ادامه مطلب...یادداشت - ترکمن‌نیوز: حال که به دوره انتخابات نزدیک شده‌ایم، تحلیل‌ها و گمانه زنی‌های سیاسیون و طیف‌های مختلف چپ و راست و انحرافی و دغدغه‌های جوامع حزبی، قوت گرفته و با نگاه‌های مختلفی از جمله روان شناسی جامعه سیاسی، روان شناسی عوام، انتخابات عقلانی و احساسی، گفتمان و نظریه پردازی و فرضیه‌ها، این انتخابات مورد بحث و گفت و گو قرار می‌گیرد.

ادامه مطلب...یادداشت - ترکمن‌نیوز: گویا این مملکت بی صاحب شده است. هرجا نگاه کنی مشکل وجود دارد آن کسانی که قرار است مشکل را حل نمایند هزینه می‌کنند، ولی مشکل را به صورت کامل برطرف نمی‌کنند و فقط بودجه را هدر می‌دهند.

ادامه مطلب...یادداشت - ترکمن‌نیوز: پس از گذشت سالیان متوالی برای اولین بار بود که رهبر معظم انقلاب در دو سال متوالی تقریبا از یک شعار مشابه برای سال جدید استفاده کردند و این نشان از وجود دغدغه های جدی در زمینه اقتصادی و اشتغال را دارد.

ادامه مطلب...یادداشت-تورکمن‌نیوز: در عصر کنونی بیکاری به یکی از دغدغه‌های اساسی جوامع در سراسر دنیا تبدیل شده است. در واقع این معضل یکی از معضلات اساسی جوامع شهری و روستایی محسوب می‌شود که بی ارتباط با سایر گرفتاری‌ها و معضلات جامعه نیست.

ادامه مطلب...یادداشت - ترکمن‌نیوز: چند روز پیش یک کاروان چند ده نفره از شهر قم و سایرشهرهای ایران از برادران شیعه برای دومین بار به شهر گنبد کاووس تشریف آوردند. بنده و چند نفر از دوستان ترکمن دیگر به دعوت مشترک دوست بزرگوارمان صالح کاهانی و رضا سرایلی به آنجا تشریف آوردیم. اول یک نفر روحانی از آذر بایجان شرقی پیرامون فضیلت برادر و دوستی اقوام و مذاهب صحبت کردند و یک روحانی ازاهالی اصفهان نیز در مورد تندرویهای مذهبی که در اصفهان وجود دارد صحبت کردند و همچنین سایر دوستان فارس و ترکمن هم سخنان کوتاهی پیرامون وحدت برادری صحبت نمودند که بیشتر آرزوهای مقدس آنها بود.

ادامه مطلب...یادداشت - ترکمن‌نیوز:  چرا تا اواخر سال هم باید خبر از مزیت های اقتصادمقاومتی در خبرگزاری ها ببینیم و شاهد گزارش اقدام و عملی فرای نمایشگاه های سالی دوبار لوازم التحریر و پوشاک بسیار بی کیفیت و چند عدد کار جزئی دیگر نباشیم؟

ادامه مطلب...یادداشت - ترکمن‌نیوز: فصل فصل ِ حساب کشی از نهادهای انتخابی و مسئولان اجرایی و سکانداران شهری است آیا به وعده هایشان عمل کرده اند یا نه؟ البته برای نقد و ارزیابی به سراغ شعارها و وعده های داده شده رفت که چه گفته اند و چه کرده اند و چه نمره ای می شود به آنها داد.

ادامه مطلب...یادداشت - تورکمن‌نیوز:  تا هویت گنبدی شکل نگیرد انسجامی ساخته نمی شود. تا درد مشترکی نباشد جمعی ساخته نمی شود. منافع را باید برای عموم مردم دید و معرفی کرد هرچند نان برخی آجر می‌شود!

ادامه مطلب...یادداشت - تورکمن‌نیوز: یکی از آتش‌نشانان و همشهریان دلسوز از احداث پارک جدید بدلجه در انتهای خیام شمالی انتقاد و پیشنهاداتی جالب ارائه کرده است که در ادامه مطلب نظرتان را به آن جلب می‌کنم.

ادامه مطلب...یادداشت - تورکمن‌نیوز: بدون تردید شهرداری ها را می توان از جمله نهاد هایی دانست که در جلب رضایت عمومی مردم از امکانات و زیرساخت‏های شهری جامعه نقش بسزایی دارند و در یک کلام می‏توان گفت برآیند بسیاری از خدمات دولتی و تلاش های نهاد های مختلف در راستای رفاه و آسایش مردم، در خدمات شهرداری‏ها جلوه پیدا می‏کنند.

