ادامه مطلب...اخبار محیط زیست-تورکمن‌نیوز- یک دوستدار محیط زیست در گلستان پس از تلاشی هفت ساله دوباره توانست کوچکترین روباه جهان را رویت کند.

ادامه مطلب...اخبار محیط زیست- تورکمن نیوز: دوستداران و حامیان محیط زیست در یک سال اخیر 95 قطعه انواع پرنده مصدوم یا بیمار از گونه های آبزی، کنار آبزی و شکاری را به محیط زیست غرب گلستان تحویل داده تا تیمارداری شوند.

ادامه مطلب...اخبار محيط زيست-تورکمن​نيوز- مجموع ظرفیت آب تنظیمی سدها در دولت یازدهم از طریق ساخت، بهره برداری و آبگیری از سدها در مناطق مرزی و غیرمرزی به 36 هزار و 212 میلیون مترمکعب در سال 1395 رسید که نسبت به سال 1391 چهار هزار و 816 میلیون مترمکعب افزایش نشان می​دهد.

ادامه مطلب...اخبار محیط زیست-تورکمن‌نیوز- سازمان حفاظت محیط زیست خبر منتشر شده از سوی برخی رسانه‌ها مبنی بر واگذاری جزیره آشوراده را تکذیب کرد.

ادامه مطلب...اخبار محیط زیست-تورکمن‌نیوز- معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست با تاکید بر رسیدگی به وضعیت خلیج گرگان، گفت: براساس مطالعات صورت گرفته باید عملیات اجرایی لایروبی خلیج گرگان با شتاب بیشتری آغاز شود.

ادامه مطلب...اخبار محیط زیست-تورکمن‌نیوز- ایران تا سال 2030 متعهد به کاهش مشروط 12 درصدی گازهای گلخانه‌ای شده است، در غیر این صورت مشمول برنامه جریمه‌ای کربن خواهد شد که به گفته محققان زنگ خطر اجرای این برنامه برای ایران به صدا درآمده است؛ از این رو حرکت به سمت ساخت ساختمان‌های سبز می‌تواند کشور را به سمت سیاست‌های کم کربن هدایت کند.

ادامه مطلب...اخبار محیط زیست-تورکمن‌نیوز- رییس دادگستری کل استان گلستان وضعیت خلیج گرگان را اسفناک توصیف کرد و گفت: خلیج گرگان در حال خشک شدن کامل بوده و هیچ مراوده آبی بین خلیج با دریای خزر از طریق کانال خزینی صورت نمی‌گیرد.

ادامه مطلب...اخبار محیط زیست-تورکمن‌نیوز- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان با اشاره به شناسایی بیش از ۹۶ حوزه سیل‌خیز در استان، گفت: یک میلیون و ۵۰۰ هکتار در استان گلستان نیازمند ایجاد طرح آبخیزداری است که تاکنون تنها ۷۵۰ هکتار آن انجام شده است.

ادامه مطلب...اخبار محیط زیست-تورکمن‌نیوز- مدیرکل حفاظت از محیط زیست خراسان شمالی گفت: وحوش برخی مناطق حفاظت شده این استان واقع در شمال شرق کشور با تانکرهای آبرسانی سیار انجام می‌شود.

ادامه مطلب...اخبار محیط زیست-تورکمن‌نیوز- رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان گالیکش گفت: مامورین یگان حفاظت این اداره حین گشت‌زنی مقدار 582 کیلو زغال چوب کشف و ضبط کردند.

ادامه مطلب...اخبار محیط زیست-تورکمن‌نیوز- تشکیل کمیته ملی احیای حریق، رفع تصرفات از مناطق چهارگانه محیط زیست، حذف حیات وحش از سیرک، احیای تالاب هورالعظیم و دریاچه ارومیه، از جمله اقدامات سازمان حفاظت محیط زیست در حوزه محیط زیست طبیعی طی چهار سال گذشته است.

