ادامه مطلب...اخبار تورکمنستان - تورکمن‌نیوز:   رئیس جمهور ترکمنستان به مقامات فرهنگی این کشور دستور داد تا برای ثبت اسب اصیل ترکمن در فهرست میراث جهانی «یونسکو» اقدامات لازم را صورت دهند.

ادامه مطلب...تورکمنستان خبرلاری - تورکمن‌نیوز: 2017 -نجی ییلینگ فورال آیی‌نینگ12-سینه تورکمنستانینگ پایتختینداقی اولمپیا شهر‌نینگ  اسپورت میخمان‌خاناسیندا  یاپیق بنالاردا و سؤوش صونغاتی بویونچا 5-نجی آسیا اویونلاری‌نینگ میلتین‌چیلرینی  بللیگه آلماق چأره‌سی گچیریلر.

ادامه مطلب...تورکمنستان خبرلاری - تورکمن‌نیوز: برقرار دؤولتینگ باغتییارلیق دؤورینده تورکمنستانینگ حورماتلی پرزیدنتی قربان‌قلی بردی محمدفینگ تایسیز تاغالالاری‌نینگ نتیجه‌سینده تورکمنستان دونیأنینگ دؤولت‌لری بیلن مدنی قاتناشیق‌لاری تأزه درجه‌لره چیقاریلیار،دؤره دیجیلیک‌لی اؤسدوریلیأر. شو ییلینگ فورال آیی نینگ‌باشیندا ایران اسلام رسبوبلیکاسی‌نینگ مدنیت هفته‌لیگی آچیلدی.

ادامه مطلب...اخبار هنری-تورکمن‌نیوز:  سردیس «مخدوم قلی فراغی» شاعر بزرگ ترکمن در هفته فرهنگ و اقتصاد ایران - ترکمنستان به موزه دانشگاه هنر این کشور اهدا شد.

ادامه مطلب...اخبار ترکمنستان - تورکمن‌نیوز: قربان‌قلی بردی‌محمدف توانست در انتخابات ریاست جمهوری ترکمنستان پیروز شود.

ادامه مطلب...اخبار ترکمنستان-تورکمن‌نیوز: قربانقلی بردی محمداف در انتخابات ریاست جمهوری ترکمستان پیروز شد.

ادامه مطلب...اخبار ترکمنستان - تورکمن‌نیوز: مجلس (پارلمان) ترکمنستان (دوره پنجم) مصوبه را در مورد برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در ترکمنستان در تاریخ 12 فوریه 2017 را صادر نمود.

ادامه مطلب...اخبار ترکمنستان - تورکمن‌نیوز: اولین کنفرانس جهانی در مورد توسعه پایدار حمل  و نقل (رانسپور) مورخ 26-27 نوامبر 2016 در شهر عشق‌آباد برگزار شد که این کنفرانس برخی از اهداف کلدیدی را دنیال کرد که یکی از آنها "اهداف توسعه پایدار" بود.

ادامه مطلب...اخبار ترکمنستان - تورکمن نیوز: یک مقام وزارت نفت اعلام کرد که ترکمنستان از صبح امروز (یکشنبه) صادرات گاز به ایران را قطع کرده است.

ادامه مطلب...اخبار ترکمنستان - تورکمن‌نیوز: فدراسیون شطرنج قصد دارد تیمی کامل را در هر دو بخش مردان و زنان راهی بازی‌های داخل سالن آسیا کند.

ادامه مطلب...اخبار ترکمنستان - تورکمن‌نیوز: ایران در مذاکره گازی با ترکمنستان توانست از دیپلماسی هوشمند برای کسب توافق بهره گیرد و با کمترین هزینه منافع ملی را تامین کند. این توافق اثبات کرد که گفت وگو، چانه زنی و نشستن گردِ میز مذاکره همچنان روشی بهینه برای حل و فصل اختلاف ها است. از این رو است که برخی از توافق اخیر با عنوان «برجام گازی» یاد می کنند.

