ادامه مطلب...دانستنی‌ها-تورکمن‌نیوز-  اگر شما جزء رانندگانی هستید که معمولا باوجود روشن شدن چراغ بنزین بازهم رانندگی می کنید, باید منتظر خرابی خودروی خود باشید.

ادامه مطلب...دانستنی‌ها-تورکمن‌نیوز- میلیون‌ها سال از آوارگی اجداد نخستین ما بر روی زمین می‌گذرد و در این مدت ما اطلاعات زیادی را در مورد آن‌ها از طریق کشفیات باستانی و مردم شناسی و البته نتیجه گیری‌های علمی بدست آورده‌ایم.

ادامه مطلب...اخبار دانستنی- تورکمن نیوز: اخبار کتاب خواندن به همراه کودک، تاثیر زیادی در ایجاد علاقه آن‌ها برای درس خواندن دارد و موجب نهادینه شدن عشق به مطالعه، ایجاد انگیزه و افزایش قدرت تخیل در فرزندان می شود.

ادامه مطلب...دانستنی‌ها-تورکمن‌نیوز- اگر از طرفداران استیک‌های آبدار هستید، حتما آب قرمز رنگی که هنگام برش استیک از آن خارج می‌شود را دیده‌اید و احتمالا شاید تاکنون تصور می‌کردید که این مایع، خون گوشتِ نیمه‌خام است. اما باید به اطلاعتان برسانیم که این طور نیست.

ادامه مطلب...دانستنی‌ها-تورکمن‌نیوز- جوزف استالین (۱۹۵۳-۱۸۷۸م) رهبر دیکتاتور جمهوری‌های سوسیالیستی شوروی از سال ۱۹۲۹ تا ۱۹۵۳ بود که تحت رهبری وی، اتحاد جماهیر شوروی از یک جامعه‌ی رعیتی به یک ابرقدرت صنعتی و نظامی تبدیل شد. با این وجود او با خشونت بسیار حکومت می‌کرد و میلیون‌ها نفر از مردم این کشور پهناور در طول دوران حکومت وی جان باختند.

ادامه مطلب...دانستنی‌ها-تورکمن‌نیوز-  نکات مهمی هستند که در زمان خرید خودرو دست دوم و کارکرده باید به آنها توجه کرد و می توان متوجه شد که آیا کیلومتر خودرو دست کاری شده است یا خیر؟

ادامه مطلب...دانستنی‌ها-تورکمن‌نیوز-  افراد راست دست در بیان حروف خیلی سریع‌تر از افراد چپ دست هستند و شاید علت این مورد بیشتر بودن جمعیت افراد راست دست نسبت به افراد چپ دست باشد. البته این ارزیابی در مورد افرادی که از هر دو دست نیز استفاده می‌کنند صادق است

ادامه مطلب...دانستنی‌ها-تورکمن‌نیوز-  اگر تاریخچه سیاستمداران آمریکایی را بررسی کنیم، هیچ سیاستمداری را نمی یابیم که به اندازه «دونالد ترامپ» جنجالی بوده باشد. بسیاری از رسانه های آمریکا، به این تاجر معروف به عنوان یک «جوک ملی» نگاه می کنند؛ دلقکی که مدام خرابکاری بار می آورد.

ادامه مطلب...دانستنی‌ها-تورکمن‌نیوز-  بعضی اوقات کاربرد اصلی یک وسیله تنها بعد از مدت ها مشخص می شود. یکی از این اختراعات کاغذهای چسب دار بود که تا مدت ها اختراعی بی ارزش شناخته می شد تا این که بالاخره مشخص گردید که در ادارات و شرکت ها کاربرد بسیار زیادی دارد. برخی از دیگر اختراعات پرکاربرد امروزی نیز چنین سرنوشتی داشته اند برای مثال مایکروویو (که محصول فرعی صنایع راداری است)، تفلون (که در پروژه ی منهتن و در زمان جنگ جهانی دوم در حین تلاش برای آزمایشات هسته ای کشف شد) و کوکاکولا (که در واقع قرار بود دارویی برای درمان سردرد باشد).

ادامه مطلب...دانستنی‌ها-تورکمن‌نیوز- همانطور که می‌دانید، انسان‌ها قابلیت‌هایی دارند که حیوانات از آن‌ها محروم هستند. دو ویژگی اصلی که آدم‌ها را از سایر موجودات جهان متمایز می‌کند، داشتن عقل و احساسات است. ما می‌توانیم ترس، تعجب و دیگر موارد را تجربه کنیم. اما در نهایت شگفتی باید بگوییم حیوانی وجود دارد که از این نظر بسیار شبیه به انسان‌ها جلوه می‌کند.

ادامه مطلب...دانستنی‌ها-تورکمن‌نیوز- امروز در سایت پزشکی دکتر سلام قصد داریم تا شما را با میوه کاج و دانه کاج آشنا کنیم به همین منظور عکس‌هایی از میوه کاج و درخت کاج برای شما عزیزان تهیه کرده‌ایم همچنین اطلاعاتی را در رابطه با خواص میوه کاج و دانه کاج را می‌توانید از ادامه مطلب مطالعه کنید.

