Wahhabi 2یادداشت‌ها و تحلیل‌ها-تورکمن‌نیوز: چندی پیش در شبکه‌های اجتماعی تصویری پخش شد که نشان می‌داد که یکی از مسلمانان فرانسه با خر درخیابان‌های فرانسه در کنار اتومبیل‌ها راه می‌رفت.

وی گفته است: ماشین ساخت کفار است ما نباید از آن استفاده بکنیم.

اگر این گفته‌ی منتسب به او صحیح باشد، صرف نظر از درست یا غلط بودن اعتقاد اولازم است به چند نکته توجه شود. اولاً نشان می دهد این مسلمان به اعتقاد خود پایبند است و عملش از اعتقادش پیروی می کند. چنین فردی در دنیا خیلی کم پیدا می شود که انسان به خاطر اعتقادش، خودش را دچار تکلف و مشقت بکند. چون عمل زودترازعقیده تغییر پیدا می کند اما تا زمانیکه اعتقاد دچار تغییر شود ممکن است سالها طول بکشد یا انسان با همان عقیده فوت کند که عملش فرسنگها ازعقیده اش فاصله گرفته بود.دومین مسئله این است که اقلیتهای دینی در هر کجا که باشند در حفظ هویت خود کوشا هستند و سعی می کنند تمایز و تداوم خود را نشان دهند که ما متفاوت هستیم. چون فکر می کنند هویت یک امرثابت و لایتغیر است نباید تغییر کند. سومین مسئله این است که کشور فرانسه که مهد فرهنگ و تمدن شناخته می شود اگر تعداد اینگونه افراد زیاد شود ممکن است با برسمیت شناختن رفتار آنها برایشان یک خط مناسب رفت وآمد در نظر بگیرد تا آنها بتوانند راحت منویات خود را عملی بکنند.شاید هم قوانین لازم را در صورت نیاز متناسب با آن تصویب بکنند تا در آینده دچار مشکل حقوقی نشوند.چهارمین مسئله این است که برای چنین افرادی چنین چیزی عملاً ممکن است یعنی ماشینها و موتورسیکلتها یا دو چرخه سوارها  از کنار آن عبور می کنند بدون اینکه اورا تحقیر یا مورد تمسخر قرار دهند. این خود گویای خیلی چیزهاست که حدیث مفصل را می شود از آن مجمل خواند، یعنی توسعه فکری انسانها که چگونه به حقوق یکدیگر احترام می گذارند. پنجمین نگاه را می شود از بُعد زیست محیطی نگاه کرد که استفاده از این وسایل جاندار می تواند درسالم و پاک ماندن محیط زیست کمک شایانی بکند که در این عصر و زمانه یک امر حیاتی محسوب می شود و روز به روز هم ضرورت آن بیشتر احساس می شود. ششمین مسئله این است که ما مسلمانان درایران از عقاید و اعتقادات خود درعمل پیروی نمی کنیم. خیلی از مسلمانان معتقدند ما باید با کفار غربی مبارزه بکنیم و خواستار نابودی آنها در شعار هستند.اما درعمل درست یا غلط از همه گونه امکانات و ساخت وسایل آنها استفاده می کنیم و به این تناقضات هم کسی جواب نمی دهد. این مانند این است که کسی در درون ساخت هواپیمای غربی نشسته و بر علیه غرب هم شعار می دهد. این نوعی برسرشاخ بن بریدن است. اگرغرب نابود شود تمام یا اکثر علم و صنعت و تکنولوژی و فن آوری که از آنجا هر روز به سراسر جهان سرازیر می شود خبری نخواهد بود و نوعی بازگشت به عصر حجر و دوران سختی و مشقت خواهد بود که هیچکس انتظار آنرا ندارد.آیا ما حاضریم چنان بهایی را به خاطر عقاید خود به پردازیم که از صحت و ُسقم آن خیلی دقیق خبر نداریم؟

امان محمد خوجملی

!21/6/1395 .

