ادامه مطلب...اخبار علمی- تورکمن نیوز: در سفرهای خارجی هر کشوری قوانین خاص خود را در مورد ورود مسافران دارد و معمولا لازم است ویزا یا همان اجازه ورود به این کشورها را بگیرید.

ادامه مطلب...اخبار علمی-تورکمن‌نیوز: ناسا در یک کنفرانس خبری آخرین بخش مامویت فضاپیمای کاسینی که از آخر ماه آوریل آغاز می‌شود را اعلام کرد تا به تدریج این فضاپیما طی آنچه ناسا آن را پایان بزرگ نام نهاده به مرگ خود نزدیک شود.

ادامه مطلب...اخبار علمی-تورکمن‌نیوز: در تعطیلات نوروز و مسافرت‌های ما یک اتفاق مهم در صنعت هوا و فضا اتفاق افتاد که شاید خیلی‌ها زیاد خبرهای آن به گوش‌شان نرسید. برای اولین بار در تاریخ جهان شرکت اسپیس ایکس توانست موشکی را که به فضا فرستاده شده بود برای پرتاب دوباره ماهواره‌ای به مدار زمین به کار بگیرد.

ادامه مطلب...اخبار علمی-تورکمن‌نیوز: پل مشهور ورسک به زودی وارد هشتادو یکمین سالگرد فعالیت خود می‌شود اما شاید خیلی‌ها بی‌توجه در تعطیلات نوروز بی‌تفاوت از کنار آن عبور کرده‌اند. این پل که در ارتفاعات روستای ورسک در شهرستان سواد کوه استان مازندران قرار دارد اما چرا مهم است و یک شاهکار مهندسی شناخته می‌شود؟ از «سه خط طلا» چیزی شنیده‌اید؟

ادامه مطلب...اخبار علمی-تورکمن‌نیوز: محققان دانشگاه روهر آلمان دریافتند علت چپ دست یا راست دست بودن افراد عملکرد نخاع آن‌ها در دوران جنینی است و این وضعیت ربطی به مغز ندارد.

ادامه مطلب...اخبار علمی-تورکمن‌نیوز:  تولید انبوه و صنعتی محلول استامینوفن تزریقی عصر شنبه طی مراسمی در شرکت داروسازی ثامن آغاز و این دارو برای نخستین بار روانه بازار کشور شد.

ادامه مطلب...اخبار علمی-تورکمن‌نیوز: آژانس فضایی روسیه(روس کاسموس) از شروع انتخاب داوطلبان سفر به کره ماه خبر داد.

ادامه مطلب...اخبار علمی-تورکمن‌نیوز: نتایج تکان دهنده یک تحقیق جدید علمی صورت گرفته از سوی محققان کانادایی، نشان می‌دهدکه فعالیت مغزی انسان بعد از مرگ نیز می تواند به مدت بیش از 10 دقیقه، ادامه یابد.

ادامه مطلب...اخبار علمی-تورکمن‌نیوز:  در سال 2000 کمیسیون جهانی سد (WCD) در یک ماموریت علمی اصول و قوانین سدسازی را مجددا مورد ارزیابی قرار داده و مجموعه‌ای از اشتباهات بحران‌آفرین را در زمینه سدسازی منتشر کرد.

ادامه مطلب...اخبار علمی-تورکمن‌نیوز:  نتایج نظر سنجی ایسپا نشان می‌دهد که از هر 10 ایرانی شش نفر در شبکه‌های اجتماعی عضویت دارند و شبکه تلگرام در صدر شبکه‌های اجتماعی قرار دارد و بیشترین افراد عضو نیز از میان افراد تحصیل‌کرده دانشگاهی هستند.

ادامه مطلب...اخبار علمی-تورکمن‌نیوز:  محققان در تازه‌ترین تلاش‌های خود موفق به ساخت حسگرهایی شده‌اند که انرژی موردنیازشان را از اسید معده تأمین می‌کنند.

ادامه مطلب...اخبار علمی-تورکمن‌نیوز: روز گذشته(یکشنبه) ساکنین نیم‌کره‌جنوبی زمین شاهد یکی از زیباترین خورشیدگرفتگی‌های سال بود.

ادامه مطلب...اخبار علمی-تورکمن‌نیوز: اصغر فرهادی برای دریافت دومین اسکار خود انوشه انصاری و فیروز نادری را به عنوان نمایندگانش به هشتاد و نهمین مراسم اسکار معرفی کرده بود و این دو نفر به جای او روی صحنه مراسم رفتند. اما او چرا این دو ایرانی را برای دریافت جایزه خود انتخاب کرد؟

ادامه مطلب...اخبار علمی-تورکمن‌نیوز: محققان شهید بهشتی موفق به طراحی و ساخت شبیه‌ساز فضا شدند، این طرح در جشنواره بین‌المللی خوارزمی رتبه دوم پژوهش‌های کاربردی گروه تخصصی هوا فضا را کسب کرد.

ادامه مطلب...اخبار علمی-تورکمن‌نیوز: دانشمندان ایستگاه فضایی بین‌المللی کشف کرده‌اند جلبک می‌تواند ۱۶ ماه در فضای خارج ایستگاه بین‌المللی فضایی زنده بماند.

ادامه مطلب...اخبار علمی-تورکمن‌نیوز:  ماهواره مخابراتی جدید ژاپن برای به اشتراک‌گذاری اطلاعات نظامی به فضا پرتاب شد.

ادامه مطلب...اخبار علمی-تورکمن‌نیوز: یکی از بزرگترین مشکلات دنیای امروز تغییرات آب‌وهوایی و پیامدهای آن در جهان است. دانشمندان می‌گویند زمین این گرما را آخرین بار حدود 125 هزار سال پیش نیز تجربه کرده و در آن زمان سطح آب دریاها آنقدر بالا بوده که ایالت نیواورلئان آمریکا کاملا زیر آب بوده است.

ادامه مطلب...اخبار علمی-تورکمن‌نیوز: ماهواره سازمان ملی اقیانوسی و جوی آمریکا که ۱۹ نوامبر به فضا پرتاب شده اولین تصاویر خود از شرایط آب و هوایی زمین را ارسال کرده است.

ادامه مطلب...اخبار علمی-تورکمن‌نیوز: پرتاب موشکی که به فضا می‌رود اتفاقی شگفت‌آور است. عکس روز ناسا موشک فالکن ۹V اسپیس‌ایکس را نشان می‌دهد که جولای گذشته از پایگاه کیپ کاناورال در فلوریدا پرتاب شده تا محموله‌ای را به ایستگاه فضایی بین‌المللی برساند.

ادامه مطلب...اخبار علمی-تورکمن‌نیوز: مدیر انجمن نجوم آماتور ایران رویدادهای نجومی آخر سال را تشریح کرد و گفت: در بهمن ماه و اسفند امسال شاهد رویداد نجومی ماه و خورشید گرفتگی حلقوی هستیم.

Daevat Be Hamkari

آخرین اخبار

دعوت به همکاری

Hamkari Daevat02

Agahi Paziresh

Kashi Vahid Banner01

Esteel Parse2

Banner02

Berenj Jahed

Banner001

English Lerner

Type Daneshjoei2

FOLRANCSE asli2

 Amlak istanbul

 

NewsGonbad Log

 

Kanal Telgeram