Ramin Taher01گفتگو - تورکمن‌نیوز: تیراندازی به یک صیاد درکمتر از دو ماه ازمدت مشابه قبلی همه را سخت متاثر کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار ترکمن،  داستان زندگی خانواده های کم بضاعت که هرنوع گرفتاری را نه به خاطر خود، بلکه بابت چشم‌های منتظرکودکان شان به جان خریده و به استقبال مخاطرات طبیعت می‌روند حکایت کهنه‌ای است. دراین موارد همیشه یک توجیه نامناسب برای سرپوش گذاشتن روی واکنش انجام شده ازسوی عوامل حراست دریایی وجود دارد وآن اینکه یک صیاد غیرمجاز به هنگام درگیری فیزیکی مورد اصابت گلوله قرارگرفته است!!!
گلوله‌ای که دست و پا و کمر و سایر اعضای بدن نمی‌شناسد ومی‌زند تا بکشد و یا حداقل زمین‌گیر کند.
درپس مهم موارد گذشته هرگز گزارشی از مجازات عوامل شلیک کننده منتشر نشد تا درس عبرت برای کسانی باشد که بی مهابا دست به اسلحه می برند.
به گزارش خبرنگار تورکمن‌نیوز: درمناطق ما معمولا مسئولانی که بنابر علاقه قلبی ویا دلایل شغلی حافظ  منابع محیط زیستی شده‌اند به خودشان اجازه نمی‌دهند به دلیل کشتن یک انسان یا زمین‌گیر کردن وی زبان  به عذرخواهی و دلجویی بگشایند.
مانند مورد اخیر که ایراد را به طرف مقابل نسبت داده  و تلاش کردند توجیهی برای عملکردشان بیابند. پس تا وقتی که چنین رویه‌ای ادامه یابد متاسفانه بازهم باید شاهد حوادث تلخ و تاسف بار این چنینی باشیم.
همین چند وقت پیش بود که صیادی درگمیشان به ضرب گلوله کشته شد. واقعا مشخص نیست سرانجام کسانی که ناچارند بابت چشم به راه بودن کودکانشان به دریا زده و به استقبال خطرات طبیعی و انسانی بروند چه خواهد شد. این‌ها نه حقوق‌های نجومی می‌گیرند و نه حتی آن قدر دارند تا بتوانند ایام را به آخر برسانند.
دراینباره و موارد دیگر طی مصاحبه‌ای با رامین نورقلی پور نماینده مردم حوزه غرب در شورای اسلامی نظر وی را جویا شدیم که در ذیل می‌خوانید:
سوال: اخیرا جریان تیراندازی در دریا توسط حراست آب‌های مازندران یک صیاد گلستانی را زمین‌گیرکرده است نظرجنابعالی دراین خصوص چیست؟
نورقلی پور: همانطور که درجریان هستید نیروهای حراست آب‌های مازندران با اقدام به تیراندازی یکی ازصیادان گلستانی را مجروح کرده و متاسفانه حادثه تلخی را رقم زده اند.بنده به محض اطلاع ازجریان ازطریق کانال های رسمی و همچنین انعکاس ازرسانه ها اقدامات لازم را به انجام رساندم تا بار دیگرشاهد چنین حوادثی نباشیم.

علی ایهال مجددا تاکید می کنم که قایق صیاد مذکور درمحدوده آب های استان گلستان قرارداشته و نیروهای حراست استان همجوار بی رحمانه مبادرت به تیراندازی کرده اند.این مساله کوچکی نیست که بشود به راحتی از کنارآن عبورکرد.لذا انتقاد شدید خودم را بابت جریان پیش آمده به خانم ابتکاربرای پیشگیری از وقوع این قبیل حوادث اعلام داشته ومی دارم.

این صیاد و همراهش نه مبادرت به صید پرندگان کمیاب کرده بودند و نه صید آنچنانی به همراه داشتند اما به طرز وحشیانه‌ای مورد حمله قرار گرفته و صیاد مذکور از ناحیه قفسه سینه مجروح شده است.

لازم به ذکر است که ادعای درگیری صیادان با نیروهای حراستی اولا غیر قابل قبول وغیر فابل پذیرش است و درثانی روی اقدام غیر انسانی نیروهای حراست آب‌های استان مازندران را نمی‌پوشاند.

سوال: درمورد جبران خسارات وارده به باغ داران کردکوی و بندرگز چه تمهیداتی اندیشیده شده است؟
نورقلی پور: دراین خصوص ما جلسات جداگانه ای را با باغ داران شهرهای یاد شده برگزارکردیم که طی آن مسائل مختلفی منجمله بیمه باغات,خرید تضمینی محصولات باغی و بحث صادرات آن مطرح گردید.پیشنهاد شد تا مهلت پرداخت وام های باغ داران که دچارخسارت های وسیعی شده اند مورد تمدید قرار گیرد که این موضوع  ازطریق هماهنگی های به عمل آمده با شخص وزیر کشاورزی و هماهنگی با سازمان برنامه و بودجه این مساله مورد پیگیری قرارخواهد گرفت.