مطالب مرتبط:

آغاز مراسم استقبال رسمی از اولین کاروان شهدای حج در حوادث من

فرمایشات پیامبر اکرم(ص) بر روی اجناس استرالیایی +عکس

سقوط بالگرد در دریای خزر

كاهش آمار غرق شدگي در تابستان امسال

مسابقات تنیس‌روی‌میز پیشکسوتان قهرمانی کشور در رامیان آغاز ش

تاکید معاون استاندار گلستان بر برگزاری آزاد اندیشی در دانشگا

دیدگاه‌ها  

0 #5 پاسخ: تحلیلی بر خر سوار مسلمان در خیابان‌های فرانسه+عکسمحسن 1395-07-17 23:25
به نام خدا
شبه افکنی در اندیشه ها و ادیان امری ساده اما برطرف کردن آن برای صاحبان اندیشه کاری سخت و پیچیده هست به دو دلیل :
اولا" از زمان رواج شبه تا برطرف کردن آن مدت زمانی می گذرد که در این فاصله در اذهان بسیار ی تشویش و تردید ایجاد کرده است .

ثانیا" حتی بعد از اثبات شبه بودن هم برخی ها در بین دو خبر معلق می مانند که متاسفانه فتنه ها از همین معلق بودن ها سرچشمه می گیرد .
به هر حال شبه مانند آلوده کردن ظرف آبی را می ماندکه به سادگی با یک قطره آلوده می شود اما برطرف کردنش دستگاه وتجهیزات را می طلبد برای همین دشمنان اسلام همواره برای مقابله با اسلام ( خصوصا" قوم یهود ) از ابزار شبه استفاده کرده اند.
شایسته هست که فرهیختگان مسلمان پرچمدار مبارزه ومقابله با شبه افکنی ها بر علیه اسلام و حضرت رسول (ص) و ائمه اطهار باشند و در بهترین حالت عدم ترویج شبهات هست حتی اگر مجبور باشیم برای اثبات موضع خود به آن استناد کنیم .
بنابراین درباره شبه قتل عام یهودیان بنی قریظه به دستور رسول گرامی اسلام بنده صاحب نظر نیستم و از شما و سایر مراجعین سایت خواهشمندم که به منابع معتبر رجوع کنید .
در باب عهد شکنی یهودیان بنی قریظه همین قدر از قول جناب ابوبکر اکتفا کنم که گفتند : «ما برای زنان و کودکان مدینه از یهودیان بنی قریظه بیشتر از مشرکین بیم داشتیم .»
در واقع یهودیان نه به خاطر دفاع از دینشان بلکه به خاطر خیانتی که در عهد خود با پیامبر (ص) داشتند و بنا به روایات براساس احکام خود یهودیان درباره خیانت یک قوم محاکمه و تنبیه شده اند .
به هر حال عدد و رقمی که برای کشتار یهودیان ذکر شده در منابع محدودی اشاره گشته که جزء منابع معتبر شیعه و سنی نیستند.

