ادامه مطلب...اخبار جهان-تورکمن‌نیوز- سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) اعلام کرد: جهان با بزرگترین بحران غذایی در 70 سال اخیر مواجه است و 20 میلیون نفر در چهار کشور شمال‌شرقی نیجریه، سومالی، سودان جنوبی و یمن در خطر قحطی قرار گرفته‌اند.

ادامه مطلب...اخبار جهان-تورکمن‌نیوز- پیشتازی تکنولوژی بر سیاست چه عواقبی دارد‌؟ آیا این نیز یکی از پروژه‌های قدرت‌های جهانی است‌؟"Ahmet Yücebağ" تحلیلگر ترک به این موضوع پرداخته است.

ادامه مطلب...اخبار جهان-تورکمن‌نیوز- پولین هانسون، رهبر حزب راست افراطی «یک ملت» در استرالیا که معتقد به ممنوعیت برقع به دلیل نگرانی‌های امنیتی است، روز چهارشنبه در حالی که برقع به تن داشت وارد پارلمان این کشور شد.

ادامه مطلب...اخبار جهان-تورکمن‌نیوز- یک آمریکاییِ آلمانی تبار به نام «آرنولد گانته» طی یک سفر 6 ماهه به ژاپن رفت. آرنولد دوربینش را به دست گرفت تا زندگی مردم ژاپن در دوران «مِیجی» را ثبت کند.

ادامه مطلب...اخبار جهان-تورکمن‌نیوز- کارشناس روس گفت: فعالیت سیاسی و دیپلماتیک ایران در آسیای مرکزی به طور چشمگیری کاهش یافته و در برخی موارد تنها به مبارزه با قاچاق، تروریسم و افراط‌گرایی محدود شده است.

ادامه مطلب...اخبار جهان-تورکمن‌نیوز- سواحلی با شن‌های بی‌نظیر سفید و آبهای زلال اقیانوس آرام، جزیره کوچک گوام یکی از بهشت‌های گردشگران است که این روزها بدلیل دیگری شهرت پیدا کرده است. کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی تهدید کرده که این جزیره کوچک را هدف موشک قرار خواهد داد چرا که گوام یکی از قلمروهای نظامی آمریکا در اقیانوس آرام است. جزیره‌ای که جمعیت آن از ۱۶۰ هزار نفر تجاوز نمی کند و پایتخت آن شهر هاگاتینا است.

ادامه مطلب...اخبار جهان-تورکمن‌نیوز- مجله فوربس در تازه‌ترین گزارش خود اعلام کرد، «ما هوتینگ» مدیر عامل شرکت اینترنتی «تنسنت» در چین با ثروت ۳۷ میلیارد دلار، عنوان ثروتمندترین چینی را به خو‌د اختصاص داد.

ادامه مطلب...اخبار جهان-تورکمن‌نیوز-  70 سال پیش در روز 6 اوت سال 1945 میلادی نخستین حمله اتمی جهان علیه شهر هیروشیما صورت گرفت. با این حمله عصر هسته‌ای جهان آغاز گشت و لکه سیاهی در تاریخ بشریت ثبت شد.

ادامه مطلب...اخبار جهان-تورکمن‌نیوز- روزنامه آمریکایی دیلی‌بیست در روزهای گذشته در تحلیلی تحت عنوان "چرخش سمت و سوی اسلحه و ماشین تبلیغاتی داعش به سوی ایران" به بررسی آخرین تهدیدات داعش بر علیه ایران پرداخته است.

ادامه مطلب...اخبار جهان-تورکمن‌نیوز- وزیر امور خارجه قطر به دست دادن ظریف و الجبیر وزرای امور خارجه ایران و عربستان واکنش نشان داد.

ادامه مطلب...اخبار جهان-تورکمن‌نیوز- ناوگان نیروی دریایی چین با ورود به بندر جده عربستان سعودی، دیدار پنج روزه خود از این کشور عربی حوزه خلیج فارس را آغاز کرد.

