tabiat 1oیادداشت-تورکمن‌نیوز-  امروزه و در پرتو اطلاع رسانی های و فرهنگ سازی های صحیح و کارهای تبلیغاتی از حجم آلوده سازی محیط زیست کاسته شده است اما باز هم برخی افراد از روی غفلت اقدام به آلوده سازی محیط زیست که متعلق به تمام نسل ها است می نمایند.

همه مردم ایران باید فضای جنگل ها، مراتع، جاده ها و دریاها و سایر اماکنی که به عموم ملت تعلق دارد را مانند خانه خود فرض کرده و همانطور که برای بهداشت و نظافت منزل خود حساسیت دارند برای پاکی زیست محیط نیز ارزش قائل باشند , ایران عزیز و منابع طبیعی آن به همه ملت ایران تعلق دارد و باید نگاه مردم به آن دلسوزانه و همراه با احساس مسئولیت باشد و بدانیم که آیندگان نیز در این طبیعت حق داشته و منتظر امانت داری ما هستند.
احترام به طبیعت و حفظ محیط زیست نشانه رشد فرهنگی مردم هر شهر و دیار است که می تواند موجبات رشد جوامع را به همراه داشته باشد.
عبارت فرهنگ در بعد عمومی نشأت گرفته از همان اندیشه تایلر است که « فرهنگ را مجموعه ای از توانایی ها، شناخت، باورها، اشیا، فنون،و هنرها‌، و قوانین می دانند که هر انسانی از جامعه ای که در آن عضو است، دریافت می کند.
در هر جامعه ای سرمایه فرهنگی هر فردی که ارتقاء یابد کمک موثری بر بسط توسعه فرهنگی داشته است. سرمایه فرهنگی به نظرپیر بوردیو به سه شکل وجود دارد:
۱- در حالت متجسد، یعنی به شکل خصائل دیرپای فکری و جسمی
۲- در حالت عینیت یافتگی به شکل کالاهای فرهنگی( در قالب کتب،تصاویر،لغت نامه،ادوات و..
۳- در حالت نهادینه شده،چون مدارک تحصیلی و سایر مدارک تخصصی که ضمانت کننده سرمایه فرد است.
توسعه فرهنگی از طریق حالت متجسد به دنبال اشاعه و بسط رفتارها و شیوه های تربیتی که در یک فرهنگ و جود دارد، تجسد می بخشد، و به صورت جزئی از کالبد در آمدن، به کالبدپیوستن و جزئی از آن شدن است. این فرآیند را باید اکتسابی در جامعه در نظر داشت،در حالت عینیت یافتگی باید به اشیای مادی، و رسانه هایی چون نوشته ها،نقاشی ها،بناهای تاریخی،ابزار ها، و غیره که عینیت دارند، توجه کرد؛ در این حالت کالاهای فرهنگی را می توان هم به طور مادی به تملک در آورد، که مستلزم سرمایه اقتصادی است و هم به طور نمادین- که مستلزم سرمایه فرهنگی است. در حالت نهادینه شده، سرمایه فرهنگی به شکل و مدارج آموزشی و امتیازات ضمانت شده همراه است،که نقش موثر در بسط توسعه فرهنگی دارد.
از این رو با تعاریف عنوان شده باید سعی در این موضوع داشت که با احترام به طبیعت به سوی توسعه فرهنگی پیش رفت و موجبات افزاریش سرمایه فکری جامعه گردید.

خبرنگار: سعید ایگدری         انتشار دهنده: یاشار نیازی

مطالب مرتبط:

توافقی را امضا نمی‌کنیم که به کسی اجازه دسترسی به اسرار علمی

کشت ۴۱ هزار هکتار سویا و ۴۲۰۰ هکتار آفتابگردان در گلستان

زنان انگلیسی محجبه دست‌ها را به نشان همبستگی حلقه کردند+عکس

آغاز برداشت و خرید وش پنبه کشاورزان استان از ابتدای شهریورما

از افتخارات ارتش وارد نشدن به مباحث سیاسی است

روحانی: ثبات منطقه بویژه در عراق و سوریه باید مبنای تعامل ای

نوشتن دیدگاه

نظراتی که حاوی توهین یا افترا می‌باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی‌یابند.
نظرات منتشر شده مخاطبین به منزله تایید یا رد آن توسط تورکمن‌نیوز نیست و تنها در جهت رعایت حقوق نظر دهندگان انتشار می‌یابد.

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Daevat Be Hamkari

shams01

آخرین خبرها

دعوت به همکاری

Hamkari Daevat02

Agahi Paziresh

bazar banner2

Banner001

Berenj Jahed

 

 

 

 

 

 

 

Kanal Telgeram