ادامه مطلب...اخبار محیط زیست-تورکمن‌نیوز- معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست با تشریح برنامه‌های روز جهانی دریای خزر در استان‌های ساحلی شمال کشور،گفت: امسال نیز برنامه‌های متنوعی برای آشنایی ساکنان بومی دریای خزر با محیط زیست این دریا، فرهنگسازی وایجاد حس مشارکت مردمی ، استفاده درست از دریا و ارتقاء دانش جوامع محلی و مسئولان در سه استان ساحلی برگزار می‌شود.

ادامه مطلب...اخبار محیط زیست-تورکمن‌نیوز- با بارش‌های رگباری حدود یک میلیون متر مکعب به مخازن آبی گلستان وارد شد.

ادامه مطلب...اخبار محیط زیست-تورکمن‌نیوز- فرماندار کردکوی گفت : آتش‌سوزی حادث شده در مناطق جنگلی این شهرستان با حضور به موقع نیروهای مردمی و ارگان‌های متولی در کوتاه‌ترین زمان ممکن مهار شد.

ادامه مطلب...اخبار محیط زیست-تورکمن‌نیوز- حفاری سومین کانال برداشت آب از تالاب گمیشان به منظور تامین آب طرح توسعه ۲۰۰۰ هکتاری در سایت پرورش میگوی گمیشان که بدون اخذ مجوز از سازمان حفاظت محیط زیست آغاز شده، تهدیدی جدی نه تنها برای تالاب گمیشان بلکه برای کل کشور قلمداد می‌شود.

ادامه مطلب...اخبار محیط زیست-تورکمن‌نیوز- رئیس دادگستری کل گلستان از رسانه‌ها و سازمان‌های مردم نهاد خواست برای ایجاد حساسیت بیشتر در جامعه و جلب کمک‌های ملی و بین‌المللی به منظور نجات خلیج گرگان، تلاش روز افزون و مضاعفی به خرج دهند.

ادامه مطلب...اخبار محیط زیست-تورکمن‌نیوز- فرماندار بندرترکمن گفت: سال گذشته برای رفع مشکلات در خلیج گرگان 5 میلیارد تومان اعتبار مصوب شد که تاکنون این بودجه محقق نشده است.

ادامه مطلب...اخبار محیط زیست-تورکمن‌نیوز- معاون محیط زیست طبیعی گلستان علت بوی تعفن دریای بندرگز را پسروی و ورود فاضلاب شهری به دریای خزر در سال‎های گذشته بیان کرد.

ادامه مطلب...اخبار محیط زیست-تورکمن‌نیوز- با وجود خشکسالی و کمبود منابع آبی در گنبدکاووس به عنوان بزرگترین شهرستان استان گلستان که با یک چهارم مساحت استان در شرق آن واقع است، رویکرد مردم منطقه در مصرف آب، بیانگر جدی گرفته نشدن هشدارهای متولیان امور آب نسبت به تنش و بحران آبی پیش رو در این منطقه است.

ادامه مطلب...اخبار محیط زیست-تورکمن‌نیوز- پسروی آب خزر حیات خلیج گرگان درحوزه آبی استان گلستان را این روزها بیشتر ازهمیشه به خطر انداخته است، تنها خلیج ایرانی خزر برای اینکه همچنان مامن و زیستگاه پرندگان مهاجر و بومی و محل تخم‌ریزی ماهیان خاویاری باشد، منتظرسرریز آب رود ولگا در روسیه و طرح‌های ضربتی نجات است.

Daevat Be Hamkari

shams01

آخرین خبرها

دعوت به همکاری

Hamkari Daevat02

Agahi Paziresh

banner 01

 

Banner ArzanSara

Banner001

Irandokht

Berenj Jahed

bamdad3

English Lerner

Type Daneshjoei2

 Amlak istanbul

 

NewsGonbad Log

 

Kanal Telgeram