S Azmon09تورکمن نیوز- ورزشی: مهاجم تیم ملی فوتبال کشورمان که با پیشنهاد تغییر تابعیت از سوی روس‌ها مواجه شده بود می‌گوید که خون ایرانی در رگ‌هایش در جریان است و نمی‌توانسته قبول کند برای تیم ملی روسیه بازی کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تورکمن نیوز، در عین جوانی به بازیکنی باتجربه‌ برای تیم ملی تبدیل شده و پس از گلزنی‌هایش در جام ملت‌های 2015 آسیا، در هر سه بازی مقدماتی جام جهانی 2018 روسیه و جام ملت‌های 2019 امارات موفق شده برای تیم ملی گلزنی کند. آمار سردار آزمون در سه بازی آخر تیم ملی چهار بار گلزنی بوده و همین موضوع باعث شده کارلوس کی‌روش به خوبی به این مهاجم جوان اعتماد کند.

آزمون در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم در خصوص بازی‌های تیم ملی، گلزنی‌های ادامه‌دار خودش، حضور تیم ملی در صدر جدول گروه D رقابت‌های جام جهانی 2018 روسیه و جام ملت‌های 2019 امارات، بازی در روستوف و آینده‌اش صحبت کرد.

 

تیم ملی بعد از سه بازی در مقدماتی جام جهانی 2018 روسیه و جام ملت‌های 2019 امارات توانست به صدر جدول گروه D برسد که بخشی از این موفقیت هم حاصل تلاش تو بود. در بازی با ترکمنستان، گوام و هند برای تیم ملی گلزنی کردی.

از ابتدای کار می‌خواستیم صدرنشین گروه باشیم تا در این گروه قدرت فوتبال ایران را نشان دهیم، اما در بازی اول مقابل ترکمنستان اشتباهاتی داشتیم و البته با بدشانسی توپ‌های‌مان هم تبدیل به گل نشد. بعد از نتیجه مساوی مقابل ترکمنستان عزم‌مان را جزم کردیم تا در اولین فرصت صدرجدول را در اختیار بگیریم که خوشبختانه توانستیم در بازی مقال گوام و هند به این مهم دست پیدا کنیم.

 

اینکه خودت در این سه بازی چهار بار گل زدی و نقش مهمی در موفقیت تیم ملی داشتی، مهم نیست که درباره آن صحبت نمی‌کنی؟

از این بابت خدا را شکر می‌کنم، اما گلزنی‌های من حاصل تلاش تمام بازیکنان تیم و کادرفنی تیم ملی است. با همکاری‌ آنها توانستم گلزنی کنم و اگر آنها نبودند نمی‌توانستم این گل‌ها را به ثمر برسانم. با این حال گلزنی برای من در درجه اول اهمیت قرار ندارد بلکه مهم سه امتیازهایی است که باید از مسابقات بگیریم و خوشبختانه از بازی گوام و هند توانستیم این سه امتیازها را به دست آوریم. حالا باید آماده بازی مقابل عمان شویم که بسیار اهمیت دارد و پس از آن هم در دیداری دوستانه محکی جدی مقابل ژاپن بخوریم.

 

به جز تو دیگر بازیکنان جوان تیم ملی هم خوب عمل کرده‌اند و به نظر این پوست‌انداری تیم ملی به خوبی در حال صورت گرفتن است.

خوشبختانه تیم خیلی خوب شده و جوانگرایی صورت گرفته با کمک بازیکنان با تجربه تیم به بهترین نحو ممکن انجام شده است. کادرفنی بسیار با برنامه پیش رفته و بازیکنان جوان هم کنار با تجربه‌هایی مثل آندرانیک تیموریان، سیدجلال حسینی، پژمان منتظری، اشکان دژاگه و... به خوبی کار کرده‌اند. جوان‌ها می‌توانند حالا که فرصت است، از تجربه این بازیکنان استفاده کنند و در رأس کار هم کارلوس کی‌روشی حضور دارد که مربی بزرگی محسوب می‌شود و باید از وجود او در تیم ملی کشورمان استفاده کنیم. با تمام این شرایط از همه هواداران تیم ملی و مردم ایران می‌خواهم که برای ما دعا کنند تا تیم ملی در این راه سخت موفق شود.

 

 برخی می‌گفتند سردار آزمون بازیکن 90 دقیقه‌ای نیست و به همین دلیل کی‌روش هیچ وقت از او به طور کامل استفاده نمی‌کند. این موضوع در بازی با هند به نوعی رد شد، چون هم کی‌روش به صورت کامل از تو استفاده کرد و هم خودت تا آخرین دقیقه خطرناک نشان دادی.