درباره جمله « اصلاً لزومی نداشته بنیان گذار دین (پیامبر) دست به چنین خشونتی بزند.» از همه سروران خصوصا" شما جناب خوجملی خواهشمندم در همه حال شان ومنزلت رسول گرامی اسلام را حفظ کنیم اساسا" چنین ادبیاتی درباره پیامبر شایسته نیست .
در مورد جنایات آمریکا حتی اندیشمندان فرهیخته و بی طرف آمریکایی هم از یاد آوری آنها احساس شرمساری میکنند همچنین خانم کلینتون به تاسیس القاعده اعتراف کرده است واقعا" شما تصور می کنید یک عده محدود بدون حمایت های آمریکا و صهیونیسم می توانند این حجم از عملیات ها را انجام دهند که کل منطقه را در بر بگیرد منابع مالی و تسلیحات آنها از کجا تامین می شود ؟ به نظرم تطهیر غرب و به ویژه آمریکا کار پسندیده ای نیست .
در مورد دیکتاتور بودن اسد بنده نظری ندارم چون از اوضاع داخلی سوریه اخبار موثقی ندارم از یک طرف خبرگزاری های داخلی و از یک طرف دیگر اخبار متضاد دیگر ، به هر حال انتخابات ریاست جمهوری و مجلس سوریه نشان میدهد که اوضاع دموکراسی در آنجا به مراتب از سایر کشورهای منطقه به خصوص عربی ( عربستان ،قطر ، امارات ، اردن و ...) که به بهانه دفاع از حقوق مردم سوریه در امور داخلی آنها دخالت می کنند بهتر هست. طنز مسئله آنجاست که عربستان و قطر که حتی سابقه یک انتخابات را ندارند مدعی دفاع از حقوق مردم سوریه شده اند.
حضور قدرتهای جهانی و منطقه ای نشان می دهد که مسئله سوریه صرفا" یک مسئله حکومتی و داخلی نیست وگرنه همانگونه که عرض کردم بحران دموکراسی در کشورهای دیگر منطقه به قدری وخیم هست که شاید هرگز نوبت پرداختن به سوریه نرسد لکن جنگ در سوریه جنگ بین دو جبهه مقاومت (حامیان بشار اسد ) و آمریکا ،اسراییل و مرتجعین عربی از سوی دیگر هست . چگونه هست که هزاران جنگجو و تروریست از اقصی نقاط جهان با به بهترین تجهیزات جنگی در یک کشور جمع شوند مگر سوریه صرفا" به عنوان یک کشور که فاقد هرگونه منابع ارزشمند نفتی و معدنی هست چه اهمیتی در معادلات جهانی دارد جز به عنوان یک جغرافیا سیاسی که در مرکز محور مقاومت قرار گرفته هست اتفاقا" تمام گرفتاری سوریه به خاطر همین جغرافیای سیاسی هست مگر شما جناب خوجملی بارها مصاحبه ها وگزارشات سران عربی را نخوانده ونشنیده اید که در پیشنهاداتشان برای حل بحران سوریه ، خارج شدن اسد از محور مقاومت را مد نظر قرار داده اند بله امروز بشار اسد و ملت سوریه تاوان حضور در جبهه مقاومت را می پردازند نه دیکتاتوری اسد را ، به گمانم شما هیچ آشنایی با عربستان ، بحرین و قطر و اردن وسایر ممالک عربی ندارید و گرنه هرگز به بشار اسد دیکتاتور نمی گفتید .
با عرایضم حتما" متوجه علت حمایت کشور عزیزمان ایران از حکومت اسد و ملت سوریه شده اید که جنگ در سوریه نه جنگ ملت با دولت بلکه جنگ وهابیت تکفیری و صهیونیزم با اسلام ناب محمدی (ص) هست در یک طرف سیاهی لشکرهای تربیت شده در مکتب وهابیت با جنگ افزارهای صهیونیزم و در طرف دیگر سپاه اسلام با محوریت کشور عزیزمان ایران ، اگر چه امروز جغرافیای جنگ نامبرده در سوریه واقع شده است اما هدف نهایی اتحاد منحوس وهابی صهیونیستی نابود کردن حکومت اسلامی ایران به عنوان پرچمدار و رهبر جبهه مقاومت و مبارزه با استکبار هست .


ودر پایان باید عرض کنم به اعتقاد مکتب تشیع در آخر الزمان دوری از اصل اسلام و تغییر ارزشها اسلامی به نا هنجاری ها به حدی میرسد که وقتی حضرت مهدی (عج) ظهور نموده و به بیان اسلام ناب می پردازند مردم زمانه تصور می کنند که گویی آن حضرت دین جدیدی آورده اند .
از جناب سردبیر محترم سایت هم بابت انتشار نظرات سپاسگزارم .

