ادامه مطلب...یادداشت-تورکمن‌نیوز-  آتش بدون دود: طایفه گرایی میان ترکمن ها

ادامه مطلب...یادداشت-تورکمن‌نیوز- حقیقتاً «انتخابات» را باید گل سر سبد و شاه بیت مناسبت‌های اجتماعی و نماد دموکراسی و مردم سالاری در جامعه نامید. اولی الالباب و اولی الابصار جامعه معتقدند مزایا و برکات این رویداد اجتماعی بی‌شباهت به فضای حوزه سرزمینی «اتوپیای افلاطون» و «آرمان شهر سعدی» نیست و این ایام در شمار عمر آدمی به حساب نمی‌آیند!

ادامه مطلب...یادداشت-تورکمن‌نیوز- نمی‌دانم در ترکمن صحرا یا در میان ترکمن‌ها چند نفر اسمایل آخوند داریم.آنطور که با پرس و جو از دوستان مشخص شد حداقل سه نفر نام اسمایل آخوند را بر روی خود دارند. اما این اسمایل آخوند که بر علیه موسیقی و روشنفکران مطلب می‌نویسد و گویا کانال تلگرامی هم برای خود دارد متعلق به منطقه گنبد نمی‌باشد.

ادامه مطلب...یادداشت - ترکمن‌نیوز: اینها را می‌گفت و مدام اشک می‌ریخت؛ بای ذنب قتلت.

ادامه مطلب...یادداشت - ترکمن‌نیوز: روس‌ها ضرب المثل جالبی دارند که می‌گوید اگر در بیست سالگی چپ نباشی ممکن است دیوانه باشی اما اگر در سی سالگی هنوز چپ باشی قطعا دیوانه‌ای!!!

ادامه مطلب...یادداشت - ترکمن‌نیوز: شاید اصلاح طلبان با اگر و اما این دوره از انتخابات را با پیروزی حسن روحانی پشت سر بگذارند و با پیروزی نامزد مورد وثوق خود در مقابل اصولگرایان قدرت نمایی کنند اما قطع به یقین با هشت سال دوره ریاست جمهوری حسن روحانی شرایط برای اصلاح طلبان به هیچ وجه به قبل باز نخواهد گشت.

ادامه مطلب...یادداشت - ترکمن‌نیوز: با نزدیک شدن به حماسه  حضورملی به نام انتخابات ریاست جمهوری و شورای اسلامی شهر و روستا  در 29 اردیبهشت ماه سال 93، رسانه‌های جمعی نقش مهمی در افزایش مشارکت مردم  در این دو رویداد مهم سیاسی کشور دارند.

ادامه مطلب...یادداشت - ترکمن‌نیوز: صبح که از خواب بیدار شدم، طبق معمول تلویزیون را روشن کردم. استاد شجریان با چند نفر از دوستان خنیاگر در حال بداهه نوازی و اجرای تصنیف «ای شادی آزادی» بودند و آلات و ادوات موسیقی هم بدون محدویت و سانسور نمایش داده می‌شدند.

ادامه مطلب...بردگی خبری با خلق واژه‌های غیر واقعی و مزدوری

یادداشت - ترکمن‌نیوز: در بمباران خبری و اطلاعاتی دنیای امروز میان انبوهی رسانه‌ها و نشریات گوناگون آنچه بیش از پیش دست نیافتنی‌تر و کمیاب‌تر می‌گردد دسترسی به اخبار و اطلاعات غیر جهت‌دار و خالص است.

ادامه مطلب...یادداشت - ترکمن‌نیوز: بعد از گذشت ۳۹ سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی  ضررورت نیاز به بازنگری در حوزه مناطق مرزی بیش از گذشته ضروری و لازم می‌باشد.

