×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 713

entekhabat2اخبار انتخابات - ترکمن‌نیوز:  در راستای آگاهی بخشی به مردم و بدون هیچ‌گونه جهت گیری سیاسی به نفع افراد و گروه‌ها اقدام به معرفی نامزدهای احتمالی انتخابات در سطح شهر آق قلا می کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار ترکمن،  به نقل از گلستان ما، از آنجا که انتخابات پنجمین دوره شوراهای شهر و روستا مطابق اعلام شورای نگهبان همزمان با انتخابات ریاست جمهوری روز 2 اردیبهشت 96 برگزار می شود و همچنین زمان ثبت نام نامزدهای انتخابات شوراهای شهر و روستا تاریخ 30 اسفند 95 لغایت 6 فروردین 96 اعلام شده است و در چند روز گذشته کاندیدا های احتمالی شهر و روستاها به تکاپو افتاده اند تا قبل از ثبت نام گواهی عدم سوءپیشینه که پروسه ای زمان براست را تهیه کنند و به به تعبیری دیگر فرمانداری ها و مراکز ثبت نام کمی به خود رنگ و بوی انتخابات گرفته است از آنجا که گزینش شورای شهر یا روستا و ریس جمهور آینده کشور مساله ای جدی است میتوان گفت انتخاب این افراد توسط مردم به چند عامل بستگی دارد به طور قطع میتوان گفت که مسائل حزبی و جناحی در شهرهای بزرگ برای انتخاب اعضای شورا بسیار تاثیر گزار است و عامل های دیگر مانند محبوبیت مردمی ، تصحیلات و قومیت از عوامل بعدی آن میباشد اما در شهری مانند آق قلا که 27 هزار نفر جمعیت دارد و از شهرهای کوچک محسوب می شود این عوامل به ترتیب دیگری است عامل اصلی انتخابات شورای شهر آق قلا مسئله طایفه گرایی میباشد و این عامل تقریبا در همه 4 دوره گذشته به وضوح قابل مشاهده بوده است و محبوبیت مردمی ، تحصیلات از عوامل بعدی تعیین کننده در انتخابات شورای شهر آق قلا است.

از کاندیدا های احتمالی پنجمین دوره شورای شهر آق قلا میتوان به :

1- تانی کاظمی پور فعال ورزشی و مدیر سایت ارکین نیوز و مشاور جوان فرماندار آق قلا در زمان آقای هیوه چی بود کاظمی پور (گفته میشود تنها خبرنگار دارای بیمه خبرنگاری در آق قلا است ) کاظمی پور در زمینه خبرهای ورزشی فعالیت میکند و چهره ای او بسیار شناخته شده نیست و از لحاظ محبوبیت مردمی متوسط میباشد.

2- بهمن شریفی فرزند عبدالغفور شریفی از خیرین مدرسه ساز و چهره های شناخته شده آق قلا است شریفی در دوره چهارم انتخابات شورای شهر کاندید شد و رای کافی برای ورود به شورا را اخذ نکرد و میتوان گفت از همان زمان برای دوره پنجم شورا برنامه ریزی میکند به طوری که بعد از انتخابات دوره چهارم به نوشتن تحلیل های سیاسی و بروز دادن خود به عنوان یک چهره سیاسی مشغول است بهمن شریفی از لحاظ محبوبیت مردمی متوسط میباشد و از لحاظ طایفه ای نیز متوسط است.

3- احمد اسماعیلی عضو شورای شهر فعلی آق قلا و کارمند صدا و سیما است اسماعیلی در دوره حاضر میتوان گفت از کم حاشیه ترین اعضای شورا بوده است حاج احمد اسماعیلی از چهره مردمی خوبی برخوردار است و به نوعی به واسطه مجری رادیو ترکمنی بودن شناخته شده میباشد و از لحاظ محبوبیت مردمی نیز متوسط میباشد.

4- طاهر اسماعیلی از فعالان ورزشی آق قلا میباشد و در زمینه فوتبال فعالیت میکند طاهر اسماعیلی همچنین اغذیه فروشی (ساندویچی) دارد و شغل اصلی وی محسوب میشود طاهر اسماعیلی در میان ورزشکاران چهره نسبتا شناخته شده ای میباشد ولی در میان عامه مردم از محبوبیت و شناخت بالایی برخوردار نیست.

5- ایوب گرکز از اعضای فعلی شورای شهر آق قلا است وی قبل از انتخابات دوره چهارم شورا چهره بسیار شناخته شده ای نبود و میتوان گفت در انتخاب وی عوامل طایفه ای نیز تاثیر زیادی داشته است آقای گرکز دارای یک کافی نت در سطح شهر میباشد و دارای شغل دولتی نیست او در رسانه های اجتماعی مجازی مانند تلگرام و اینستاگرام فعالیت چشمگیری دارد و در گروهی که با عنوان شورای شهر آق قلا در تلگرام ایجاد کرده است تا حدودی به جوابگویی به مردم در این گروه میپردازد ایوب گرکز دارای چهره مردمی متوسط و محبوبیت متوسط میباشد.