« والسلام »
0 #4 پاسخ به کامنت دوم محسن در یادداشت خر سواریامان محمد خوجملی 1395-07-16 06:59
پاسخ به کامنت دوم محسن در یادداشت خرسواری
امان محمد خوجملی: از دوستم محسن تشکر می کنم که میان کفر و مسحیت تفاوت قایل شدند. البته از نظر من کفر به معنای غیر مسلمان بودن نیست. کفر سه نشانه دارد. یکی این است که انسان حق و حقیقت را پنهان کند یا زیر پا بگذارد. دوم به کار نبردن عقل است. سوم عناد و دشمنی با خداوند و طغیان علیه اوست.به قول یکی از مفسران دینی هر کس تسلیم حق شود مسلمان است.اینکه گفته اید « کسانیکه دعوت رسول خدا را نه پذیرفته بودند مجبور به پرداخت جزیه شده اند. و به بهانه مسلمان نشدن قتل عام نشده اند». در پاسخ باید عرض شود که همه اش این نیست. مگر در جنگ خیبر بعد از 25 روز محاصره و انجام مذاکره با یهودیان و محکوم و تسلیم شدن آنها مگر حدود 700 تا 900 نفراز مردان یهودی سربریده نشده اند؟ و تمام زن و بچه هایشان اسیر نشدند؟ در صورتیکه یهودیان به خدا و پیغمبر(موسی) و دین (یهود) و کتاب(تورات) و آخرت ایمان داشتند. اصلاً لزومی نداشته بنیان گذار دین (پیامبر) دست به چنین خشونتی بزند. یعنی مقاومت 25 روزه آنها به خاطر اعتقاد به خدا و دفاع از دینشان بوده است. در واقع هر دو طرف به خاطر خدا و دفاع از دینشان می جنگیدند. اینکه گفته اید«امریکا و غرب مسلمانان عراق و افغانستان و سوریه و لیبی و یمن را قتل عام می کنند». در پاسخ باید عرض شود. آنها ابتدا به ساکن چنین کاری نمی کنند مگر بن لادن با استقرار در افغانستان دست به حملات تروریست در داخل خاک امریکا نزد؟ آنها برای سرکوبی تروریستهای القائده به آنجا لشگر کشی کردند. در بقیه کشورها هم زمینه های داخلی آن وجود داشت. مگر در عراق و سوریه و یمن و لیبی تنها غربیها حضور دارند. مگر ایران و ترکیه و عربستان و قطر و روسیه دخالت ندارند؟ مگر خود ما از یک دیکتاتور مانند بشار اسد که به خاطر خودش کل کشورش را ویران کرده است حمایت نمی کنیم؟ همان حکمی که شما در مورد غربیها صادر می کنید شامل دیگران و از جمله خودما هم صدق می کند. اینکه گفته اید« مسلمانان و دانشمندان اسلامی باعث پیشرفت علم و فناوری شده اند ». درست است این بیشتر به خاطر فعالیت دانشمندان مسلمان است نه خودِ اسلام. مگر خودِ عمر خیام به عنوان یک دانشمند مسلمان به این قضیه معترض نبوده است که می گوید: قومی متفکر اندر ره دین/ قومی به گمان افتاده در راه یقین. می ترسم زآنکه بانگ آید روزی/ ای بی خبران راه نه آن است نه این. این نشان می دهد مسلمانان بیشترمشغول مبارزه با خودشان بوده اند تا در فکر گسترش علم و فناوری. فرموده اید« ... بنابراین شایسته نیست که انسانها از ابلاغ دین اسلام توسط حضرت محمد(ص) از سایر ادیان که دچار انحراف از معنویت شده اند پیروی کنند...». در پاسخ باید عرض شود که این تشخیص ما بوده است که آنها از معنویت منحرف شده اند نه تشخیص خودشان. به این سبب هم مقاومت کرده اند. مگر در حال حاضر ما (مسلمانان ) گرفتار همان بلیه ی ادعایی خودمان نیستیم؟ مگردروغ و ریا و تظاهر و نفاق در کشورمان فراگیر نشده است؟. اگر دین جدیدی ظهور کند ما حاضریم از دین خود به خاطر انحراف از معنویت دست بکشیم؟ این انحراف را چه کسی تشخیص می دهد؟ پس بهتراست با قضاوت در مورد دیگران جانب احتیاط را رعایت کنیم و بی گدار به آب نزنیم.16/7/1395 .