نمی‌دانم آنهایی که می‌گویند بازیکن 90 دقیقه‌ای نیستم، روی چه حسابی و با چه معیاری این حرف را می‌زنند. من می‌توانم به صورت کامل بازی کنم و اگر در بازی‌ها تعویض می‌شوم یا به صورت بازیکن تعویضی به میدان رفته‌ام با نظر کادرفنی تیم ملی و تیم باشگاهی‌ام بوده است. همیشه به نظر سرمربی‌ام احترام گذاشته‌ام، چه به صورت کامل بازی کنم، چه اینکه بازیکن تعویضی باشم. خدا را شکر می‌کنم که مقابل هند 90 دقیقه بازی کردم تا نشان دهم توانایی این کار را دارم و به امید خدا برای بازی با عمان آماده می‌شوم و امیدوارم بتوانم دوباره به تیم ملی کمک کنم.

 

 به نظر تیم ملی رو به پیشرفت خوبی است و آینده هم دست بازیکنان جوانی مانند تو، طارمی، ترابی و... است. قبول داری؟

آینده تیم ملی دست ما نیست، بلکه دست همه آنهایی است که می‌توانند به تیم ملی کمک کنند. امیدوارم در این بین من هم یکی از بازیکنانی باشم که می‌تواند به تیم ملی کمک کند.

 

با اضافه شدن علیرضا جهانبخش هم به نظر این تیم خطرناک‌تر خواهد شد.

صددرصد همینطور است و به نظرم علیرضا اکنون می‌تواند با تجربه‌اش کمک زیادی به تیم ملی کند. با اضافه شدن او تیم عملکرد بهتری خواهد داشت. خوشبختانه اکنون بازیکنان خوبی در تیم ملی حضور دارند.

 

در حال حاضر زوج خوبی در تیم ملی پیدا کرده‌ای و با مهدی طارمی خطرناک نشان دادی. خودت از عملکرد این زوج رضایت داشتی؟

مهدی بازیکن خوب، جوان و آینده‌داری است و به نظرم باید از لیگ ایران خودش را جدا کند و به فوتبال اروپا بیاید. نه اینکه بگویم لیگ ایران بد است، کیفیت ندارد یا خدایی نکرده بخواهم به تیم‌های ایرانی بی‌احترامی کنم، اما لیگ‌های اروپایی به مراتب سطح بالاتری نسبت به لیگ‌های آسیایی دارند. نوع تمرین کردن و کیفیت سخت‌افزاری فوتبال اروپا هم بسیار بالاست و به نظرم بازیکنان جوان فوتبال کشورمان می‌توانند با حضور در فوتبال اروپا زودتر رشد کنند.

 

این موضوعی است که کارلوس کی‌روش در گفت‌وگو با تسنیم هماعلام کرد و بارها گفت بازیکنان جوان باید سردار آزمون را الگوی خود قرار دهند و زودتر به فوتبال اروپا بروند. به نظرت چه اتفاقی افتاده که سرمربی تیم ملی از بازیکنان جوان می‌خواهد تو را الگوی خود قرار دهند؟

به نظر خودم بهترین کار را کردم که زود از لیگ ایران رفتم و به فوتبال اروپا آمدم، چون حضورم در فوتبال اروپا خیلی به من کمک کرد. اینجا (روسیه) زیر نظر قربان بردیف که یکی از بهترین مربیان فوتبال اروپا محسوب می‌شود کار کردم و روز به روز به تجربه‌ام اضافه شد. زمانی که او از روبین‌کازان اخراج شد کار برای من هم سخت شده بود و مربی بعدی تیم مانند بردیف نمی‌توانست با من طوری کار کند که باعث پیشرفتم شود. به همین دلیل بود که تصمیم گرفتم از روبین‌کازان جدا شوم، به روستوف بروم تا دوباره و تا زمانی که سن آموزشی‌ام است زیر نظر قربان بردیف باشم. او مربی بسیار خوبی محسوب می‌شود و هرچیزی که در فوتبال اروپا دارم از بردیف است.

باید از کی‌روش هم تشکر کنم که از من تعریف کرده و به نظرم حرف درستی است که بازیکنان جوان ایرانی باید به فوتبال اروپا بیایند. در فوتبال روسیه استعدادهای ایرانی کاملاً زیر ذره‌بین هستند و این صحبتی نیست که من بکنم، بلکه تمام مربیان لیگ روسیه را دیده‌ام که به دنبال بازیکنان ایرانی هستند. فوتبال ما پتانسیل بسیار خوبی دارد و بازیکنان جوان آینده داری در لیگ وجود دارد اما به نظرم آنها باید هر چه زودتر از لیگ آسیا جدا شوند و به فوتبال اروپا بیایند. حضور آنها در فوتبال اروپا هم از نظر شخصی و هم از نظر ملی باعث پیشرفت فوتبال خواهد شد و مطمئناً اگر بازیکنان ایرانی در چشم باشند و در فوتبال اروپا بدرخشند، در آینده هم می‌توانند راه را برای دیگر استعدادهای ایرانی هم باز کنند.

