ادامه مطلب...یادداشت-تورکمن‌نیوز- ایران یکی از کشورهایی است که فساد اداری و اقتصادی آن در سطح بسیاری بالایی قرار دارد. کاریابی برای جوانان بیکار و تحصیل کرده دشواراست. برای استخدام در کارهای دولتی پارتی یا حمایت افراد خاص و ذینفوذ لازم است و گرنه کارها به آسانی پیش نمی‌رود. به ندرت یافت می‌شود کسی بتواند بر اساس لیاقت و توانایی و شایستگی صرف، برای خود کار بیابد.

ادامه مطلب...یادداشت-تورکمن‌نیوز-   انسانها روابط گوناگونی با یکدیگر دارند. از جمله روابط عاطفی و احساسی، کاری، فامیلی، دوستی، نسبی و سببی ،همسایگی ،علمی و امثال آن. اما در این نوشته قصد دارم روابط جنسی را بررسی نمایم که چند نوع هستند. البته این را هم پیشا پیش می دانیم بررسی تخصصی این موضوع بر عهده ی جامعه شناسان یا روان شناسان می باشد که در این رشته تخصص دارند. نوشته ی بنده تنها طرح موضوع خواهد بود برای اطلاع عمومی.

ادامه مطلب...یادداشت-تورکمن‌نیوز- سخنان زیادی درکتاب‌ها و روزنامه‌ها و فضای مجازی یا بیانات افراد در رسانه‌ها وجود دارد که بایکدیگر متفاوت هستند. بعضی‌ها جذاب و برخی خیلی جدی و بعضی‌ دیگر خنده‌دار و بعضی‌ها هم خنثی و بی‌ارزش و بعضی‌ها هم درست یا غلط هستند.

ادامه مطلب...یادداشت-تورکمن‌نیوز- تا‌ آنجا‌که به‌یاد دارم بیش از ربع قرن است که من در این روزنامه و آن نشریه قلم می‌زنم و باز تا‌ جایی‌که به‌ یاد دارم لااقل دربارۀ یک موضوع هر سال دست‌ به‌ قلم شده و هر‌ دفعه هم یادآوری کرده‌ام که من سال پیش هم همین‌ها را گفته بودم و دریغا که باوجود تکرار مکررات ثمری نداشت!

ادامه مطلب...یادداشت - تورکمن‌نیوز - ایران یکی از کشورهایی است که در آن علیرغم جُرم بودن مشروبات الکلی، مصرف و خرید و فروش آن در کشور جریان دارد.

ادامه مطلب...یادداشت-تورکمن‌نیوز- نوشتن و سخنرانی تفاوت‌هایی با هم دارد البته هردوی اینها نیازمند آگاهی‌های پیشین است که با خواندن و شنیدن ودیدن وغور و تفکر بدست می‌آید.

ادامه مطلب...یادداشت-تورکمن‌نیوز- افکار: روحانی: نمی‌دانم چرا بعضی‌ها از نوجوان برجام خوششان نمی‌آید؟ نوزاد برجام چهار ماهه نوجوان شد.

ادامه مطلب...یادداشت-تورکمن‌نیوز- در پاسخ به آچیک: با عرض سلام به دوست بزرگوارم آچیک. شما در یادداشت خودتان مطالب مختلف و خوبی را مطرح کرده‌اید که لازم است به برخی موارد آن توضیح داده شود که جریان از چه قرار است.شما ابتدای یادداشت‌تان را با تناقض شروع کرده‌اید.

ادامه مطلب...یادداشت - تورکمن نیوز -  گنبدكاووس در دهه هاي اخير قطب واليبال ايران بوده و انتظار است مسئولين امر در فدراسيون واليبال با واگذاري ميزباني مسابقات معتبر كه قطعا خواست مردم شهرستان است، به واليبال گنبدكاووس بها دهند.

مرثیه - تورکمن نیوز - ادامه مطلب...به گواهی جان ها از جانبازی می گوییم که حج جان به میقات جانان ببرد، و سر به جانبازی او بداد.

