ادامه مطلب...یادداشت-تورکمن‌نیوز- یکی از مشکلاتی که در جوامع اسلامی وجود دارد مشکل ازدواج و طلاق است. وقوع طلاق را یک امر مزموم و نکوهیده می‌دانند که نباید به آسانی به آن تن داد. البته این حرف زیاد نادرست هم نیست چون طلاق مشکلاتی را برای فرزندان بوجود می‌آورد که در صورت با هم بودن والدین می‌تواند بوجود نیاید.البته با هم بودن به هر قیمت هم خوب نیست .

ادامه مطلب...یادداشت - تورکمن‌نیوز - در قرآن، حدیث، فقه و آرای دانشمندان مسلمان ، نکاتی از جنبه های نظری درباره برابری و نیز مواردی از احکام فقهی ناظر به اندیشه برابری دیده می‌شود.

ادامه مطلب...یادداشت-تورکمن‌نیوز- فراربعضی ازدختران ناراضی برای ازدواج از دیرباز معمول بوده است. چون فرهنگ سنتی به خواسته‌ها و روحیه ظریف و نازک دختران التفاتی نداشته و همیشه و بیشتر اوقات ازدواج به صورت نامناسب و بدون لحاظ شدن نظر دختران تحمیل می‌شده است.

ادامه مطلب...یادداشت‌-تورکمن‌نیوز- دیگر کوه یخ مشکلات اجتماعی برای همه نمایان شده است و هیچکس را یارای انکار آن نیست. این موضوع همه اعم از روشنفکران و روحانیون سنتی را به تکاپو انداخته تا برای آن چاره‌اندیشی کنند.

ادامه مطلب...یادداشت-تورکمن‌نیوز- بازار سیاست هیچگاه بی مشتری نیست جنگ در آن همیشه جریان دارد و ناظران و تماشاگران هم رصد‌‌کنندگان همیشگی آن می‌باشند.

ادامه مطلب...یادداشت-تورکمن‌نیوز- به بهانه روز 18 تیر ماه که از سال 1392 بر طبق مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در تقویم رسمی کشور به نام ((روز ادبیات کودک و نوجوان)) نامگذاری گردید , به معرفی مختصری از ادبیات کودک و نوجوان و نقش کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در رشد و بالندگی این قشر بپردازیم.

ادامه مطلب...یادداشت-تورکمن‌نیوز: برخی اندیشمندان و جامعه شناسان تاریخ بشر را برحسب ادوار معرفت بشری به دو دوره‌ی بزرگ: ۱- دوره‌ی قبل از علوم تجربی ۲- دوره‌ی بعداز علوم تجربی تقسیم می‌نمایند تاریخ نشان میدهد که چگونه داده‌ها و دانسته‌های بشر، بروضعیت زندگانی او تاثیر گذاشته است و بشر با توجه به ارتقاء و افزایش سطح آگاهی‌های خویش زندگی  او بر روی کره‌ی خاکی تغییرات محسوسی به خود دیده است.

ادامه مطلب...یادداشت-تورکمن‌نیوز- فقر فرهنگی مردم علیرغم تحصیلات بالا و دانشگاهی و رشد سواد قابل انکار نیست و خود را در رفتارهای اجتماعی و روابط عمومی‌ها نشان می‌دهد.

ادامه مطلب...یادداشت‌-تورکمن‌نیوز- مولوی محمدحسین گرگیج خطیب جمعه اهل سنت آزادشهر یکی از روحانیون مشهور و شجاع منطقه و کشور است که مواضع دینی و مذهبی و سیاسی خود را بدون لکنت زبان و پرده‌پوشی و صریح و با صلابت بیان می‌کند. از این لحاظ ایشان شایسته‌ی تقدیر و ستایش هستند.

ادامه مطلب...یادداشت - تورکمن‌نیوز -  هر نظام سیاسی را یک آفت تهدید می‌کند و هر انقلابی را یا محافظه کاری یا تندروی یا ناکارآمدی یا فساد.

ادامه مطلب...یادداشت - تورکمن‌نیوز - اهل سنت ایران به صورت عام و ترکمن‌ها به صورت خاص اصلاح طلب شناخته می‌شوند.

ادامه مطلب...یادداشت - تورکمن‌نیوز - سیاست و قدرت حامیان و طرفداران زیادی دارند که مدعی اند می توانند مشکل جامعه را حل بکنند اما دستشان از قدرت کوتاه است.

ادامه مطلب...یادداشت - تورکمن‌نیوز - بعد ازانتشاریادداشت چند راه برای کاهش شکافهای قومی مذهبی در سایت اولکامیز و ترکمن سسی و ترکمن نیوز و گروههای تلگرامی در فضای مجازی با اعتراضات گسترده خوانندگان روبرو شد مخصوصاً در مورد بند 7 یادداشت که در مورد ازدواجهای برون قومی و برون مذهبی اشاره شده بود.

ادامه مطلب...يادداشت- توركمن‌نيوز:  شکاف‌های قومی و مذهبی،  از همه مهم‌تر شکاف‌های مذهبی (شیعه و سنی) از قدیمی‌ترین، سنتی‌ترین، عمیق‌ترین و فعال‌ترین شکاف‌های کشورهای اسلامی خاورمیانه و ایران است.

ادامه مطلب...یادداشت - تورکمن نیوز - سینما ایران (22 بهمن) یکی از قدیمی ترین و خاطره انگیز ترین مکان های شهر گنبد کاووس است.

ادامه مطلب...یادداشت - تورکمن‌نیوز: دوستی‌ها و رفاقت‌های زیادی میان انسان‌ها وجود دارد. دوستی‌ها به همان مقدار که سود دارد در بعضی مواقع ضررهم دارد، مخصوصاً برای انسان‌های حقیقت طلب.

ادامه مطلب...یادداشت - ترکمن‌نیوز: انتخابات، عرصه سیاست و قدرت در ایران محل تجلی افراد گوناگون است که سبب می شود با هم دیالوگ و گفتگو داشته باشند.

ادامه مطلب...یادداشت-تورکمن‌نیوز- استعدادها امکان ویژه‌ی الطاف خداوندی است که نصیب انسان‌های خاص می‌شود.

ادامه مطلب...یادداشت-تورکمن‌نیوز- عبور از معیار مذهب و قومیت و رسیدن به تفکر مدرن و دموکراتیک و اصلاح طلبانه، کار آسانی نیست.

ادامه مطلب...یادداشت - ترکمن‌نیوز - بحث وحدت و تفرقه درمیان جوامع، درمیان مردم، عام و خاص، از دیر زمان بوده و هنوز هم هست. همیشه هم درهنگام شکست و هزیمت نمایان می شود و خود را نشان می‌دهد.

Daevat Be Hamkari

shams01

دعوت به همکاری

Hamkari Daevat02

Agahi Paziresh

Kashi Vahid Banner01

Esteel Parse2

Irandokht

Berenj Jahed

English Lerner

Type Daneshjoei2

FOLRANCSE asli2

 Amlak istanbul

 

NewsGonbad Log

 

Kanal Telgeram