 

البته این اتفاق رخ داده و سعید عزت‌اللهی بعد از تو و علیرضا جهانبخش به فوتبال اروپا آمد و این فصل در روستوف با هم هستید.

سعید بازیکن خوبی است و خدا را شکر توانسته پیشرفت کند. البته او هنوز خیلی برای پیشرفت کردن جا دارد، چون تازه 18 ساله شده است. با این حال به نظرم باید بیشتر تمرین کند، تلاش اضافه داشته باشد تا بتواند در روستوف به ترکیب برسد. من هم هر کمکی بتوانم به او خواهم کرد تا سعید زودتر در فوتبال روسیه جای بیافتد.

 

در فوتبال روسیه هم خودت کاملاً پر خبر هستی. این را قبول داری؟

از چه نظر؟!

 

اینکه روس‌ها از تو خواسته بودند تغییر تابعیت بدهی و برای تیم ملی این کشور بازی کنی.

بعد از جام جهانی 2014 برزیل که از تیم ملی خط خوردم، یکی از نزدیکان آقای کاپلو به اردوی تیم روبین‌کازان آمد و این پیشنهاد را داد. با اینکه پیشنهاد مالی خوبی هم داده بودند اما آن را قبول نکردم، چون من یک ایرانی هستم و دوست داشتم برای تیم ملی کشورم بازی کنم. من در ایران بزرگ شدم، خاک اینجا را خورده‌ام و خون ایرانی در رگ‌هایم جریان دارد و به هیچ‌وجه نمی‌توانستم قبول کنم که برای تیم ملی روسیه بازی کنم. دوست داشتم در روزهای موفق فوتبال ایران در تیم ملی باشم و حتی به پیشنهاد روس‌ها فکر هم نکردم.

 

آینده‌ات را در تیم ملی چطور می‌بینی؟

خوشبختانه شرایط خوب است و امیدوارم بتوانم روند رو به رشدی در تیم ملی داشته باشم. باید بتوانم اعتماد کادرفنی تیم ملی را به طور کامل جلب کنم تا روزهای خوبی را با پیراهن تیم ملی کشورم و زیر پرچم ایران داشته باشم. باید تلاش زیادی کنیم تا به جام جهانی برسیم و امیدوارم در این راه به تیم ملی کمک شود و شرایطی که نیاز است، فراهم باشد. رفتن تیم ملی به جام جهانی خوشحالی مردم را رقم می‌زند و امیدوارم همه کمک کنند و دست به دست هم دهند تا امکاناتی که تیم ملی نیاز دارد، به خوبی مهیا شود.

 

فصل آینده سردار آزمون را باید کجا ببینیم و با این پیشرفتی که کردی به نظرت آینده فوتبالی‌ات کجا رقم خواهد خورد؟

من همین فصل هم از فوتبال آلمان و یک تیم بوندس‌لیگایی پیشنهاد خوبی داشتم و می‌توانستم فوتبال روسیه را ترک کنم اما قربان بردیف خواست یک فصل دیگر در روستوف بمانم و من هم این را قبول کردم. برای آینده برنامه دارم و مطمئناً سال آینده به تیمی خواهم رفت که بتوانم بیشتر و بیشتر پیشرفت کنم./تسنیم

http://www.turkmensnews.com/

مطالب مرتبط:

افزایش تلفات حمله به باشگاه شبانه در استانبول/ ۳۹ کشته و ۶۹

سه میلیارد و 500 میلیون ریال زکات گندم در گالیکش جمع آوری شد

دستگیری یک سارق کیف‌قاب در کمتر از 48 ساعت در گنبدکاووس

انتصاب‌های جدید در شرکت توزیع نیروی برق گلستان

گرانترین قارچ خوراکی دنیا در دامنه کوه‌های مانه و سملقان

کسب مقام قهرمانی تیم گلستان در مسابقات تک راگبی کشور

دیدگاه‌ها  

+1 #2 مردمیدان سرداروحیداس 1394-07-15 15:05
تومردمیدان فوتبالی سردار، توقهرمان ایرانی سردار، باگل‌هایی که میزنی خستگیت ازیادمیره قهرمان زنده بادجوانان غیور کشورمان ایران .
+1 #1 احسنتهادی اس 1394-07-12 18:18
احسنت بر سردار ایرانی امیدوارم همیشه موفق باشی.

نوشتن دیدگاه

نظراتی که حاوی توهین یا افترا می‌باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی‌یابند.
نظرات منتشر شده مخاطبین به منزله تایید یا رد آن توسط تورکمن‌نیوز نیست و تنها در جهت رعایت حقوق نظر دهندگان انتشار می‌یابد.

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Daevat Be Hamkari

shams01

آخرین خبرها

دعوت به همکاری

Hamkari Daevat02

Agahi Paziresh

bazar banner2

Banner001

Berenj Jahed

 

 

 

 

 

 

 

Kanal Telgeram