TurkmensNews Telegram TN

ادامه مطلب...اخبار علمی - ترکمن‌نیوز: کمپانی فرانسوی «Engie SA» در حال آزمایش پروژه ای در یکی از جزایر جنوب سنگاپور است که به احتمال زیاد، آینده ذخیره سازی انرژی های تجدیدپذیر را رقم خواهد زد.

ادامه مطلب...اخبار علمی-تورکمن‌نیوز- محققان دانشگاه آمستردام طی انجام یک پژوهش جدید موفق شدند با مطالعه بیش از 78 هزار نفر، 52 ژن را که تصور می‌شد به طور قابل توجهی با هوش مرتبط هستند، شناسایی کنند.

ادامه مطلب...اخبار علمی-تورکمن‌نیوز- استفاده از ترن‌ها و قطارها به خودی خود باعث کاهش آلودگی‌های زیست محیطی می‌شود، با این حال سیستم حمل و نقل قطاری منطقه خلیج سان فرانسیسکو برنامه‌های تازه خود را معرفی کرده که حتی در این مسیر فراتر قدم خواهند برداشت.

ادامه مطلب...اخبار علمی-تورکمن‌نیوز- در اکوسیستم حساس زمین، گونه‌های مهاجم را می‌توان به منزله سلول‌های سرطانی در نظر گرفت؛ سرزده وارد می‌شوند، به سرعت انتشار می‌یابند، و هر سیستمی که داخل آن زندگی کنند را از بین می‌برند.

ادامه مطلب...اخبار علمی-تورکمن‌نیوز- شماری از شرکت‌های بریتانیایی مشغول مذاکره با کلینیک‌های ناباروری هستند تا امکان منجمد نمودن تخمک کارکنان خانم خود را برای بارداری در آینده فراهم کنند.

ادامه مطلب...اخبار علمی-تورکمن‌نیوز- زنبورداران در سرتاسر اروپا از دست لارو حشره‌ای به نام «پروانه موم خوار بزرگ» (Wax Moth) کلافه شده‌اند چرا که آنها از موم‌های عسل تغذیه می‌کنند و ضرر و زیان بسیاری را به این صنف وارد می‌کنند. اما اخیراً تحقیقاتی صورت گرفته که نشان می‌دهد این حشرات منفور از خوردن پلاستیک نیز لذت می‌برند.

ادامه مطلب...اخبار علمی-تورکمن‌نیوز- چندی قبل تیمی از دانشمندان چینی تکنیک پیشرفته اصلاح ژنتیک CRISPR-Cas9 را برای دومین بار در تاریخ روی انسان آزمایش کردند. آنها در جریان این فرایند ژن‌های اصلاح شده را با امید از بین بردن امراض به بدن یک بیمار مبتلا به سرطان تزریق کردند.

ادامه مطلب...اخبار علمی-تورکمن‌نیوز:  دانشمندان در جستحوی شیوه‌ای که بتواند راه علاج نهایی اعتیاد باشد، واکسنی را تولید کرده‌اند که مانع نشئه‌شدن و وابسته شدن فرد به ماده مخدر می‌شود

ادامه مطلب...اخبار علمی-تورکمن‌نیوز: محققان موفق شدند یک رحم مصنوعی تولید کنند و آن را بر روی یک بره نارس با موفقیت آزمایش کنند.

ادامه مطلب...اخبار علمی-تورکمن‌نیوز- محققان ناسا مشغول ساخت سیستم گلخانه‌ای بادی برای مریخ یا ماه هستند که به فضانوردان کمک می‌کند در اعماق فضا به فعالیت‌های خود ادامه دهند.

ادامه مطلب...اخبار علمی-تورکمن‌نیوز- دانشمندان یک عضو مصنوعی (تیموس) طراحی کرده‌اند که می‌تواند سلول‌های T مبارزه کننده با سرطان تولید کند.

ادامه مطلب...اخبار علمی-تورکمن‌نیوز- وران آتشفشان اتنا به تازگی برای چند نفر از خبرنگاران شبکه بی بی سی که مشغول تصویربرداری از این پدیده طبیعی بودند، دردسرساز شد، تصاویری که از این حادثه ثبت شده خیره کننده و نشان‌دهنده عوارض مخربی است که آتشفشان‌ها می‌توانند برای انسان و جوامع داشته‌باشند.

ادامه مطلب...اخبار علمی- تورکمن نیوز: در سفرهای خارجی هر کشوری قوانین خاص خود را در مورد ورود مسافران دارد و معمولا لازم است ویزا یا همان اجازه ورود به این کشورها را بگیرید.

ادامه مطلب...اخبار علمی-تورکمن‌نیوز: ناسا در یک کنفرانس خبری آخرین بخش مامویت فضاپیمای کاسینی که از آخر ماه آوریل آغاز می‌شود را اعلام کرد تا به تدریج این فضاپیما طی آنچه ناسا آن را پایان بزرگ نام نهاده به مرگ خود نزدیک شود.

ادامه مطلب...اخبار علمی-تورکمن‌نیوز: در تعطیلات نوروز و مسافرت‌های ما یک اتفاق مهم در صنعت هوا و فضا اتفاق افتاد که شاید خیلی‌ها زیاد خبرهای آن به گوش‌شان نرسید. برای اولین بار در تاریخ جهان شرکت اسپیس ایکس توانست موشکی را که به فضا فرستاده شده بود برای پرتاب دوباره ماهواره‌ای به مدار زمین به کار بگیرد.

ادامه مطلب...اخبار علمی-تورکمن‌نیوز: پل مشهور ورسک به زودی وارد هشتادو یکمین سالگرد فعالیت خود می‌شود اما شاید خیلی‌ها بی‌توجه در تعطیلات نوروز بی‌تفاوت از کنار آن عبور کرده‌اند. این پل که در ارتفاعات روستای ورسک در شهرستان سواد کوه استان مازندران قرار دارد اما چرا مهم است و یک شاهکار مهندسی شناخته می‌شود؟ از «سه خط طلا» چیزی شنیده‌اید؟

ادامه مطلب...اخبار علمی-تورکمن‌نیوز: محققان دانشگاه روهر آلمان دریافتند علت چپ دست یا راست دست بودن افراد عملکرد نخاع آن‌ها در دوران جنینی است و این وضعیت ربطی به مغز ندارد.

ادامه مطلب...اخبار علمی-تورکمن‌نیوز:  تولید انبوه و صنعتی محلول استامینوفن تزریقی عصر شنبه طی مراسمی در شرکت داروسازی ثامن آغاز و این دارو برای نخستین بار روانه بازار کشور شد.

ادامه مطلب...اخبار علمی-تورکمن‌نیوز: آژانس فضایی روسیه(روس کاسموس) از شروع انتخاب داوطلبان سفر به کره ماه خبر داد.

ادامه مطلب...اخبار علمی-تورکمن‌نیوز: نتایج تکان دهنده یک تحقیق جدید علمی صورت گرفته از سوی محققان کانادایی، نشان می‌دهدکه فعالیت مغزی انسان بعد از مرگ نیز می تواند به مدت بیش از 10 دقیقه، ادامه یابد.

Agahi Paziresh

Kashi Vahid Banner01

Esteel Parse2

Banner02

Berenj Jahed

Banner001

English Lerner

Type Daneshjoei2

FOLRANCSE asli2

 Amlak istanbul

 

NewsGonbad Log

 

Kanal Telgeram