ادامه مطلب...اخبار فرهنگی-تورکمن‌نیوز- وزارت آموزش و پرورش تا 2 هفته دیگر تعداد معلمان پیش دبستانی مورد نیاز را به کمیسیون آموزش تحقیقات ارائه می‌دهد.

ادامه مطلب...اخبار فرهنگی-تورکمن‌نیوز-   معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نهضت سواد آموزی درصد باسوادی کشور را 94.7 درصد اعلام کرد و گفت: هم اینک 8.8 میلیون بیسواد در کشور وجود دارد.

ادامه مطلب...اخبار فرهنگی-تورکمن نیوز-   معاون سوادآموزی آموزش وپرورش گلستان از سفر دو روزه معاون وزیر آموزش و پرورش به استان خبر داد و گفت: معاون سوادآموزی وزیر آموزش و پرورش از مناطق مرزی بازدید خواهند کرد.

ادامه مطلب...اخبار فرهنگی-تورکمن نیوز-  مدیر کل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش با بیان اینکه دریافت هرگونه وجوه نقد از اولیاء تخلف محسوب می شود گفت: هرگونه وجهی باید به حساب رسمی قانونی مدرسه واریز و اولیاء باید از ارائه پول نقد و چک حامل خودداری کنند و اگر هم چکی صادر می شود باید در وجه حساب مدرسه باشد.

ادامه مطلب...اخبار فرهنگی-تورکمن نیوز-  معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار گلستان از تعطیلی همه مدارس استان در تمام مقاطع تحصیلی برای فردا شنبه 30 اردیبهشت 96 در دو نوبت صبح و عصر خبر داد.

ادامه مطلب...اخبار فرهنگی-تورکمن نیوز- در حالیکه اغلب استانهای کشور تا ظهر امروز تکلیف باز بودن مدارس خود را برای فردا شنبه مشخص کرده اند؛ اداره کل آموزش و پرورش گلستان در ادامه ضعف تصمیم گیری های خود هنوز برای اعلان تعطیلی مدارس تردید دارد.

ادامه مطلب...اخبار فرهنگی-تورکمن نیوز-  در آستانه پایان سال تحصیلی جشن طرح کانون مدرسه با حضور 150 نفراز دانش آموزان و خانواده‌ها در شهر مرزی گُمش‌تپه (گمیشان) در غرب استان گلستان برگزار شد.

ادامه مطلب...اخبار فرهنگی-تورکمن نیوز-  هیاتی 80 نفری متشکل از شخصیت‌های سرشناس هنری، ادبی و علمی ترکمنستان به منظور حضور در مراسم بزرگداشت «مخدومقلی فراغی» وارد ایران شد.

ادامه مطلب...اخبار فرهنگی-تورکمن‌نیوز- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه ویژگی‌های قوم ترکمن اثرگذاری زیادی بر بخش‌های مختلف گلستان بویژه فرهنگ و اجتماع استان داشته است، گفت: عناصر وحدت آفرین و تعامل با سایر اقوام و مذاهب در قوم ترکمن زیاد است.

ادامه مطلب...اخبار فرهنگی-تورکمن‌نیوز- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تجلیل از شخصیت شهیده مرجان نازقلیچی فرماندار فقیده بندر ترکمن گفت: اثر‌گذاری این بانوی ترکمن و اهل سنت فراتر از شهر و دیار خود و حتی در سطح ملی بوده و الگویی مناسب برای سایرین است.

ادامه مطلب...اخبار فرهنگی-تورکمن‌نیوز- شماره نخست هفته‌نامه «بامداد گلستان» به صاحب امتیازی و مدیرمسئولی غلامرضا ولی‌پور منتشر شد.

ادامه مطلب...اخبارفرهنگی-تورکمن نیوز-  رئیس بسیج سازندگی سپاه نینوای استان گلستان گفت: ساخت ۷ مدرسه در روستاهای استان گلستان توسط بسیج سازندگی و خیران آغاز شد.

ادامه مطلب...اخبار فرهنگی - ترکمن‌نیوز- معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس از کمبود 52 هزار کلاس درس در کشور خبر داد و گفت: از این تعداد 25 هزار کلاس در طرح های مسکن مهر لازم بوده که هنگام ساخت به آن توجه نشده است.

ادامه مطلب...اخبار فرهنگی - ترکمن‌نیوز - معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با اشاره به نگاه ویژه دولت یازدهم به پرداخت مطالبات فرهنگیان، گفت: مجموعه اقدامات دولت، نور امید را در فرهنگیان زنده کرد.

ادامه مطلب...اخبار فرهنگی-تورکمن‌نیوز-  رئیس مبارزه با بیماری‎های مرکز بهداشت گلستان با بیان اینکه کتاب سیمای بیماری‎های غیر واگیر در استان گلستان تهیه شده، گفت: ۵ سرطان پستان، معده, روده بزرگ و مری و مثانه بیشتر در استان گلستان شایع است.

ادامه مطلب...اخبار فرهنگی-تورکمن‌نیوز-  با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش همایش بزرگ تجلیل از معلمان نمونه شهرستان گنبدکاووس در دانشگاه شمس برگزار می‌شود.

ادامه مطلب...اخبار فرهنگی-تورکمن‌نیوز- معاون فرهنگی امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان گلستان از برگزاری بیش از 250 برنامه در سطح استان و به مناسبت هفته جوان خبر داد.

ادامه مطلب...اخبار فرهنگی-تورکمن نیوز-  دبیر همایش علمی «مخدومقلی فراغی» شاعر و عارف شهیر ترکمن از راه‌اندازی دبیرخانه دائمی این شاعر درمحل موسسه آموزش عالی غیر دولتی شمس گنبدکاووس خبر داد.

ادامه مطلب...اخبار فرهنگی - ترکمن‌نیوز: رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان گنبدکاووس گفت: مختومقلی فراغی شاعر و عارف بزرگ ترکمن و یکی از مفاخر ادبی و عرفانی جهان است.

ادامه مطلب...اخبار فرهنگی-تورکمن نیوز-  وزیر ارشاد در افتتاحیه نمایشگاه کتاب گفت: ما آمادگی داریم از سال آینده این نمایشگاه را به طور کامل به صنف واگذار کنیم.

Agahi Paziresh

Kashi Vahid Banner01

Esteel Parse2

Banner02

Berenj Jahed

Banner001

English Lerner

Type Daneshjoei2

FOLRANCSE asli2

 Amlak istanbul

 

NewsGonbad Log

 

Kanal Telgeram