ادامه مطلب...اخبار میراث فرهنگی -تورکمن‌نیوز-  ۱۶ ماه از امضای تفاهم نامه چند جانبه برای احیاء قدیمی ترین بافت تاریخی ثبت شده کشور می گذرد و به مطالبه‌ای عمومی تبدیل شده اما عزم مدیریت شهری گرگان جزم نشد.

ادامه مطلب...اخبار میراث فرهنگی و گردشگری-تورکمن‌نیوز-  نمایشگاه موقت صنایع دستی و سوغات شهرستان گنبدکاووس با حضور دیگر استانها همراه با موسیقی سنتی اقوام به مناسبت هفته دولت برگزار میگردد.

ادامه مطلب...اخبار میراث فرهنگی و گردشگری-تورکمن‌نیوز- مدتی است که عملیات ترمیم و مرمت پل تاریخی آق‌قلا با سرعت بیشتری در حال انجام است که امیدواریم با تلاش‌های شبانه‌روزی پیمانکار ، همزمان با عید سعید قربان، شاهد تردد شهروندان از روی پل تاریخی باشیم.

ادامه مطلب...اخبار میراث فرهنگی-تورکمن‌نیوز-  مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان گفت:  یازدهمین جشنواره بین‌المللی فرهنگ اقوام ایران زمین ۴ روز در گرگان و ۳ روز در گنبدکاووس برگزار می شود.

ادامه مطلب...اخبار گردشگری-تورکمن‌نیوز- مجموعه آبشارهای 'اوتره' در حوزه شهرستان رامیان در شرق استان گلستان این روزها میزبان گردشگرانی از نقاط مختلف کشور است که ساعاتی را در این محل زیبا و رویایی در آرامش می‌گذرانند.

ادامه مطلب...اخبار میراث فرهنگی و گردشگری-تورکمن‌نیوز- رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گنبدکاووس می‌گوید که بازارچه موقت صنایع دستی و سوغات استان‌ها از اول تا هشتم شهریور در جوار برج قابوس این شهرستان برپا می‌شود.

ادامه مطلب...اخبار میراث فرهنگی و گردشگری-تورکمن‌نیوز-  معاون میراث فرهنگی گلستان گفت: پرونده  12 اثر ارزشمند میراث غیرمنقول استان در شورای ثبت آثار و تعیین حریم این اداره تایید و این آثار به شورای ثبت عالی سازمان مرکزی ارسال شد.

ادامه مطلب...اخبار میراث فرهنگی و گردشگری-تورکمن‌نیوز- با بلندترین برج آجری جهان، قلعه گویجه، زندان اسکندر، قدیمی ترین مخفیگاه دزدان و ... در بسته خبری گردشگری آشنا شوید.

ادامه مطلب...اخبار میراث فرهنگی و گردشگری-تورکمن‌نیوز- میراث فرهنگی و آثاری که به استناد کنوانسیون بین‌المللی در فهرست "ثبت جهانی یونسکو" درج می گردند، ابنیه، مجموعه‌ها و محوطه‌های با ارزش فرهنگی، تاریخی و باستانی جهانی هستند که با هدف حمایت، حفاظت، احیاء و نیز شناساندن میراث فرهنگی و طبیعی جهان برای نسل حاضر و آینده به ثبت می‌رسند.

ادامه مطلب...اخبار میراث فرهنگی و گردشگری-تورکمن‌نیوز- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان گفت: یازدهمین دوره جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام در گلستان متفاوت‌تر و با نگاه تنوع و کیفیت بخشی برگزار می‌شود.

ادامه مطلب...اخبار میراث فرهنگی و گردشگری--تورکمن‌نیوز-  مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان گفت:   9 اثر میراث ناملموس استان در فهرست آثار ملی کشور ثبت شد.

ادامه مطلب...اخبار میراث فرهنگی و گردشگری--تورکمن‌نیوز- استاندار گلستان در دیدار با معاون سازمان میراث فرهنگی گفت که احیا و ثبت جهانی دیوار دفاعی و تاریخی گرگان و بهره‌مندی از آن در حوزه گردشگری، اولویت فعالیت‌های این صنعت در استان است.

ادامه مطلب...اخبار گردشگری-تورکمن‌نیوز- اعضای جامعه هتلداران کشور در نشستی مخالفت خود را درباره طرح خانه مسافرها بار دیگر در حضور سرپرست معاونت گردشگری مطرح کرده و معتقد بودند خانه مسافرها مشکلات زیادی در جامعه ایجاد کرده اند.

ادامه مطلب...اخبار گردشگری-تورکمن‌نیوز- گلستان با داشتن اقوام متنوع و انواع جاذبه‎های طبیعی که در اغلب روستاها وجود دارد می‎تواند با تمرکز در بحث گردشگری روستایی موجب ایجاد اشتغال و درآمد پایدار و جلوگیری از مهاجرت در روستاها شود.

ادامه مطلب...اخبار میراث فرهنگی و گردشگری-تورکمن‌نیوز- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان از مرمت اضطراری پل تاریخی آق‌قلا واقع در شمال استان خبر داد و گفت: برای شروع این مرمت حدود 5 میلیارد ریال اعتبار تخصیص یافته است.

ادامه مطلب...اخبار میراث فرهنگی و گردشگری-تورکمن‌نیوز- مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان از برگزاری یازدهمین جشنواره بین‌المللی فرهنگ اقوام درشهریور ماه سال جاری به میزبانی این استان شمالی خبر داد.

ادامه مطلب...اخبار میراث فرهنگی و گردشگری-تورکمن‌نیوز- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان از مرمت خانه تاریخی خوزینی شهرستان گمیشان خبر داد و گفت: این اثر تاریخی با 2 میلیارد و 118 میلیون ریال مرمت و ساماندهی می‌شود.

ادامه مطلب...اخبار گردشگری-تورکمن‌نیوز- معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان گفت: هتل «لاموس» در رامیان کلنگ زنی شد.

ادامه مطلب...اخبار میراث فرهنگی و گردشگری-تورکمن‌نیوز- مدیرکل میراث فرهنگی استان گلستان گفت: از هفته آینده همزمان با روز گنبدکاووس، طرح مرمت، محوطه‌سازی و استحکام‌بخشی برج جهانی قابوس آغاز می‌شود.

ادامه مطلب...اخبار گردشگری- تورکمن نیوز: مدیر کل اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان پیش بینی کرد تابستان امسال ورود گردشگران بیشتری در مقایسه با تابستان گذشته افزایش یابد.

Daevat Be Hamkari

shams01

آخرین خبرها

دعوت به همکاری

Hamkari Daevat02

Agahi Paziresh

banner 01

 

Banner ArzanSara

Irandokht

Berenj Jahed

bamdad3

English Lerner

Type Daneshjoei2

FOLRANCSE asli2

 Amlak istanbul

 

NewsGonbad Log

 

Kanal Telgeram