ادامه مطلب...یادداشت - ترکمن‌نیوز - عرصه‌ی سیاست و قدرت در ایران طوری است که همه ی مسئولان حکومتی برای انجام کاری می توانند قول بدهند و در عین حال در صورت عدم تحقق وعده ها از زیر بار مسئولیت شانه خالی کرده آنرا به گردن دیگران بیندازند.

ادامه مطلب...یادداشت-تورکمن‌نیوز- حتما داستان طوطی و بازرگان را به خاطر دارید که در آن طوطی با ترفندی خاص، پیام خود را به وسیله بازرگان به طوطیان هند رساند و جواب مطلوب نظر خود را گرفت.

ادامه مطلب...یادداشت-تورکمن‌نیوز- ایران کشوری است که بیشتر سرمایه‌های آن صرف امور جاری می‌شود یا کارهای دلالی و یا امور ساختمانی بساز و بفروش. ظاهر و سیمای خیلی از شهرها به خاطر ساختمان‌های چند طبقه بسیار زیبا و مدرن و دل‌انگیز به نظر می‌رسد اما از درون مردمان غمگین و مغمومی دارد که شرایط زندگی مناسب در درون این شهرها را احساس نمی‌کنند.

ادامه مطلب...یادداشت - تورکمن نیوز - مشاهده عدم دعوت از بزرگان اهل تسنن در مراسم تحلیف ریاست جمهوری دکتر روحانی برایم بسیار حیرت انگیز بود !

ادامه مطلب...یادداشت - تورکمن نیوز- گاهی اوقات و در برخی موارد در فهم معانی کلمات و جملات دچار مشکل می شویم. خیال می کنیم غیرت و شجاعت یعنی چنگ و دندان نشان دادن.

ادامه مطلب...یادداشت-تورکمن‌نیوز- خبر گم شدن دونوجوان گنبدی حدود ده روز پیش افکاری عمومی را بسیار نگران و ملتهب کرده بود که مبادا اتفاق بدی برای این نوجوانان عزیز افتاده باشد. در نهایت در بهت و حیرت اعلام شد که آن جوانان کشته شده‌اند و جسدشان پیدا شده است.

 

ادامه مطلب...يادداشت- توركمن‌نيوز: به راستی اهل سنت ایران نقش مهمی را در کسب آرا دکتر حسن روحانی در انتخابات اخیر داشت و به راستی می توان اهل سنت را هم پیمان استراتژیک دکتر حسن روحانی دانست.

ادامه مطلب...یادداشت-تورکمن‌نیوز- یکی از مشکلاتی که در جوامع اسلامی وجود دارد مشکل ازدواج و طلاق است. وقوع طلاق را یک امر مزموم و نکوهیده می‌دانند که نباید به آسانی به آن تن داد. البته این حرف زیاد نادرست هم نیست چون طلاق مشکلاتی را برای فرزندان بوجود می‌آورد که در صورت با هم بودن والدین می‌تواند بوجود نیاید.البته با هم بودن به هر قیمت هم خوب نیست .

ادامه مطلب...یادداشت - تورکمن‌نیوز - در قرآن، حدیث، فقه و آرای دانشمندان مسلمان ، نکاتی از جنبه های نظری درباره برابری و نیز مواردی از احکام فقهی ناظر به اندیشه برابری دیده می‌شود.

ادامه مطلب...یادداشت-تورکمن‌نیوز- فراربعضی ازدختران ناراضی برای ازدواج از دیرباز معمول بوده است. چون فرهنگ سنتی به خواسته‌ها و روحیه ظریف و نازک دختران التفاتی نداشته و همیشه و بیشتر اوقات ازدواج به صورت نامناسب و بدون لحاظ شدن نظر دختران تحمیل می‌شده است.

Daevat Be Hamkari

shams01

آخرین خبرها

دعوت به همکاری

Hamkari Daevat02

Agahi Paziresh

banner 01

 

Banner ArzanSara

Banner001

Irandokht

Berenj Jahed

bamdad3

English Lerner

Type Daneshjoei2

 Amlak istanbul

 

NewsGonbad Log

 

Kanal Telgeram