0 #3 پاسخ: تحلیلی بر خر سوار مسلمان در خیابان‌های فرانسه+عکسمحسن 1395-07-13 00:04
با سلام خدمت برادر خوجملی ،
بنده دقیق نمی دانم کدام دسته از روحانیون واز کدام فرق و مذهب مبارزه با کفار ! غربی را لازم میدانند (البته در معنای کافر تا انجایی که بنده خوانده وشنیده ام به کسی اطلاق می شود که به خداوند متعال ایمان ندارد )بنابراین به زعم این حقیر غربی ها مسیحی هستند نه کافر که جهاد با آنها واجب باشد .
اما در باب جهاد اگر واجب شد دیگر زور و توان نداشتن مفهومی ندارد که اگر اینگونه باشد باید تا ابد زیر سلطه وستم دشمنان اسلام ومسلیمن بود بنابراین در باب وجوب جهاد در سایر مذاهب مخصوصا" تشیع نیز تحقیق بفرمایید چرا که جهاد در واقع ابزار مبارزه با ظلم و تعدی به اسلام و مسلمین محسوب می شود نه ابزاری برای به سلطه کشاندن سایرمذاهب یا کفار ، مگر غیر اینست که کسانی که دعوت رسول گرامی اسلام را نپذیرفتند محکوم به پرداخت جزیه شدند( یعنی به بهانه ایمان نیاوردن قتل عام نشدند ).
به گمانم درباره عدم مبارزه غربی ها با مسلمانان اندکی مزاح فرموده اید یا اینکه اخبار قتل عام مسلمانان را در چند سال اخیر در افغانستان عراق فلسطین لبنان سوریه لیبی پاکستان یمن بحرین کشمیر و ... که قریب به میلیونها نفر می شوند را نشنیده اید البته که مانند سالها و قرنهای گذشته خیلی به خود زحمت قتل عام مسلمانان را نمی دهند بلکه این امر را به حکومتها و گروه های تروریستی تکفیری مانند عربستان، قطر ،داعش ،القاعده ،منافقین بوکوحرام ،الشباب ،جبهه النصره ،و دهها گروهک دیگر تفویض کرده اند ( در این امر تربیت طلبه های وهابی مسلک در مدارس علوم دینی وابسته به عربستان در برخی از کشورهای اسلامی بسیار موثر هست به گونه ای که داد علمای اهل سنت به ویژه الازهر بلند شده است که تبلور آنرا را در اجلاسیه چچن حتما" ملاحظه فرموده اید .)
فرموده اید که حاکمیت اسلام به دلایل عقلی و حسی و تجربی و.... با علم وفناوری در تعارض هست که اگر روزی اسلام بر کل جهان حاکمیت یابد آنوقت دنیا از نظر علم وفناوری به قهقرا خواهد رفت ، به نظرم درباره نقش اسلام در پیشرفت های علمی و صنعتی جامعه مسلمانان در قرنهای اولیه تاریخ اسلام اندکی کم لطفی کرده و قضاوتی ناعادلانه داشته اید مگر نه اینست که بسیاری از منابع علمی در طب و جغرافیا ، نجوم ، ریاضیات ، هندسه و فلسفه شیمی و ..... به مدد دانشمندانی مسلمان مانند ابوریحان بیرونی ، ابن سینا ، رازی ، جابربن حیان ، خوارزمی ، جمشید کاشانی ، ابن رشد ، عمر خیام ، و ده ها دانشمند دیگر تحقیق و تدوین گشته است مگر نه اینست که موتور محرکه همه این پیشرفت ها اسلام بوده است اگر امروز جامعه مسلمانان در علم وفناوری عقب مانده اند مشکل از مسلمانی ماست نه اسلام که از حاکمیت آن بهراسیم بله هستند مذاهب و مسلک هایی از اسلام ( به فرموده رسول گرامی اسلام (ص) در آخرالزمان مسلمانان به هفتاد فرقه تقسیم خواهند شد ) که پیشرفتهای علمی را برنتابیده و تحصیل علوم جدید را بدعت میدانند که این مسئله ارتباطی با اسلام ناب محمدی(ص) ندارد و اتفاقا" باید اندیشمندان مسلمان آنها را رسوا کنند .
