ادامه مطلب...اخبار خاورمیانه-تورکمن‌نیوز- استفان دوجاریک سخنگوی سازمان ملل اعلام کرد که هزاران غیر نظامی در حال فرار از تلعفر و مناطق اطراف آن در شمال عراق هستند.

ادامه مطلب...اخبار خاورمیانه-تورکمن‌نیوز- وقتی ظهور داعش را در بستر مسئله کُردی مورد مطالعه قرار دهیم متوجه خواهیم شد که یکی از اصلی‌ترین علل ایجاد داعش زمینه سازی برای دولت کردستان است.

ادامه مطلب...اخبار خاورمیانه-تورکمن‌نیوز-  در پی آتش سوزی در هتل محل اقامت حجاج ترکیه و یمن در مکه، نیروهای آتش نشانی عربستان همه حجاج ساکن در این هتل را از محل حادثه خارج کردند.

ادامه مطلب...اخبار خاورمیانه-تورکمن‌نیوز- ترکمن‌ها یکی از اقلیت‌های قومی در عراق هستند که دارای رویکردهای مختلف مذهبی و سیاسی در معادلات داخلی و خارجی این کشور می‌باشند.

ادامه مطلب...اخبار خاورمیانه-تورکمن‌نیوز- رئیس جبهه تُرکمن‌های عراق در مصاحبه‌ای اعلام کرد: با برگزاری همه‌پرسی در مناطق تُرکمن‌نشین توسط اقلیم کردستان عراق مخالف هستیم.

ادامه مطلب...اخبار خاورمیانه-تورکمن‌نیوز- نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق بامداد یکشنبه رسما آغاز عملیات آزادسازی تلعفر شهر اشغالی توسط داعش در 50 کیلومتری غرب موصل مرکز استان نینوا را اعلام کرد.

ادامه مطلب...اخبار خاورمیانه-تورکمن‌نیوز- یافته‌های سازمان ملل نشان می‌دهد که پیکارجویان خارجی در سوریه فاقد درک مناسب از مفاهیم اصلی اسلام هستند.

ادامه مطلب...اخبار خاورمیانه - تورکمن نیوز - هفتادسالگی استقلال پاکستان در سایه بی توجهی ایران و خودنمایی عربستان/ آیا سیاست خارجی مریض دولت، پشت به منطقه و رو به اروپا منافع ملی را تامین خواهد کرد؟

ادامه مطلب...اخبار خاورمیانه-تورکمن‌نیوز- در این پژوهش بر آنیم تا با بررسی شرایط منطقه و وضع احزاب اسلامی در آسیای مرکزی و شمال افغانستان امکان حضور داعش در این منطقه و عوامل احتمالی آن را بررسی کنیم.

ادامه مطلب...اخبار خاورمیانه-تورکمن‌نیوز- ارشد صالحی رئیس جبهه ترکمن‌های عراق در واکنش به تصمیم اقلیم کردستان عراق برای برگزاری همه‌پرسی استقلال، نسبت به عواقب خطرناک این تصمیم و تجزیه عراق هشدار داد.

ادامه مطلب...اخبار خاورمیانه-تورکمن‌نیوز- گروه تروریستی تکفیری داعش با انتشار یک فیلم ویدیوئی با عنوان «محرقه المجوس» از طرفداران خود خواست که علیه ایران دست به عملیات تروریستی بزنند.

ادامه مطلب...اخبار خاورمیانه-تورکمن‌نیوز- ترکیه شروع به ساخت یک دیوار حائل مرزی با ایران کرد.این خبر را روز سه‌شنبه روزنامه حریت ترکیه اعلام کرد.

ادامه مطلب...اخبار خاورمیانه-تورکمن‌نیوز- بی‌تردید اصلی ­ترین مشکل و گرفتاری مسلمانان در عصر حاضر، موضوع تکفیر است.

ادامه مطلب...اخبار خاورمیانه-تورکمن‌نیوز- دیده بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد، داعش در شهر رقه همچنان سلاح شیمیایی دارد.

ادامه مطلب...اخبار خاورمیانه-تورکمن‌نیوز- مقابل پیکر بی‌جان مسجد نوری موصل ایستاده‌ام، مسجدی که چند روز پیش از ورود ما به موصل توسط داعش منفجر شد و حالا جز گنبد سبز زخم خورده و مناره‌ای فرو ریخته چیزی از آن باقی نمانده است.

ادامه مطلب...اخبار خاورمیانه-تورکمن‌نیوز- دومین اقدام گروه تروریستی داعش برای حمله به مواضع نیروهای بسیج ترکمن در منطقه «قصبه بشیر» و منطقه میانی سه استان صلاح الدین و دیاله و کرکوک خنثی شد.

ادامه مطلب...اخبار خاورمیانه-تورکمن‌نیوز- یکی از علمای اهل سنت عراق گفت: اگر اوضاع عراق به حد تجزیه این کشور برسد تمامی عرب‌های اهل سنت عراق به‌طور داوطلبانه به اقلیم کردستان خواهند پیوست.

ادامه مطلب...اخبار خاورمیانه-تورکمن‌نیوز- آزادی تلعفر به عنوان شهری استراتژیک و مهم می تواند در ثبات نقاط مرزی عراق و سوریه تاثیرگذار باشد و مهری بر پایان داعش باشد.

ادامه مطلب...اخبار خاورمیانه-تورکمن‌نیوز- نشست «عراق پس از داعش» چهارشنبه ۱۴ تير به همت سايت ديپلماسي ايراني در سالن کنفرانس روزنامه اطلاعات برگزار شد. سه سخنرانان اين نشست عراقي‌الاصل بودند؛ سيدمحسن حکيم، مشاور سياسي رئيس مجلس اعلاي اسلامي عراق، ناظم دباغ، نماينده اقليم کردستان عراق در ايران و سيدرضا قزويني، مسئول ميز تکفير بنياد هابيليان. دو سخنران ديگر اين نشست حسن دانايي‌فر، سفير سابق ايران در عراق و صادق خرازي، سفير سابق ايران در سازمان ملل بودند.

ادامه مطلب...اخبار خاورمیانه-تورکمن‌نیوز-  در حالی که رسانه‌های عربستانی اعلام کردند، یک عامل انتحاری در محله اجیاد در مکه در پی محاصره شدن از سوی نیروهای سعودی خود را منفجر کرد،‌ وزارت کشور سعودی گفت: سه عملیات تروریستی در جده و مکه مکرمه را خنثی کرده است.

Daevat Be Hamkari

shams01

آخرین خبرها

دعوت به همکاری

Hamkari Daevat02

Agahi Paziresh

banner 01

 

Banner ArzanSara

Irandokht

Berenj Jahed

bamdad3

English Lerner

Type Daneshjoei2

FOLRANCSE asli2

 Amlak istanbul

 

NewsGonbad Log

 

Kanal Telgeram