ادامه مطلب...زبان و ادبیات - تورکمن نیوز: ادیب آن است که طریق اوسط، برپای بسازد و نجات ادب در آن بدارد، که ادباء از صلحاء و از فصحایی هستند که زندگانی مقرون به صرفه بخواهند و اعتدال را در امور ادبی، برپای بدارند.

ادامه مطلب...زبان و ادبیات - تورکمن‌نیوز: اولین شاخص یک خط خوب ایجاد ارتباط بین انسان‌ها است و شیوه و نگارش خط برای ارتباط مؤثر بسیار حائز اهمیت است. در این میان شیوه نگارش خطی که بتواند ارتباط بهتری برقرار کند در رده بالاتری به لحاظ معیار‌های نگارشی قرار می‌گیرد.

ادامه مطلب...زبان و ادبیات ترکمن - تورکمن‌نیوز: قبل از همه بر خود لازم می‌بینم از زحمات کسانی که در گذشته و حال برای ارتقاء علم و دانش و فرهنگ مردم سعی و تلاش کرده‌اند و می‌کنند تشکر نمایم و این نکته را یادآور شوم که هدف ما ارتقاء فرهنگ نقد و بررسی و پذیرش و اتخاذ یک تصمیم از این طریق است.

ادامه مطلب...زبان و ادبیات ترکمن‌ - تورکمن‌نیوز: دوست فاضل 'دکتر یعقوب رحیمی' مطلبی باعنوان (بحثی در موضوع الفبای ترکمنی) در گروه تلگرامی فراغی قلمی کرده‌اند که چند روز پیش به لطف یکی از دوستان سعادت مطالعه‌ی آن نصیب این بنده نیز شد.

ادامه مطلب...زبان و ادبیات ترکمن - تورکمن‌نیوز: تدوین الفبا برای یک زبان اصول متعددی چون زیبایی، سرعت، دقت، مشمول قرار دادن همه ی جوامع همزبان که با الفبای مورد نظر مأنوسند و قرار گرفتن در زنجیره نوشتار یعنی بکار نبردن علائم دیاکرتیک و زبرزنجیری دارد.

ادامه مطلب...تورکمن نیوز - مجموعه زبان و ادبیات: نویسنده کودک و نوجوان معتقد است ادبیات این حوزه اگر از دل زیست بوم های مختلف تمام اقوامی که در ایران زندگی می کنند نوشته شود موجب نشاط مخاطب و ادبیات می‌شود.

ادامه مطلب...تورکمن نیوز - زبان و ادبیات: زبان اویْغوری: یکی از زبان‌های ترکی که مردمان اویْغور در استان سین‌کیانگ چین (خُتَن) بدان تکلم می‌کنند.

ادامه مطلب...تورکمن نیوز - یاشار نیازی: جلسه رونمایی و نقد کتاب با استقبال جمعی از نویسندگان و شاعران  گلستانی از مجموعه انتشارات ایل آرمان برگزار شد.

ادامه مطلب...تورکمن نیوز - تاریخ و ادبیات: ترجمه مختصر سخنرانی  دکتر یوسف آزمون در دانشگاه کالیفرنیا، لس آنجلس و کنفرانس «لیک اروهد» درباره‌ی میراث فرهنگی آسیای مرکزی در ماه اکتبر2007 که توسط دکتررحمت قاضیانی ترجمه گردیده است.

ادامه مطلب...تورکمن نیوز - زبان و ادبیات: شاعر جبارقلي مارامايي از روستاي باغلي ماراماي گنبد، عضو فعال انجمن شعر وادب تركمني ميراث مي‌باشد.

Daevat Be Hamkari

آخرین اخبار

نظرات کاربران

دعوت به همکاری

Hamkari Daevat02

Agahi Paziresh

Kashi Vahid Banner01

Esteel Parse2

Banner001

English Lerner

Type Daneshjoei2

FOLRANCSE asli2

 Amlak istanbul

 

echarpe banner

NewsGonbad Log

 

Kanal Telgeram