ادامه مطلب...اخبار جهان-تورکمن‌نیوز- برگزاری نماز جمعه امروز در بخش قدیمی بیت المقدس در پی افزایش تنش‌ها در این شهر، با درگیری بین نیروهای اسرائیلی و فلسطینی‌ها همراه شد. نیروهای اسرائیلی برای متفرق کردن فلسطینیان از گاز اشک‌آور استفاده کردند و تعدادی از آنها را نیز بازداشت کردند.

ادامه مطلب...اخبار جهان-تورکمن‌نیوز- ولادیمیر ژیرینوفسکی، نماینده دوما در مجلس نمایندگان پارلمان روسیه پیشنهاد کرد ناوگان اقیانوس هند در نیروی دریایی روسیه ایجاد شده و پایگاه‌های نظامی روسی در همه جا در کنار پایگاه‌های نظامی آمریکا مستقر شوند.

ادامه مطلب...اخبار جهان-تورکمن‌نیوز- رژیم صهیونیستی در پی متقاعد کردن دولت سعودی برای برقراری پروازهای مستقیم از فرودگاه «بن گوریون» برای آنچه که انتقال حجاج فلسطینی ساکن سرزمین‌های اشغالی عنوان می‌کند؛ به عربستان است.

ادامه مطلب...اخبار جهان-تورکمن‌نیوز- شرکت هواپیمایی قطر هم به ۲ دو شرکت هواپیمایی دیگر خلیج فارس پیوسته است که از ممنوعیت ورود تجهیزات الکترونیکی به پروازهای آمریکا معاف شده‌اند.

ادامه مطلب...اخبار جهان-تورکمن‌نیوز- معاون رئیس مجلس محلی موصل در عراق اعلام کرد: داعش ۲۰۰ نفر را که حدود یک ماه پیش بازداشت کرده بود به بهانه تلاش برای فرار به مناطق امن اعدام کرد.

ادامه مطلب...اخبار جهان-تورکمن‌نیوز: اگرچه دونالد ترامپ با امضای فرمان تعلیق تحریم‌های هسته‌ای ایران، عملاً بر پایبندی کاخ سفید به تعهدات برجامی‌اش صحه گذاشت اما این موضوع مانع از آن نشد تا مخالفان ایران در کنگره و دولت امریکا دست به کار تحریم‌های جدید علیه ایران نشوند. چه آنکه تقویت همپیمانی با متحدان عربی واشنگتن بویژه عربستان سعودی تحت تأثیر همکاری‌های جدید تسلیحاتی هم با هدف افزون کردن فشارها بر ایران صورت گرفته است.

ادامه مطلب...اخبار جهان-تورکمن‌نیوز- بحران قطر و عربستان، خبري مهم و راهبردي را به حاشيه برد. اعزام نيرو از تركيه به خاك قطر و استقرار در پايگاهي كه قرارداد آن در سال 2014 ميان آنكارا و دوحه امضا شده است. بحران ميان رياض – دوحه دير يا زود حل خواهد شد، اما ترك‌ها اين استادان استفاده از فرصت، در بحبوحه بحران به هدفي نايل شدند كه انجام آن در شرايط عادي اگر امكان ناپذير نبود، بسيار سخت بود.

ادامه مطلب...

اخبار جهان- توركمن‌نيوز: خبرگزاری رسمی قطر از ورود ۲ فروند کشتی جنگی آمریکایی به دوحه برای شرکت در یک مانور مشترک نظامی خبر داده است.

ادامه مطلب...اخبار جهان-تورکمن‌نیوز- رسانه‌های انگلیس گزارش داده‌اند مسلمانان ساکن برج «گرنفل» لندن که امروز، چهارشنبه دچار حریق شد با کمک به همسایگان خود از بروز فاجعه‌ای عمیق جلوگیری کرده‌اند.

Daevat Be Hamkari

shams01

آخرین خبرها

دعوت به همکاری

Hamkari Daevat02

Agahi Paziresh

banner 01

 

Banner ArzanSara

Banner001

Irandokht

Berenj Jahed

bamdad3

English Lerner

Type Daneshjoei2

 Amlak istanbul

 

NewsGonbad Log

 

Kanal Telgeram