ادامه مطلب...اخبار جهان-تورکمن‌نیوز- برگزاری نماز جمعه امروز در بخش قدیمی بیت المقدس در پی افزایش تنش‌ها در این شهر، با درگیری بین نیروهای اسرائیلی و فلسطینی‌ها همراه شد. نیروهای اسرائیلی برای متفرق کردن فلسطینیان از گاز اشک‌آور استفاده کردند و تعدادی از آنها را نیز بازداشت کردند.

ادامه مطلب...اخبار جهان-تورکمن‌نیوز- ولادیمیر ژیرینوفسکی، نماینده دوما در مجلس نمایندگان پارلمان روسیه پیشنهاد کرد ناوگان اقیانوس هند در نیروی دریایی روسیه ایجاد شده و پایگاه‌های نظامی روسی در همه جا در کنار پایگاه‌های نظامی آمریکا مستقر شوند.

ادامه مطلب...اخبار جهان-تورکمن‌نیوز- رژیم صهیونیستی در پی متقاعد کردن دولت سعودی برای برقراری پروازهای مستقیم از فرودگاه «بن گوریون» برای آنچه که انتقال حجاج فلسطینی ساکن سرزمین‌های اشغالی عنوان می‌کند؛ به عربستان است.

ادامه مطلب...اخبار جهان-تورکمن‌نیوز- شرکت هواپیمایی قطر هم به ۲ دو شرکت هواپیمایی دیگر خلیج فارس پیوسته است که از ممنوعیت ورود تجهیزات الکترونیکی به پروازهای آمریکا معاف شده‌اند.

ادامه مطلب...اخبار جهان-تورکمن‌نیوز- معاون رئیس مجلس محلی موصل در عراق اعلام کرد: داعش ۲۰۰ نفر را که حدود یک ماه پیش بازداشت کرده بود به بهانه تلاش برای فرار به مناطق امن اعدام کرد.

ادامه مطلب...اخبار جهان-تورکمن‌نیوز: اگرچه دونالد ترامپ با امضای فرمان تعلیق تحریم‌های هسته‌ای ایران، عملاً بر پایبندی کاخ سفید به تعهدات برجامی‌اش صحه گذاشت اما این موضوع مانع از آن نشد تا مخالفان ایران در کنگره و دولت امریکا دست به کار تحریم‌های جدید علیه ایران نشوند. چه آنکه تقویت همپیمانی با متحدان عربی واشنگتن بویژه عربستان سعودی تحت تأثیر همکاری‌های جدید تسلیحاتی هم با هدف افزون کردن فشارها بر ایران صورت گرفته است.

ادامه مطلب...اخبار جهان-تورکمن‌نیوز- بحران قطر و عربستان، خبري مهم و راهبردي را به حاشيه برد. اعزام نيرو از تركيه به خاك قطر و استقرار در پايگاهي كه قرارداد آن در سال 2014 ميان آنكارا و دوحه امضا شده است. بحران ميان رياض – دوحه دير يا زود حل خواهد شد، اما ترك‌ها اين استادان استفاده از فرصت، در بحبوحه بحران به هدفي نايل شدند كه انجام آن در شرايط عادي اگر امكان ناپذير نبود، بسيار سخت بود.

ادامه مطلب...

اخبار جهان- توركمن‌نيوز: خبرگزاری رسمی قطر از ورود ۲ فروند کشتی جنگی آمریکایی به دوحه برای شرکت در یک مانور مشترک نظامی خبر داده است.

ادامه مطلب...اخبار جهان-تورکمن‌نیوز- رسانه‌های انگلیس گزارش داده‌اند مسلمانان ساکن برج «گرنفل» لندن که امروز، چهارشنبه دچار حریق شد با کمک به همسایگان خود از بروز فاجعه‌ای عمیق جلوگیری کرده‌اند.

ادامه مطلب...اخبار جهان-تورکمن‌نیوز- جدیدترین نظر سنجی نشان می‌دهد که مرکل در بین سیاستمداران آلمانی از بالاترین میزان اعتماد در بین شهروندان آلمانی برخوردار بوده و محبوبترین سیاستمدار است.

ادامه مطلب...اخبار جهان-تورکمن‌نیوز- ائتلاف عربی به رهبری عربستان سعودی اعلام کرد که قطر از این ائتلاف به دلیل حمایت از تروریسم اخراج شد.

ادامه مطلب...اخبار جهان-تورکمن‌نیوز- دانشمندان استرالیایی، آلمانی، لهستانی و آمریکایی به دنبال ژن مصری‌ها هستند. ریشه‌های ساکنان بومی مصر باستان از منطقه شام باستان و شبه جزیره آناتولی می‌آید.

ادامه مطلب...اخبار جهان-تورکمن‌نیوز- وزیر دفاع قطر در ساعات گذشته مورد سوءقصد قرار گرفت؛ اما از مرگ جان به در برد.

ادامه مطلب...اخبار جهان-تورکمن‌نیوز- منابع خبری بامداد شنبه گزارش داده‌اند سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا)، سازمانی جدید را با مأموریت گردآوری و تحلیل اطلاعات مربوط به ایران تشکیل داده است.

ادامه مطلب...اخبار جهان-تورکمن‌نیوز- رئیس جمهوری روسیه می‌گوید هکرهایی که در انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته آمریکا مداخله کردند، اهل هر کشوری می‌توانند باشند پس بهتر است آمریکا اتهام‌زنی به روسیه را متوقف کند.

ادامه مطلب...اخبار جهان-تورکمن‌نیوز- یک روزنامه آمریکایی در گزارشی به دست داشتن آمریکا در کودتای 28 مرداد سال 1332، حمله صدام به ایران و همچنین حمایت همه‌جانبه این کشور از اقدامات رژیم آل سعود علیه کشورمان اذعان کرد.

ادامه مطلب...اخبار جهان-تورکمن‌نیوز- دولت آمریکا برای از سرگیری ممنوعیت سفر مسلمانان به این کشور، به دیوان عالی متوسل می‌شود.

ادامه مطلب...اخبار جهان-تورکمن‌نیوز- یک خانواده انگلیسی انگشتری را که 10 پوند خریده بودند 350 هزار پوند به حراج می‌گذارند.

ادامه مطلب...اخبار جهان-تورکمن‌نیوز- پدر رئیس سابق اف‌بی‌آی گفت، دلیل اخراج پسرش این بود که رئیس‌جمهوری آمریکا تا سر حد مرگ از او می‌ترسیده است.

ادامه مطلب...اخبار جهان-تورکمن‌نیوز- در پی موافقت با اعمال جریمه برای استفاده از روبنده در اتریش، پارلمان این کشور هم پوشاندن کامل صورت در اماکن عمومی را ممنوع اعلام کرد.

Agahi Paziresh

Kashi Vahid Banner01

Esteel Parse2

Irandokht

Berenj Jahed

English Lerner

Type Daneshjoei2

FOLRANCSE asli2

 Amlak istanbul

 

NewsGonbad Log

 

Kanal Telgeram