TurkmensNews Telegram TN

ادامه مطلب...اخبار علمی-تورکمن‌نیوز- روز شنبه (امروز) شهاب سنگی به قطر ۲۳۰ متر از کنار زمین می‌گذرد که در صورت برخورد با سیاره خاکی، حیات زمین را با مشکل مواجه می‌کند. البته ناسا اعلام کرده شهاب سنگ مذکور خطری برای زمین نیست.

ادامه مطلب...اخبار علمی-تورکمن‌نیوز- نوروپلاستیسیتی، به مفهوم شکل دادن ذهنی و فیزیکی مغز از طریق کنترل محرک‌ها است. مدیتیشن و فعالیت فیزیکی از مؤثرترین راه‌های انجام این کار هستند.

ادامه مطلب...اخبار علمی-تورکمن‌نیوز- ناسا 12 فضانورد جدید خود برای انجام ماموریت‌های مدار زمین و اعماق فضا را انتخاب کرد.

ادامه مطلب...اخبار علمی-تورکمن‌نیوز- راه رفتن روی آب به واقعیت مبدل می‌شود.

ادامه مطلب...اخبار علمی - ترکمن‌نیوز:  مسوول خانه ریاضیات شهرستان گنبدکاووس از کسب 299 دیپلم افتخار توسط دانش‌آموزان گنبدی از مرکز ریاضی دانان بدون مرز فرانسه در مسابقات بین‌المللی ریاضی موسوم به مسابقات «کانگورو» خبر داد.

ادامه مطلب...اخبار علمی - ترکمن‌نیوز: کمپانی فرانسوی «Engie SA» در حال آزمایش پروژه ای در یکی از جزایر جنوب سنگاپور است که به احتمال زیاد، آینده ذخیره سازی انرژی های تجدیدپذیر را رقم خواهد زد.

ادامه مطلب...اخبار علمی-تورکمن‌نیوز- محققان دانشگاه آمستردام طی انجام یک پژوهش جدید موفق شدند با مطالعه بیش از 78 هزار نفر، 52 ژن را که تصور می‌شد به طور قابل توجهی با هوش مرتبط هستند، شناسایی کنند.

ادامه مطلب...اخبار علمی-تورکمن‌نیوز- استفاده از ترن‌ها و قطارها به خودی خود باعث کاهش آلودگی‌های زیست محیطی می‌شود، با این حال سیستم حمل و نقل قطاری منطقه خلیج سان فرانسیسکو برنامه‌های تازه خود را معرفی کرده که حتی در این مسیر فراتر قدم خواهند برداشت.

ادامه مطلب...اخبار علمی-تورکمن‌نیوز- در اکوسیستم حساس زمین، گونه‌های مهاجم را می‌توان به منزله سلول‌های سرطانی در نظر گرفت؛ سرزده وارد می‌شوند، به سرعت انتشار می‌یابند، و هر سیستمی که داخل آن زندگی کنند را از بین می‌برند.

ادامه مطلب...اخبار علمی-تورکمن‌نیوز- شماری از شرکت‌های بریتانیایی مشغول مذاکره با کلینیک‌های ناباروری هستند تا امکان منجمد نمودن تخمک کارکنان خانم خود را برای بارداری در آینده فراهم کنند.

ادامه مطلب...اخبار علمی-تورکمن‌نیوز- زنبورداران در سرتاسر اروپا از دست لارو حشره‌ای به نام «پروانه موم خوار بزرگ» (Wax Moth) کلافه شده‌اند چرا که آنها از موم‌های عسل تغذیه می‌کنند و ضرر و زیان بسیاری را به این صنف وارد می‌کنند. اما اخیراً تحقیقاتی صورت گرفته که نشان می‌دهد این حشرات منفور از خوردن پلاستیک نیز لذت می‌برند.

ادامه مطلب...اخبار علمی-تورکمن‌نیوز- چندی قبل تیمی از دانشمندان چینی تکنیک پیشرفته اصلاح ژنتیک CRISPR-Cas9 را برای دومین بار در تاریخ روی انسان آزمایش کردند. آنها در جریان این فرایند ژن‌های اصلاح شده را با امید از بین بردن امراض به بدن یک بیمار مبتلا به سرطان تزریق کردند.

ادامه مطلب...اخبار علمی-تورکمن‌نیوز:  دانشمندان در جستحوی شیوه‌ای که بتواند راه علاج نهایی اعتیاد باشد، واکسنی را تولید کرده‌اند که مانع نشئه‌شدن و وابسته شدن فرد به ماده مخدر می‌شود

ادامه مطلب...اخبار علمی-تورکمن‌نیوز: محققان موفق شدند یک رحم مصنوعی تولید کنند و آن را بر روی یک بره نارس با موفقیت آزمایش کنند.

ادامه مطلب...اخبار علمی-تورکمن‌نیوز- محققان ناسا مشغول ساخت سیستم گلخانه‌ای بادی برای مریخ یا ماه هستند که به فضانوردان کمک می‌کند در اعماق فضا به فعالیت‌های خود ادامه دهند.

ادامه مطلب...اخبار علمی-تورکمن‌نیوز- دانشمندان یک عضو مصنوعی (تیموس) طراحی کرده‌اند که می‌تواند سلول‌های T مبارزه کننده با سرطان تولید کند.

ادامه مطلب...اخبار علمی-تورکمن‌نیوز- وران آتشفشان اتنا به تازگی برای چند نفر از خبرنگاران شبکه بی بی سی که مشغول تصویربرداری از این پدیده طبیعی بودند، دردسرساز شد، تصاویری که از این حادثه ثبت شده خیره کننده و نشان‌دهنده عوارض مخربی است که آتشفشان‌ها می‌توانند برای انسان و جوامع داشته‌باشند.

ادامه مطلب...اخبار علمی- تورکمن نیوز: در سفرهای خارجی هر کشوری قوانین خاص خود را در مورد ورود مسافران دارد و معمولا لازم است ویزا یا همان اجازه ورود به این کشورها را بگیرید.

ادامه مطلب...اخبار علمی-تورکمن‌نیوز: ناسا در یک کنفرانس خبری آخرین بخش مامویت فضاپیمای کاسینی که از آخر ماه آوریل آغاز می‌شود را اعلام کرد تا به تدریج این فضاپیما طی آنچه ناسا آن را پایان بزرگ نام نهاده به مرگ خود نزدیک شود.

ادامه مطلب...اخبار علمی-تورکمن‌نیوز: در تعطیلات نوروز و مسافرت‌های ما یک اتفاق مهم در صنعت هوا و فضا اتفاق افتاد که شاید خیلی‌ها زیاد خبرهای آن به گوش‌شان نرسید. برای اولین بار در تاریخ جهان شرکت اسپیس ایکس توانست موشکی را که به فضا فرستاده شده بود برای پرتاب دوباره ماهواره‌ای به مدار زمین به کار بگیرد.

Agahi Paziresh

Kashi Vahid Banner01

Esteel Parse2

Irandokht

Berenj Jahed

English Lerner

Type Daneshjoei2

FOLRANCSE asli2

 Amlak istanbul

 

NewsGonbad Log

 

Kanal Telgeram