Shahram Qarraviگفتگو- تورکمن‌نیوز: مهندس شهرام غراوی یکی از3 نماینده اهل سنت ازاستان گلستان است. این استان دارای 6 حوزه انتخابیه و7 نماینده درمجلس شورای اسلامی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار ترکمن، شهرام غراوی به عنوان نماینده 4 شهرستان مینودشت- کلاله- مراوه‌تپه و گالیکش درمجلس دهم  فعالیت می کند. این شهرستان ها درشرق استان گلستان قرار گرفته و به همین علت مجموع  آنها به حوزه انتخابیه شرق گلستان معروف هستند.
 مهندس غراوی در انتخابات اخیر مجلس با پشت سرگذاشتن رقیب قدر خود در دوم انتخابات به مجلس راه یافت.وی عضو نظام مهندسی استان گلستان بوده و در زمره مهندسان فعال این استان شناخته می شود.روابط عمومی بسیارمناسب وقدرت چانه زنی خوب از مشخصه های این نماینده اهل سنت درمجلس شورای اسلامی به شمارمی رود.با شهرام غراوی پیرامون مسائل روز مصاحبه ای را انجام دادیم که درذیل می خوانید.

سوال:لطفا شمه ای ازطرح ها و مصوبات مجلس شورای اسلامی در هفته های اخیر  را جهت اطلاع خوانندگان ما بیان بفرمایید؟
مهندس غراوی: درمجلس شورای اسلامی مهمترین مساله روز پیگیری برنامه ششم توسعه است که این پیگیری درمرحله پایانی خود قراردارد.پس ازاین باید برای آن ردیف بودجه تعیین شده و به تصویب نمایندگان برسد.ازبرنامه های دیگر می توانم به بررسی پرونده حقوق های نجومی اشاره کنم .یا بررسی سانحه قطارکه متاسفانه منجربه کشته شدن جمعی از هموطنان مان گردید. دراین باره قطعا وزیر راه و شهر سازی به مجلس فرا خوانده خواهد شد.در رابطه با برنامه های آینده موضوع استیضاح یکی دو وزیر مطرح است که در زمان خود انجام خواهند شد و بحث های کلان دیگری که مطرح کردن همه آنها ممکن است دراین بحث نگنجد.

سوال:بفرمایید که درسطح استان و بحث حوزه انتخابیه چه طرح ها و مصوباتی پیگیری می شوند و یا چه طرح هایی به انجام رسیده اند؟
مهندس غراوی:درسطح استان مورد مهمی که بنده به عنوان عضو کمیسیون عمران مجلس ونماینده استان گلستان پیگیرآن هستم پروژه احداث راه آهن مشهد به گرگان است که به عقیده بنده این طرح می بایست به راه آهن گرگان به کلاله تغییر پیدا کند. علت این اعتقاد این است که درصورت اتصال راه آهن گرگان به کلاله، این طرح می تواند شهرستان گنبد کاووس را هم تحت پوشش خود قرار داده و همچنین کل استان را دربرگیرد.
در وهله بعد تحقق وعده هایی است که دولت محترم آن ها را تصویب کرده و باید اجرایی شوند ،در دستور کار بنده قرار دارد.بنده اخیرا جلسه ای با معاون بنیاد مستضعفان کشور درمورد اجرایی شدن بیمارستان 64 تختخوابی مراوه تپه داشتم و تمام تلاشم این است که این طرح اجرایی شود. همچنین خط چایلی مراوه تپه و ارتباط راه استان گلستان به خراسان شمالی ازطریق قازانقایه ازدیگر موارد تحت پیگیری توسط بنده قرار دارند.
جلسه ای هم با محوریت پایداری  پروازهای فرودگاه کلاله برگزار کردیم که طی آن جهت امکان بهتر پرواز برای مردم,ساعات پرواز شنبه ها را به صبح و چهارشنبه ها را به شب تغییر دادیم.علاوه بر این موارد تجهیزات درمانی به مرکز گالیکش تخصیص یافت.بنا داریم طرح احداث بیمارستان گالیکش را حداکثر درسال آینده عملیاتی نماییم که دراین خصوص مجوز ساخت آن را دریافت کردیم.
ازسوی دیگر درمانگاه بخش گلیداغ مراوه تپه را به شبانه روزی تبدیل کردیم و حدود 14 کیلومتراز راه های روستایی بخش یاد شده آسفالت گردید.این نکته را هم باید یادآوری کنم که مرکز سلامت مراوه تپه انشالله درآینده نزدیک بازگشایی خواهد شد.هدف کلی ما این است که با تمام توان و قوا برای رفاه مردم تلاش انجام شود.این هدف و اولویت اول ماست.

