ادامه مطلب...اخبار محیط زیست - ترکمن‌نیوز: روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست گلستان از درگیری محیط بانان پارک ملی گلستان با شکارچیان غیر مجاز خبرداد.

ادامه مطلب...اخبار محیط زیست - ترکمن‌نیوز: 2 توله خرس قهوه ای که یک چوپان ناآگاهانه آنها را از مادرشان جدا کرده بود؛ توسط محیط بانان به دامن طبیعت جنگل گلستان بازگردانده شدند.

ادامه مطلب...اخبار محیط زیست-تورکمن‌نیوز:  مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان با استقبال از پویش 'نه به زباله' گفت: با شروع سفرهای نوروزی مشکل تولید و انباشت زباله‌ها در این استان شمالی بیشتر می‌شود که جا دارد طبیعت دوستان برای کاهش این آسیب به دستگاه‌های مسوول کمک کنند.

ادامه مطلب...اخبار محیط زیست-تورکمن‌نیوز:  رئیس اداره حفاظت محیط زیست بندرترکمن از رهاسازی یک قلاده گورکن که توسط روستانشینان علاقه مند به حیات وحش به مامورین محیط زیست تحویل شده بود ،در زیستگاه های طبیعی این شهرستان خبر داد.

خاورمیانه می‌تواند صددرصد برق خود را از انرژی‌های تجدیدپذیر تأمین کند

ادامه مطلب...اخبار محیط زیست-تورکمن‌نیوز:  تحقیقات دانشگاه لاپرنتا فنلاند نشان می‌دهد که کشورهای خاورمیانه و ایران می توانند تا سال 2030 همه برق خود را از انرژی‌های تجدیدپذیر مثل انرژی خورشید و انرژی باد تامین کنند.

ادامه مطلب...اخبار محیط زیست-تورکمن‌نیوز: مدیرکل شیلات گلستان با تاکید برلزوم اجرای طرح پرورش ماهی درقفس به عنوان راهکار کاهش بیکاری، گفت: سازمان محط زیست در کنار مسئولیت های خود به مباحث اشتغال شهروندان استان با توجه به نرخ بیکاری بالا بویژه در شهرهای ساحلی توجه داشته و در صدور مجوزها شتاب کند.

ادامه مطلب...اخبار محیط زیست-تورکمن‌نیوز: مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان گفت: دست‌اندازی به منابع‌طبیعی هجوم ریزگردها و بیابان‌زایی را سرعت می‌بخشد.

ادامه مطلب...محیط زیست-تورکمن‌نیوز: رئیس اداره حفاظت محیط‌ زیست بندرترکمن و گمیشان گفت: علاقه‌مند حیات‌وحش یک طاقه قرقاول مصدوم را تحویل محیط‌بانان یگان حفاظت محیط‌ زیست غرب گلستان داد تا تیمارداری شود.

ادامه مطلب...اخبار محیط زیست-تورکمن‌نیوز:  مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان گفت که تخریب جنگل در این استان به معنای کمّی ناچیز بوده ، اما تخریب کیفی با توجه به مشکل خشکسالی و حضور دام در بخشی از عرصه های جنگلی وجود دارد.

ادامه مطلب...اخبار محیط زیست-تورکمن‌نیوز: مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان با بیان اینکه بیش از ۵۱ هزار هکتار جنگل مخروبه در استان گلستان وجود دارد، گفت: جنگل‌کاری در استان گلستان باید تبدیل به یک فرهنگ شود.

ادامه مطلب...اخبار محیط زیست-تورکمن‌نیوز: عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق(ع) با اشاره به اینکه جنگل‎های هیرکانی در شمال کشور باید حفظ شود گفت: نباید بگذاریم که استان گلستان خوزستان شود و اگر به حوزه محیط‎زیست توجه نکینم این مهم اتفاق خواهد افتاد.

ادامه مطلب...اخبار محیط زیست-تورکمن‌نیوز: فرمانده یگان حفاظت شیلات گلستان گفت: نیروهای یگان حفاظت شیلات گلستان صیادان غیرمجاز را در دریای خزر در استان دستگیر کردند.

ادامه مطلب...اخبار محیط زیست-تورکمن‌نیوز: خلیج گرگان تنها خلیج دریای خزر در محدوده جغرافیایی ایران با برخورداری از سابقه طولانی در مناسبات سیاسی دوره‌های گوناگون تاریخی، طی سال‌های اخیر به دلیل پسروی زیاد آب و ناتوانی در اجرای طرح‌های مناسب و کارشناسی، فاصله چندانی با خشکی کامل ندارد.

ادامه مطلب...اخبار محیط زیست گلستان - تورکمن‌نیوز: رئیس اداره حفاظت محیط زیست گمیشان و بندرترکمن از کشف 25 رشته دام هوایی در مناطق باتلاقی حاشیه تالاب بین المللی گُمیشان در شمال غرب گلستان خبر داد و گفت: شکارچیان غیرمجاز با استفاده ازاین دام ها اقدام به زنده گیری گروهی و جرگه ای پرندگان باارزش می کنند.

ادامه مطلب...اخبار محیط زیست-تورکمن‌نیوز: رئیس اداره جنگلکاری، پارک‌ها و ذخیره‌گاه جنگلی گلستان از توزیع 700هزار اصله نهال در استان خبر داد و گفت: کار توزیع این نهال‌ها از آذر ماه آغاز و تا پایان سال ادامه دارد.

ادامه مطلب...اخبار محیط زیست-تورکمن‌نیوز: رئیس اداره آموزش ، ترویج و مشارکت های مردمی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان گفت: به همت این اداره کل ۴ هزار همیار طبیعت در استان وجود دارد که این میزان تا پایان سال ۹۵ به ۷ هزار همیار طبیعت می‌رسد.

ادامه مطلب...اخبار محیط زیست-تورکمن‌نیوز: رئیس کل دادگستری ‌گلستان با بیان اینکه پرونده‎ای درباره تله‎کابین نهارخوران در دادگستری استان تشکیل نشده است، گفت: در حال حاضر به ما ارتباط پیدا نمی‎کند و نمی‎توانیم به این سمت برویم.

ادامه مطلب...اخبار محیط زیست-تورکمن‌نیوز: رئیس منابع طبیعی شهرستان مراوه‌تپه گفت: در سال جاری ۳۲ فقره آتش‌سوزی به مساحت ۴۴۷ هزار و ۵۴۷ مترمربع در اراضی جنگلی شهرستان مراوه‌تپه رخ داده است.

ادامه مطلب...اخبار محیط زیست-تورکمن‌نیوز: رئیس پارک ملی گلستان اعلام کرد: برای جلوگیری از ائتلاف حیات وحش این پارک و به دنبال بارش برف سنگین در منطقه، تعلیف حیات وحش این پارک به ویژه آهوها در محل زیستگاه این حیوانات در روز شنبه انجام شد.

ادامه مطلب...اخبار محیط زیست-تورکمن‌نیوز: نمایشگاه تنوع‌زیستی حیات وحش در محل بوستان چاله باغ شهرستان گرگان آغاز بکار کرده و تا 23 اسفند آماده بازدید دوستداران محیط‌زیست از گونه‌های جانوری و پرندگان کمیاب است.

Daevat Be Hamkari

آخرین اخبار

دعوت به همکاری

Hamkari Daevat02

Agahi Paziresh

Kashi Vahid Banner01

Esteel Parse2

Banner02

Berenj Jahed

Banner001

English Lerner

Type Daneshjoei2

FOLRANCSE asli2

 Amlak istanbul

 

NewsGonbad Log

 

Kanal Telgeram