیرا خداوند متعال به بندگانش عقل داده و درکلام شریف خود آنها را هدایت می‌کند.

آخوند قربانپور افزود: همچنین هرشخصی که برگفته کافران ایمان آورده و برفتوایشان گردن نهند به دایره اهل کفارخواهد پیوست.بنابراین در فتواها دقت کنیم و ببینیم که این فتواها توسط چه کسانی و به چه دلیلی صادر می شوند.

ازدیدگاه اسلام فتوایی می تواند ملاک عمل قرار بگیرد که بر آموزه های اسلامی قرارگرفته باشند.فتواهایی که ازسوی علمای بزرگ صادر می شوند، ازجایگاه مهم و خاصی برخوردار هستند و فتواهای غلط واشتباه کمترین جایگاهی درمیان مذاهب اسلامی ندارند.

سخنران ویژه همایش تکفیر و افراط ازدیدگاه اهل سنت و قرآن گفت:یکی ازفتواهایی که امروزجهان اسلام شاهد آن است مساله تکفیرازسوی گروه های تندروی داعشی است.جوانان اسلامی باید دقت توجه داشته باشند برخلاف عقاید گروه های تکفیری که درجهت رسیدن به منافع شخصی خود دیگران راکافر می شمارند،کافر واقعی کسی است که در واقع ازدایره ایمان خارج شده باشد و گرنه با تقبیح و تعصب نمی توان کسی را کافربرشمرد.

امام جمعه شهر فراغی یادآورشد:کافر شدن پیامدهایی را به دنبال دارد.اگرشخص کافر قبلا مسلمان بوده باشد طبق آموزه های اسلامی مرتد به حساب می آید و اما ایمان چیزی است که ما به آنها باور داریم.مانند سخنان گهربار نبی مکرم اسلام که مشمول زمان خاص نمی شوند و برای همه ادوار و زمان‌ها بیان شده اند.شخصی که به وجود خداوند متعال و به رسالت نبی مکرم اسلام یقین و باور دارد آن شخص با ایمان شناخته می شود.

مسلمان واقعی وجود مقدس باریتعالی و رسالت نبی مکرم صلی الله علیه وآله وسلم را نه فقط با گفتار زبانی وبلکه با گفتار دل تصدیق می نماید و به چنین شخصی با ایمان گفته می شود.

ایمان آوردن به خداوند متعال،ملائکه،کتاب قرآن،رسول اکرم صلی الله علیه و آله وسلم و بعثت پس از مرگ ما را در گروه   انسان‌های با تقوا و با ایمان قرارمی دهد.

بخشی دیگر از انسان‌ها که چندان به خلقت و آفرینش ایمان و اعتقاد ندارند، تولد و مرگ را جزو مسائل طبیعی و دنیوی برشمرده و نمی خواهند درباره رویدادهای پس ازمرگ به یقین و باور برسند.

در دوران پیامبران گذشته نیز بی‌ایمانی وجود داشته است .مانند دوران پیامبری عیسی مسیح که امروز پیروانش وی را پسرخدا می‌دانند.این کار در واقع شریک قائل شدن برای ذات باریتعالی است و شریک قائل شدن برای الله متعال انسان را بی‌ایمان می‌سازد.

 

خبرنگار: طاهر جانی                      انتشاردهنده: یاشار نیازی

https://telegram.me/TurkmensNews

مطالب مرتبط:

گرگان قهرمان کاراته دختران المپیاد ورزشی گلستان را کسب کرد

مرگ زن 89ساله درخانه سالمندان، پرستارش را به دادگاه کشاند/ و

حمله سگ‌های ولگرد به دو کودک/تکه پاره شدن کودک 5 ساله

مجلس «قانون حق هسته‌اي» را به‌دست دولت مي‌دهد

شهردار گرگان: در شهرداری می‌مانم و به مردم خدمت می‌کنم

صادر شدن ویزای تیم ملی برای سفر به فرانسه و ژاپن

نوشتن دیدگاه

نظراتی که حاوی توهین یا افترا می‌باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی‌یابند.
نظرات منتشر شده مخاطبین به منزله تایید یا رد آن توسط تورکمن‌نیوز نیست و تنها در جهت رعایت حقوق نظر دهندگان انتشار می‌یابد.

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Daevat Be Hamkari

shams01

آخرین خبرها

دعوت به همکاری

Hamkari Daevat02

Agahi Paziresh

bazar banner2

Banner001

Berenj Jahed

 

 

 

 

 

 

 

Kanal Telgeram