ادامه مطلب...اخبار محیط زیست-تورکمن‌نیوز- مسئول روابط عمومی اداره حفاظت محیط زیست گرگان اعلام کرد: کار سرشماری بهاره حیات وحش در زیستگاه‌های تحت مدیریت این شهرستان از سوی محیطبانان و همیاران محیط زیست از امروز دوشنبه به مدت پنج روز آغاز شد.

ادامه مطلب...اخبار محیط زیست-تورکمن‌نیوز- معاون محیط طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست گلستان گفت: بهار فصل زادآوری حیات وحش بوده و هم استانی‌ها در صورت مشاهده نوزادان حیوانات در طبیعت از برداشتن و انتقال آنها خوداری و محل را ترک کنند.

ادامه مطلب...اخبار محیط زیست-تورکمن‌نیوز- اثرات زیست محیطی ساخت سد قره‌چای در حوزه شهرستان رامیان واقع در شرق گلستان با حضور هیات‌های کارشناسی و نمایندگان وزارت نیرو، سازمان حفاظت محیط زیست و سازمان برنامه بودجه کشور مورد بررسی قرار گرفت.

ادامه مطلب...اخبار محیط زیست-تورکمن نیوز- رئیس اداره حفاظت محیط زیست بندرترکمن و گمیشان گفت: دوستداران پرندگان، یک قطعه بوتیمار مصدوم را به محیط زیست غرب استان گلستان تحویل دادند.

ادامه مطلب...اخبار محیط زیست-تورکمن‌نیوز- رئیس اداره حفاظت محیط زیست بندرترکمن و گمیشان گفت: یک پرنده شکاری از نوع سارگپه پس از دو هفته تیمارداری و مداوا و کسب توانایی پرواز در حاشیه تالاب بین‌المللی گمیشان در غرب استان گلستان رها شد.

ادامه مطلب...اخبار محیط زیست- تورکمن نیوز: رئیس سازمان جهاد کشاورزی گلستان گفت: سطح اراضی شیب دار گلستان باید درختکاری شود.

ادامه مطلب...اخبار محیط زیست-تورکمن‌نیوز- مسئول بخش امداد و نجات پروژه حفاظت از فک خزری در ایران از تبدیل‌شدن شکارچیان به ناجیان تنها پستاندار خزر و نقش بستن تصویر فک‌ها بر قالیچه زنان ترکمن خبر داد.

ادامه مطلب...اخبار محیط زیست-تورکمن‌نیوز- معاونت اجتماعی انتظامی آق‌قلا از کشف محموله قاچاق 22 تنی چوب درختان جنگلی از نوع انجیلی در این شهرستان واقع در استان گلستان خبر داد و گفت: در این پیوند یک نفر دستگیر و یک دستگاه کشنده حامل این چوب‌ها توقیف شد.

ادامه مطلب...اخبار محیط زیست-تورکمن‌نیوز: در حالیکه کشور ما با فرسایش خاک و نابودی این ماده مهم و حیاتی دست و پنجه نرم می‌کند،شیخ نشین‌های عرب برای به دست آوردن سود کلان، از خاک ایران در ساخت جزیره استفاده می‌کنند.

ادامه مطلب...اخبار محیط زیست-تورکمن‌نیوز: امروز جامعه جهانی به این نکته رسیده که تامین هیزم و بحث تفرجی و گردشگری تنها کارکرد جنگل‌ها نیست بلکه جنگل یک رکن اساسی در چرخه آب، حفظ خاک و تولید اکسیژن به شمار می‌رود؛ به عبارت دیگر بستر حیات بشر و محیط زیست متکی بر بقای جنگل است.

ادامه مطلب...اخبار محیط زیست - ترکمن‌نیوز:‌   مدیرکل دفتر موزه‌های تاریخ طبیعی و ذخایر ژنتیکی سازمان حفاظت محیط زیست ضمن اشاره به خطرات ماهی قرمز برای زیستگاه های طبیعی کشور اظهار کرد: شهروندان می‌توانند ماهی‌های قرمز خود را در فضاهای آبی محدود در پارک‌ها رها کنند.

ادامه مطلب...اخبار محیط زیست - ترکمن‌نیوز: روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست گلستان از درگیری محیط بانان پارک ملی گلستان با شکارچیان غیر مجاز خبرداد.

ادامه مطلب...اخبار محیط زیست - ترکمن‌نیوز: 2 توله خرس قهوه ای که یک چوپان ناآگاهانه آنها را از مادرشان جدا کرده بود؛ توسط محیط بانان به دامن طبیعت جنگل گلستان بازگردانده شدند.

ادامه مطلب...اخبار محیط زیست-تورکمن‌نیوز:  مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان با استقبال از پویش 'نه به زباله' گفت: با شروع سفرهای نوروزی مشکل تولید و انباشت زباله‌ها در این استان شمالی بیشتر می‌شود که جا دارد طبیعت دوستان برای کاهش این آسیب به دستگاه‌های مسوول کمک کنند.

ادامه مطلب...اخبار محیط زیست-تورکمن‌نیوز:  رئیس اداره حفاظت محیط زیست بندرترکمن از رهاسازی یک قلاده گورکن که توسط روستانشینان علاقه مند به حیات وحش به مامورین محیط زیست تحویل شده بود ،در زیستگاه های طبیعی این شهرستان خبر داد.

خاورمیانه می‌تواند صددرصد برق خود را از انرژی‌های تجدیدپذیر تأمین کند

ادامه مطلب...اخبار محیط زیست-تورکمن‌نیوز:  تحقیقات دانشگاه لاپرنتا فنلاند نشان می‌دهد که کشورهای خاورمیانه و ایران می توانند تا سال 2030 همه برق خود را از انرژی‌های تجدیدپذیر مثل انرژی خورشید و انرژی باد تامین کنند.

ادامه مطلب...اخبار محیط زیست-تورکمن‌نیوز: مدیرکل شیلات گلستان با تاکید برلزوم اجرای طرح پرورش ماهی درقفس به عنوان راهکار کاهش بیکاری، گفت: سازمان محط زیست در کنار مسئولیت های خود به مباحث اشتغال شهروندان استان با توجه به نرخ بیکاری بالا بویژه در شهرهای ساحلی توجه داشته و در صدور مجوزها شتاب کند.

ادامه مطلب...اخبار محیط زیست-تورکمن‌نیوز: مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان گفت: دست‌اندازی به منابع‌طبیعی هجوم ریزگردها و بیابان‌زایی را سرعت می‌بخشد.

ادامه مطلب...محیط زیست-تورکمن‌نیوز: رئیس اداره حفاظت محیط‌ زیست بندرترکمن و گمیشان گفت: علاقه‌مند حیات‌وحش یک طاقه قرقاول مصدوم را تحویل محیط‌بانان یگان حفاظت محیط‌ زیست غرب گلستان داد تا تیمارداری شود.

ادامه مطلب...اخبار محیط زیست-تورکمن‌نیوز:  مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان گفت که تخریب جنگل در این استان به معنای کمّی ناچیز بوده ، اما تخریب کیفی با توجه به مشکل خشکسالی و حضور دام در بخشی از عرصه های جنگلی وجود دارد.

Daevat Be Hamkari

دعوت به همکاری

Hamkari Daevat02

Agahi Paziresh

Kashi Vahid Banner01

Esteel Parse2

Banner02

Berenj Jahed

Banner001

English Lerner

Type Daneshjoei2

FOLRANCSE asli2

 Amlak istanbul

 

NewsGonbad Log

 

Kanal Telgeram