ادامه مطلب...اخبار ترکمنستان - تورکمن‌نیوز: ناظر گمرکات خراسان رضوی گفت: ترکمستان پاسخی به ایران در مورد تعرفه ترانزیتی نداده است.

ادامه مطلب...اخبار ترکمنستان - تورکمن‌نیوز: در تاریخ 19 دسامبر سال 2010 میلادی  ترکمنستان موفق شد مجوز برگزاری پنجمین دور مسابقات آسیا در  داخل سالن و هنرهای رزمی که قرار است در سال 2017 میلادی در عشق آباد برگزار شود، کسب کند و این تصمیم در شهر «الکویت» کشور کویت صادر شد و در این زمینه قرارداد بین شورای المپیک آسیا و کمیته ملی المپیک  و شهرداری عشق‌آباد امضاء شد.

ادامه مطلب...

اخبار ترکمنستان - تورکمن‌نیوز:  سازمان ملل متحد در دسامبر ماه سال 2015 میلادی دومین قعطنامه خود را در ضمیمه موضوع حمل و نقل را تصویب کرد که به موجب آن در تاریخ 26 الی 27 نوامبر ماه سال 2016 میلادی در عشق‌آباد،  اولین همایش جهانی حمل و نقل پایدار برگزار می‌شود که در آن قرار است  سران کشورها و هیات سیاسی و اقتصادی کشورهای خارجی حضور پیدا بکنند.

ادامه مطلب...اخبار ترکمنستان - تورکمن‌نیوز: شرکت ملی هواپیمایی کشور  ترکمنستان (Turkmenistan Airlines) در نظر دارد در دسامبر سال 2016 میلادی پرواز در مسیر جدید «عشق‌آباد- تهران»، «عشق‌آباد- قازان» و «عشق‌آباد- میلان» را آغاز کند.

ادامه مطلب...اخبار ترکمنستان - تورکمن‌نیوز: دولت ترکمنستان ایجاد کریدورهای حمل و نقل و ترانزیت کالا را به همه مسیرها توسعه بخشیده‌است.

ادامه مطلب...تورکمنستان خبرلری - تورکمن‌نیوز: عشق آباد 24-نجی اکتیابر  ( ت. د . ه) شو گون دونیأ تورکمن‌لری‌نینگ انسان پرور بیرلشیگی‌نینگ19-نجی مصلحتی بولوپ گچدی.

ادامه مطلب...اخبار ترکمنستان - تورکمن‌نیوز: یک سال تا آغاز پنجمین دوره بازی‌های داخل سالن و هنرهای رزمی آسیا 2017 باقی مانده اما ترکمنستان احداث دهکده المپیک در این کشور را به پایان رسانده که در آن از آخرین دست‌آوردهای صنعت ساختمان و تجهیزات ورزشی دنیا استفاده شده است.

ادامه مطلب...اخبار ترکمنستان- تورکمن‌نیوز: سفیر سابق ایران در ترکمنستان با اشاره به اشتراکات بسیار زیاد ایران به ویژه استان گلستان با کشور ترکمنستان، گفت: گلستان شاه‌کلید روابط اقتصادی ایران و ترکمنستان است.

ادامه مطلب...اخبار ترکمنستان - تورکمن‌نیوز: پارلمان ترکمنستان با اصلاح قانون اساسی، دوره ریاست جمهوری را افزایش داد و محدودیت سنی برای تصدی این پُست را نیز لغو کرد.

Daevat Be Hamkari

آخرین اخبار

دعوت به همکاری

Hamkari Daevat02

Agahi Paziresh

Kashi Vahid Banner01

Esteel Parse2

Banner02

Berenj Jahed

Banner001

English Lerner

Type Daneshjoei2

FOLRANCSE asli2

 Amlak istanbul

 

NewsGonbad Log

 

Kanal Telgeram