تورکمن نیوز به نقل از اولکامیز:  مطلبی که می خوانید یادداشت یکی از کاربران اولکامیز می باشد و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. کاربران می توانند با ارسال یادداشت خود، مطلب ذیل را تایید یا نقد کنند.

 

وب سایت اولکامیز مطلبی تحت عنوان :ضرورت جذب جوانان بومی در راه آهن شمال شرق: بر جذب نیرو ی بومی تاکید شده و دراقدامی ابتکاری اسامی افرادیکه در آزمون اولیه قبول شده اند درگزارش ذکر شده است.

بنظر میرسد دغدغه نویسنده بیشتر جذب نیروی غیربومی می باشد ولی معضلی بزرگتر از آن وجود دارد که تحت عنوان قانون نانوشته :سهمیه مدیران برای معرفی اقوام و وابستگان خود برای جذب به کار می باشد. چند مثال می تواند این قضیه را روشنتر کند.

الف: وقتی از فارغ التحصیل فوق لیسانس و بیکار می پرسی چرا بیکاری و چقدر مایوسی ؟وی با ناامیدی میگوید اگر آشنا و پارتی داشتی استخدام میشی در غیر اینصورت باید جور و رنج بیکاری را بکشی و شاهد عذاب والدین باشی و یا پدر بازنشسته فرهنگی ات باید در آژانس کار کند تا خرج بیکارفوق لیسانس خود را بدهد. وی خاطره ای را نقل میکند و میگوید دریکی از مراکز دانشگاهی استان رئیس دانشگاه برای افزایش رشته دانشگاهی به یکی از مدیران ارشد انتخابی (نه انتصابی)مراجعه می کند.

نامبرده به صراحت میگوید شما چند نفر از افرادی را که من معرفی میکنم دردانشگاه جذب کنید من میرم دنبال افزایش رشته های دانشگاه شما.رئیس دانشگاه مدتی ازخیر قضیه میگذره ولی بالاخره معامله جوش میخوره. بستگان مدیر فوق جذب بکارمیشوند و مسایل دانشگاه هم پیگیری میشود.

ب: وی از مراجعه خود به یکی از ادارات کل جدید استان میگوید که بلکه بتواند مشکل بیکاری خود را حل کند.آنجا از قول یکی از کارشناسان قدیمی چنین می شنود" با با کجای کاری؟چیزی به شما نخواهد رسید .فلانی( یکی از مدیران ارشد انتخابی غرب استان)، همزمان با راه اندازی اداره کل جدید در استان سی نفر لیست نیرو به مدیر ارشد اداره کل داده تا استخدام شوند.

همزمان با راه اندازی هر اداره کل جدید،مدیر آن دستگاه یکی از مشکلاتش نحوه مدیریت زیاده خواهی بعضی از مدیران برای کسب سهمیه نانوشته مدیران است تا بتوانند در کارهای بعدی خود از استخدام شده گان به عنوان نیروی تیم خود استفاده کنند.

معلوم نیست سایر مدیران انتصابی و انتخابی استان در دوره مدیریت خود تا چه حد درجذب اقوام ووابستگان خود تلاش میکنند و این تلاش خلاف قانون ،تضییع حقوق دیگران بوده و به ضرر افرادی است که در آسمان پرستاره ،هیچ ستاره ای نداشته و بقول معروف از بند" پ " برخوردار نیستند.

ضمن درک نگرانی ودغدغه کارجویان باید گفت مسئول اصلی حل مشکل اشتغال جوانان مدیران انتخابی و انتصابی استان هستند ولی وقتی بعضی از آنها به منافع خود و نزدیکان بیشتر از حفظ حق الناس فکر میکنند چه باید کرد؟براین اساس معضل سهمیه مدیران برای استخدام یکی از عوامل اصلی احساس تبعیض و نابرابری در جامعه است که ضروری است راهکاری برای آن جستجو کرد.

مطالب مرتبط:

سال جدید "همه" منتظر 45500 تومان نباشند/"تصمیم ویژه" برای "ی

توافقی را امضا نمی‌کنیم که به کسی اجازه دسترسی به اسرار علمی

رستم قاسمی : کسانی که مدعی حل ۱۰۰ روزه مشکلات اقتصادی بودند

تولید نانو سیال‌های مغناطیسی برای درمان هدفمند سرطان توسط مح

موج بزرگ بیکاری در راه است

مهارت‌های زندگی برای مادران شاغل

نوشتن دیدگاه

نظراتی که حاوی توهین یا افترا می‌باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی‌یابند.
نظرات منتشر شده مخاطبین به منزله تایید یا رد آن توسط تورکمن‌نیوز نیست و تنها در جهت رعایت حقوق نظر دهندگان انتشار می‌یابد.

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Daevat Be Hamkari

shams01

آخرین خبرها

دعوت به همکاری

Hamkari Daevat02

Agahi Paziresh

bazar banner2

Banner001

Berenj Jahed

 

 

 

 

 

 

 

Kanal Telgeram