ادامه مطلب...اخبار فرهنگی-تورکمن‌نیوز: مدیر آموزش و پرورش رامیان گفت: در این شهرستان 150 آموزشگاه وجود دارد که 40 درصد آن وضعیت مطلوب ندارد و نیاز به بازسازی دارد.

ادامه مطلب...اخبار فرهنگی-تورکمن‌نیوز: کارشناس مسئول فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی گالیکش گفت: در مدت 2 سال فعالیت اداره تبلیغات اسلامی در این شهرستان، 1200 نفر در زمینه‌های مختلف قرآنی آموزش دیدند.

ادامه مطلب...اخبار فرهنگی-تورکمن‌نیوز: مروری بر آمارهای جمعیت دانش آموزی در کشورهای جهان تأیید می کند به طور تقریبی نزدیک به نیمی از کودکان و نوجوانان لازم التعلیم به مدرسه راه نیافته اند[1]. هر کودک (فرد 5-6 تا 17-18 سال) باید بتواند به حق آموزش خود برسد. از سوی دیگر، او باید به آموزش شایسته هم دسترسی داشته باشد. در واقع، در کنار برآورده شدن حق آموزش باید آموزش مناسب و متناسبی هم تدارک شود.

ادامه مطلب...اخبار فرهنگی-تورکمن‌نیوز: مرحله استانی چهارمین دوره مسابقات قرآن کریم طلاب اهل سنت شمال کشور از امروز همزمان با سراسر کشور در گرگان آغاز شد.

ادامه مطلب...اخبار فرهنگی - تورکمن‌نیوز: به مناسبت برگزاری جشن تکلیف دانش آموزان دبستان دخترانه حاج ایل محمد بیک زاده تعداد 61 جلد کتاب با موضوع آشنایی کودکان و نوجوانان با 14 معصوم (ع) تحت عنوان پیشوایان هدایت به آنان اهداء شد.

ادامه مطلب...اخبار فرهنگی - تورکمن‌نیوز:رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه لایحه اصلاح تقویم آموزشی مدارس به تصویب هيئت وزیران رسیده و تقدیم مجلس شده است، گفت: با حضور گروه‌های مختلف کار کارشناسی روی این موضوع صورت گرفت تا بتوانیم تعطیلات آموزش‌وپرورش را در طول سال توزیع کنیم. وزارتخانه آموزش‌ و پرورش نیز بر این موضوع تأکید دارد. علاوه‌ بر این رئيس سازمان میراث فرهنگی نیز از این موضوع استقبال می‌کند، چون از نظر ایشان در صورت توزیع تعطیلات در طول سال، ایرانی‌ها فرصت بیشتری برای گردشگری و بازدید از میراث فرهنگی کشور دارند.

ادامه مطلب...اخبار فرهنگی-تورکمن‌نیوز: معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان گفت: با توجه به گستردگی فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی و کاربرد آن در اطلاع‌رسانی، از این امکان برای معرفی اماکن و جاذبه‌های گردشگری استان استفاده ‌شود.

ادامه مطلب...اخبار فرهنگی-تورکمن‌نیوز: معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران گلستان گفت: دومین جشنواره ملی 'تئاتر کوتاه خلاق ایثار' به میزبانی گرگان در دو بخش صحنه‌ای و خیابانی برگزار می‌شود.

ادامه مطلب...اخبار فرهنگی-تورکمن‌نیوز: حرفه خبرنگاري که از ديرباز همواره با مشکلات متعددي همراه بوده و از آنجاييکه تنگناهاي اقتصادي اين حرفه، تحمل مشقت‌ها را در برخي موارد براي خبرنگار سخت مي‌کند انتخابات نمايندگاني تحت تشکل خانه مطبوعات که در اصل اين نمايندگان از جنس همين مشکلات و سختي‌هاي خبرنگاران هستند واگويه‌اي از انعکاس دردها و مطالبات اين قشر زحمتکش مي‌باشند.

گزارش فرهنگی - تورکمن‌نیوز: ادامه مطلب...تنها نشریه ای که مجوز چاپ روزنامه در استان گلستان را دارد به دلیل نبود چاپخانه و مشکلات عدیده مالی در این زمینه قادر به انتشار روزانه نیست تا گلستان استانی بدون روزنامه باشد.

Daevat Be Hamkari

آخرین اخبار

نظرات کاربران

دعوت به همکاری

Hamkari Daevat02

Agahi Paziresh

Kashi Vahid Banner01

Esteel Parse2

Banner001

English Lerner

Type Daneshjoei2

FOLRANCSE asli2

 Amlak istanbul

 

echarpe banner

NewsGonbad Log

 

Kanal Telgeram