ادامه مطلب...یادداشت - ترکمن‌نیوز - مطابق با ابلاغ شورای عالی اداری مصوب ۱۳۷۷ استانداران در قلمرو ماموریت خویش به عنوان نماینده عالی دولت، مسئولیت اجرای سیاست‌های عمومی کشور در ارتباط با وزارتخانه‌ها ٬موسسات و شرکت‌های دولتی و سایر دستگاه‌هایی که به نحوی از بودجه عمومی استفاده می‌کنند بر عهده دارد.

ادامه مطلب...یادداشت‌ها -تورکمن‌نیوز- دولت یازدهم در نزدیک به 4 سال عمر خود اهتمام ویژه‌ای به حقوق شهروندی و توجه به اقوام و اهل سنت داشته است. دولت علاوه بر وفای به عهد خویش نسبت به تبیین و انتشار و پیگیری حقوق شهروندی با وجود تنگناهای فراوان، اقداماتی را در جهت حمایت از اهل سنت و قومیت‌ها دنبال کرده است.

ادامه مطلب...یادداشت – ترکمن‌نیوز:  گاهی اوقات به نظر می‌رسد ثروت و دارایی به مال و ملک و پول نیست که به دل است. بعضی وقتها برای ساختن مدرسه‌ای یا راهی یا پلی و کار خیر دیگری، دستمان را به سوی دیگران دراز می‌کنیم. اما به جای اینکه پول از ثروتمندان تامین شود از فقرا و آدمهای متوسط  بهتر و بیشتر تامین می‌شود.

ادامه مطلب...یادداشت – ترکمن‌نیوز: انتخابات محلی مانند شوراها و سراسری مانند ریاست جمهوری بزنگاه‌هایی هستند که ماهیت افراد را بر ملا می‌کنند.

ادامه مطلب...یادداشت - ترکمن‌نیوز: روزی از سر حادثه بر سر پل قدیمی آق قلا بودیم و انگاری که میان هوا و میان زمین بودیم و پل قدیمی آق قلا را در مرز نابودی دیدیم و بود و نابود فرهنگ را به دست پل بسپردیم و میراث فرهنگی را به دست خدا بسپردیم.

ادامه مطلب...یادداشت - ترکمن‌نیوز: ‌در جهان پرشتاب و گذارای امروز بسیاری از واژه ها و ساختارها، در حال رنگ باختن و حتی نابودی هستند.

ادامه مطلب...یادداشت - ترکمن‌نیوز: امروزه به مدد تکنولوژی و فضای مجازی سرک کشیدن به شهرهای مدرن و پیشرفته دنیا  و بررسی مدیریت نوین شهری، کاری آسان و سهل شده است.

ادامه مطلب...یادداشت - ترکمن‌نیوز: گویا جامعه شناسان نیازهای انسان را به چند مرحله تقسم کرده‌اند.

ادامه مطلب...چرا صدا و سیما  از محل اسکان کارمندان سایر نهادها و ادارات گزارش منتشر نمی کند؟!
یادداشت - ترکمن‌نیوز: با وجود مزایای بی شمار سفر و نقش آن در تخلیه هیجانات و اضطراب دنیای حاضر، گاهی اوقات چالش های موجود در جامعه مانع از تحقق اهداف سفر می شود.

ادامه مطلب...یادداشت - ترکمن نیوز: شهر پایگاه اصلی تمدن انسانی و تبلور ذهنی و تکنولوژیک بشر است که انسان آن را برای امنیت، آسایش و رفاه خود بنا نهاده است و تأثیری دائمی و فرآگیر بر زندگی وی داشته و خواهد داشت از سوی دیگر شهر، فقط یک سکونت‌گاه نیست بلکه «آبادی» است که روح اجتماع را متبلور کرده و از آن هویت می‌گیرد.

Daevat Be Hamkari

دعوت به همکاری

Hamkari Daevat02

Agahi Paziresh

Kashi Vahid Banner01

Esteel Parse2

Banner02

Berenj Jahed

Banner001

English Lerner

Type Daneshjoei2

FOLRANCSE asli2

 Amlak istanbul

 

NewsGonbad Log

 

Kanal Telgeram