ادامه مطلب...اخبار محیط زیست-تورکمن‌نیوز- در حاشیه فاش‌شدن اسنادی که حکایت از ورود پساب کارخانه کانسار خزر، حاوی اسید و عناصر پرتوزا به تالاب اینچه دارد، سخنگوی سازمان انرژی اتمی در برنامه پیک بامدادی رادیو ایران خبر از تذکرات پیشین مرکز ایمنی هسته‌ای کشور به این کارخانه تولید ید داد.

ادامه مطلب...اخبار محیط زیست- تورکمن‌نیوز: رییس دادگستری کل گلستان گفت که با رای قضات گلستانی 654هکتار از زمین های جنگلی استان به ارزش میلیارد ها تومان سال گذشته از متجاوزان پس گرفته شد و به بیت المال بازگشت.

ادامه مطلب...اخبار محيط زيست- توركمن‌نيوز:‌مدیرکل محیط زیست استان گلستان که اخیرا در پرونده مرگ پلنگ هیرکان به پنهان‌کاری متهم شده بود برکنار شد.

ادامه مطلب...اخبار محیط زیست- تورکمن‌نیوز: موضوع خشکی خلیج گرگان و باز زنده‌سازی آن مدتی است بحث روز محافل و انجمن‌های محیط ‌زیستی است. گاهی از گوشه و کناری اعضای تشکلی پلاکارد به دست با شعار' خلیج باید زنده شود' یا 'آب را به خلیج مرده بازگردانید'، تجمع می‌کنند، صدایشان را به گوش مسئولان مربوطه می‌رسانند.

ادامه مطلب...اخبار محیط  زیست-تورکمن‌نیوز- معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست تاکید کرد که اقدامات اجرایی در حوزه احیای خلیج گرگان باید بر اساس مطالعات و پشتوانه علمی صورت گیرد.

ادامه مطلب...اخبار محیط زیست- تورکمن نیوز: در حالی که حضور سگ‌ها‌ی گله و سم‌پاشی‌های مکرر در منطقه اینچه‌برون گلستان، نسل روباه ترکمنی در ایران را که به یک قدمی انقراض رسانده‌، شنیده‌ها حاکی از موافقت مسئولان محیط زیست با تخلیه پساب یک کارخانه در زیستگاه بازماندگان نسل این جانور ارزشمند دارد.

ادامه مطلب...اخبار محیط زیست-تورکمن‌نیوز- معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به انجام تحقیقات در خصوص اجرای طرح‌های مناسب برای نجات خلیج گرگان و تالاب میانکاله، گفت: بعد از بررسی تحقیقات بدست آمده، طرح جامع حفاظت از تالاب میانکاله و خلیج گرگان مطرح می‌شود.

ادامه مطلب...اخبار محیط زیست- تورکمن‌نیوز: مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان شمالی آبگیری سد مخزنی قزلداش با حضور وزیر نیرو برگزار می‌شود.

ادامه مطلب...اخبار محیط زیست-تورکمن‌نیوز- مدیرعامل موسسه سبزگامان بسکی شهرستان گنبدکاووس با اشاره به روند کم آب شدن تالاب‌های استان گلستان، گفت: خشک شدن تالاب‌های گلستان موجب بروز پدیده ریزگرد می‌شود.

ادامه مطلب...اخبار محیط زیست-تورکمن‌نیوز- سفر اخیر گذشته معصومه ابتکار رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست به استان گلستان و اظهارات اخیر اسماعیل مهاجر، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گلستان، مبنی بر‌ ورود قریب‌الوقوع طرح طبیعت‌گردی آشوراده به فاز اجرایی، بار دیگر اعتراضات کارشناسان مستقل و فعالان زیست‌محیطی را نسبت به از بین بردن جزیره آشوراده به ‌بهانه اجرای طرح طبیعت‌گردی برانگیخت.