ادامه مطلب...اخبار دانستنی‌ها-تورکمن‌نیوز:  معمولا افراد مشهور و مخصوصاً بازیگران مطرح بر اساس قیافه ی ظاهری یا عملکردشان در شغل کنونی شان مورد قضاوت قرار می گیرند و کمتر کسی پیدا می شود که با بهره ی هوشی و استعداد ذاتی آن ها در زمینه ی درک مسائل پیچیده کاری داشته باشد. شاید شما نیز تاکنون به این موضوع فکر نکرده باشید اما برخی از این چهره های مشهور بهره ی هوشی های بسیار بالایی دارند که می توانستند از آن در زمینه های دیگری غیر از شغل کنونی خود استفاده کنند. در ادامه ی مطلب شما را با ۴۰ نفر از باهوش ترین شخصیت های مشهور آشنا خواهیم کرد.

ادامه مطلب...اخبار دانستنی‌ها-تورکمن‌نیوز: در لحظات استیصال و درماندگی به عکس العمل فوری و گاهی مذبوحانه نیاز است و در تاریخ هیچ زمانی به اندازه وقتی که قدرت های نظامی جهان در صدد نابود کردن یکدیگر برمی‌آیند این استیصال خود را نشان نمی‌دهد. در بحبوحه ی جنگ جهانی دوم، کشورهای دول متفق حجم زیادی از منابع حیاتی لازم برای توسعه زیرساخت‌های نظامی و تجهیزات جنگی نیروی دریایی خود را از دست داده بودند. یکی از این منابع فولاد بود که کمبود آن به شدت در این کشورها احساس می شد.در اقیانوس آتلانتیک شمالی، ناوگان دریایی بریتانی توسط یو بو‌ت‌های (U-boats) آلمانی در هم شکسته شده بودند.

ادامه مطلب...اخبار دانستنی‌ها-تورکمن‌نیوز: نگرانی یکی از عوامل غیرضروری است که به سراغ سلامت روان افراد می‌آید. برخی از آن به عنوان یک عادت نادرست یاد می‌کنند، برخی نیز بر این باورند که می‌توان با به کارگیری برخی از راهکارها، به مغز کمک کرد که از حوادث گذشته بیاموزد و چیزهای جدیدی یاد بگیرد.

اضافه وزن بعد از 40 سالگی به سراغتان می آید – آیا این امر اجتناب ناپذیر است؟ بهتر است بدانید می توانید این روند را به خواست خود معکوس کنید و شکمی صاف داشته باشید.

ادامه مطلب...اخبار دانستنی‌ها- تورکمن‌نیوز:  با عضله سازی در هر سنی سوخت و ساز بدن تان را افزایش دهید تا شکمی تخت و وزنی ایده آل داشته باشید!

کاهش وزن همیشه ممکن است، مهم نیست در چه سنی هستید!

ادامه مطلب...اخبار دانستنی‌ها- تورکمن‌نیوز:  در طول تاریخ زندگی بشر، دانشمندان و نوابغ زیادی وجود داشته‌اند. اگر تلاش‌های کسانی مانند آیزاک نیوتن و ابو علی‌سینا نبود، ما نمی‌توانستیم آسایش و رفاه امروزی را داشته باشیم. دانشمندان تا به حال دستاوردهای بسیاری مانند اختراع تلفن، سفر به فضا و اختراع کامپیوتر را برای ما به ارمغان آورده‌اند. ما در گذشته مدیون افرادی مانند نیوتون بوده‌ایم و امروز نیز به کسانی مانند آلبرت اینشتین افتخار می‌کنیم.

ادامه مطلب...اخبار دانستنی‌ها- تورکمن‌نیوز:  اخیرترین مطالعات علمی نشان داده‌اند که خوردن برخی از ماهی‌ها مانند ماهی خالدار و سالمون می‌تواند با تحت تاثیر قرار دادن سیستم ایمنی بدن در مبارزه با چاقی نقش داشته باشد.

ادامه مطلب...اخبار دانستنی‌ها- تورکمن‌نیوز:  در محافل گوناگون پزشکی همواره به بررسی مواد غذایی پرداخته می‌شود که برای بدن زیان‌آور هستند. متخصصین تغذیه اخیرا به تهیه فهرستی مبادرت کرده‌اند که در آن پرضررترین خوراکی‌ها مورد بررسی قرار گرفته‌اند.

ادامه مطلب...اخبار دانستنی‌ها- تورکمن‌نیوز: امروزه افراد زیادی به دنبال شهرت هستند و سعی می کنند از هر راهی که شده، به آن دست یابند.

ادامه مطلب...دانستنی‌ها - تورکمن‌نیوز: نام ایزدی‌های عراق این روزها و پس از حمله تروریست‌های تکفیری و بعثی به محل سکونت آنان در مناطق سنجار و ربیعه، بر سر زبان‌ها افتاده است؛ اما ایزدی‌ها چه کسانی هستند؟

Daevat Be Hamkari

shams01

آخرین خبرها

دعوت به همکاری

Hamkari Daevat02

Agahi Paziresh

Kashi Vahid Banner01

Esteel Parse2

Irandokht

Berenj Jahed

bamdad3

English Lerner

Type Daneshjoei2

FOLRANCSE asli2

 Amlak istanbul

 

NewsGonbad Log

 

Kanal Telgeram