سوال: در جمع بندی نشست روستای سیجوال پیرامون تخریب سازه‌ها چه نتایجی حاصل شد؟
نورقلی پور: اتفاقا جلسه ای با حضور تعدادی ازصاحبان کارگاه های مبل سازی و مسئولین محلی ازجمله بخشدارسیجوال و رئیس اداره راه و ترابری بندرترکمن درمحله ی کارگاه های تولید مبل ترتیب داده شد.پیشینه ی پیگیری قانونی فعالیت مبل سازان درحریم جاده در واقع به ابتدای سال جاری  برمی گردد و تخریب سازه ها بر اساس حکم قانونی دادگستری انجام شده است.من آن روز درمجلس شورای اسلامی بودم و به هیچ ترتیب نمی توانستم خودم را به موقع برسانم. با این حال به اعتقاد بنده می شد این قضیه را ازمسیرهای بهتری به سرانجام رساند.شاید اگر سازه ها موقتا برداشته می شدند کاربه تخریب آن ها نمی کشید. البته هنوزهم دیرنشده و طی صحبت های به عمل آمده قرارشد مشکل اصلی که همان اختلاف درباره متراژ حریم قانونی جاده است وسیجوالی ها هم به آن اعتراض دارند با اقدام اداره راه و ترابری به اصلاح برسد.این کارهرچه زودتر که به انجام برسند کارگاه های سازنده مبل می توانند با آرامش بیشتری به کارهایشان بپردازند.هرچند که آن ها الان هم دارند فعالیت خودشان را می کنند و به نظر می رسد دیگرمشکل خاصی  پیش نیاید.

سوال: بفرمایید که درجلسه شما با اعضای شورا و شهردار بندرترکمن چه مواردی مطرح گردید؟
نورقلی پور: این جلسه به دعوت شورای شهر وشهردار بندرترکمن صورت گرفت و موضوعات مختلف شهری اعم ازمسائل مربوط به راه آهن وحریم آن,پل های رو گذارقابل پیش بینی,آسفالت معابر و پیاده روها,بحث زیبا سازی و فاضلاب و به ویژه موضوع احداث کمربندی بندرترکمن مورد بحث و ارزیابی قرار گرفتند. برخی شهروندان نیز درگذشته بدون مجوزساخت ,اقدام به عملیات اجرای سازه هایشان کرده بودند که هم اکنون  با مشکل گاز شهری مواجه اند وتصمیم بر آن شد تا شورای شهربندرترکمن  اقداماتی را برای رفع مشکل پیش آمده انجام بدهد.

سوال: آیا می توان امیدوار شد که  بندرترکمن پس از سال‌ها انتظار سرانجام  صاحب کمربندی شود؟
نورقلی پور: به اعتقاد بنده احداث کمربندی عملی است و درجلسه مذکور نیز چشم انداز آن مورد مطالعه قرار گرفت.نقشه های پیشنهادی این پروژه درحال حاضرموجود است و به همین منظوربا حضورمعاون استاندار ومسئولین شهری و خود بنده  نشست ویژ ه ای  برگزارخواهد شد تا با توجه به شرایط موجود  برای عملیاتی کردن طرح آن به راه کار مناسبی دست پیدا کنیم.

سوال: اگر حرف خاص دیگری مانده بفرمایید.
نورقلی پور: صحبت خاصی باقی نمانده ولی اجازه می‌خواهم از این تریبون برای جناب امان گلدی ضمیر در فرمانداری شهرستان آق قلا آرزوی توفیق کنم.

بدون شک موفقیت‌های قبلی ایشان مرهون پتانسیل بالای مردم عزیز گمیشان بوده است. بنده عقیده دارم توانمندی مسئولین وقت بدون حمایت و دلسوزی شهروندان ممکن نخواهد بود.
خبرنگار: طاهر جانی              انتشار دهنده: یاشار نیازی

مطالب مرتبط:

۲۰۰ دانش‌آموز دختر گنبدکاووس در کاروان راهیان نور به مناطق ع

رئیس «شبکه ملی جامعه و دانشگاه» در گلستان انتخاب شد

کبد را به 7 دلیل پاکسازی کنید

پیش‌بینی تولید یک‌میلیون و ۲۰۰ هزار تن گندم در استان/آمادگی

نفرات برتر مسابقات تیراندازی تفنگ بادی گلستان اعلام شد+تصاوی

اهدا یک واحد آپارتمان به " کیمیا علیزاده"؛ بانوی مدال‌آور ای

نوشتن دیدگاه

نظراتی که حاوی توهین یا افترا می‌باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی‌یابند.
نظرات منتشر شده مخاطبین به منزله تایید یا رد آن توسط تورکمن‌نیوز نیست و تنها در جهت رعایت حقوق نظر دهندگان انتشار می‌یابد.

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Daevat Be Hamkari

shams01

آخرین خبرها

دعوت به همکاری

Hamkari Daevat02

Agahi Paziresh

bazar banner2

Banner001

Berenj Jahed

 

 

 

 

 

 

 

Kanal Telgeram