ادامه مطلب...مقالات-تورکمن‌نیوز: روزنامه ایران با انتشار مقاله‌ای از سید حسین موسویان با عنوان پژوهشگر ارشد دانشگاه پرینستون امریکا دیدگاه‌های وی را در رابطه با ضرورت اتخاذ رویکرد جدید کشورمان در مواجهه با ایالات متحده بازتاب داد.

ادامه مطلب...داستان کوتاه - تورکمن‌نیوز: چند یادداشت‌ خواندنی از یک انقلابی و رزمنده دفاع مقدس که خاطراتش را به شکل داستان‌های کوتاه برایمان ارسال کرده است.

ادامه مطلب...مقالات تاریخی‌ـ تورکمن‌نیوز: بومی وقت جنگ، دوتارت را کوک کن (1394) نوشته ی نویسنده ی ایرانی ترکمن تبار اهل روستای "رامیان" واقع در "استان گلستان" است.

ادامه مطلب...مقالات - تورکمن‌نیوز: دکتر شریعتی‌ در سا‌ل‌ ۱۳۱۲ در خا‌نواده‌ای‌ مذهبی‌ چشم‌ به‌ جها‌ن‌ گشود پدرش استا‌د محمدتقی‌ شریعتی‌ مردی‌ پا‌ک‌ و پا‌رسا‌ و عا‌لم‌ به‌ علوم نقلی‌ و عقلی‌ و استا‌د دانشگا‌ه‌ مشهد بود علی‌ پس‌ از گذراندن‌ دوران‌ کودکی‌ وارد دبستا‌ن‌ شد و پس‌ از شش‌ سا‌ل‌ وارد دانشسرای‌ مقدما‌تی‌ در مشهد شد.

ادامه مطلب...مدنیت - تورکمن‌نیوز: کتاپ انسانینگ آیریلماز همراسی، یول گؤرکزیجی شام‌ چراغی‌دیر کتاپ آتا-بابالارمیزینگ دوردانه پایخاصینی عصرلاردان-عصرلارا آشیریپ گلجک‌کی نسل‌لره یتیریأن اؤز بولوشلی کؤپری بولوپ خذمت اتیأر.

ادامه مطلب...تورکمن نیوز - مقالات ترکمنی: مجموعه اشعار طنز در پوئم (منظومه شعر) «وعظ آزادی» و «بهشت نامه» که به قلم « دولت محمد آزادی (1695-1760) بین خوانندگان داستان ترکمن از جایگاه ویژه و منحصر به فرد برخوردار می‌باشد.

Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/Magalat/طوایف_ترکمن.jpg'
There was a problem loading image 'images/Magalat/طوایف_ترکمن.jpg'

ادامه مطلب...تورکمن نیوز- عادل خدرخوجه: بررسی‌های اجتماعی مبتنی بر روابط و مناسبات خونی نشان می‌دهد که علیرغم توجه شدید ترکمن‌ها به اصالت خونی، آنها با اعراب مسلمان اختلاط و امتزاج خونی نیز داشته‌اند. وجود طوایف مقدس در بین ترکمن‌ها این موضوع را اثبات می‌کند.

Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/upload_adel/esfand94/hun/1.jpg'
There was a problem loading image 'images/upload_adel/esfand94/hun/1.jpg'

ادامه مطلب...

 

امپراطوری هون

 

تورکمن نیوز - عادل خدرخوجه: هون ها قبایلی بودند که در همسایگی چینیها ، مغول ها و آریایی ها و شرق میانه زیست می کردند . چینی ها مدت ها پیش در حدود قرن نهم و هشتم قبل از میلاد آنها را به نام «هیونگ نو» می نامیدنده اند ؛ این قبایل در مناطق اوردوس و در شمال شانسی و هوپی میزیستند طبق افسانه‌های چینی، دیوار بلند چین برای دورنگه داشتن آن‌ها از چین ساخته شد.

ادامه مطلب...تورکمن نیوز - عادل خدر خوجه: بشر پس از پشت سر نهادن زندگی غارنشینی و انتخاب روش جدید زیستی در دشت، مجبور شد به تدریج مازاد حیوانات شکار شدۀ خود را اهلی نماید. این امر چه برای حیات کوچ رو و چه در زمان یک‌جا نشینی و پرداختن به کشاورزی ضرورت داشت.

ادامه مطلب...محبت به اهل بیت نشانه ایمان است.
تورکمن نیوز- مقالات: در این مقاله مختصر قصد داریم از جایگاه اهل بیت سرور تمامی بشریت و پیامبر آخرالزمان محمد مصطفی صلی الله و علیه و سلم در اشعار مخدومقلی رشته سخن بگشاییم.

Daevat Be Hamkari

آخرین اخبار

نظرات کاربران

دعوت به همکاری

Hamkari Daevat02

Agahi Paziresh

Kashi Vahid Banner01

Esteel Parse2

Banner001

English Lerner

Type Daneshjoei2

FOLRANCSE asli2

 Amlak istanbul

 

echarpe banner

NewsGonbad Log

 

Kanal Telgeram