ادامه مطلب...مقالات - ترکمن‌نیوز: شب از نیمه گذشته است. اما تاریکی هوا نیز مانع کارش نمی‌شود. کیسه اش را روی زمین می گذارد و تا کمر داخل سطل آشغال مکانیزه می رود و با چوب میخ داری که در دست دارد، تک تک پلاستیک های زباله را بیرون می آورد و بعد از باز کردن آنها، با نور موبایلش سهمش از سرنوشت را درون آنها جستجو می کند.

ادامه مطلب...مقالات-تورکمن‌نیوز: محمد توانگری: هشتم مارس روز جهانی زن مصادف با هفدهم اسفند است. روزی که در جامعه ی ترکمن هیچ نشانه یی از آن را نه در رسانه ها و نه در سایت ها و نه در فضای مجازی نمی بینیم. اما به بهانه ی این روز کمپینی راه انداختیم که گویا در ابتدا نیاز به توضیحاتی دارد. که صد البته با توجه به شرایط جامعه ی ما این توضیحات الزامی ست.

مقدمه
ادامه مطلب...مقالات-تورکمن‌نیوز:  موقعیت جغرافیایی و طبیعی یك كشور یا یك منطقه در مسائل اقتصادی، اجتماعی ،فرهنگی و سیاسی آن جامعه تاثیر به سزایی دارد چه بسا متفكرانی همچون ابن خلدون و منتسكیو عوامل محیطی را در سازندگی فرهنگ وتمدن یك جامعه اصالت می دهند، و اصولا رشد و توسعه فرهنگ و تمدن در جوامع یكجا نشین نمود پیدا می كند.

ادامه مطلب...مقالات-تورکمن‌نیوز: روزنامه ایران با انتشار مقاله‌ای از سید حسین موسویان با عنوان پژوهشگر ارشد دانشگاه پرینستون امریکا دیدگاه‌های وی را در رابطه با ضرورت اتخاذ رویکرد جدید کشورمان در مواجهه با ایالات متحده بازتاب داد.

ادامه مطلب...داستان کوتاه - تورکمن‌نیوز: چند یادداشت‌ خواندنی از یک انقلابی و رزمنده دفاع مقدس که خاطراتش را به شکل داستان‌های کوتاه برایمان ارسال کرده است.

ادامه مطلب...مقالات تاریخی‌ـ تورکمن‌نیوز: بومی وقت جنگ، دوتارت را کوک کن (1394) نوشته ی نویسنده ی ایرانی ترکمن تبار اهل روستای "رامیان" واقع در "استان گلستان" است.

ادامه مطلب...مقالات - تورکمن‌نیوز: دکتر شریعتی‌ در سا‌ل‌ ۱۳۱۲ در خا‌نواده‌ای‌ مذهبی‌ چشم‌ به‌ جها‌ن‌ گشود پدرش استا‌د محمدتقی‌ شریعتی‌ مردی‌ پا‌ک‌ و پا‌رسا‌ و عا‌لم‌ به‌ علوم نقلی‌ و عقلی‌ و استا‌د دانشگا‌ه‌ مشهد بود علی‌ پس‌ از گذراندن‌ دوران‌ کودکی‌ وارد دبستا‌ن‌ شد و پس‌ از شش‌ سا‌ل‌ وارد دانشسرای‌ مقدما‌تی‌ در مشهد شد.

ادامه مطلب...مدنیت - تورکمن‌نیوز: کتاپ انسانینگ آیریلماز همراسی، یول گؤرکزیجی شام‌ چراغی‌دیر کتاپ آتا-بابالارمیزینگ دوردانه پایخاصینی عصرلاردان-عصرلارا آشیریپ گلجک‌کی نسل‌لره یتیریأن اؤز بولوشلی کؤپری بولوپ خذمت اتیأر.

ادامه مطلب...تورکمن نیوز - مقالات ترکمنی: مجموعه اشعار طنز در پوئم (منظومه شعر) «وعظ آزادی» و «بهشت نامه» که به قلم « دولت محمد آزادی (1695-1760) بین خوانندگان داستان ترکمن از جایگاه ویژه و منحصر به فرد برخوردار می‌باشد.

Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/Magalat/طوایف_ترکمن.jpg'
There was a problem loading image 'images/Magalat/طوایف_ترکمن.jpg'

ادامه مطلب...تورکمن نیوز- عادل خدرخوجه: بررسی‌های اجتماعی مبتنی بر روابط و مناسبات خونی نشان می‌دهد که علیرغم توجه شدید ترکمن‌ها به اصالت خونی، آنها با اعراب مسلمان اختلاط و امتزاج خونی نیز داشته‌اند. وجود طوایف مقدس در بین ترکمن‌ها این موضوع را اثبات می‌کند.

Daevat Be Hamkari

آخرین اخبار

دعوت به همکاری

Hamkari Daevat02

Agahi Paziresh

Kashi Vahid Banner01

Esteel Parse2

Banner02

Berenj Jahed

Banner001

English Lerner

Type Daneshjoei2

FOLRANCSE asli2

 Amlak istanbul

 

NewsGonbad Log

 

Kanal Telgeram