6- قربانگلدی صحنه(فرهنگی) از اعضای دوره سوم شورای شهر آق قلا بوده است صحنه از محبوبیت مردمی متوسط برخوردار است.

7- عبدالحمید کردبچه فعال ورزشی و ریس هیئت فوتبال آق قلا می باشد .

8- خانم ایمری (پرستار) مسول بخش جراحي عمومي بيمارستان پيامبر اعظم(ص)گنبد میباشد .

9- خانم شهناز مختوم(مدیریت آموزشگاه آزاد).

10- خانم مهناز جهانفر(کارمند ثبت و اسناد) ریس فعلی شورای شهر آق قلا می باشد و دارای چهره مردمی و محبوبیت متوسط است.

11- عبدالجلیل گرگانی(کارمند جهاد کشاورزی).

12- پیمان حسن قاسمی(کارشناس نظام مهندسی ساختمان) در چند ماهه گذشته فعالیت خود را در فضاهای مجازی و مجالس برای ایجاد محبوبیت افزایش داده است (یکی از اسپانسر های جشن روز مهندس در آق قلا بود) .

13- غفور حنیفی(فرهنگی).

14- آنه محمد دلیجه(فرهنگی) و عضو فعلی شورای شهر آق قلا است آنه محمد دلیجه میتوان گفت از همان اول عضویت در شورای شهر با همکاری و همراهی ایوب گرکز در پی ایجاد محبوبیت بیشتر در بین مردم بوده اند و در فضاهای مجازی و دیگر مجالس حضور فعال دارند چهره شناخته شده ولی محبوبیت کمی دارد .

15- یوسف تریان(فرهنگی).

16- ایوب قره داشلی(کارمند قوه قضائیه).

17- نورجان یلقی(ریس خدمات ارتباطی یلقی).

18- بهروز بیژه(کارمند دانشگاه پیام نور) و خبرنگار سایت صبای آق قلا است.

19- نعمت طعنه(فرهنگی).

20- رضا طعنه(فرهنگی).

21- دکتر بهمن صحنه(کارمند).

22- خانم اتکپور مدیر پارک جیحون آق قلا است و یکی از بانوان فعال در زمینه اجتماعی و فرهنگی میباشد خانم اتکپور چهره نسبتا شناخته شده ای دارد و محبوبیت چندانی نیز ندارد لازم به ذکر است که پارک ایشان به توجیه اقتصادی نرسید و در شرف تعطیلی میباشد.

23- مجید کم(شورای فعلی) به جرات میتوان گفت یکی از کم حاشیه ترین اعضای شورای شهر آق قلا است در انتخابات دوره قبل طایفه گرایی یکی از عوامل اصلی وی در عضویت شورای شهر بود.

24- حاج خلیل ماهری(شورای فعلی) و همچنین عضو اتاق بازرگانی استان گلستان ماهری در شورای شهر دارای حاشیه هایی است و میتوان گفت که دارای چهره مردمی نسبتا خوبی دارد و محبوبیت نسبتا بالایی در بین مردم دارد البته عامل طایفه گرایی در انتخاب دو دوره متوالی ماهری بسیار مهم و تعیین کننده بوده است.

25- ستار ثنایی(فرهنگی).

26- ولی طعنه(کارمند دانشگاه آزاد).

27- احمد اودک(کارمند دانشگاه آزاد) کارمند حراست (نگهبان) دانشگاه آزاد آق قلا است و چهره مردمی و محبوبیت خوبی ندارد .

28- حاجی رامین توماج(کارمند وزارت تعاون).

29- نوروز حسن قاسمی(کارمند شهرداری) حسن قاسمی چند مدتی ریس دفتر شهردار آق قلا بوده است و جوانی با روابط عمومی خوب میباشد.

30- جلیل آل هوز (فرهنگی).

مطالب مرتبط:

۲نفر در تصادف محور گنبد کاووس به آق قلا کشته شدند

شهردار گنبدکاووس در چالش پاسخ‌گویی به 15 سوال شورای شهر+ عکس

بازداشت دهیار و ۵ عضو شورای روستایی

لیست جدید جانباختگان حادثه جمرات تا ساعت 6 غروب یکشنبه 5 مهر

آغاز روند بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی

مراسم معارفه عل اکبر قجری معاون فرمانداری آق قلا

نوشتن دیدگاه

نظراتی که حاوی توهین یا افترا می‌باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی‌یابند.
نظرات منتشر شده مخاطبین به منزله تایید یا رد آن توسط تورکمن‌نیوز نیست و تنها در جهت رعایت حقوق نظر دهندگان انتشار می‌یابد.

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Daevat Be Hamkari

shams01

آخرین خبرها

دعوت به همکاری

Hamkari Daevat02

Agahi Paziresh

bazar banner2

Banner001

Berenj Jahed

 

 

 

 

 

 

 

Kanal Telgeram