سوال:شما مهمترین دغدغه دولت و مجلس را در چه می دانید؟
مهندس غراوی:به عقیده بنده بعنوان نماینده مجلس مهمترین دغدغه پیش روی دولت و مجلس  که مقام رهبری هم برآن تاکید دارند مساله اشتغال جوانان است که این موضوع باید با قوت و جدیت هرچه بیشتردنبال شود.در حال حاضر  دولت و مجلس هماهنگ با هم فعالیت می کنند که رای اعتماد مجلس به 3 وزیر پیشنهادی اخیر موید این مساله است.درهمین باره جلسه ای با معاون وزیر ارتباطات تشکیل شد که بناست اتفاق خوشایندی درحوزه آی سی تی رخ دهد که اجرای عملیاتی آن می تواند تعدادی ازجوانان را درحوزه شرق مشغول به کارکند.با دکترنوبخت هم جلسه ای با محوریت پیدایش راه کارهای اشتغال جوانان برگزارکردیم که امیدوارم این دغدغه ها با هموارشدن مسیرها به نتیچه برسند.

سوال:درفراکسیون اهل سنت مجلس عمدتا چه موضوعاتی مورد توجه قراردارند؟
مهندس غراوی:عمده توجه ما چه درفراکسیون اهل سنت و چه درجلسات کمیسیون ها تصویب طرح هایی است که درآن ها مردم ذینفع باشند. مردم در انتخابات با اعتماد به کاندیدا های خود آن ها را به مجلس فرستادند و وظیفه ما این است که درجهت همگرایی و اشتغال زایی کارهای لازمه را به انجام برسانیم.بنده به عنوان عضو هیئت رئیسه فراکسیون تقریب مذاهب سعی و تلاش خاصی روی توجه به مردم حوزه ام دارم که بخشی در بخش های مرکزی و بخشی هم در نوارمرزی سکونت دارند.

سوال:همکاری وتعامل سایر نمایندگان با فراکسیون اهل سنت تا چه حدی گرم و پایداراست؟
مهندس غراوی:مجلس شورای اسلامی متشکل از نمایندگان متخصص ودلسوز است که همگی به یک هدف مشترک فکر می کنند.هریک ازنمایندگان به ویژه طی این دوره مجلس ، با یک تعامل و وحدت خاصی کارهایشان را دنبال می کنند و برای تصویب طرح هایی که خواسته های مردمی درآن ها مطرح باشد جدیت دو چندانی ازخود نشان می دهند.همکاران مجلسی بنده خوشبختانه نظر بسیار مثبتی نیز برفراکسیون اهل سنت دارند و اعتقاد بر این است که جامعه اهل سنت کشور  همواره در انتخابات ها با عنوان بازوی موثر نظام عمل کرده و شایسته احترام هستند.