ادامه مطلب...اخبار محیط زیست-تورکمن‌نیوز- کنفرانس بین‌المللی مقابله با گرد و غبار تهران، در حالی برگزار شد که ایران با سدهای بسیاری در خارج کشور مانند ایلیسو، سلما، آتاتورک، کجکی و کمال‌خان و در داخل کشور نیز با صدها سد دیگر محاصره شده است. سدهایی که بلای جان ایرانیان شده‌اند و هر روز شهرهای بیشتری در گرد و غبار ناشی از عواقب سدسازی دفن می‌شوند.

ادامه مطلب...اخبار محیط زیست-تورکمن‌نیوز- معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای گلستان گفت: برای جلوگیری از آسیب‌های بحران آب، خشکسالی و کاهش خسارت باید سطح زیرکشت بهره‌مند از آب چاه‌ها در استان حداقل 15 درصد کاهش یابد.

ادامه مطلب...اخبار محیط زیست-تورکمن‌نیوز- فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی گفت: به منظور آسان سازی مهار آتش‌سوزی در مراتع همجوار این استان با ترکمنستان، خطوط آتش‌بُر در نواری مرزی ایجاد شده است.

ادامه مطلب...اخبار محيط زيست- توركمن‌نيوز: رییس اداره حفاظ محیط زیست بندرترکمن و گمیشان از رهاسازی 35 قطعه پرنده وحشی از نوع کوکر شکم سفید در حاشیه تالاب بین المللی گمیشان در شمال غربی استان گلستان خبر داد.

ادامه مطلب...اخبار محيط زيست- توركمن‌نيوز: رییس حفاظت محیط زیست بندرترکمن و گمیشان از تحویل سه بهله پرنده کم رمق و مصدوم به محیط زیست غرب گلستان خبرداد و از شهروندان خواست که در صورت مشاهده پرندگان آسیب دیده، موضوع را از طریق تلفن 1540 به این اداره اطلاع دهند.

ادامه مطلب...اخبار محیط زیست-تورکمن‌نیوز- مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گلستان گفت: اگر امروز به خلیج گرگان توجه نشود در چند سال آینده شاهد ورود ریزگردها به استان خواهیم بود.

ادامه مطلب...اخبار محیط زیست-تورکمن‌نیوز- مدیر کل سازمان حفاظت محیط زیست گلستان گفت: لایروبی کانال‌های ورودی و خروجی خلیج گرگان و موضوع پایابی رودخانه‌های منتهی به این خلیج از راهکارهای مهم مطرح شده برای نجات خلیج گرگان بوده که در حال مطالعه و بررسی است.

ادامه مطلب...اخبار محيط زيست- توركمن‌نيوز: ‌ایجاد دو پارک ملی جدید در گلستان مدیر کل حفاظت محیط زیست گلستان گفت که ایجاد پارک ملی در محدوده مرکز استان با نام 'هیرکانیا' و 'قلعه میران' در علی آبادکتول و رامیان در دستور کار قرار دارد.

ادامه مطلب...اخبار محيط زيست- توركمن‌نيوز: خانواده بندرترکمنی دوستدارمحیط زیست، یک بهله پرنده شکاری مصدوم از نوع دلیجه را برای تیمارداری و درمان به محیط زیست این شهرستان در غرب استان گلستان تحویل دادند.

ادامه مطلب...اخبار محیط زیست-تورکمن‌نیوز- رئیس کل دادگستری گلستان نسبت به خالی شدن سفره‌های آب زیرزمینی استان گلستان هشدار داد.

Daevat Be Hamkari

shams01

دعوت به همکاری

Hamkari Daevat02

Agahi Paziresh

Kashi Vahid Banner01

Esteel Parse2

Irandokht

Berenj Jahed

English Lerner

Type Daneshjoei2

FOLRANCSE asli2

 Amlak istanbul

 

NewsGonbad Log

 

Kanal Telgeram