ادامه مطلب...یادداشت - تورکمن‌نیوز: امروزه در فضای سیستم های اجتماعی نوین و موضوعات مردم شناسی اقوام و ملل مختلف در منطقه و کشور یکی از راه‌های مؤثر در ارتقای سطح ارتباطی و تولید محتوا با محوریت شناساندن فرهنگ و تمدن اقوام را می توان استفاده از ظرفیت های فضای  مجازی و صفحه های شخصی افراد دانست و آن را فرصتی برای شناساندن و گسترش این فرهنگ ها برشمرد و در این راستا بیان دیدگاه‌های مختلف در فضای مجازی امکان تبادل آرا، را به وجود می‌آورد ودر این میان بیان فرهنگ ها و سنت های اقوام می تواند نقش مهمی در تبادل این افکار و بیان اطلاعات  مختلف را داشته باشد.

ادامه مطلب...یادداشت - تورکمن نیوز: یکی از تحولات منفی که چند دهه اخیر در روستاها رخ داد، به موازات آبادانی و پیشرفت روستاها سطح تولیدات ازجمله قالی بافی، نوغان داری (پرورش کرم ابریشم)، دامپروری و پرورش طیور (مرغ محلی) و سایر تولیدات خانگی با کاهش چشم گیری مواجه شد.

ادامه مطلب...به مناسبت انتخابات خانه های مطبوعات در 14 اسفند 
یادداشت - تورکمن‌نیوز: رسانه عبارت است از وسیله انتقال پیام، معلومات و اطلاعات به توده های مردم و در حقیقت مطبوعات در جهت آگاهی افکار عمومی نقش اساسی را ایفا می نمایند. به قول یکی از صاحبنظران پیشرفت و تکامل در یک جامعه از مسیر تکامل مطبوعات معلوم می شود و مطبوعات وسیله گفت و شنود توده هاست.

ادامه مطلب...یادداشت – تورکمن‌نیوز:  مخدومقلی فراغی با شعرهای زیبا، جذاب، پرمعنی و وزین خود با دین و مذهب و فرهنگ و هویت ترکمن‌ها عجین شده است.

ادامه مطلب...یادداشت-تورکمن‌نیوز:  روزنامه همشهری ویژه گلستان در گزارشی به قلم فاطمه میرزایی به موضوع سرمای هوا و لزوم جلوگیری از آسیب رساندن به پرنده‌های جنگلی استان پرداخت.

ادامه مطلب...یادداشت - تورکمن‌نیوز: به کدامین وظیفه به جهنمی پا می گذارند که نمی دانند برگشتی دارد یه نه ؟ به کدامین قانون نانوشته به یاری امید هایی می روند که فاصله ای با خاکستر شدن ندارند؟ و به كدامین  امید آرمان های خود را پیشکش زبانه های آتش می‌کنند؟

ادامه مطلب...يادداشت‌ها- توركمن‌نيوز:  از هر کجا شروع کنم همه‌اش درد است  و فقر وآرزو‌هایی که تمامی ندارد! می‌گوید مشکل من این بود که کسی راه زندگی را یادم نداد، وگرنه الان در این حال و روز نبودم و. . .

ادامه مطلب...یادداشت - تورکمن‌نیوز: شاید تهران شهری زیبا باشد و ساختمان های آسمان خراش و سازه‌های بلند بالای آن چهره ای مدرن از پایتخت ایران را به رخ بینندگان آن القا کند.

ادامه مطلب...یادداشت - تورکمن‌نیوز: دکتر صدیق در حضور جمع نویسندگان، شاعران ترکمن‌ میراث در پائیز 1395 فرمودند که دانشگاه‌های آذربایجان نسبت به اخذ دانشجو جهت تحصیل در بخش زبان و ادبیات ترکی آذربایجانی به تعداد چهل نفر اقدام نموده‌اند.

ادامه مطلب...گزارش ویژه - تورکمن‌نیوز: بدون شک آتش‌سوزی یکی از مؤلفه‌های مهم بحران در شهرستان‌ها است و اهتمام به این موضوع مهم یکی از وظایف اصلی مدیریت ستاد بحران است.

Daevat Be Hamkari

آخرین اخبار

دعوت به همکاری

Hamkari Daevat02

Agahi Paziresh

Kashi Vahid Banner01

Esteel Parse2

Banner02

Berenj Jahed

Banner001

English Lerner

Type Daneshjoei2

FOLRANCSE asli2

 Amlak istanbul

 

NewsGonbad Log

 

Kanal Telgeram