فرموده اید « خیلی از مسلمانان دین مسیحیت ویهودیت را بعد از ظهور اسلام باطل و پیروان آنها را جهنمی می دانند و تنها دین حق را اسلام می دانند.» در اینکه دین اسلام حق است شک دارید؟ در پیشگاه خداوند تمامی پیامبران مبلغ اسلام بوده اند البته در درجات متفاوت با توجه به درک وفهم جامعه مقارن هر پیامبر .بنابراین شایسته نیست که انسان ها پس از ابلاغ دین اسلام توسط حضرت محمد (ص) از سایر ادیان (که دچار انحراف از معنویت شده اند ) پیروی کند راهش هم معرفی صحیح اسلام ناب به آنهاست که شکر خدا عیرغم تمام ستیزه جویی ها وتبلیغات سویی که بر علیه اسلام می شود شاهد گرایش هر چه بیشتر غیر مسلمانان به دین اسلام هستیم حتی در همان کشور های غربی ، اتفاقا" رفتار گروههایی مانند القاعده و داعش و کلا" وهابی ها که به نام جهاد با کفار دست به جنایت میزنند باعث بدبینی به اسلام گشته که با سنت حضرت رسول (ص) کاملا " در تعارض هست چرا که فرموده خداوند متعال هست که به حضرت محمد (ص) فرمود: « اگر نبود حسن خلقت همه از اطرافت پراکنده می شدند » پس ما هم باید با تاسی از پیامبر اسلام با محبت و خوشرویی با هم نمایش پیشرفت های علمی ، با احترام به محیط زیست و دهها رفتار مطلوب انسانی به تبلیغ دین بپردازیم نه با قتل عام و جنایت .
و در آخر باز هم عرض می کنم که غربی ها کافر نیستند که قائل به نابودی آنها باشیم ما همه آرزوی نابودی کفار را داریم اما در وهله اول با دعوت و هدایت به اسلام و اگر قصد تعرض و ضربه زدن به دین و اعتقاد ات ما را داشته باشند ما هم با آنها مبارزه خواهیم کرد و امروز دلیل دشمنی ما با غرب و خصوصا" آمریکا ( صد البته با دولتمردان آنها نه با ملت هایشان ) اینست که دائم در حال توطئه بر علیه مسلمانان هستند و برای حفاظت از دین و جان ومال و ناموس مسلمین اگر علمای عظام فتوای جهاد بدهند مبارزه با آنها واجب است و مبارزه با توطئه های صهیونیست ها تعارضی با استفاده از دستاورد های علمی و فناوری ملتهای غربی ندارد .
«والسلام»
0 #2 پاسخ به محسن کامنت گذار مقاله خرسواریامان محمد خوجملی 1395-07-06 13:48
با عرض سلام به محسن کامنت گذار مقاله خرسواری
امان محمد خوجملی: مسئله ی اصلی این است که خیلی از روحانیون محترم مبارزه و جهاد با کفار غربی را لازم می دانند. وقتی از آنها سئوال شود پس چرا جهاد نمی کنید می گویند: ما زورمان به آنها نمی رسد. پس عدم مبارزه ما با آنها علت دارد اما عدم مبارزه ی آنها با ما دلیل دارد. چون آنها حق حیات را برای ما به رسمیت می شناسند. چون با وجود اینکه بمب اتمی در اختیار دارند آنرا علیه ما استفاده نمی کنند.اما ما مسلمانها اگر بمب اتمی در اختیار داشته باشیم(بنا به گفته ی بعضی از روحانیون چون ما برای جهاد زورمان نمی رسد) علیه آنها استفاده می کنیم تا آنها مسلمان شوند. ولی آنها برای مسیحی کردن ما زورشان می رسد ولی از آن زور استفاده نمی کنند.تفاوت آنها با ما در اینجاست. حالا شما فرض کنید مسلمانان صدر اسلام در جهاد پیروز شده بودند و تمام اروپائیان مسلمان شده بودند چه بر سر علم و صنعت و تکنولوژی و فن آوری می آمد.؟ چون هر جا دین حاکم شده است از هر نوع آن یک نوع عقب ماندگی محسوسی وجود دارد واین کار به حق یا نا حق بودن ادیان هم ربطی ندارد. در حاکمیت دین یک نوع غفلت ازعلم چه از نوع «تجربی-حسی» و چه از نوع«فلسفی-عقلی» و چه از نوع«تاریخی – نقلی»و چه از نوع«شهودی- عرفانی» وجود دارد. این را نباید نادیده گرفت. خیلی از مسلمانان دین مسیحیت ویهودیت را بعد از ظهور اسلام باطل و پیروان آنها را جهنمی می دانند و تنها دین حق را اسلام می دانند. به خاطرهمین هم خواستار هدایت آنها به راه راست هستند. نتیجه این تفکر هم در صورت توانایی جنگ و خون ریزی است.ما از یک طرف به علم و صنعت و تکنولوژی و فن آوری آنها برای آبادانی کشور نیاز داریم و از طرف دیگردر تفکر خواهان نابودی آنها باشیم تناقض و پارادوکس است. باید آنرا یک جوری حلاجی کرد.اگر اسلام استفاده از دستاورد کفار را نهی نکرده است پس بهتر است تفکر نابودی را کنار بگذارد. و به این تناقض پایان دهد.6/7/1395 .
+4 #1 پاسخ: تحلیلی بر خر سوار مسلمان در خیابان‌های فرانسه+عکسمحسن 1395-06-26 21:48
جناب خوجملی در کدام منبع دیتی و تاریخی برای منع استفاده از تولیدات کفار اشاره شده که شما این فرد ساده لوح در پاریس را به خاطر چنین عقیده باطلی تحسین می کنید ، آیا این مسلمان نمای ساده لوح هرگز از سایر امکانات غربی استفاده نخواهد کرد آیا خود شما برای درمان از دارو های غربی استفاده نمی کنید ؟همواره در طول تاریخ داد و ستد وتجارت در دنیا مرسوم بوده بدون توجه به دین ومذهب تولید کنندگان آن، نمونه اش جاده ابریشم که محصولات شرق آسیا را به تمامی بلاد اسلامی صادر میکردند که امروز هم همان روند ادامه دارد در ضمن چه کسی گفته که غربی ها کافرند از کی تا حالا مسیحیان کافر شده اند فقط یک ذهن بیمار تکفیری وهابی چنین بی محابا به تکفیر دیگران می پردازد .
اتفاقا" در غرب برای نمایش حماقت مسلمانان ممکن است برای چنین افراد ساده لوح ویا حتی مغرض تسهیلاتی هم فراهم شود تا هرچه بیشتر وجه ای احمقانه و غیرمتمدنانه از مسلمانان به نمایش در آید.
در خاتمه کلامتان برخی مخالفان غرب را به خاطر استفاده از تولیدات غربی سرزنش کرده اید که بیشتر منظور و هدفتان هم همین هست متاسفانه آغاز و پایان کلامتان با هم جور در نمی آید مقایسه یک مسلمان نمای افراطی با مبارزان و مخالفان غرب (صهیونیست ها ) کاملا" مردود هست امتناع از تجارت با کفار (قاعده نفی سبیل ) اصول و قواعدی دارد که شما به مطالعه درباره آن برای درک بهتر موضوع دعوت می کنم .
کاش یک توصیه هم به هم مسلکان این مسلمان نمای ساده لوح بکنید که با خرید سلاح از کفار ! آرامش را از مسلمانان سلب کرده اند.

نوشتن دیدگاه

نظراتی که حاوی توهین یا افترا می‌باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی‌یابند.
نظرات منتشر شده مخاطبین به منزله تایید یا رد آن توسط تورکمن‌نیوز نیست و تنها در جهت رعایت حقوق نظر دهندگان انتشار می‌یابد.

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Daevat Be Hamkari

shams01

آخرین خبرها

دعوت به همکاری

Hamkari Daevat02

Agahi Paziresh

bazar banner2

Banner001

Berenj Jahed

 

 

 

 

 

 

 

Kanal Telgeram