سوال:دربحث امنیت توصیه شما به مردم چیست؟نحوه تعامل مردم با مسولان چگونه باید باشد ؟
مهندس غراوی:مردم ما ازگذشته همیشه با مسوولین و خدمت گذاران خود همراه بوده اند که دراین رابطه می توانم به تجربه 8 سال جنگ تحمیلی اشاره کنم.درجنگی که همه ملت ایران تمام قد ازکشورخود دفاع کردند.
پس از جنگ هم درهیچ سالی مردم مناسبت ها را از یاد نبرده و درصحنه حاضر بوده اند.امنیتی که الان درکشور ما وجود دارد به برکت همکاری همین مردم است مضافا این که مسوولین برقراری امنیت نیز از بدنه مردم هستند.برای برقراری امنیت پایدار می بایست قدرشناسی و نگاه مان را به رفاه مردم افزایش دهیم.
از سوی دیگر همکاری با مسوولین حفظ امنیت را لازم می دانیم.به هرحال امنیت یکی از مقوله هایی است که نیاز کامل به همکاری تک تک مردم و علی الخصوص نیروهای جوان دارد.گاها مشاهده می کنید که جریان یک حادثه آتش سوزی با کمک و همکاری مردم خاموش می شود .این خودش نوعی همکاری در برقراری امنیت است.در مواقع دیگر مانند کمک به مهارسیل عموما همه حضور دارند و در برگرداندن امنیت همکاری می کنند و به همین ترتیب درمرزها مردم با نیروهای مرزبانی تعامل نزدیکی دارند و آماده اند تا همکاری های خود را نشان بدهند.

سوال:با توجه به در پیش بودن هفته وحدت  درخصوص برنامه های این ایام خاص چه نظر و پیشنهادی دارید؟
مهندس غراوی:به نظر من هر روز ما باید مانند ایام هفته وحدت باشد. چرا که مسیر حرکت ما باید در همین سمت قراربگیرد.با توجه به آگاهی بخشی که علمای ما انجام می دهند بیش ازپیش می بایست درانسجام و وحدت بیشتر تلاش به خرج دهیم.وحدت و امنیت ما به هم بستگی دارد بنابراین لازم است با وحدت و هم آوایی مسیر توسعه را دنبال کنیم.بنده استان گلستان را در ایران مهد وحدت می دانم و ایران اسلامی را در دنیا مهد وحدت می شناسم.

سوال:چنانچه صحبتی در پایان این گفتگو باقی مانده لطفا بفرمایید.
مهندس غراوی:لازم می بینم ازتلاش های خبرنگاران عزیز که درصدا وسیما,نشریات و سایت های فضای مجازی در جهت آگاهی بخشی به مردم فعالیت می کنند به صورت ویژه تشکر کنم.اگراطلاع رسانی های خبرنگاران نباشد مردم هم نمی توانند از جریان یک خبر و رویداد اطلاع حاصل نمایند و ازاین دوستان می خواهم اهداف خود را در انتقادهای سازنده قرار بدهند.هدف تخریب مسوولین نباشد و انتقادات درجهت تقویت اتفاقات خوب انجام بگیرد.استان گلستان در حال حاضر نیاز به توسعه در بخش های مختلف دارد و لازم است هرگونه اطلاع رسانی و انتقاد یا پیشنهاد در راستای پیشرفت و توسعه استان انجام گیرند./ اساس نیوز

خبرنگار:طاهرجانی

مطالب مرتبط:

معاون استاندار گفت: در جریان انتخابات گنبد آرامترین و امن‌تر

ورود و نظارت کامل لوزانو از 15 فروردین به تیم ملی والیبال ای

هفته بیست و دوم کورس اسبدوانی پاییزه گنبدکاووس برگزار شد

معاون استاندار نهضت توسعه فضای سبز شهری و روستایی را بر مسئو

ویزیت رایگان بیماران دو روستای کلاله به مناسبت هفته دولت

قهرمان گنبدی دو و میدانی دانش‌آموزان کشور درگذشت

نوشتن دیدگاه

نظراتی که حاوی توهین یا افترا می‌باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی‌یابند.
نظرات منتشر شده مخاطبین به منزله تایید یا رد آن توسط تورکمن‌نیوز نیست و تنها در جهت رعایت حقوق نظر دهندگان انتشار می‌یابد.

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Daevat Be Hamkari

shams01

آخرین خبرها

دعوت به همکاری

Hamkari Daevat02

Agahi Paziresh

bazar banner2

Banner001

Berenj Jahed

 

 

 

 

 

 

 

Kanal Telgeram