ادامه مطلب...اخبار علمی-تورکمن‌نیوز: محققان شهید بهشتی موفق به طراحی و ساخت شبیه‌ساز فضا شدند، این طرح در جشنواره بین‌المللی خوارزمی رتبه دوم پژوهش‌های کاربردی گروه تخصصی هوا فضا را کسب کرد.

ادامه مطلب...اخبار علمی-تورکمن‌نیوز: دانشمندان ایستگاه فضایی بین‌المللی کشف کرده‌اند جلبک می‌تواند ۱۶ ماه در فضای خارج ایستگاه بین‌المللی فضایی زنده بماند.

ادامه مطلب...اخبار علمی-تورکمن‌نیوز:  ماهواره مخابراتی جدید ژاپن برای به اشتراک‌گذاری اطلاعات نظامی به فضا پرتاب شد.

ادامه مطلب...اخبار علمی-تورکمن‌نیوز: یکی از بزرگترین مشکلات دنیای امروز تغییرات آب‌وهوایی و پیامدهای آن در جهان است. دانشمندان می‌گویند زمین این گرما را آخرین بار حدود 125 هزار سال پیش نیز تجربه کرده و در آن زمان سطح آب دریاها آنقدر بالا بوده که ایالت نیواورلئان آمریکا کاملا زیر آب بوده است.

ادامه مطلب...اخبار علمی-تورکمن‌نیوز: ماهواره سازمان ملی اقیانوسی و جوی آمریکا که ۱۹ نوامبر به فضا پرتاب شده اولین تصاویر خود از شرایط آب و هوایی زمین را ارسال کرده است.

ادامه مطلب...اخبار علمی-تورکمن‌نیوز: پرتاب موشکی که به فضا می‌رود اتفاقی شگفت‌آور است. عکس روز ناسا موشک فالکن ۹V اسپیس‌ایکس را نشان می‌دهد که جولای گذشته از پایگاه کیپ کاناورال در فلوریدا پرتاب شده تا محموله‌ای را به ایستگاه فضایی بین‌المللی برساند.

ادامه مطلب...اخبار علمی-تورکمن‌نیوز: مدیر انجمن نجوم آماتور ایران رویدادهای نجومی آخر سال را تشریح کرد و گفت: در بهمن ماه و اسفند امسال شاهد رویداد نجومی ماه و خورشید گرفتگی حلقوی هستیم.

ادامه مطلب...اخبار علمی-تورکمن‌نیوز: در بخش بالای عکس روز ناسا که اواسط سال ۲۰۱۵ گرفته شده می‌توانید قسمتی از ایستگاه فضایی و پنل‌های خورشیدی آن را مشاهده کنید. پایین آن کهکشان راه‌شیری با میلیاردها ستاره و غبارهای تاریک میان‌ ستاره‌ای دیده می‌شود.

ادامه مطلب...اخبار علمی-تورکمن‌نیوز: کمپانی «مون اکسپرس» ساکن کالیفرنیا موفق شده تا کمک هزینه اولین سفر خود به ماه را که معادل با 20 میلیون دلار است، دریافت کند. شرکت مذکور در حال حاضر با سرمایه 45 میلیون دلاری می تواند کاوشگر «MX-1E» را به ماه فرستاده تا از سطح آن تصویر برداری کرده و مورد مطالعه قرار دهد.

ادامه مطلب...اخبار علمی-تورکمن‌نیوز: استفاده از سلول های بنیادی می تواند بینایی را در موش هایی که مبتلا به بیماری چشم در مرحله نهایی (بیماری که گمان می شود بینایی به طور غیرقابل برگشت از دست رفته است) هستند، بازگرداند.

Daevat Be Hamkari

آخرین اخبار

نظرات کاربران

دعوت به همکاری

Hamkari Daevat02

Agahi Paziresh

Kashi Vahid Banner01

Esteel Parse2

Banner001

English Lerner

Type Daneshjoei2

FOLRANCSE asli2

 Amlak istanbul

 

echarpe banner

NewsGonbad Log

 

Kanal Telgeram